Keresés

Részletes keresés

PET SHOP BOY Creative Commons License 10 órája 0 0 29288

Sziasztok!
Légyszi adjatok meg 3 céget ahonnét érdemes árajánlatot kérni!
Akik megfizethető áron normális minőségű munkát csinálnak ;)
Pesten a 16. kerületben.
Köszönöm ;)

ganser Creative Commons License 12 órája 0 0 29287

a vásárláshoz kellene tudnod a profiltípust is.

Ha jól látom ez egy középen felnyíló erkélyajtó?

Ahhoz megint másik kell.

Előzmény: Razi66 (29284)
kiss_atti Creative Commons License 13 órája 0 0 29286

JA,

ráférne arra az ajtóra - a huzatzáron kívül - egy rendes beállítás, és ha már elmész az Árpád útra, akkor egy új zárfogadó is..

A beállítás után...

:-))))

kiss_atti Creative Commons License 13 órája 0 0 29285
Razi66 Creative Commons License 13 órája 0 0 29284

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, huzatzár kellene az erkély ajtómra. Elvileg Roto Centro 101 vasalatú (képen), 2008-ban épült a ház. Találni még direkt ehhez a vasalathoz, vagy valami univerzális kellene? Esetleg linket kaphatok, ahol jó árban elérhető?

Előre is köszönöm a segítséget.

vasalat

sumsang_ Creative Commons License 22 órája 0 0 29283

Köszi a tanácsot, utánanézek :)

Előzmény: zsigusz83 (29281)
sumsang_ Creative Commons License 22 órája 0 0 29282

Kb :) 

Ebben a méretben benne van oldalt és alul egy-egy 2,5cm-es toktoldó. Tehát az ablak vízszintes mérete 5 cm-el a függőleges alul 2,5, felül 10 cm-el kisebb. Valamint oldalanként marad kb 1,5-2,5 cm elhelyezési hézag. Majd ha eldöntöttem, h melyiket rakják be, akkor előtte természetesen kihívom a szakit , hogy mérje fel pontosan. Tehát ez csak az ajánlat kéréshez csináltam, hogy tudjam +/- pár százalék eltéréssel, hogy mennyibe fog fájni. 

Előzmény: ganser (29280)
zsigusz83 Creative Commons License 22 órája 0 0 29281

Szia!

Én csak felhasználó vagyok, de ha a felsoroltakat Nyíregyi cégek gyártják, én a Reálthermesek közül választanék (inkább a Balance-t), nekünk Evolution van (Inoutic Eforte) családban meg KBE profilok így van tapasztalatom ezekre minőségre. Az itteni és ismerős ajánlásra választottam őket, de nagyon meg vagyok elégedve a gyártási minőséggel. A KBE profilok gyártási minősége sokkal gyengébb sajnos :(

Előzmény: sumsang_ (29276)
ganser Creative Commons License 25 órája 0 0 29280

Ez a méretezés rendben van?

Előzmény: sumsang_ (29274)
kiss_atti Creative Commons License 25 órája 0 0 29279

A stadúrra

nem lehet ráépíteni semmit, radiátorlábakat kell a fűtőtestek alá szerelni, többféle is létezik.

Igen, a 36-os stadúr kb 1.0-t tud hőszigetelésben, én sem tudok pontos értéket, talán jön valamelyik kolléga, aki naprakészebb.

Én a Trocalból gyártott F.Future 76-ot venném, ahhoz van rendes fehér takaróléc, azt hiszem a Salamander fehérebb,  mint az összes többi profil - bár lehet, hogy már beálltak a "szürkébbfehér" sorba, amit mindenki más gyárt.

Előzmény: sumsang_ (29276)
gask Creative Commons License 1 napja 0 0 29278

Üdv mindenki!

Van valakinek tapasztalata az ablakajtoszerviz.eu azaz Trandafir.Kft-ről? Az érdekelne hogy milyen minőségben dolgoznak. Jöttek hozzánk ablak csere ügyben, Salamander profilból dolgoznak.

pikubá Creative Commons License 1 napja 0 0 29277

Én is köszönöm válaszod.

A héten várom a kömmerlinges ajánlatot.

Csak úgy józan paraszti ésszel számoltam, hogy

nyílászárók 500.000.Bontás-beépítés 70-100 ezer, mivel kb

100 négyzetméter a felület.Körülmények: 40-éves szilikát kockaház.

Tehát emberünk 380.000-ért adná, és szereli fel a 2x2m redőnyt,és

3ablakra ( 5 nm) és két ajtóra a szúnyoghálót.

Előzmény: kiss_atti (29273)
sumsang_ Creative Commons License 1 napja 0 0 29276

Köszi a választ :)

Nem találtam sehol infót, hogy a stadur paneloknak milyen a hőszigetelési (U) értéke, ill. merevsége. Valahol olvastam, hogy radiátort is rá lehet építeni, de ezt egy kb 1,5-es ma. lemezre kizártnak tartom, mert sztem elvetemedik. A 36 mm-es panel kb. felér a 4-16-4-es Low E hőszig. üveggel szigetelő képességben?

Egy másik kérdésem is lenne- Mi a véleményed a Realtherm Optima 71mm (Deceuninck Arcade multi-matic vasalattal), vagy inkább maradjak a Salamander- Hevestherm 76 Optimanál?

Előzmény: kiss_atti (29275)
kiss_atti Creative Commons License 1 napja 0 0 29275

Első emeletre

mindkettő rendben van, én tutti 36 mm-es stadúrt rakatnék az alsó mezőkbe.

A 24-es hőszigetelése elég karcsú...

Előzmény: sumsang_ (29274)
sumsang_ Creative Commons License 1 napja 0 0 29274

Szia!

A lakás első emeleti és keleti tájolású mindhárom ablak.

Előzmény: kiss_atti (29271)
kiss_atti Creative Commons License 1 napja 0 1 29273

Relatíve

ítélhetnénk soknak, de mivel nem tudjuk a körülményeket, ezért én nem tudom sem olcsónak, sem drágának megítélni.

A 7.000,- Ft már közelebb visz a valósághoz, ez a mai árakhoz képest egyéltalán nem drága. ( de még mindig nem tudjuk a körülményeket, mivel nem voltunk a helyszínen)

Mi lenne, ha mástól is kérnél ajánlatot és összehasonlítanád ?

Nem vagyok híve a "3 ablakra 20 ajánlatot kérünk" idiotizmusnak, de 2-3 ajánlatot nyugodtan be lehet kérni, hogy lásd a szűkebb környezetedben uralkodó állapotokat ...

Előzmény: pikubá (29272)
pikubá Creative Commons License 1 napja 0 0 29272

Megpróbálom máskép.

Kaptam egy árajánlatot, nyílászárók cseréje,+ két redőny 5 szúnyogháló, Horizont gyártmány. 980.000 Ft.Áfa nélkül.

Kértem egy árajánlatot a Horizont cégtől , a nyílászárók

ára 500.000 Ft áfa nélkül.

Tehát az ablakcsere munkadíja,+ 2redőny,5 szúnyogháló 

480.000 Ft.

Kérdésem, hogy nem sok ez egy kicsit ?

Azt az infót kaptam, hogy az ablakcsere munkadíja 7000 Ft/nézetméter.

Előzmény: kiss_atti (29270)
kiss_atti Creative Commons License 1 napja 0 0 29271

Milyen fekvésű,

hányadik emeleten van a lakás?

Mivel nem tudni, hogy milyen nyílászáró melyik alsó részébe rakatnál üveget, vagy stadúrt, ezért én nem tudok válaszolni a kérdésedre.

Előzmény: sumsang_ (29268)
kiss_atti Creative Commons License 1 napja 0 0 29270

Vagy már begolyóztam ???

--

Nem tudom,

de nem értem, amit leírtál.

:-))

Előzmény: pikubá (29269)
pikubá Creative Commons License 1 napja 0 0 29269

Üdv mindenkinek !

Érdekes ????!!

Megkaptam az árajánlatot a szerelőtől.

Horizont által gyártott nyílászárók beszerelése, régi fa szerkezetek kibontása, 2 db redőny, 3 ablak 2 ajtó szúnyogháló, kőműves bejavítás nélkül, áfa nélkül : 980.000 Ft.

DE  közben megtaláltam a Horizont gyártó céget,

csináltattam egy árajánlatot, miszerint  a nyílászárók ára

ha leveszem az áfát, 500.000 Ft.

Ezek szerint, az üzletkötő-szerelő 480.000-ért cseréli a 7

ablakot, és 2 ajtót, + adja a redőnyt, szúnyoghálót.

Itt valami nem kerek. 

Vagy már begolyóztam ???

sumsang_ Creative Commons License 2 napja 0 0 29268

Sziasztok!

Panellakás műanyag homlokzati nyílászárókat szeretnék beépíteni a régi fa szerkezetek helyett. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Beépítésre a  Fenstherm Future 76-os,  vagy az Hevestherm Optima 76 típust ajánlanátok és miért (megbízhatóság , esztétika, ár, stb.)?

A nyílászáróba 4-16-4-es hőszig. üveg kerülne.

Továbbá melyik lenne jobb megoldás (ár, hő, ill.  hangszigetelés szempontjából), ha a nyílászáró alsó, fix részeibe is hőszigetelt üveget rakatnék, vagy stadur  szendvics panelt?

naivkezdo Creative Commons License 6 napja 0 0 29267

Legyen igy:)

Előzmény: ganser (29265)
sylvanus67 Creative Commons License 6 napja 0 0 29266

OFF

Ha hivatásszerűen csinálnád, már elhajtottak volna a műszaki ellenőrök mindenhonnan.

Sajnos, láttam már műszaki ellenőröket dolgozni. (nyílván, nem  mind ilyen)

ON

Előzmény: ganser (29256)
ganser Creative Commons License 2018.09.19 0 0 29265

Az első pár ezer után sokkal egyszerűbb.

Szinte biztosa tudni mekkora biztosan tudni mennyi hézag lesz mögötte.

Nem fél centi,az nagyon kevés.

Ha volna benne gyakorlatod tudnád,így meg nem hiszed.

Előzmény: naivkezdo (29264)
naivkezdo Creative Commons License 2018.09.19 0 0 29264

Pontos felmérésnél úgy tudod kivenni a régit, hogy falazat típustól függetlenül fél max 1 cm lesz oldalanként?

Ugye nem.

Előzmény: ganser (29253)
Parci Creative Commons License 2018.09.18 0 0 29263

a számítás az üveg négyzetméterére vonatkozott, a profil mindegy. ha a kazán nem kondis, még gyorsabban megtérül a jobb üveg.

Előzmény: haromegesztizennegy (29262)
haromegesztizennegy Creative Commons License 2018.09.18 0 0 29262

úgy, hogy U=0,6 kontra U=1,1 w/m2k.

-Én úgy tudom, hogy ez az üvegé és nem a teljes szerkezeté! Az egész tokkal vonóval már nem ilyen szép. (Nem lesz kondis kazán, jó lesz a sima Wolf amit most 5 éves. Minden alkatrésze kapható, nem cserélem le ha csak nem muszáj...)

Amit számoltál, egy lehetőség de a valóságban inkább 15 év az mint 13. Ilyen időtávban lehet meg nem térülőnek számolni...

Minden hátrányát leírtad a 3 rétegű üvegnek! De nem vagyok ellene.

A tájolástól függően tavasszal és ősszel a napsugárzás nagyon sokat kompenzál a 2 rétegűnél, amit nem szoktak beleszámítani. 

(Pár éven belül lehet m, h nem lesz más csak 3 rétegű)

Előzmény: Parci (29257)
haromegesztizennegy Creative Commons License 2018.09.18 0 0 29261

Minden ablakot egyedi méret alapján gyárt le egy gyár. Tök mindegy a gépnek/munkásnak, hogy 120x120-as vagy 123x123-as ablakot rak össze. Az egyedi mérettel kapcsolatban soha, sehol nem láttam, hogy feláras lett volna, hiszen mindent a megrendelő igényei szerint csinálnak. Mérethatárok vannak, ha azt átléped akkor drágább, de az, hogy 55x55 vagy 60x60-as az ablak tök mindegy. Ha valaki ilyennel kábít az csak marketing duma, vagy netán maradt raktáron szabványnak mondható ablaka és el akarja adni. 

Mint annyi minden más terméknél, az ablakoknál is elképesztő ár különbségek vannak. Én az egyik legolcsóbb helyről vettem, közepes minőséget ami egy Kádárkockába tökéletes. (Nyilván a kis ablakok egyedi méretek lettek.) A mérésnél levertem a kőport és a maltert, így csupasz téglafalig lepucolva láttam mekkora kell. Volt szórás, volt gányolás 1980-ból... egyszerűbb volt a szabványt kérni.

A kávákat nem illik Ytongal bélelni, mert hőhidat csinálsz. Ha már bélelni kell sokkal jobban tetted volna, ha XPS-t használsz.

Nem béleltem!

Egyik oldalt falaztuk csak, hol 5-ös, hol 10-essel, hogy legalább szimmetrikus legyen az ablak a falban.... (Az Ytong amúgy sokkal jobb hőszigetelő mint a tégla). 

A külső falsíkra rakott ablakok és mostanra rákerült 15 centi EPS után nem, vagy minimális lesz a hőhíd. A hőhídmentes beépítés, a vastag szigetelés sokkal többet számít a gázszámlában mint a 3 rétegű üveg, ami amúgy dög nehéz, és ugyanaz a vasalat tartja mint a 2 rétegűt...

-De felőlem bárki bármit... :-)

Itt szerintem arra gondolt, hogy a legtöbb munkánál nem hagyható a falnyílás éjszakára üresen, márpedig azt írtad, hogy 1 napig száradt. Ha benne lakik a család közben, akkor végképp nem hagyhatja egy szakember úgy.

-Az, hogy nyitva marad-e vagy sem, nem azon múlik, hogy szakember valaki vagy sem. Ha egy egy ablakrést ilyen-olyan okból kisebbre kell venni, az sajnos egy adott tény és nem kedv kérdése. A házfelújítás ilyen, a nappaliban Pl. magasabbra kellett venni majd egy egész falat! Az mindenkinél egy nap száradás. (A vállalkozó siet, neki a gyors pénz a fontos nem a lehető legjobb megoldás...)

Ezek gyári előírások. Ha a beépítéskor nem veszed pl észre, hogy repedt a tok csak 1 év múlva mikor jobban eltörik, vagy fél év múlva széthullik a vasalat, majd kijön a gyár képviselője, hogy mi a helyzet, meglátja a szakszerűtlen beépítést egyből közli, hogy gari bukta a szakszerűtlen beépítés miatt. Lássuk be tök igaza van, hiszen ők megmondták, hogy kell beépíteni, de nem tartottad be. A gyári előírás szerint a tok szélétől 15-15cm-re kell az első csavar és ha akkora a szerkezet, akkor 60cm-es távolságokba pluszba. A 4 csavar pont semmire nem elég.

-Ezt nem is értem... Miért lenne repedt? Miért ne venném észre? Igen, mi is 3-3 csavart raktunk be, ettől függetlenül a keretre nem nehezedik súly a zsanér oldalt leszámítva. Nincs máshol jelentős terhelés, erő.

Igen kifúrja, mert ki kell. Ez nem választás kérdése. Mivel ő szakember, ezért a munkáját az előírásoknak megfelelően kell elvégeznie és nem az alapján, hogy szerinte úgy is jó az ahogy gondolja. A hordós profil legtöbb esetben a rossz ékelés miatt van. Ha normálisan a fúrási pontoknál meg van ékelve az ablak, akkor nem tudod elhúzni a csavarral. Ha valaki balfék és csak éppen beékeli az ablakot a sarkokba, vagy ahol éppen tudja, majd fogja és megtépi a csavart, akkor persze, hogy hordós lesz. írtad, hogy tanultál mechanikát. A lenti és fenti csavar elhagyásoknál gondolom azt nem vetted figyelembe, hogy nem csak családi házakban szerelnek ablakokat. A 10. emeleten vagy még magasabban néha brutális szélteher van, ami a gyengén rögzített ablakot simán kimozdíthatja a helyéről. 

-Igen, jobbra 3, balra 3. Ennyi. Nincs teherviselő szerepe a fentre befúrt csavarnak. Ha valaki akar játszani, alulra tehet a tok alá a 2 szélére teherviselő keményfa kockát. A kellően portalanított felületre olyan erővel tapad a purhab, hogy ki nem szeded onnan semmivel. Nekem mondhat bárki bármit, az előzetesen lemosott és megszáradt téglafalra jobban tapad a hab mint arra mit csak simán leporszívóztam. Láttam mert ki kellett bontani az első, hátsó 2 bejárati ajtót amit egy "szakember" (!!!) rakott be! 

MÁS tészta a 140-es bejárati ajtó vagy a kétszárnyú nappali ajtó! Igen. Oda mehet a csavar felülre mert középen is éri erőhatás a tokot! A sima egyszárnyú ablakhoz egyszerűen felesleges. De felőlem aztán akárki... ;-)

ha egy teljesen amatőr ember az írásodat elolvasva hibákat követne el.

-Túlbiztosítani mindig lehet, legfeljebb felesleges. Én elmondtam hogyan csináltam.

Akinek van ideje és kedve, nem teljesen fakezű az meg tudja csinálni ez egészet magának. Megfizettem a tanulópénzt, de ez nem agysebészet!

Bármilyen átlagember belevághat ha tisztában van az időszükséglettel. Megnézet egy cserét és megérti hogy a pontosság 100X fontosabb mint az akármilyen vasalat meg a sallang.

-Vagy nem talál normális mestert, vagy kokain árban vállalja el.

Előzmény: Attesz88 (29258)
ganser Creative Commons License 2018.09.18 0 0 29260

Ja,még valami.

Nem "tanácsadásból" vagy a "műanyag nyílászárók fórum"-ból élek.

A megrendeléseim 85-90 százalékát 20-25 éve ugyanaz a vállalkozói kör teszi ki.

Gondolkozz el rajta vajon miért is.

Előzmény: haromegesztizennegy (29255)
Parci Creative Commons License 2018.09.18 0 0 29259

"A kávákat nem illik Ytongal bélelni, mert hőhidat csinálsz. Ha már bélelni kell sokkal jobban tetted volna, ha XPS-t használsz."

és mégjobbabb :), ha valami (akár ytong) van a külső falsíkig, a falazati hőszigetelés pedig arra is rátakar. ha az egész xps, akkor mechanikailag gyengébb az egész, a hangot viszont jól átengedi.

Előzmény: Attesz88 (29258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!