Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24782

A B30-ra miert akarsz gyapotot rakni? Folosleges penzkidobas. Grafitos hungarocellt neki.

Előzmény: P.Jutka (24781)
P.Jutka Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24781

Még egy fontos dologban kérném a véleményeteket. A nyilászárók egy most ytonggal körbe épitett, felülről korábban teljesen fedett (a felső részen egy nyitott terasz van) helyre kerülnének. A ház többi része B30-as téglából épült vagy 50 éve. Szeretném körbe szigeteltetni 12 cm-es kőzetgyapottal, de szerintem az új részre szükségtelen ez a vastagság, ez műszakilag megoldható és kivitelezhető? Mi az optimális a szigetelés szempontjából, hogy legyenek beépítve a nyilászárók - falsikra stb-re gondolok. Ha tudtok tanácsot adni azt nagyon megköszönném.

P.Jutka Creative Commons License 2016.05.28 0 0 24780

Kedves Fórumozók!

 

Ha jól gondolom sok hozzáértő irja meg véleményét illetve segit eligazodni egy laikusnak. A véleményeteket szeretném kérni, nyilászáró vásárlás előtt állok (új beépitésűek ). Több árajánlatot is kértem  a Kömmerling 88+, vagy a Gealan S9000 mellett szeretnék dönteni. Az ár igen húzos 2 db fix ablak, 1 db kétszárnyú ablak, 2 db teraszajtó, 1 db bejárati ajtó. Szinte mindegyik árajánlat 750e Ft -nál kezdődik beépitéssel együtt, a legdrágább 1 M Ft fölé is ment. A munkadíjban elég nagy a szórás 70-150e Ft a nagyságrend. Nem tudok még dönteni, hogy melyik típus lenne igazán jó ár/érték arányban. Kérlek benneteket, ha van tapasztalatok, véleményetek akkor irjátok meg. Előre is köszi - már nagyon szorit az idő, ja és ezután jön még a homlokzati hőszigetelés, ha tudtok jó szakit az nagyon érdekelne, de én kőzetgyapottal szeretném.

 

Üdv. P.Jutka

ganser Creative Commons License 2016.05.27 0 0 24779

Elmondanád nekem mi a gond?

Lehet hogy tudnék segíteni.

Előzmény: Kisfiatal (24773)
ganser Creative Commons License 2016.05.27 0 0 24778

T.szabolacko!

Én nem vagyok eladó,ilyet soha sehol nem mondtam.

Inkább műszaki beállítottságú szakinak(?) tartom magam.

Az igazság meg igazság,a hazugság meg hazugság-megfogalmazástól függetlenül.

Szintén nagypapától idézve: a hiába teszed befőttes üvegbe a lekvárok közé a spájzba,a kutyagumi attól még nem lesz baracklekvár!

 

Előzmény: szabolacko (24761)
SkyTherm Creative Commons License 2016.05.27 0 0 24777

Üdv Bajtársak!

 

Forgalmazókat kérdezném, hogy az Oknoplast-ról, mint gyártóról, és a termékeiről (Műanyag és Aluminium (Aluhaus)) mi a vélemény?

Kedden meghívtak egy előadásukra, és eddig elzárkóztam ettől a vonaltól, de végül is vesztenivalóm nincs, ha meghallgatom.

 

Viszont én még nem találkoztam velük, csak most neten informálódtam róluk, és a honlapjuk igényes, meggyőző! Persze, ebből nem vonok le semmilyen következtetést, ezért érdeklődöm, hogy mennyire lehet jó alternatíva ez a gyártó? Jelenleg Heves Therm-ezek, de lehet váltanék, ha "megérné" és minőségben is megfelelőt kapnánk.

 

Vevő vagyok minden véleményre, észrevételre, illetve ha dolgozott valaki vele, szivesen veszem a tapasztalatait!

 

Köszönöm előre is a fáradozásaitokat!

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.27 0 0 24776

Köszi!

 

Igen,milimétereket tévedtem.

Közben,hogy kezd csillapodni a zúrzavar a fejben,-az asszont is elrágattam másodil körben a szóba jöhető(5) ablakoshoz,és Ő ebbe a profilba "szeretett bele".

Úgy néz ki ez lesz a befutó...a (nemesfém)~ablak kft. fogja "elkövetni".

Előzmény: gabeeen (24775)
gabeeen Creative Commons License 2016.05.27 0 0 24775

"Kérek szépen szakvélemény(eke)t a < Brügmann Art Line>profilról!

Hogy is van ez? A tokprofil 76... a szárny 82mm-s?

(a hozzárendelt Roto vasalat nem kérdéses.)"

 

A Brügmann ArtLine beépítési mélysége 73mm, 2 tömítéses(AD), a szárnyprofil pedig 84mm vastagságú.

 

Én naponta dolgozom Brügmann profil/Roto NT vasalattal, részemről meg vagyok vele elégedve.

 

Előzmény: Törölt nick (24765)
0l0 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24774

Aki ilyet ír, annak vagy fogalma sincs az alapvető hőtechnikai törvényszerűségekről, vagy szándékosan félre akarja vezetni az olvasót. Ha anyagi érdek áll mögötte, akkor az utóbbi gyanítható. Bár sajnos nem ritka, hogy mindkét jellemző megáll.

Előzmény: slozoka (24726)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24773

Ezek szerint nem csak te szívsz velük.. :D

Előzmény: Törölt nick (24751)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24772

És a külső falsíkos beépítésről mi a véleményetek? Én pl szigetelés előtt is állok, és redőnyök is lesznek..

A szaki alapból falközépre rakná, csak abban tud gondolkodni..

gevii Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24771

Köszönöm az infót!!

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (24770)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24770

Olcsóbb!

Illetve ebben alapból 2 rétegű üveg van. Így kb 25% al olcsóbb.

Ha ebbe is 3 rétegű üveg kellene, úgy már nem számottevően olcsóbb, kb 5%-al.

Előzmény: gevii (24767)
0l0 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24769

A "jajúrístenhaapurhabpárátkapakkorvégeneki" egy ilyen adjuk el a ral szalagot szöveg.

Ha rendszeresen vagy folyamatosan nedves az tényleg gond, de ez korántsem jellemző egy normális hagyományos beépítésnél. Sok marketingszövegben szándékosan erősen túldimenzionálják ezt a dolgot. 

Előzmény: Kisfiatal (24766)
0l0 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24768

Azt nyilván elfelejted, hogy a sokkamrás profilok ablaksíkban nem annyira sokkamrásak. A tok és a falazat között éppen a purhab szigetel, hacsak nincsen kávabélés. A másik, hogy a homlokzati szigetelés általában elég vékonyan fed át a tokszerkezettel a homlokzati szigetelés vastagságához képest. A bélésnek is ez adja az értelmét, meg az, hogy ha az ablak nem falsíkon van, akkor az utólagos bélés már csak elég vékonyan kivitelezhető, hacsak borsos áron nem lett jelentős mennyiségű toktoldás ráépítve...

Vagyis a purhab, a kávabélés és az utólagos kávaszigetelés is a hőhidasság elkerülését szolgálja (a purhab persze mást is...), csak többnyire a harmadik a leggyengébb megoldás ilyen szempontból.

Előzmény: Kisfiatal (24760)
gevii Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24767

"Mondjuk nekem pl személyes kedvencem az Inoutic Prestige profil. Igaz, az "csak" 76mm-es, de szerintem a piac legjobb ár/érték arányú profilja."

 

Ez árban, hogy néz ki az M9000-hez képest? Olcsóbb vagy drágább? 

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (21430)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.05.26 0 0 24766

Tehát akkor úgy van ahogy gondoltam: ha szigetelve lesz, akkor nem gond a purhab. Csak azért mert azért egy felújításnál már alap hogy be is szigetelik a házat, meg áltanosságban írják mindenhol hogy "jajúrístenhaapurhabpárátkapakkorvégeneki"...

De ugyanígy nem értem a káva kibélelését sem az ablakbeépítés előtt.. Ott is ugyanez: ha a fal be lesz szigetelve, akkor nem tökmind1 hogy megy e a falba a meleg vagy nem? :) vagy legalábbis, nem elhanyagolható?

Egyébként, ha a frissen befújt purhab elé teszünk egy eps vagy xps csíkot(kvázi odaragasztjuk a kinyomódott purhabhoz), az nem lenne jó megoldás?

Előzmény: kiss_atti (24762)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24765

Kérek szépen szakvélemény(eke)t a < Brügmann Art Line>profilról!

Hogy is van ez? A tokprofil 76... a szárny 82mm-s?

(a hozzárendelt Roto vasalat nem kérdéses.)

grika Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24764

REHAU HDF-felület, ez mit jelent, máshogy néz ki mint pl. a prestige felülete?

kiss_atti Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24763

Az igazság azonban az,

 

hogy kettőtökre, így estefelé már nem vagyok lelkileg felkészülve, megyek innen, mielőtt "idegállapotba" kerülnék ...

:-))))

kiss_atti Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24762

Tehát akkor az a purhab olyan mintha ott se lenne.

Ezt miből gondolod? Én ilyet bizonyosan nem írtam, és ha te ezt magadtól gondolod, akkor nem jól gondolod...

 

Nincs mizéria, max. a fejedben ...:-)))) ha nem lesz szigetelve az épület, akkor mi van ???

:-))))

Előzmény: Kisfiatal (24760)
szabolacko Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24761

A hsz. nem neked szólt. Nem élek a bűvöletében semminek, de akkor minek körülötte a felhajtás, ha nincs értékelhető haszna? És, ha nics is, nem elég haszon, ha én (vevő) elégedett vagyok, mert kaptam egy érzést, hogy hasznos dolgokra költöm a pénzem? A veréb-lószar hasonlat nem esik jól egy eladó szájából.

Előzmény: ganser (24756)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24760

Tehát akkor az a purhab olyan mintha ott se lenne.. De egyébként nem értem ezt az egész mizériát: ha be lesz szigetelve az épület, és a szigetelés rátakar a purhabra, akkor nem tökmind1, milyen ott a purhab? Gondolom nem az a vékony réteg purhab ott a fő szigetelő, hanem a téglán levő többcentis szigetelés, nem?

Előzmény: kiss_atti (24757)
szabolacko Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24759

Csakhogy az írásodból nem ez jött le. Örülök, ha tévedtem, de a "baromságos" hozzászólásod nem ezt mutatta. És nem akartam senkit levizelni, csak fura lebaromságozni érvek nélkül egy írást. De mondom örülök, ha tévedtem és nem szaporítod a szerintem rossz, elavult szakik sorát, akik minden új ötletet csak fintorogva díjaznak. Belőlük már igencsak elegem van.

Előzmény: kiss_atti (24755)
kiss_atti Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24758

A " szégyen és gyalázat"- ot idézőjelbe szerettem volna tenni.

Most pótolom..

:-)))

Előzmény: kiss_atti (24757)
kiss_atti Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24757

Hivatalosan igaz.

A gyakorlatban megfizeted azt az embert, aki így tudja kifújni ?

Szégyen és gyalázat, de simán levágjuk, és takaróléccel/gipszkartonnal/vakolattal eltakarjuk.

 

Olyan helyen figyelünk rá nagyon - de annak meg is kérjük az árát -, hogy ne vágjuk le, ahol - bármilyen okból - vízzáró habot használunk. Azt viszont tényleg tilos, mert ha megvágod, azonnal elveszti a vízzáró voltát. 

 

A normál hab megvágva is ellátja mind a hőszigetelő, mind pedig a szerkezet-stabilizáló feladatát.

 

Előzmény: Kisfiatal (24752)
ganser Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24756

"Tisztelt" szabolacko!

csak mert felcseszik a laikusok az agyamat néha....

Én a héten felraktam eddig 500 méter szalagot,az elmúlt tíz évben vagy 50 kilométernyit,-ezért megkérlek tisztelettel ne oszd azt észt és ne próbálj meg kiokosítani!

Én nagyon szeretem  a RAL szalagot!

A piacon sok vásárló -hozzád hasonlók-ennek a bűvöletében élnek,ezért pofátlanul sokra le lehet vágni vele a tisztelt vevőt,közben az értékelhető haszna töredéke sincs a bekerülési árnak.

Megint idézve a nagyfatert: amíg  veréb van aki megeszi,addig lószar is lesz!

Nem a RAL szalagon múlik,sőt egyáltalán nem azon!

Bontottam múlt héten olyan faablakot,ami a XIX. századból származik és ennek ellenére a borovi még most príma állapotban volt.

 

 

Előzmény: szabolacko (24753)
kiss_atti Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24755

Kedves szabólackó,

 

az a cikk, úgy, ahogy van, baromság. Ha hiszed, ha nem.

:-))

 

Azt persze némi elnéző somolygással olvasom, hogy mit gondolsz, tartasz rólam tök ismeretlenül, hiszen a véleményalkotásod nem engem, hanem téged minősít. Mindazonáltal azt gondolom, hogy nagyon sok ablakos örülne Magyarországon, ha annyi RAL-szerinti beépítést végzett volna, mint én az elmúlt pár évben. Max. ha 15.000 m2 lehetett, de ezek csak azok a projektek, amire most hirtelen visszaemléxem, a kisebb, 5-800 m2-eseket össze kéne írnom ... Ja, ebben nincsenek benne a Magyarországon végzett RAL-os családi házak, de azt tényleg nem tudom, mennyi volt.  

 

Mielőtt elmésen megjegyzed, természetesen minderről a NAV is tud, mindegyikről adtam számlát, a Németországban kapható legjobb anyagokkal dolgoztam, és befizettem az adót... ja, és természetesen mindet dokumentáltam fényképekkel, még a legkisebb, müncheni MAN-Parkhaus-t is, ami ugyan csak 220 m2 volt, de egy gramm habot nem használtunk, a sorolásoknál komprimált szalagoztunk, kikonzolozva építettük falsíkon kívülre, leszigetelve kőzetgyapottal, majd kívül-belül fóliáztunk. Egyszerű meló volt, másfél hét alatt megcsinálta 4 ember.

 

És még egyszer leírom, lassan, hogy te is értsed: az a cikk baromság. Nem azért az, mert előremutató, korszerű technológiát preferál, hanem azért, mert csak azt látja az egyedüli üdvözítő módszernek mindenhová, és a normál - hagyományos - beépítésről konkrétan valótlanságokat, szakmai butaságokat terjeszt.

 

Úgyhogy igen rossz fát próbáltál levizelni ....

:-))))

Előzmény: szabolacko (24753)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24754

Szerintem nem a RAL beépítést ostorozta, hanem azt, amit a PUR habról állít! Ne ítélkezz, csak miután értelmezted az írását!

Előzmény: szabolacko (24753)
szabolacko Creative Commons License 2016.05.25 0 0 24753

Az, hogy Te nem hiszel a RAL szerinti beépítésben, valószínűleg, mert nem is alkalmazod ez rendben van. Hogy nem akarsz haladni az is rendben, de baromságnak nevezni egy viszonylag új technikát, vagy bármilyen más újítást az nekem kicsit visszatetsző. Sajnos sok ilyen véleménnyel találkozom az építkezés közben, bizonyítottan jó, új módszerekre mindenki (kivitelező,tervező) csak fintorog,látom rajtuk, hogy magukban lehülyéznek, pedig az épülő házamba rengeteg munkaórát, illetve tudásfelhalmozó órát belefektettem már eddig is. Mégis sokszor találkozom vele, hogy "baromság" csak azért , mert "nem így szoktuk". Engem ez eléggé elkeserített eddig is és most sem tudtam szó nélkül hagyni.

Előzmény: kiss_atti (24737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!