Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2014.09.23 0 0 20405

Kívül van a 6-os üveg,

 

és írd meg, milyen vasalattal kívánják gyártani azok, akik mellett döntöttél.

( Azért mondom, mert minimum furcsa a megfogalmazásod, hogy "vállalják-e" a hangszigetelő üveggel történő szállítást.. Egy rendes vasalatnál ez nem probléma)

Előzmény: batagy (20402)
Petya79 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 20404

Hogy értve melyik jó? :-) A kérdés, hogy milyen Rw értéket szeretnél elérni.

Az üveg vastagságánal növelésével, ragasztással, SC (hanggátló) fóliával, a légrés növelésével stb. lehet "alakítani" rajta.

Előzmény: batagy (20402)
batagy Creative Commons License 2014.09.23 0 0 20403

Bocs hogy ennyit szenvedek itt! Csak még egy kérdés.

A "6-16-4-16-4"-ben a 6-os az kívül vagy belül jelenti az üveg vastagságát?

 

Köszönet előre is!

Előzmény: batagy (20402)
batagy Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20402

Kitaláltam hogyan legyen.

Azt amit kiss_atti eredetileg is javasolt, 3 rétegű, de eltérő vastagságokkal:

6-16-4-16-4

Máshol olyat is olvastam hogy 4-16-3-16-5.

Melyik jó?

Előzmény: batagy (20398)
elemes2 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20401

nem ismerem az adott vállalkozást, egy másik szempontot szeretnék megmutatni, amit már kiss_atti is említett lentebb.

 

a magyar iskolarendszer és az otthoni nevelés egyik igen gyakori "szülői parancsa" a TILOS HIBÁZNI.

ez látszólag oda vezet, hogy aki ebben a szellemben tanul és nő fel, mindig precíz munkát fog végezni.

 

a helyzet azonban nem ez, hanem éppen az ellenkezője.

 

a gyerek, amikor járni tanul, elesik, újra feláll, megint tesz pár lépést. így ismeri meg a világot.

ha elmondjuk neki: pistike ide rakd a lábad és utána emeld a következőt: nem tanul meg járni.

ha még meg is büntetjük, amikor nem megfelelően lép: a gyerek félni fog a próbálkozásoktól is.

 

az nem hibázik, aki nem cselekszik, nem hoz döntéseket. a TILOS HIBÁZNI parancs eredménye

a szolgalelkű, kreativitásában korlátozott ember, aki soha nem hibázik (illetve soha nem ismeri el,

hanem másokat hibáztat azért, ami történt), és eközben éles szemmel észreveszi mások hibáit.

 

a szülőnek csak annyia dolga, hogy a veszélyes dolgoktól megóvja - kisebb esésekre szükség van.

az iskolának az a dolga, hogy a gyerek számára biztonságos környezetet teremtsen a hibázásra.

OTT még szabad rosszul megoldani a feladatot. Hát még, ha a tanár képes a gyereket rávezetni,

hogy önmaga találja meg a hibáját.

 

Ez a gyerek kreatív marad, megtanul döntéseket hozni és ha valamiben téved, nem a rettegés

lesz úrrá rajta, hanem tanul belőle: mit csináljak másként, hogy ez a hiba legközelebb már ne

fordulhasson elő. Mások hibáival szemben is türelmes (hiszen vele is türelmesek voltak), és olyan

környezet kialakítására törekszik, ahol a hibák következményei kézbentarthatóak, korrigálhatóak.

Előzmény: Kunstoff Fenster (20400)
Kunstoff Fenster Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20400

Ez sajnos nem egy rossz marketing, annak viszont örülök hogy az elégedett vevők táborába tartozol.

Az igazság hogy kívülállóként nem látsz bele a cég mindennapjaiba, nem is ez a dolgod, ha ott hagysz 10-15 millát még gulyáslevest is kapsz ez HT marketing level 01. Azt mi van a háttérben nem fejtegetem többet, Én láttam, csináltam....Leírhatnám a cég történetét, nem sok értelmét látom. Van aki forgalmazza termékeiket, vagy kereskedőn keresztül jut el hozzá, mindegyiknek megoszlik a véleménye. Amikor elkezdtem olvasgatni a a bejegyzéseket úgy láttam érdekelhet valakit mélységeiben hogy az amit forgalmaz, vagy vásárról valósan honnan jut el hozzá. Az emberek kapnak valamit, kialakul egy vélemény. De dolgok mélységeiben valójában senkit sem, de nem is baj.  

Előzmény: molnarnagy (20399)
molnarnagy Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20399
Megrendelőként néhány sort engedj meg.
A Hevestherm termékeit vásároltam meg és építtettem be, azt hiszem, arcoskodás nélkül mondhatom, hogy nem keveset.
Kíváncsi voltam a gyárra, és a viszonteladójuk, egyben a beépítő, elintézte a helyszíni megtekintés lehetőségét.
Heves oda-vissza. Nagyon kedves, nem visszatetsző, nem seggnyaló stílusú fogadtatásban volt részem.
Amire kíváncsi voltam, megmutatták. Nem tűnt marketing ízűnek, a kávé viszont kiváló volt. És nem volt nyoma annak, hogy külön kaput nyitottak volna erre az alkalomra. Napra pontosan érkezett a rendelés. A beépítőnek gondja volt a szállítással, a cég házhoz kihozta, nekem nem került plussz költségbe.
Amúgy jó nagy garázs, és nem úgy tűnt, hogy nem forgatnak vissza.
A viszonteladó-beépítő munkája, hozzáállása kifogástalan volt. Pedig nincs jelen a topicon. Amúgy ezt megértem.
Összességében szólva még tanulnod kellene a marketinget. Ugyanis az arról szól, hogy mennyire jó vagy te, nem arról, hogy milyen szar a másik. Tőled biztos nem rendelnék még kilincset sem, nem hogy nyílászárót.
Előzmény: Kunstoff Fenster (20380)
batagy Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20398

Sziasztok!

 

Már mindennek utána néztem, és az ablak típusát is kiválasztottam, csak az üvegezéssel vagyok kétségek közt. Mert hanggátlósat szeretnék igazából. 3 rétegű és plusz hanggátló esetén viszont attól félek, az ablak túl nehéz lenne. Amire a választ linkeltem, fgcs jelzett egy kiinduló infót. Nekem nincs 150x150-es ablakom, de összehasonlításképpen ezeket számoltam. tegyük föl, hogy 1 m2 üveg x kg/m2. Akkor:

 

Méret        | m2           | 3 üveg     | 4 üveg

150 x 150 | 2,25 m2   | 6,75x kg   | 9x kg

120 x 150 | 1,8 m2     | 5,4x kg     | 7,2x kg

90 x 150   | 1,35 m2   | 4,05x kg   | 5,4x kg

90 x 214   | 1,929 m2 | 5,778x kg | 7,704x kg

120 x 120 | 1,44 m2   | 4,32x kg   | 5,76x kg

 

A 120x150-es 4 üveggel nehezebb lenne, illetve az erkélyajtó is, mint a 150x150-es 3 üveggel.

De még az se biztos, hogy a gyártó vállalja-e a 3 rétegű hanggátlósat. Még nem kaptam választ. Ha nem bírja meg, akkor sima 3 rétegűt, vagy 2 rétegűt hanggátlóval választanátok? A 2 rétegű hanggátlósnak milyenek a hővel kapcsolatos értékei?

Előzmény: fgcs (20190)
topikolos Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20397

Sziasztok!

 

Helyi (Békéscsaba) boltokból szeretnék árajánlatot kérni leendő ablakainkhoz. Bővítésről van szó, tehát az ablaknyílások adottak.

 

1. Az árajánlatkérésben (és később a megrendelésben) milyen méreteket kell (érdemes) megadni? A meglévő nyílásét vagy a leendő ablak tényleges méretét? Pl. 183,5x121,5 cm-es nyílás van, akkor ez kell vagy oldalanként 1-1 centivel kisebb? Egyáltalán elég az 1-1 cm a beszereléshez?

 

2. 3 rétegű üveget szeretnék. Olvasom, hogy van akinek gondja volt a melegperemes megoldással. Erről van azóta további tapasztalata valakinek?

 

3. Van-e olyan profil vagy vasalat típus, amit érdemes kerülni? Tudom, ezt nem mindenki szereti kinyilatkoztatni, de hátha... esetleg e-mailben is jöhet. A két nagyobb ablak fix, nem nyitható lenne, ilyen esetben nem tudom mennyire számít a vasalat?

 

4. Szeretnék redőnyt, de mivel nem akarom kilyukasztani az ablakot, motoros megoldáson gondolkodom. Ezt viszont csak alu redőnnyel ajánlják, és egyben max 180 cm-ig,  ha jól értem. Vakolható tokos megoldásban gondolkodom, amit besüllyesztenék a szigetelésbe. A sínekkel is szeretném ezt megtenni oldalirányban (nem tudom ilyet szoktak-e csinálni), akkor viszont a nagyobbik ablakkal nagyon határon lennék a 180 cm-es szélességgel. Ez mennyire kőbevésett határ? Vagy ha az ablak magassága csak 120cm körül van, akkor nem akkora gond?

 

5. Biztos van még amire nem gondoltam, ha van jótanács még, azt megköszönném. Távolabbra szállítás nem tudom mennyire fordul elő/éri meg, ha valakinek innen küldhetek árajánlatkérést, akkor kérem jelezze.

 

Köszi!

Catman Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20396

Egyik sem :), csak gondoltam, itt tobben latjak, meg ki tudja, eppen mennyire ersz ra ilyenekkel foglalkozni...

Előzmény: kiss_atti (20395)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20395

Elvesztetted a számomat, vagy az e-mailemet ??

:-))

 

( Vagy nagyon gáz a bej. ajtód ??)

:-))))

Előzmény: Catman (20394)
Catman Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20394

Koszonom a konstruktiv hozzaszolast...

 

A hattertortenet annyi, hogy aposomek kineztek egy lakast, de mielott megvennek, szeretnek tudni, hogy milyen felujitasi koltsegekre szamithatnak. Az ablakok pontos meretet emiatt nem tudom, arra szamitottam, hogy mivel panel, a szakik biztosan talalkoztak mar ilyen elrendezessel, es esetleg tudnak egy korulbeluli arat mondani, hogy mennyibe szokott kerulni a csere.

 

"A lényeg amire nagyon figyelj hogy minél olcsóbbat válassz!"

 

Ha te csak luxus munkakkal foglalkozol, akkor egyaltalan minek valaszoltal a hozzaszolasomra?

Előzmény: gabeeen (20393)
gabeeen Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20393

Az általad megadott "műszaki tartalom" alapján azt javaslom vegyél valamelyik Tüzépen "körülbelüli méretű de olcsó ablakokat", az esetleges akár 100cm-es vagy még nagyobb méret különbséget meg majd megoldod.

 

A lényeg amire nagyon figyelj hogy minél olcsóbbat válassz!

Előzmény: Catman (20392)
Catman Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20392

Sziasztok,

 

Egy kis segitseget szeretnek kerni, hogy nagyjabol mennyibol jonne ki egy komplett ablakcsere egy panel lakasban? Az ablakok olyan kozepso fuggoleges tengely menten nyilo tipusok (nem tudom, mi a hivatalos neve). A konyhaban es a kisszobaban van ebbol egy-egy dupla meretu (tehat ket ilyen ablak egymas melle epitve), a nappaliban pedig 1 + erkelyajto. (Gondolom talalkoztatok mar ilyen elrendezessel.) Ezeket kellene valami olcsobb profilu, 1.1-es vagy 1.0-as uvegu ablakra cserelni.

elemes2 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20391

off alulbecsültem... ennyit a standard méretekről

Előzmény: Gyurco78 (20388)
forraslajos Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20390

Hadd mondjam el, hogy a HT cuccaiból kb. 500-600 m2-t építettem be tavaly. Az Aluplastjuk jobb (igaz, kicsit drágább), mint a Salamanderjük, de nekem egyikre sem volt komoly panaszom. Ami volt, az a megrendelőknek fel sem tűnt, mert beépítéskor 3 mozdulattal orvosolni lehetett.

Szóval megkérnélek, ne írj baromságot, még rosszindultaból se.

 

Előzmény: Kunstoff Fenster (20380)
forraslajos Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20389

A befizetett előleges munkákat még engedték legyártani. Legalábbis pár olyanról tudok, akik 8-12 hetes csúszással, de megkapták a megrendelésüket. A gyár meg elvileg mindenkinek legyártotta a megrendelését, de általában a kereskedőknél reklamálnak a vevők, az meg a gyártói oldalon nem látszik.

Előzmény: fgcs (20351)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20388

Nekem 3 különböző eszköszhöz csak 3 különböző USB csatlakozó jó :)

 

Előzmény: elemes2 (20363)
Törölt nick (X) 2014.09.21 0 0 20387

Nem biztos, hogy minden esetben megtud maradni a régi redőny, ez sokmindentől függ... Pl: méretezés, de függ az épület típusátol is, lehetséges, hogy visszaszabás, átalakítás lenbe szükséges, és akkor már jobban jársz, ha újat szereltetsz fel...

Előzmény: barbih (20385)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20386

Meghagyhatod, de nem érdemes.

Szerintem.

Előzmény: barbih (20385)
barbih Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20385

Sziasztok!

Hülye kérdés, de ha van egy viszonylag jól működő redőnyöm (az a régi típusú barna), viszont új ablakokat szeretnék, akkor meg lehet hagyni a régi redőnyt? Ha igen, akkor érdemes?

elemes2 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20384

sajnos ritka az előrelátó megrendelő.

korábban egészen normálisan működő cégekkel is megesett, hogy meghülyültek, pl létrehoztak egy Beszerzési Főosztályt, amely kb úgy működik, hogy a beszerzés előtt készül egy előrejelzés a várható beszerzési árról, és ha a B.F. ennél alacsonyabb árat tud elérni, akkor a beszerzők szép prémiumot kapnak. na ezeknek próbáljon valaki eladni minőséget...

Előzmény: kiss_atti (20378)
elemes2 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20383

soxor megtörténik, hogy a legnagyobb igyekezet és odafigyelés ellenére is hibázol

 

igen, ez megtörténik. ha a környezet olyan, hogy ezzel tisztában van, akkor a dolgozó a lehető leghamarabb jelzi a hibát, így a legkisebb ráfordítással lehet orvosolni.

 

ha a környezet olyan, hogy a hibázást nem tolerálja, akkor a dolgozó próbálja elrejteni a hibát, "hátha megússza." néha bejön, de amikor nem, akkor nagyon sokba kerül.

Előzmény: kiss_atti (20377)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20382

Nehézségeink akadtak,

 

- szó szerint, 170 kg-os nehézségeink -, ráadásul feleslegesen...

:-)))

Előzmény: Adri Css (20381)
Adri Css Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20381

Miért mi történt?
Én most állok ablakcsere előtt, de eléggé félek a társasház külső falának minőségétől...

 

Előzmény: kiss_atti (20377)
Kunstoff Fenster Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20380

Az a vicc hogy tényleges nem ismered a HT valódi arcát, de naivságod, és tudatlanságod megbocsátható.

Az Aluplast tényleg egy nagyon jó profil, csak nem egy olyan gépsoron gyártva ami már a megvásárlásakor, is csak vashulladéknak számított, és olyan anyagokkal összerakva, pl vasmerevítés. és üveg. Melyneknél a beszállító 2 Ft-tal olcsóbban adja a gyártónak bármilyen rossz is a minősége akkor az már nem is számít. A HT nem más mint egy nagyra nőtt garázs üzem, jól hangzó marketinggel. Ahol a tulajdonosok csak kifelé lapátolják a pénzt, vissza semmit nem forgatnak, csak amit nagyon muszáj. 

Előzmény: fgcs (20350)
lustice Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20379

csináltam meg:

 

anyagokat használom-e ..

 

Le a kalappal nagyon ügyes vagy és szerény !  :)

Előzmény: kiss_atti (20378)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20378

Kiegészítve az előző postomat:

 

Ezt pl. igen, nagyon szuper minőségben csináltam meg:

 

 

Határozott igény mutatkozott meg, a megfelelő anyagi kompenzáció felajánlásával.

 

A megrendelő nem azt nézte, hol tud lenyúlni tőlem/megspórolni a beépítésen 12 EUR-t, hanem azt, hogy valóban csak a Würth-ös kötőelemeket és csak a Tremco-Illbruck anyagokat használom-e ..

Előzmény: kiss_atti (20377)
kiss_atti Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20377

Nem dolgozom

 

nagyon szuper minőségben, arra itt, Magyarországon nem mutatkozik sem igény, sem fizetőképes kereslet.

 

Nagy respect a nagyon ritka kivételnek.

 

De soxor megtörténik, hogy a legnagyobb igyekezet és odafigyelés ellenére is hibázol, vagy rajtad kívülálló okok miatt szívsz, mint anno az Erika. ( Topictárs tudna mesélni pl. a pénteki délelőttünkről...)

Előzmény: elemes2 (20374)
ganser Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20376

Meglehetős pontossággal leírja a hazai műanyag ablakgyártó piacon történt elmúlt húsz évet.

Szinte kísérteties számomra a megfogalmazás!

 

Akerlof nem irt erre valami megoldást?

Előzmény: elemes2 (20352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!