Keresés

Részletes keresés

fgcs (X) 2014.08.23 0 0 20103

mert egy 60x60-as ablak beépítése általában és feltételezhetően kevesebb ideig tart, mint egy erkélyajtó, mondjuk...

 

Ez így igaz, mivel az erkélyajtó nagyobb -azaz több m2-, mint a 60x60-as ablak.
Valami alapján az adott nyílászáróra jutó időt is ki kell számolni, és mi más alapján lehetne, ha nem a méret, tehát ismét visszajutottunk a m2-hez. :)

 

Olyanról is tudok, hogy a nyílászáró árának százalékában adják meg a beépítési díjat, ezzel magam sem szimpatizálok.

Egyébként meg ha én vagyok a vevő, lesz*rom, hogy milyen módszerrel számítják az adott termék árát. Ha úgy gondolom, hogy nekem ez kell és megéri nekem, akkor megveszem, ha nem, akkor nézek mást, mert se időm, se energiám ilyenekkel foglalkozni, és nem valószínű, hogy miattam bárminek is megváltoztatná az árképzését az adott vállalkozás.

Előzmény: Törölt nick (20102)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.23 0 0 20102

A beépítést nem nm-re kellene megadni, hanem óradíjban, az építőipari rezsinormát figyelembevéveve egy vállalkozás ki kell hogy tudja számolni, mennyi a munkadíj, amely tartalmazza a felmerült költségeket (pl. Mancika ügyintéző havi bére, amortizáció, adók). Szerintem korrektebb lenne, mert egy 60x60-as ablak beépítése általában és feltételezhetően kevesebb ideig tart, mint egy erkélyajtó, mondjuk...

De ha elmagyarázod, kinek és miért jobb nm árral számolni (ami szerintemm itt pont nem transzparens), meghallgatom az érveket (de ne úgy, hogy "így szoktuk...")

Előzmény: fgcs (20100)
fgcs (X) 2014.08.22 0 0 20101

Ettől már csak az ilyen telefonhívás a jobb. (Sajnos nem egyedi eset.)

Felveszem a telefont, és az ember beleszól bármiféle köszönés és bemutatkozás nélkül.

- Mennyibe kerül egy ablak???

Előzmény: fgcs (20100)
fgcs (X) 2014.08.22 0 0 20100

Alapvetően nem a kérdés tartalmával van bajom, hanem annak előadásmódjával. Azt hiszem, meg lehet ezt kérdezni normálisan is, nem köszönés, megköszönés nélkül, ilyen paraszt módon.

 

Igazából nem titkolunk semmit, ha valaki felhív vagy küld egy ajánlat kérést, megtudja amit szeretne. Nem a konkurencia miatt van ez így -mivel a konkurens cégek is szoktak álnéven ajánlatokat kérni másoktól- , hanem sok dologtól függ az ár. 
Jó, jó, kérdezheted, hogy mi a fenétől függhet egy 90x90-es ablak ára?
Azon túl, hogy nem mindegy, hogy milyen paraméterekkel szeretnéd azt az ablakot, nyilvánvaló az is, hogy a mennyiségtől is függ. Nem ugyanannyiért adjuk azt a 90x90-es ablakot annak, aki csak azt az egy darab ablakot vásárolja, mint akinek a házán ez a 90x90-es ablak egy a 20 nyílászáróból, és igen, a beépítés díja sem állandó.
Gondolj csak bele.
Mondjuk legyen a beépítés díja 5.000,-/m2.
Ez egy darab 60x60 méretű ablak esetében 0,36x5000=1.800 Ft.
Ki az, aki ezt az egy ablakot 1800 forintért be fogja építeni? Én nem ismerek ilyen embert.
Legyen a másik példa egy ház, ahol 20 m2 nyílászáró van.
Ez ugyebár 20x5.000=100.000,- forint. Ezt viszont lehet, hogy megcsinálják 80.000,- forintért.

Tehát pl. ezért nem látsz árakat a honlapokon.

Előzmény: Törölt nick (20099)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.22 0 0 20099

Szerintem, alapvetően igaza van: eleinte engem is frusztrált, hogy sok helyen nincsenek feltüntetve legalább a szabványméretű ablakok árai. Kérjen árajánlatot! Sok helyen a beépítési díjat is "titkolják"...

Sokan vannak, akiknek a minőség mellett az ár is fontos, a konkurrenciaharc nem igazán érdekli a vevőt...

Ez amúgy igaz az építőipar egészére is.

A Praktikeres linked már csak azért sem korrekt, mert ugyan árulnak ablakot is, nem ez a fő profiljuk...

Előzmény: fgcs (20098)
fgcs (X) 2014.08.22 0 0 20098

Erre mit lehet mondani? :)


Üdvözlöm!

Űrlap érkezett az alábbi adatokkal:

Mivel kapcsolatban érdeklődik?: Műanyag ablak
Részletek: Miért,akar árajánlatot adni,és miért nem írja ki egyetlen ablakos sem, hogy mennyibe kerül egy 90x90-es sima nyíló egyszerü ablak?
Az Ön neve: xxxxxxxxxxxx
Az Ön e-mail címe: xxxxxxxxxxxxxxx
Az Ön telefonszáma: xxxxxxxxxxxxxxx
Beküldve innen: http://www.ablakos.hu/kerdesem-van-muanyag-ablakokrol/?url=kerdesem-van-muanyag-ablakokrol/
Beküldő ip címe: xxxxxxxxxxxxx

 

Nekem jobb ötletem nem volt, mint ez a link:
http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/epitkezes-lakasfelujitas/ablakok/muanyag-ablakok/282154-ablak-bny-bal-mua-90x90cm

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.21 0 0 20097

OK, bocs, akkor ne használjátok. :-) Azt hittem, segíthet eligazodni a millió egyféle ablakok között, laikusként nem ellenőriztem le, hogy igaz-e...

Előzmény: kiss_atti (20096)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.21 0 0 20096

A "hasznos" segítségről

 

csak annyit, hogy elavult információk, keveri a gyártót a profilrendszerekkel, van olyan gyártó, aki már régen nem működik, van, amelyik másfajta vasalatot használ, az árakról - mint jelezted is - nem beszélve.

 

Összességében használhatatlan, bármire.

Előzmény: Törölt nick (20094)
hotibi Creative Commons License 2014.08.21 0 0 20095

üdv  a fórumlakóknak.  Olvasgattam..sok hasznos infó van itt amit máris köszönök.  Egy kis segítséget kérnék szépen.  ismeri valaki a következő céget: www://aronhaz.hu

minden infót köszönök.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.21 0 0 20094

Sziasztok,

Én most találtam erre. Nem a legfrissebbek az árak (2 és fél évesek), de szerintem frankó lehet annak, aki most keres ablakokat - már ami a műszaki tartalmat illeti (enyémet már gyártják...:-)

http://www.homeinfo.hu/ablak-teszt.html

 

stukka91 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 20093

Szeretném felhívni a fórumozók figyelmét, nehogy megismétlődjön a szívásunk a Gil Trade ablakos céggel.  Az előleg átvétele után "elfelejtették" az ablak legyártását, az eredetileg vállalt és megerősített 8 hetes határidő jelenleg 12 hétnél jár, és várhatóan ez még nem a végleges késés. Javaslom csak az kezdjen a Gil Trade ablak céggel, akinek van ideje 3-4 hónapot kivárni. Egy jó ismerősöm esetén jelenleg a vállalthoz képest a késésük 1.5 hónap. Jó a marketingjük, megígérnek mindent, de szállítani nem tudnak, szánalmas!!!

salieri81 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 20092

Sziasztok!

 

Fenstherm brill profilból mennyibe kerülnének az alábbi ablakok kb.?

Elég az alap 2 rétegű üveg bele?

 

Bukó nyíló ablak 2 db 120X180 cm

2 szárnyú bukó nyíló 1 db 180X180 cm

Erkélyajtó,ablak( bukó nyíló): 240X270 cm

 

Köszönöm!

Törölt nick (X) 2014.08.18 0 0 20091

250 cm szélességben nem gyártanak kétszárnyú váltószárnyas erkélyajtót, kell mellé fix ablak is.

250 cm széles tolóajtónál 125 cm a toló rész, ekkora atjárhatóságot a kétszárnyú ajtó nem biztosít, csak abban az esetben, ha a váltószárny is nyitva van, nem csak a kilincses oldal.

Előzmény: gabrielke (20090)
gabrielke Creative Commons License 2014.08.18 0 0 20090

kiss_atti már válaszolt neked, azzal én egyetértek (ő még hozzá szakember is).

Egy megjegyzés csak: szerintem ez a 250 széles nyílás kicsi a tolóajtóhoz, legalábbis a (komoly) plusz pénzt  nem éri meg ahhoz képest mint ha egy kétszárnyú ajtót csináltatnál. Használhatóságban is gyengébb, ha nem tudod a másik szárnyat is kinyitni.

 

 

Előzmény: somobomo (20086)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.16 0 0 20089

Van egy 90x150 cm-es kiszerelt ablakom régebbi tipus, szerintem 3 légkamrás lehet 2 db üveggel, fehér színben.

Ha valakinek kell olcsón megszámítom.

Pesten átvehető.

Törölt nick (X) 2014.08.15 0 0 20088

Rehau ED86 - Német profil, hazai gyártótól!Legyártható szárnyosztó, illetve tokosztó nélkül!  Amire viszont figyelni kell, kényszerműkődtetés alkalmazása kötelező 120 cm-esnél nagyobb toló ajtó szárny esetében! (Legalábbis a Rehau-nál)

Előzmény: somobomo (20086)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.15 0 0 20087

Mindenféle - normálisabb -

 

profilból gyártható vízszintes szárnyosztó nélkül, akár 4-18-4-18-4-es üvegezéssel is.

Nem értem, mi a problémája az általad megkérdezett kollégáknak...

 

Semmilyen kompromisszumot nem kell kössél.

Előzmény: somobomo (20086)
somobomo Creative Commons License 2014.08.15 0 0 20086

Kedves Szakemberek,

 

Már vagy ezer bejegyzést átolvastam, kösz mindenkinek a hasznos összefoglalókat: azt már eldöntöttem, hogy nem veszek túl olcsó gagyit, inkább valami német profilt, amit valami nagyobb hazai gyárban raknak össze. Az én problémámra még nem találtam utalást, ami a következő:

 

A nappaliban áthidalókiváltás után szeretnék egy kis fallal elválasztott 2 kisebb teraszajtó helyett egy nagy 250x235 toló-bukó teraszajtót betenni (125toló, 125 fix), minél nagyobb üvegfelülettel, keresztosztó nélkül. Új építésű ház, elég jó a szigetlés (de nem passzívház) mindenhol 1K ablakok vannak. Ezt szeretném megőrizni a teraszajtó kiváltás után is.

 

Mivel nagy a méret 2x ~3m2, valszeg már nem oldható meg általános megoldásokkal, általában eddig nem is kaptam minden szempontból kielégítő megoldási javaslatot.

 

Szerintetek meg lehet/szabad oldani ezt keresztosztó nélkül?

Komfortosan lehet még használni ekkora toló szárnyat, kibírja ezt a szerkezet (profil, vasalat, kilincs stb)? Gondolom az emelő toló jobb lenne, de az nekem már túl drága.

 

Több ajánlatban az szerepelt, hogy 4-16-4 üvegnek ez a méret keresztosztó nélkül túl nagy. A helyette javasolt 6-12-6 viszont csak 1.3K.

Nem túl nagy romlás ez az 1.3K a jelenlegi 1K ajtók helyett (a fal kiváltás miatt már egyébként is romlik, ugye)? Azt gondolom "sütni" fog a hideg ablak, és mindig víz csorog majd rajta. Vagy felslegesen túlparázom? 

 

Egy 3 rétegű 4-10-4-10-4 már bőven hozná a kivánt K értéket, de ennek az üvegtáblája is csak 4-es, elbírja ez ezt a méretet?

Vagy inkább egy 6-16-6 kellene bele?

 

Ilyen vastag üvegek már csak vastagabb profilba tehetők?

 

Az előző hozzászólások és a pénztárcám alapján én eddig Hevestherm-ben gondolkodtam, de nem tudom van-e megoldásuk erre (az egyik ajánlattevő szerint nincs).

 

Tud valaki felhomályosítani a fentiekben? 

 

Előre is köszi.

 

 

 

ganser Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20085

Nem sok felmérésen voltál,azt látom.

Írhatok én bármit,simán letagadják.

A legutóbbi esetben a T. vevő kijelentette hogy Ő leszarja ,hogy én mit írtam fel!

Ő nem így kérte és kész!

Az hogy aláírta,az sem számít....

Előzmény: asdf_ (20081)
Törölt nick (X) 2014.08.13 0 0 20084

Egyszárnyú nyílászáró (ablak, erkélyajtó..) esetében kilincs oldalon kell a redőnyátvezetés, illetve a redőnyautomata felszerelését megoldani, nem pedig pánt oldalon, és akkor nem kell a redőnyelőkészítés miatt toktoldózni, és még a nyílószárny is kinyílik 90 fokba.

Váltószárnyas / kétszárnyú... szerkezeteknél meg igenis kell az a redőnyelőkészítés, kivételek azért vannak.. Pl: motoros redőny alkalmazása, vagy panellakás, stb...

 

....!

asdf_ Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20083

Szerintem -es itt lezarom reszemrol a temat, mert mar masodszor szajkaratezok ket heten belul es a vegen suhint a kard ;) - itt az adott ablak szelessege a lenyeg. Ha egy 60 centi szeles ablakon az egyik oldalon van pluszban 3 centi toldo, a masikon nincs, azt velhetoen avatatlan szem is kiszuri, nem szerencses. De pl. 120 centi felett -ahol az ablak "lapossaga" a keves feny oka, nem pedig a szelessege- viszont siman leszarnam, elo ember eszre nem veszi, amig direkt meg nem mutatod neki (kb. olyan, mint anno a Trinitron kepcsoben a merevitoszal, amig meg nem mutattak, eszre sem vetted, hogy ott fut keresztben). Es ertelemszeruen minel szelesebb az ablak, annal kevesbe szur szemet.

Előzmény: halaloszto (20082)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20082

ezzel nem ez a gond. hanem hogy lesznek egy csomoan (szomszed, rokon, postas) aki nem latja a megrendelot, csak a csale ablakot. es megjegyzi magaban, hogy meg ilyen kontart. es egy magara igenyes mestert zavar  hogy rola ilyet gondolnak.

 

Vajk

Előzmény: asdf_ (20081)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20081
Én valahogy nem látom a vita lehetőségét egy ilyen toldós esetben (mármint egy vitáét, ahol te szorulsz, károd lehetne belőle). Ott a megrendelő a kezedben, rajta, hogy 82 centi széles a tok és hogy a lehúzos oldalra megy 3 centi toktoldó (esetleg még önszorgalomból az is rákerülhet, hogy ügyfél kérésére a 2. szerkezet csak egy oldalról lesz toldózva). Egyeznek a méretek és ezt írta alá az ügyfél? Igen. Én nem látom itt a problémát.
Előzmény: ganser (20078)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20080

Előző folyt.

 

100 mm toldó felül:

150 mm redőny - 100 mm toldó - 70 mm tok = 20 mm kilátszó tok, 20 mm kisebb üvegfelület

Előzmény: Judit KB-i (20079)
Judit KB-i Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20079

Én ablakos hölgyként sem feszítenélek keresztre. Ha a vevőnek a nagyobb üvegfelület a fontos, akkor így lehet kicsit kedvezni az óhajànak.

 

Én azt a szentsègtörést is el szoktam követni, hogy felülre se rakatok 10 cm toldót. A régi faablak redőnyözésénél senkit nem zavar, hogy látszik a redőnypalàst az üvegen keresztül, mert ez adottság, akkor kicsit korrigàlva jó lehet a műanyag ablaknál is.

Ha felülre 50 mm toldó kerül, a helyzet a következő:

150 mm redőnydoboz - 50 mm toldó - 70 mm tok = 30 mm belógó redőny

Előzmény: asdf_ (20074)
ganser Creative Commons License 2014.08.13 0 0 20078

Szerinted így van,de minden mondatodból süt a tapasztalatlanság.

Néhány ezer felmérés után azért másképp gondolkoznál.

Persze kellene hozzá pár százezer forintocska bebukása és néhányszor meghallgatnia az "ezt nem mondta felméréskor" jelmondatot.(amit azért természetesen elég szájbarágósan azért elmondtál....)

Előzmény: asdf_ (20077)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.12 0 0 20077

Szerintem ez egyszeru igen/nemes kerdes. Megkerded a pacienst, hogy hogyan szeretne, szepen, szimmetrikusan vagy ugy, hogy tobb feny jojjon be (es ugy, hogy ez a kerdes csak ott merul fel reszedrol egyaltalan, ahol latszik, hogy egy elb**t izerol beszelunk, ahol egy bazinagy szobara csinaltak egy kis lyukat ablak gyanant. Ahol elfer, ott meg automatikusan megy a toldo mindket vegere kerdes nelkul).

Jelen esetben a kerdezo aggodik, hogy keves fenye lesz (kerdes persze, hogy tenyleg jol szamolt-e, vagy rosszul gondolja) , ilyenkor szerintem fel kell kinalni neki ezt a lehetoseget -mert magatol nem tudja, hogy a nem huzokas oldalra csak esztetikai okokbol kerul a toldo, ablakcserenel funkcioja semmi- es ha haromretegut akarna, akkor pedig javasolni, hogy hoszigetelesileg ugyan rosszabb lesz, de erezhetoen tobb feny jon be a ketretegun, nem akar-e inkabb ilyet. Nem hulye a vevo, el tudja o ezt donteni magatol is, es nyilvan ha o maga kerte, hogy csak egyoldalt legyen toldozva, akkor nem fog ra mutogatni, hogy ez meg itt mi.

A szakemberseg szerintem odaig tart, hogy az ugyfelnek olyan lehetosegeket is felvazolsz, ami neki -tapasztalat es tudas hijan- eszebe sem jutna, az o lakasa, az o ablaka, o fogja nezni 20 even keresztul, hadd dontse mar el, hogy leszarja-e azt, hogy szimmetrikus belulrol az ablaka vagy sem, fuggetlenul attol, hogy ez neked ordogtol valo, vagy epp a szeperzekedet bantja :)

Előzmény: ganser (20076)
ganser Creative Commons License 2014.08.12 0 0 20076

Na és akkor mi van ha a sasszemű tulajdonos kiszúrja(ne aggódj -észreveszi!), hogy így nem szimmetrikus a cucc?

Gyártatok majd másikat jó pénzért?

Én szakembernek tartom magam,nem csinálhatok,ajánlhatok ilyen "takony" megoldást.

Előzmény: asdf_ (20074)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.12 0 0 20075

Az ablakos urak nyilvan keresztre fognak fesziteni,

---

Nem, ez tévedés, no keresztre feszítés.

Van szakszerű megoldás a toldó nélküli redőnyözésre, mindössze annak a redőnynek elektromos működtetésűnek kell lennie, és máris nem kell toldó..

:-)))

 

Ma szereltem két ilyen, távirányítós redőnyt Pomázon két, tavaly ősz elején, általam szerelt ablakra, ahol - mint mindig - megkérdeztem, hogy "lesz-e valaha redőny az ablakon?" aszonták, hogy sosem.... az elektromos éppen befért...

:-))

Előzmény: asdf_ (20074)
asdf_ Creative Commons License 2014.08.12 0 0 20074

Az ablakos urak nyilvan keresztre fognak fesziteni, de szerintem elo ember eszre nem fogja venni, hogy ha a redonyos ablaknak csak a huzokas felere raknak toktoldot (mert oda tenyleg kell), a masikon meg nincs es ott akkor 3 centivel szelesebb az ablak (igy az uvegfelulet is). Egyreszt pl. ha gerebtokost cserelsz, akkor kivulrol ez nem latszik majd (mert a toldo mar a vakolat mogott lesz, mert boven lesz ott hely, elfer), belulrol meg eltakarja a fuggony :) Szerintem amig valakinek nem mutatsz ra, hogy nezd, itt a jobb oldalon 3 centivel szelesebb a tok, senkinek nem fog feltunni (nalunk igy van megcsinalva, meg senki sem allt meg az ablak elott, hogy jajjuristenhatezhogynezki?!?)

Előzmény: defter (20072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!