Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18242

Ne parazz, hat darab megfelelo meretre vagott, egymashoz megfeleloen csatlakoztatott, es legfokepp megfelelo sorrendben felszerelt gipszkartonlap az egesz. Tobb lepesben kell elore gondolkozni, de minimalis barkacs affinitasal semmi melo a dolog. Nem kell hozza se tegla, se habarcs, se vesni, se faragni, a gipszkartonozas a legtisztabban kivitelezheto melok egyike ;)

Előzmény: Roland-Alhambra (18240)
C20NE Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18241

Mivel az összes ablakot cseréli majd idővel, vagy akár most, az eklektika nem áll fenn, de sokkal több fény jön és a felső rész hőszigetelésével nem kell küzdeni, és szépen elfér a redőny is.

Előzmény: halaloszto (18229)
Roland-Alhambra Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18240

ez jó kérdés,sajnos nem voltam ott a beépítésnél.....

de utólag azt mondta ez már kőműves munka

ha én ezt tudom hogy ez lesz,hozzá sem engedek nyúlni

Előzmény: kiss_atti (18239)
kiss_atti (X) 2014.01.19 0 0 18239

Jut eszembe: a vállalkozó miért hagyta így ?

Előzmény: Roland-Alhambra (18238)
Roland-Alhambra Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18238

ok,köszi:)

 

Előzmény: kiss_atti (18237)
kiss_atti (X) 2014.01.19 0 0 18237

Az ilyet

20e +ÁFA + kiszállási díj ( + a PVC könyöklő ára) csináljuk akkor, ha nem mi építettük az ablakot..

 

Szerintem vegyél egy nagy levegőt és ess neki..

:-)))))

Előzmény: Roland-Alhambra (18236)
Roland-Alhambra Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18236

Látom "ablakos"vagy...Te mennyiért csinálnád meg?

Előzmény: kiss_atti (18234)
asdf_ Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18235

Kimaradt 1 guriga festoszalag a szilo pontos adagolasahoz, hogy ne nezzen ki ocsmanyul, mert ha eloszor csinalod, valoszinuleg ugy fog (a sarkoktol -ablak, gipszkarton talalkozasa) 4-5 mm-re leragasztod a gipszkartont es az ablakot a festoszalaggal, ide nyomod a szilot, muanyagzacskos/folpackos ujjal elkened, kicsit varsz, lehuzod a festoszalagot -ezzel egyutt jon a folosleges szilo is-, majd ujra elkened a megmaradt szilot, eredmeny: mindenhol egyenletes mennyisegu szilo van).

Előzmény: asdf_ (18233)
kiss_atti (X) 2014.01.19 0 0 18234

Ha egyedül meg tudod csinálni,

 

akkor az anyagköltség, vagyis az, amit asdf_ topictárs lentebb elővezetett. Ha ez nem megy, akkor ki kell fizessed a mester munkadíját és a kiszállási költségét is. Hogy ez utóbbi mennyi, az soktól függ.

Előzmény: Roland-Alhambra (18232)
asdf_ Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18233

1 tabla gipszkarton, 1 guriga uveggyapot (felulre az ures helyre, boven fog belole maradni persze), mondjuk ket szal lec, tipli, csavar, gipszkartoncsavar, 1 zsak gipsz, ha patent akarsz lenni, akkor meg uvegszalas szalag ahol a gipszkaron a fallal talalkozik, meg egy tubus feher szilo a gipszkarton es az ablakkava talalkozasahoz, gyakorlatlanul is max fel napi melo/ablak. Ez persze szigoruan a hazibarkacs megoldas ;)

Előzmény: Roland-Alhambra (18232)
Roland-Alhambra Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18232

Mennyibe kerülhet ennek a kijavítása?

Előzmény: kiss_atti (18230)
Roland-Alhambra Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18231

köszönöm

Előzmény: C20NE (18228)
kiss_atti (X) 2014.01.19 0 0 18230

Nem kell berakatnod semmit.

El kell burkolni gipszkartonnal, vagy fel kell falazni YTONG-ból, és OK.

Előzmény: Roland-Alhambra (18227)
halaloszto Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18229

a homlokzak meg kicsit elindult volna az eklektika fele?

 

Vajk

Előzmény: C20NE (18228)
C20NE Creative Commons License 2014.01.19 0 0 18228

Kell, hogy legyen fölötte, de én kivettem volna azt a fölső részt és annyival nagyobb ablakot raktam volna be.

Előzmény: Roland-Alhambra (18227)
Roland-Alhambra Creative Commons License 2014.01.18 0 0 18227

Gerébtokos ablak helyére műanyag ablak lett berakva, kell áthidalót berakatnom?

Roland-Alhambra Creative Commons License 2014.01.18 0 0 18226

Szerintetek kell áthidalót berakatnom?

gabrielke Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18225

Érdekes módon amikor technológiáról van szó, akkor a 20 éves módszerekkel dolgozókat leszóljátok, amikor a sales-ről, akkor meg nem. Én csak 13 éve csinálom. Tulképp hülye vagyok, hogy beszóltam, ettől a világon semmi meg nem változik, csak a billentyűzetem kopik.

Sírjatok tovább nyugodtan. :)

 

 

 

Előzmény: ganser (18222)
kiss_atti (X) 2014.01.17 0 0 18224

Köszönjük Emese.

 

1986 óta ténykedem főállású értékesítőként különböző területeken ( és ebben az esetben tökmindegy, hogy a saját cégemben, vagy alkalmazottként), majd igyexem lassan megtanulni az ügyfélkezelés kérdését is, mert eddig nyilván sz****m rájuk. Vállalsz esetleg oktatást IRL is?

:-))))

Előzmény: gabrielke (18218)
ganser Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18223

Nem tudtam volna pontosabban megfogalmazni.

Főhajtás...

Előzmény: Törölt nick (18219)
ganser Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18222

Tisztelt "gabrielke"!

Én éppen a huszonkettedik évem töltöm ebben az iparban.

Az 1144 hét.

Napi egy ajánlattal számolva 5720 ajánlat.

Szerinted rászorulok a tanácsaidra?

Előzmény: gabrielke (18218)
forraslajos Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18221

Nekem az a kedvencem, aki látatlanban alkudozik, "meraszomszédjóskánakhúszezerrelóccsóbbvót". 

260.000, akkor legyen 240,de a szomszéd Mari néni már 240-ből akar húszat lealkudni azt. Ha nem haragszik a kedves ügyfél, én sem azért dolgozok, hogy elfáradjak. Szerencsére ők a sokkalkisebbség. :)

Előzmény: Törölt nick (18219)
márc01 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18220

"A weboldalakon feltüntetett adatok egy laikusnak nem mondanak semmit, hiába olvassa el."

 

Ez, igaz, bár igyekeztem iránymutatást adni mely ablakom mire, kinek jó. Úgy látszik még egyszerűbben kell leírni a dolgokat a weben és ez irányban átfogalmazom a  még értelmezhetetlen műszaki zsargont. Köszi :)

 

Mint írtam a minimum az 5 kamra vagy cella az ennél több akkor jobb, ha a profil szélessége is növekszik 70 mm-től felfelé.

 

Vasalati dolgokról is írtam előzőleg, itt tényleg nem érdemes a különbséget keresni.

 

Színskálám van...

 

Normál és új típusú szerintem egy és ugyanaz, alapban műanyag lamellás, műanyag keskeny redőnylábas, külső tokosról beszélve lindab, vagy alulemez a redőny háza, öntvény alumínium az oldalpofa (ettől stabilabb) és csapágyazott tengelyvégekkel van ellátva.

 

A kombi redőny az a szúnyoghálóval kombinált. A kombi a drágább, mivel szúnyoghálós. Itt lehet variálni, hogy a két egymás mellett lévő ablakra elég egy szúnyoghálós redőny is.

 

Az ablakok kivitelezhetőségével is lehet variálni, bár az nem az a hűdenagy összeg, itt azért el kell gondolni a kétszárnyú és a 3 szárnyú közötti különbözőséget, mivel a 3 szárnyúnál jobban megosztom az üvegmezőket, kinézetre is más...

 

A mellék bejárati ajtóknál lehet kérni az egyszerűsítést, ha nem látnak el olyan funkciót, mint a főbejárati ajtó.

Előzmény: adnilem01 (18217)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18219

Ne sírjál, hanem tanuld meg az ügyfélkezelést, és akkor látni fogod, hogy kivel mennyit érdemes foglalkozni.

 

E-mail esetén, frankón látod az ügyfelet, ugye?

Sajnálatos az, hogy az internetnek köszönhetően, a laikus ügyfelek annyit nem tesznek meg -tisztelet a kivételnek-, hogy mielőtt több helyre elküldenék az árajánlat kérésüket, beugranának egy mintaterembe egy kis hozzáértésért, hogy ennek birtokában tudják az igényüket megfogalmazni a sok helyre egyszerre elküldött kérésükben. Mindent összeolvasnak, majdnem semmit nem értenek az adatokból, de igényük az van a bő információ megkapása terén, holott a beépítés helyén nem is lenne szükség az általuk így kért cuccra, mivel felesleges lehet, vagy csak az ára miatt dob eleve egy hatalmas hátast. Egyszóval, személyesen először, majd utána e-mail akárhány helyre.

Előzmény: gabrielke (18218)
gabrielke Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18218

Viccesnek tartom amikor a vállalkozó sír, hogy árajánlatot kér az ügyfél. Adott esetben többet is. Ne sírjál, hanem tanuld meg az ügyfélkezelést, és akkor látni fogod, hogy kivel mennyit érdemes foglalkozni. De ne sírjál! Félreértések elkerülése végett én is vállalkozó vagyok, én is adok ajánlatot...

 

adnilem01 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18217

"így az is számít, hogy melyik gyártó termékén mennyit tudtok keresni"

 

Ezt nem bántásnak szántam, aki így érezte, sajnálom, elnézést kérek.

 

Sajnos ez tapasztalható manapság a kereskedőknél, szolgáltatóknál, gyógyszeriparban stb.

Lehet, hogy Ti nem ilyenek vagytok, de sokan igen.

 

Sokan egyszerre akarnak egy nagy összeget leszakítani az ügyfélről, nem gondolva arra, hogy ha nem vágják meg, és elégedett lesz az ügyfél, akkor ajánja másoknak is.

 

 

Nem az volt a célom, hogy sportoltassam a cégeket az árajánlat elkészítésével, mert nyilván nem kis munka, ha több fajta terméket is forgalmaznak.

Azt vártam, hogy legalább 2 termékről adnak ajánlatot, hogy választani lehessen.

 

A weboldalakon feltüntetett adatok egy laikusnak nem mondanak semmit, hiába olvassa el.

 

Nem tudjuk, hogy mi a különbség egy x és egy y cellás között, egy vasalat között, egy tokvastagság között stb.

 

Nekem a fehér nem igazán tetszik, azért kértem 1 ill. 2 oldali színnel is az ajánlatot, hogy lássam, mennyi az árkülönbség. Hiányoltam a legtöbb weboldalon a színskálát is.

 

 

Mi a különbség a normál, kombi, "új típusú" redőny között? Nyilván ha elmondja, hogy az egyik x Ft-tal drágább, de x évvel tovább is bírja, akkor az ügyfél elgondolkodik rajta.

 

Sokan felhívtak, hogy jobban ki tudják dolgozni az ajánlatot.

Pl.:

- a 2 db 120*150-es ablak helyett lehet-e 240*150-es, mert az egyik.... a másik... , árban x Ft, a másik y Ft lenne, a szárnyak darabszáma sem mindegy... Ezekre én pl. nem is gondoltam, megmondom őszintén. Jobb-e a nagyobb ablaknál a 3 szárny, vagy 1 kicsi, 1 nagy? Most a két ablak egymás mellé van beépítve, közte semmi, purhab vagy ilyesmi, egy léccel van eltakarva, ahogy összeér. Nem túl jó konstrukció.

- másik jó kérdés a 2 db mellékbejárati ajtó esete volt, kérdezték, hogy kell-e pl. hogy zárható legyen, mert ha nem, lehet behúzós (nem emlékszem a pontos szakkifejezésre), mert azon x Ft-ot lehetne spórolni, mennyire legyen, vagy legyen-e üveges stb.

- a szúnyoghálónál kérdezték, hogy mindenre kell-e, és hogy fix, vagy felhúzható-e. Mivel jelenleg nincs, így örülök a javaslatoknak.

 

Nincs félrerakva egy konkrét összeg a projektre. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyiből lehet kihozni, kell-e még spórolni vagy sem. Hiába írnám, hogy x Ft-om van rá, ha abból nem lehet kihozni ezt a mennyiséget megfelelő minőségben.

 

Egy elvárásom volt, a 3 rétegű üveg, mert az egyértelműen jobb. A többi kérdésben segítségre szorulok. Ami nektek egyértelmű, az nekem kínai ezügyben...

Eredetileg fát szerettem volna, de nagyon éri a napsütés az ablakokat, a mostaniak is összeszáradtak. Bádoglemezből van a párkány, ami iszonyúany felforrósodik. Hiába újítottuk fel őket lecsiszolás után, a megfelelő felületkezelőkkel (beeresztő, vastaglazúr) egy éve, már pereg le róla a festék. Ezért kértem műanyagról ajánlatot, hátha jobban ellenáll az időjárásnak.

 

Minden segítséget előre is köszönök. :)

fgcs Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18216

Jól beszélsz "piroska"! :D

Ha így lenne, csak sz*rt lehetne kapni méregdrágán.

Előzmény: kiss_atti (18215)
kiss_atti (X) 2014.01.17 0 0 18215

így az is számít, hogy melyik gyártó termékén mennyit tudtok keresni.

--

Nem fejteném ki bővebben,

 

 

mert azt a kollégák itt jól és kimerítően megtették, csak a fenti mondatra reflektálok annyiban, hogy én egy márkakereskedő vagyok, egy gyártó - többféle - termékét kínálom, és nem azon gyártó(k) termékeit, amelyen a legtöbbet tudok keresni.

Előzmény: adnilem01 (18210)
ganser Creative Commons License 2014.01.17 0 0 18214

Jellemző hogy egy-két verziónál nem fogsz több ajánlatot kapni egy cégtől sem.

Egyetlen,egyszerű,kisebb munkára is simán szoktak a tisztelt vevőjelöltek tízes darab ajánlatot kérni.

Legújabb:Egy darab "belvárosi bérházas" ablak. (A kollégáknak ismerős lesz)

Kétszárnyúra kérnek ajánlatot de mondjuk meg tokosztós  változatban is az árat. Azon belül nézzük meg egy osztóval és kettővel.Alapprofillal is meg prémiummal.Két rétegű üveggel és háromrétegűvel.

Alumínium redőnyre kérnek ajánlatot minden előzőhöz , de nézzük meg a műanyagot is.Természetesen érdekli a tisztelt vevőjelöltet a kombi meg a normál verzió is.És mi lenne ha megnéznénk ezeket belső tokosként is?

Ez most kb olyan mintha megkérdeznélek hogy Ti mennyiért könyveltek egy céget.

Milyen céget? Hát kérek ajánlatot mindenfélére!

Ja,hogy nekem csak egy adott cégem van?

Ha érdeklődésnél elmondod ,hogy milyenek az elvárásaid a termékkel kapcsolatban és max. mennyit szánnál rá,akkor sokkal könnyebb az ablakos dolga is.

Olyan ,hogy legjobb profil nincs...

Vannak legjobbak, de az objektív döntés szinte lehetetlen.

Általában az adott munka eldönti,hogy oda melyik lenne a "legoptimálisabb" választás.

 

Előzmény: adnilem01 (18210)
kiss_atti (X) 2014.01.16 0 0 18213

Kitűnő összefoglaló !

Előzmény: márc01 (18212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!