Keresés

Részletes keresés

Andrew1981 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 17762

Köszönöm a segítségeteket.

 

Ez egyébként a premier alphaline 90-es ablak lenne, Ug=0,5-ös TPS hőszigetelt üveggel,melegperemes távtartókkal.

Az alap kiszerelésben kevésnek gondoltam a 33dB-es hanggátlást, mert kb. 100 méterre van a hév sín+megálló ami a zajtérkép szerint kb. max 55-60dB-es zajforrást jelent,amit szeretnék teljesen házon kívül tartani.(egy kicsi jelenleg most épülő házikórol van szó)

Ezek szerint valamit valamiért, lesz egy minimális hőveszteségem,hiába a szuper üveg.

kiss_atti Creative Commons License 2013.10.17 0 0 17761

38dB hanggátlású asszimetrikus 6-16-4-14-8-as

---

Na, van egy kis időm, tehát:

 

ha feltételezzük, hogy ez a rétegrend is megkapja a dupla low-E-t, akkor meglátásom szerint semmiképpen nem rosszabb a hőszigetelése, mint az általánosan elterjedt  4-12-4-12-4-es, háromrétegű üvegeésnek, az meg 0,7 W/m2K-t tud.

Tehát a 4-18-4-18-4 0,6-jához képest ( alu távtartós verzió)  csökken a hőszigetelő képesség, de nem jelentősen.

Előzmény: Andrew1981 (17756)
február32 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 17760

Ug = 0,6 – 0,65 W / m2 K helyett, olyan Ug = 0,9 – 0,95 W / m2 K körülire változik, passzívházak (is) készülnek ilyen üvegezéssel.

Előzmény: Andrew1981 (17756)
kiss_atti Creative Commons License 2013.10.17 0 0 17759

Valószínűleg beállítási probléma,

 

 

a lakásodhoz való legközelebbi ablakost próbáld meg kihívni, hogy állítsa be.

Előzmény: mikober88 (17757)
kiss_atti Creative Commons License 2013.10.17 0 0 17758

szerintem igen, a távtartó miatti kisebb légrés okán.

Előzmény: Andrew1981 (17756)
mikober88 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 17757

Sziasztok.

Vettem egy lakást, amiben már ki vannak cserélve az ablakok. Panelprogramban történt az ablakcsere.

Nem tudom milyen gyártmány, mert a közös képviselővel még nem sikerült ez ügyben beszélnem.

Következő a problémám:

Ha be van csukva az ablak, akkor a kilincs résznél lent a saroknál "fütyül" a szél. Ez 2 ablaknál is van.

Tudom ezt valahogyan javítani? Vagy kérdezzem meg a közös képviselőt ki szerelte az ablakot, és

hívjam ki őket? Persze nem biztos hogy már garanciális, mert ezt sem tudom.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Andrew1981 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 17756

Sziasztok!

 

Meg tudnátok mondani hogy ha 4-18-4-18-4-es üvegezésről váltok, 38dB hanggátlású asszimetrikus 6-16-4-14-8-as üvegezésre romlik-e a hőszigetelésem ?

 

Köszönöm előre is az infót!

lmgs Creative Commons License 2013.10.16 0 0 17755

"Mik ezek a bogyók itt, nyuszika?"

...

Előzmény: február32 (17754)
február32 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 17754

Mik ezek a bogyók itt, nyuszika?

Csak 1 szó, az elsőnél 4 betűs, míg a másodiknál nincs ott a szó végén az a t-betű.

Előzmény: lmgs (17753)
lmgs Creative Commons License 2013.10.15 0 0 17753

"Nem kimoderálták, te buta, hanem addig tart bent a fórum válaszadásra, utána kilép abból a funkcióból, és átvált sima hozzászólásra. Annyit értesz ehhez is, mint amilyen a modorod."

...

 

Előzmény: február32 (17749)
február32 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 17752

OK, értem, itt csak és csakis ti szapulhattok másokat, ráadásul, elég érdekes módszerrel, hiszen nem is volt topiktag az illető. Viszont, rólatok negatívot nem közölhet senki, az érdekes módon sérti az önérzetet, hiszen uralkodói is vagytok a topiknak, így megteszitek, hogy ne is legyen olvasható az ilyen beírás.

Azt azért tanuld meg, hogy szakmai az is, ha a tanácsadó viselkedése miatt íródik be akármi is, és viseld el, ha az nem épp dícsérő szavakat tartalmaz, valamint, tudj becsületesen védekezni, a letámadás nem ilyen forma, az ellenkező írásjelű konzekvencia levonásű lesz. Vagyis, lejjebb a nózi, mert reptében beletalál a madár.

Előzmény: forraslajos (17751)
forraslajos Creative Commons License 2013.10.15 0 0 17751

Ahogy mondtam, ez az utolsó válaszom, aztán befejeztem.

Ide nem filozofálni és lélekbúvárkodni járnak az érdeklődők, hanem feltesznek egy kérdést, amire választ szeretnének kapni-hamar.

Ha megkapják, megköszönik és ha visszaolvasol pár száz oldalt, kb. 98 %-ban elégedettek a válaszokkal. Te pont beleesel abba a cirka 2%-ba, ami bőven hibahatáron belül van, ráadásul nem is szakmai kérdésben, úgyhogy személy szerint nem vagyok megfeszülve a véleményed miatt. 

Sok sikert.

 

Előzmény: február32 (17750)
február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17750

Figyeltél, ganser, hogy mit reklamáltam meg? Nem hiszem, de jó kedvem van, így leírom újra: Nem a munkájával van problémám, azt nem ismerem, így nem is alkothatok róla véleményt, hisz egy korrekt ember csak arról ír, amit ismer, hanem az üzletpolitikája miatt emeltem szót, hiszen arról olvasható itt nem is egy hsz. Remélem, így már célba ér az írásom, sikerül megértsd, mivel is van bajom.

 

Csak egy jótanács: Ne védekezzetek ennyire, ne álljatok ennyire egymás mellé, az oldalára támaszként, mert az gyanussá teszi az írásotok igazát, hiszen elgondolkodtathatja az olvasót, miért is kell ennyire dícsérni, fényezni a másikat, vagyis egymást.

Előzmény: ganser (17746)
február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17749

Nem kimoderálták, te buta, hanem addig tart bent a fórum válaszadásra, utána kilép abból a funkcióból, és átvált sima hozzászólásra. Annyit értesz ehhez is, mint amilyen a modorod.

Segítek, mert én ilyen csávó vagyok:

Legközelebb Kijelöl-Másol, majd csak ez után küld, és ha kicsúsztál az időből, csak visszalépsz egyet a böngiben, majd a megjelenő ablakba beilleszted az így elmentett szöveget.

 

Tetszik, ha látatlanban ilyet állapítanak meg a beírásomból rólam. Téged jellemez a tartalom, magadról alkottál képet az olvasó felé.

Megjegyzem, hogy nem ingyenreklám céljából írtam be, nem vagyok veletek egyhúron pendülő, és a mélem sem publikus, amint az látható is.

 

Minek reklámozzam altájfejke azt a céget, ha irányodba írtam, nem az érdeklődő felé, és valamit meg is jegyeztem benne, de a benned rejlő sötétség nem engedte azt megláttatni veled, így kihagyta azt a sort az agyacskád az értelmezhetőségből. De visszaolvashatsz, hogy nehogy az legyen, hogy hazudok.

 

(meghúztad az oroszlán bajszát :D)

Előzmény: forraslajos (17745)
forraslajos Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17748

még egy hozzászólása van.:)

Előzmény: kiss_atti (17747)
kiss_atti Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17747

Ha sokáig "eteted", Téged is kiixellek, wazze!!!

:-))))

Előzmény: forraslajos (17745)
ganser Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17746

Tisztelt Február!

Nem szeretnék az Önök vitájába belemenni ,de ha megszólitanak akkor válaszolok.

"Forráslajos" munkájával nem egyszer találkoztam,abban kivetni valót nem igazán találtam.

(Pedig én aztán nem szoktam szó nélkül hagyni azokat.SŐT....)

A hozzászólásaival többnyire egyetértek(Kivéve a toktoldót!).Úgy tapasztaltam hogy nemcsak az elméletben,hanem a gyakorlati munkában is jártas.

Az Ön hozzászólásadból is megnéztem az Index fórumain  jópárat.Széleslátókörrel rendelkezel,mindenről van véleményed,de az ablakhoz süket vagy,nem értesz hozzá.

Ha gondolod, a novemberben induló árnyékolástechnika és nyílászárószerelő tanfolyamra (OKJ3158203) jelentkezhetsz hozzám.

Amit nem tudsz,azt majd ott megtanítom neked.

Köszönöm!

Előzmény: február32 (17735)
forraslajos Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17745

Írtam egy fél oldalt, de mire elküldtem, kimoderálták.

Nincs kedvem még egyszer nekilátni, pár sorban elmondom, mit gondolok.

 

- Állítólag 18 éve éltek a piacon. A hozzászólásaidból nekem az jön le, hogy -ha igaz a 18 év, ha nem - mostanra elfogyott körülöttetek a levegő. Egyszerűen nincs, vagy nincs elég munkátok. Ezért fáj, hogy senkinek nem jut eszébe ingyenreklámot csinálni neked. Idejössz és követelsz meg tőlünk olyan hozzáállást, amilyen sosem volt a tiéd. Csak a saját érdekedben.

 

- Nem hiszem el, hogy Te úgy működsz, ahogy elvárnád másoktól. Ez sima kirakat az erre tévedőknek, hogy mekkora jó srác, micsoda szakember vagy Te.

 

Egyetlen bekezdésben összefoglalom:

 

Nem megy a bolt, a környéken lefosztottátok a piacot, elfogyott a szerencsétlen naiv, akit le bírtok húzni. Idejössz kötözködni, hátha másoknak szimaptikus lesz a hozzáállásod és csurran-cseppen valami. Azt hiszed, ha előadod a végletekig korrekt szakit, aki humánus és önként tolja a konkurrenciát a megrendelő orra elé, akkor el lesznek tőled  ájulva.

 

Azt áruld el, ha akkora lumen vagy, miért nem bólogattál, hogy "Igen, a Hevestherm is kiváló cég, nyugodtan fordulj hozzá bizalommal." ?

 

Nagyjából ennyit a látszlagos korrektségedről.

 

 

Előzmény: február32 (17744)
február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17744

Írd le, hogy mi nem tetszik, mi cseszi a csőrödet, min akadtál ki. Kritizálni egy féleszű is tud, indokolni az állítását már csak annak megy, akinek ennél több van. Te hova tartozol?

Előzmény: forraslajos (17743)
forraslajos Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17743

Volna még itt némi moderálnivaó...

február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17742

Azon gerinctelenek számára találták ki -vélhető, hogy a megalkotója saját magából kiindulva fejlesztette ezt ki-, akik nem képesek más véleményét elfogadni, csak és csakis a saját oldaluk véleménye az elfogadott és befogadható. Gyenge, nagyon gyenge jellemre sugall.

Előzmény: gabrielke (17741)
gabrielke Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17741

Tényleg mekkora jóság ez az x :)

 

február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17740

Ne akard már más helyett eldönteni, hogy az mit tart, és miért tart érdemesnek, azt döntse el mindenki magának, hogy mihez és mit szól hozzá. Tudd értelmezni a demokráciát. Valamint, azt sem ártana megtanuld, hogy ha valakit kritizálsz, ne hiányozzon az írásodból az indokolása sem. Persze, ha egyáltalán tudod, hogy mire is céloztam ezzel.

Előzmény: gabrielke (17739)
gabrielke Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17739

Ebbe meg az általad említett szólásszabadság okán nincs értelme beleszólnod. Jogod van hozzá, csak értelme nincs.

 

Előzmény: február32 (17738)
február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17738

nem várjuk nagyon,de gyere nyugodtan reagálni.

 

Köszönöm az engedélyedet :), így utólag, hiszen már olvasható előbbi hsz-odra történt válaszom.

 

a témáról többet lehet mondani, mást viszont nem.

 

Azt hiszem, hogy nem diktatúrában élünk, hanem demokráciában, ahol a szólásszabadság nem büntetendő dolog, és nem is kell senkinek sem azt engedélyeznie a másik számára, így ne akaródzon előírd azt, hogy mit lehet és mit nem.

A témáról nincs mit írjak, azzal egyetértek, az ajánlások üzletpolitikája miatt emeltem hangot.

Előzmény: forraslajos (17730)
február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17737

Majd írd már meg a topictársnak,

 

hogy az "X" azt jelenti, hogy nem látom a postjait. Tök jó ez az új feature ...

:-)))

Előzmény: forraslajos (17730)

 

Mindez írodott úgy, hogy előtte két hsz-om is született, így biztosra vehető az, hogy olvastad is azokat. Erről a viselkedésről egy levél részlete jut az eszembe:

"Kedves fiam!

Azt a levelet, melyben a 20,- Ft-ot kérted, sajnos nem kaptuk meg...Hugod puszil, és édesapád is, aki küldött volna neked egy kis zsebpénzt, de már ezt akkor mondta, mikor én ezt a levelet leragasztottam, így nem tudtam már beletenni a borítékba.

Puszillak: édesanyád"

Előzmény: kiss_atti (17731)
február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17736

Ha képtelen vagy egyben értelmezni, és kiemeled a számodra érthetőt annak szövegkörnyezetéből, megváltoztatod annak jelentését, így nem az eredeti mondandóra fogsz reagálni, az már a saját költeményedre íródott, vagyis, mintha magadnak válaszolnád meg a dolgokat.

Előzmény: kiss_atti (17719)
február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17735

Két évtizedes tapasztalat alapján merem állítani, hogy "forráslajos" véleménye kissé egyedinek tünik, de teljesen fedi a valóságot.

Életszerű és igaz.Tetszik vagy nem tetszik.

(A kibicekről közismert mondást most hagyjuk)

Előzmény: forraslajos (17717)

 

Ennyire szembedícséred, vagy képtelen vagy arra, hogy annak a "szemébe nézz", címezd a hsz-odat, aki felé ezt valójában megemlítetted?

Kibic? Butaságod az, ami miatt annak gondolsz. Írtam Lajos felé magamról/magunkról, tájékozódj az olvasata által. Még csak annyi, hogy 34 éve vagyok a szolgáltatóiparban, és nem üzletben vagy műhelyben töltöttem és töltöm az időmet, hanem ügyfeleknél.

Előzmény: ganser (17718)
február32 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 17734

Nem csak negatív és pozitív vélemény van, hanem közöny is. Ez az igazán pontos kifejezés arra, ami a többi céggel kacsolatban eszedbe kellene jusson a hozzászólásomból.

 

Mit is írsz? A többi céggel szemben érdektelenség ("közöny") áll fenn számodra. Vagy jobban illik az érzéketlenség kifejezés a viselkedésedre, hiszen az is közönyt fejez ki. Minden területen egy ilyen hozzáállás azt támasztja alá, hogy az így viselkedő gusztustalan üzleti politikát folytat, hiszen a másik lejáratásával -ráadásul, a tájékoztatásod szerint ismeretlenül teszed!!- akar üzletet kötni, amivel a vevőt átveri csakis azért, hogy az nála vásároljon, így kihasználva annak járatlanságát ezen a területen. Teljesen mindegy, hogy így magát fényezi, vagy mást, általa ismert, így érdekeltségébe tartozót, a szándéka csakis az, hogy a piedesztrál tetejére az ő szava által mondott kerüljön fel. Az ilyet messze el kell távolítani arról a területről, ahol vevővel, megrendelővel, vagy csak érdeklődővel is találkozik.

 

Őszintén szólva miért kellene, hogy érdekeljen,ki milyen munkát végez

 

Ha nem érdekel, akkor ne is szapuld, hiszen ismeretlennel teszed, aki meg így tesz, az egy gusztustalan viselkedéssel akar nyereséghez jutni, így a vevőt tudatosan, szándékosan megvezeti a saját sikereinek elérése érdekében.

 

Tegyen róla, hogy megismerjék és merjék ajánlani.

 

Keresen meg? Vagy mire is gondoltál a beképzeltségednek köszönhetően? Ha ismered, akkor esetleg ajánlod, ha meg nem, akkor ismeretlenül gyalázod, alázod meg, még ha ki sem ejted a nevét, de a mondatod burkoltan tartalmazza, erősen utal rá./? Az ilyen megérdemli a szakmában a minél hamarabbi és minél nagyobb negatív kampányt, hogy a megtörténte lehetővé tegye, hogy kiutálja maga közül, és minél hamarabb tegye meg azt. Így nem értheti kárt okozásnak, hiszen csak azt kapta, kapja vissza, amit Ő is elkövetett a többiekkel szemben.

 

Örülök, hogy neked vannak problémáid a hozzáállásommal, nem azoknak,akiknek javaslatot teszek.

 

Jaj, királyfi, csak nem zavarja Őméltóságát, hogy valaki kifogást emel a viselkedése miatt? Gondolom, akik az ÉLETben így tesznek, azoknak keményen be is teszel, és keresed is rá az alkalmat, a lehetőséget, nem vársz arra, hogy szembejöjjön esetleg veled az lehetőség. Te tökéletes vagy, mert az egód ezt írja elő, és mindenkinek, aki rád mer nézni, meg mer szólítani, ilyen viselkedési hozzáállással teheti azt csak meg. Ha nem vennéd észre, azért jelzem, hogy nem a munkáddal van problémám, azt nem kritizálhatom sem negatív, sem pozitív formában -ha olyan lennék, mint te, akkor bődületesen leszapulhatnálak itt, hiszen számodra ez egy természetes dolog, de nem vagyunk egyformák-, hanem az üzletpolitikáddal.

 

Én sem vagyok nagy cég....

 

Ezt a mantrát minek írtad le? Van valami köze az általam írtakhoz? Vagy csak dicsekvési szándékod vezérelt e sorok megírásához?

Mi sem vagyunk nagyok, 18 éve élünk a piacon, és ennek köszönhetően engedhettük meg magunknak a bemutatótermet, de ezt nem hencegésből írtam le, csak olyan tájékoztatási céllal, hogy valamennyire is sejtsd, milyen egyén is van veled szemben, akit lenézve kezelsz, ami nem lehet meglepő viselkedés részedről, hiszen alap nálad az ismeretlenek szapulása, döngölése. Ha egy kis kultúra is szorult volna beléd, észlelnéd, hogy magadról alkotsz így nem pozitív képet, nem arról, akit ismeretlenűl lenézel.

 

Nem feltétlen,de az említett céggel kifejezetten érdemes. A többieket-mert nem ismerem-nem is ajánlgatom senkinek. Azok dolgozzanak a megrendelőik megelégedésére és akkor majd lesz olyan,aki őket meri ajánlani különböző fórumokon.

 

Miért is kifejezetten érdemes kategória, ha a vele egy piacon szereplőkről semmi ismeretséged nincs, de így azokat lenézően kezelve, inkorrekt hozzáállással ajánlasz bárkit is? Korrekt üzletember jelzi az ajánlásnál, hogy biztos vannak a környéken mások is, de azokról nincs tapasztalata, így a munkájukról semmilyen véleményt nem tud mondani. Mivel te nem így teszel, biztos tudod, hogy hova is vagy miatta besorolható. Én eddig még nem szapultam egyik szakmabeli által forgalmazott terméket, de az általa végzett munkát már igen, ha volt részem szembesülni vele, de ezzel nem vagyok egyedül, hiszen a legtöbb szaki így tesz a saját területén, ha számára elfogadhatatlan minőséggel találkozik, és levéleményezi azt. Ha nem érted miről írok, akkor számodra ez a kultúrhegy magas, csakis egy játszótéri kis mászóka az, amit képes vagy megmászni.

 

jelen esetben én is ugyanolyan vásárlóként ajánlom őket, mint az,aki kérdez.

 

De a kérdezőnél nincs negatív véleményezés megfogalmazva az általa nem ismertről, mint az a te ajánlásaidban többször is megtalálható. Ha nem veszed észre, az valaminek a hiányára utal.

 

Pontosan. De kötelezz mindenkit nyugodtan, hogy vásárlás előtt próbálgassa végig az összes típust, mert szerinted az úgy van rendben.

 

De egyik korrekt hozzáállású márkakereskedő sem fogja a másik piaci résztvevőt szapulni, pláne ismeretlenül, hogy az Ő terméke, vagy csakis az általa javasolt mellett döntsön az érdeklődő. Ha tisztességes/becsületes/jellemes/gerinces, akkor felajánlja annak lehetőségét, hogy a konkurencia megtekintése után, jöjjön vissza, ha úgy látja, és így már nem ismeretlenről beszélgetve tudnak-e esetleg boltot kötni, hiszen, mint tudható, a nyílászárók esetében is van lehetőség alkudni, valamint, így elmagyarázhatja az érdeklődőnek, hogy a termékek közül mi is az a számára jó, amiért a saját termékét ajánlja számára, természetesen említve azt is, hogy esetleg abban a másikban mi a jobb, mint az Ővében, így hagyva meg a vevőnek a döntési lehetőséget, hiszen már van mit hasonlítgatnia. Kezdetektől fogva ilyen üzletpolitikát folytatunk, és nem volt eddig veszteségünk miatta, hiszen egy ilyen hozzáállás felér az ingyenreklámmal, ha az ügyfél megelégedve távozik, és mások felé is említést tesz a hozzáállásunkról.

 

Nem feltétlen jobb. És ezzel kb. mit akartál mondani...?

 

Ha nem érted, sajnálom, de az itt olvasottak miatt tettem fel a kérdést, hiszen 1 ajánlásban sem volt olvasható, hogy az érdeklődő igénye nem kell olyan magas szintű legyen, hogy az újabba fektessen be, hisza egy régebbi kivitel is bőven megfelel a számára. Ha ezt sem érted, az is az üzletpolitikai hozzáállásod miatt van.

 

Alapvetően elbeszélünk egymás mellett. Főleg, mert vagy nagyjából fogalmad sincs, miből áll egy normálisan működő, profitábilis vállalkozás, vagy mert olyan üzelti modellt erőltetsz, ami szerintem működésképtelen.

 

Nem beszélünk el, csak te a viselkedésed és hozzáállásod miatt nem azt olvasod ki a soraimból, amit közölni szeretnék vele, így nem is arra reagálsz, hanem egy általad költöttre, az meg nem lehet megfelelő tartalommal megírt. Írtam, hogy mióta vagyunk a piacon, tehát a megítélésed rólam/rólunk téves.

Megszoktam jegyezni, hogy gondolom másoknál is járt már, vagy fog még menni, és ha úgy gondolja, összevethetjük az ott ajánlottal, hátha meg tudunk egyezni, hogy minket válasszon. Szerintem, így és ez a korrekt.

Előzmény: forraslajos (17717)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.13 0 0 17733

Köszönöm a sorolóval kapcsolatos válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!