Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

twk004 Creative Commons License 2003.04.21 0 0 10
Üdv!

Én is úgy tudom, hogy 1 sör (üveg vagy korsó, tökmindegy, fél liter) 2 óra alatt ürül ki a szervezetből. De! Testsúlyfüggő, evésfüggő, és egyéb dolgoktól függő érték ez a 2 óra. Egy könnyebb emberből, aki éhgyomorra itta meg ezt a sört (felest, pohár bort...), abból kb. 3-3.5 óra alatt megy csak ki. Egyszer, 1-2 éve, láttam egy olyan műsort a TV-ben (ha jól emléxem, a tv2-n), hogy 4 emberrel megitattak 2-2 felest, majd 30 perc múlva megfújattak velük egy digitális (fontos!) alkoholtesztert, tehát nem szondát. Az az ember volt csak negatív, aki bekapott 2 kanál kristálycukrot a felesek után, ugyanis a cukor elősegíti az alkohol lebomlását. Én is csak akkor tudtam meg ezt. Viszont egyszer egy egri szesztúrán (volt 1 önkéntes, aki nem ivott) jól beebédeltünk, aztán átmentünk a Szépasszony-völgybe. No, egyszerűen elfogyott a borra szánt pénzünk, és NEM voltunk berúgva! Annyira jóllaktunk, hogy nem szállt a fejünkbe a bor... Persze vezetni azért még a józan srác vezetett!

twk004 (Kellemes Húsvéti Ünnepeket, és azért, mert most nem jelentik fel, senki se vezessen, ha ivott!)

Előzmény: I.Blasius (9)
I.Blasius Creative Commons License 2003.04.21 0 0 9
Hali!

Az FHM-ben nemrég volt egy teszt, amikor az alkohol kiürülésének idejét vizsgálták különböző cselekvések esetén. A mozgás, és a kávé semmit nem ért, a legjobb eredményt szerintük az ásványvíz fogyasztásával lehetett elérni.

Amúgy én úgy tudom, 1 korsó sör/ 1 feles/ 1 pohár bor kb. 2 óra alatt ürül ki átlagban.

logoutx Creative Commons License 2003.04.21 0 0 8
Senki???
Előzmény: logoutx (7)
logoutx Creative Commons License 2003.04.21 0 0 7
Akar valaki részegen vezetni MOST??
kopiteki Creative Commons License 2003.04.20 0 0 6
Vedd elő a KRESZ-tankönyvet, valahol mintha benne lenne egy táblázat...
Előzmény: logoutx (5)
logoutx Creative Commons License 2003.04.20 0 0 5
Igyál sört, attól rövid időn bellül sok folyadék akar majd távozni a szervezetedből, és azzal együtt talán alkohol is:)

Amúgy a fizikai munka (futás is) elősegíti az alkohol kiürülését? Szeintem igen.

Előzmény: Cyberslider (1)
Koltai Péter Creative Commons License 2003.04.20 0 0 4
De...

http://mindenkinek.medicentrum.hu/ed/0/do/calculator/alcohol/

Előzmény: Pavel (3)
Pavel Creative Commons License 2003.04.20 0 0 3
Valamelyik magyar sör honlapján volt egy script ami kiszámolta hogy adott italkombinációk után mennyi idővel lehet autóba ülni kb, de most nem találom.
Nem ismeri valaki az oldalt?
moonshadow Creative Commons License 2003.04.19 0 0 2
Nem lehetett az igazi berúgás, ha már most józan vagy... :)
Előzmény: Cyberslider (-)
Cyberslider Creative Commons License 2003.04.19 0 0 1
Ok. kösz..
Majd rád hivatkozok:)))))
Nemrég olvastm ez az idő lehet akár másfél nap is! Ugh... Na eszek még..

Amúgy de tökrendes vagyok nem? Hogy erre figyelek...

kivi Creative Commons License 2003.04.19 0 0 0
Ki fog.
Előzmény: Cyberslider (-)
Cyberslider Creative Commons License 2003.04.19 0 0 topiknyitó
Szóval mikor is ürül ki az a fránya alkohol a szervezetből egy jó kis italozás után?
13-kor jó berugtam... :-)
Viszont holnap hajnal 5kor kocsival kéne mennem.
Még van pár óra,persze már jól vagyok, összevissza talán 13-14 órányi pihi. (Alvás,evés volt)

Azért kérdem,mert most hallottam,a rendőrbácsik mindenkit megszondáztatnak.
Véletlenül se akarom,hogy egy mikronanoezreléket kimutassanak.
Nem 1 üveg sörről van szó! Sztem jó soká fog kiürülni,nem találok egy istenverte táblázatot a neten ezzel kapcs.
Szóval,lehet hogy 12-13 óra alatt nem fog ez kimenni belőlem tökéletesen :((((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!