Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
verebész 2014.12.09 Creative Commons License 98

Szia!

Nekem 2007-es az Astrám, (Z14XEP motoros) és 80000-nél szimeringet kellett cserélni. mert elkezdte csípni az olajat. Még nem lehetett érezni, a fogyást sem látni, talán 2-3 deci ment el két csere között, de megérte, mert négy szelepet is ki kellett dobni, mert a szimering rugó átvágta a gumit, és közvetlenül a szelepszáron járt, és bemarta.

Én hidrotőkére tippelek.

A motorral kapcsolatban nincs ötletem.

Üdv

Előzmény: vajkfia (97)
vajkfia 2014.11.02 Creative Commons License 97

Sziasztok! Van egy 2003-as 1.2es G astrám. 4 éve vettem, vezérlést, vizpumpát, kompjútert cseréltem a büszkén megvételkor. Közben céges autóval mászkáltam, ezért a megvételtől számítva összesen 20 000 kilómétert mentem vele. Sok idő után kb. egy hónapja naponta használom, és sokkot kaptam, amikor kiderült, hogy 550 kilóméterenként (ennyit tudok max. elmenni egy tankkal megeszik 1 liter olajat. Nem füstöl, nincs olaj a v jzben, benzin az olajban. A kipufogó viszont kormolódik rendesen. Kitakarítottam a légtömegmérőt is. Néha felgyullad a motor ikon, ritkábban a szervíz is, de ha leveszem a gyújtást, és visszarakom, minden elalszik. Erőben nem vettem észre változást, (az 1.2es motor elég kevéske a kasznihoz, de a motorból kihallatszik egy halk kattogás, ami a fordulatszám függvényében változik... Mi lehet ez szerintetek? Szelepszár-szimmering, szelep, hidrotőke, kopott dugó?

A másik kérdésem amiben a segítségeteket kérném, ha ki akarnám cserélni a motort nagyobbra, mennyire nagy macera? 1.4-es, 1.6-os, vagy akár 1.8 as motor is szóba jöhet.

Ezzel kapcsolatban pedig még egy kérdésem lenne, hogy nem igazán szeretem ezeket az egres, légtömeges motorokat, mi a véleménytek, bele lehetne rakni akár egy régebbi  (F)astra blokkot is?

Ségítségeteket előre is köszi, Zoli

Endre1976 2014.10.09 Creative Commons License 96

Sziasztok!

Nemrég vettem egy x20dtl motoros g astrát, igaz az h, a porlasztóknál lévő traverzgyűrűknél belefolyhat a gázolaj a motorolajba? Ha igen akkor hogy lehet azt észrevenni?

Válaszotok előre is köszönöm!

moci60 2014.09.18 Creative Commons License 95

Valaki tudja hogy működik a levegő csapanttyú a légszűrőházban?

Mikor honnan kell szívnia levegőt?

Normális hogy nem zárja el rendesen a kipufogóról érkező meleg levegőt üzem meleg állapotban?

moci60 2014.07.26 Creative Commons License 94

Sziasztok!

X16szr ECU ra lenne szükségem akár próbára is.

Piros-fehér csatis DELCO 16214229 D96020

Ha van valakinek eladó az jól jönne.

Hibajelenség: gyorsításkor egy pillanatra vissza esik a benzin mennyisége ezáltal erőtlen a motor :(

Melinda Sándor 2014.05.17 Creative Commons License 93

98'-as évjáratú opel astra g autóm fűtőventillátora beráz. Ahhoz hogy megoldjam ezt a problémát le kell szednem az egész műszerfalat vagy van más megoldási lehetőség? melcsi805@gmail.com emailcímre Köszönöm előre is a segítségeket.

Melinda Sándor 2014.05.17 Creative Commons License 92

Sziasztok!

Van egy '98-as évjáratú opel astra g 2.0 diesel autóm. Nem tudna esetleg valaki emailben átküldeni vagy ide belinkelni a fűtésrendszer szerelési kézikönyvét? Köszönöm előre is. melcsi805@gmail.com

zarkava 2013.12.09 Creative Commons License 91

sziasztok,

tanácsot, ötletet szeretnék kérni.

van egy 20 éves dízel opel astrám (caravan).

a probléma a következő: indításkor kerregő hangot ad, ami később elmúlik, de váltásoknál és dombon felfelé előjön újra.

és nincs erő az autóban, nagy dombon csak 1-ben megy fel (eddig ez nem volt, ahogy a probléma jelentkezett egyből vittem szerelőhöz).

elvittem szerelőhöz aki megállapította hogy a vezérműtengely kopott, ezt és a himbákat kicserélte (hidrotőkék jók voltak) a motor nincs szétkopva szóval az erőtlenség nem innét ered, ezek után az autó még mindig kerregett és nem is akart indulni. így a szerelő leszedte az adagolót , elvitte adagolóshoz aki megállapította hogy az adagoló szét van kopva, így teljes felújítást kapott, közben 2 izzítógyertya is tönkrement, azokat is kicseréltük. ma elhozta a szerelő az autót, de mire ide ért vele, a kerregés megint kezdődött, és nem volt erő az autóban. kezdem elveszíteni a bizalmamat a szerelőben, és a szaktudásában:((( végül mondtam neki maradjon nála az autó és találja meg a hibát.

(annyit még hozzátennék, minden szíj, hajtás, önindító, generátor, tank, vízcsövek kuplungozás ki lettek cserélve az elmúlt pár évben, nagyon szeretem ezt az öreg autót, mert valahogy hozzám nőtt és keveset fogyaszt még 5 litert sem..)

ha van bármi ötletetek (azon kívül hogy lökjem a tóba a kocsit) megköszönöm

üdv:b

Bróthág János 2013.12.03 Creative Commons License 90

Kedves Zsolt lehet hogy nem tudom jól de van egy hőpatron melyből egy kis drót lóg ki melynek az a funkciója,hogy hidegen + töltést add az adagolónak,ha ez hídegen nem húz meg akkor áll fent az általad leírt eset.Ezt ki kell cserélni kb9000Ft.

Előzmény: Zsolt Tóth (73)
jager67 2013.11.30 Creative Commons License 89

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy 99-es astra g club 1,4 az oldalablak nehezen akar feljönni,mindíg lefelé megy. Egyszer csak elindul fel. Mi lehet az oka? Előre is köszönöm a válaszokat

pet72 2013.11.24 Creative Commons License 88

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki hogyan kell 2004-es astra g-ben a hamutertó világítást kicserélni?

János Császár 2013.10.20 Creative Commons License 87

Üdv Mndenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni, van egy f astrám 16 si motorral. az lenne a kérdésem, hogy nem tudja-e esetleg valaki, hogy a hengerfejből mennyit lehetne levenni, mennyit kellene levenni nagyobb sűrítés elérése céljából.

Előre is köszönöm a válaszokat!!

505dg 2013.09.30 Creative Commons License 86

egyszerüen gyors 5 perces meló

Előzmény: Ferenc Pusztai (84)
demuramura 2013.09.09 Creative Commons License 85

Üdv mindenkinek !

Astra G Caravan csomagtér ajtó borítást hogyan lehet leszedni? A trox csavarakat kicsavartam, de valami fogja belül az összes elemet. Nem merem feszegetn. Tolatókamerát szerelnék fel, és el kellene rejtenem a vezetékeket. 

Előre is köszönöm.

Ferenc Pusztai 2013.08.21 Creative Commons License 84

Hali Mindenkinek!

Segítség kellene. Sikerült lemosatnom az Opel Astra Classic F antennáját. Neki kellene vágnom egy új beszerelésének. Bonyolult? Kérem, aki tud, segítsen! Köszi.

SyrTom 2013.08.10 Creative Commons License 83

Segítsetek

OPEL ASTRA 1.4-es 2005-ös 60000 km van benne és ketté tőrt a kipufogó oldali vezérműtengely. Érdekelne hogy hány év garancia van az ilyen alkatrészre?

Az is érdekelne hogy hol tudnék elfogadható áron venni.

Tomika033 2013.07.29 Creative Commons License 82

Engem érdekelne.....

Megvan még????

Előzmény: spmd (56)
Emil700 2013.07.20 Creative Commons License 81

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni :)
Opel Astra G 2001-es 1.7 DTI váltó cserére szorul.Érdekelne,hogy megyezik-e az 1.7-es 1999-es DT váltó a 2001-es DTI-vel? 
A válaszokat előre is köszönöm!

fiamarea00 2013.05.28 Creative Commons License 80

Üdv Mindenkinek!

Valaki tud róla hol leledzik a g astrába az az elektronika panel ami a belsőtér világitás késleltetést csinálja? a bizti táblán  nincs, az anyós jobblábánál a közp..záré van, másik oldalt valami riasztó szerü, szóval nem jól müködik és hátha valaki már látta hol van a vezérlője.

Köszi!

KSanyi

jani62 2013.04.30 Creative Commons License 79

Volna egy kérdésem  nem működik a  km  és a napiszámlálóm   (mem a sebességmérő) mi lehet az oka  más minden működik a műszerfalon   tip. 1.4 G Astra   2005 évj. 

Valakinek ötlete ?

jani62 2013.04.30 Creative Commons License 78

Ha jól tudom 160000 km futásteljesítmény után  kell vagy ajánlott cserélni  de ezt sok minden más is befolyásolja (vezeséti stílus , olajcsere periódus, taxi üzemmód stb).

Előzmény: nemethgab_01 (76)
jani62 2013.04.30 Creative Commons License 77

Próbáld meg  5-30-as olajjal valószínű jó lessz!

Előzmény: bobiki (65)
nemethgab_01 2013.04.27 Creative Commons License 76

Sziasztok!
Astra G 2006 évjárat, 260 000 km, Z14XEP láncos motor. Kell ebben vezérmű láncot cserélni? Opel szervíz szerint nem kell... tud ebben segíteni valaki?
Szervízkönyves, folyamatosan szervizelt kocsiról van szó.

505dg 2013.04.20 Creative Commons License 75

volt nekem is ilyen probom a beragadt kipufogószelep miatt! akkor 3 ban 100zzal huzamosan és kiégett a korom. nekem jó lett.

Előzmény: Szné Hajni (74)
Szné Hajni 2013.04.19 Creative Commons License 74

Sziasztok!Nagy gondom van!Van egy astra 1.6-os ecotec mostoros autóm és már pár hete nem megy egy vagy két henger.Nézte már két szerelő,de mindenki mást akar hozzá vetetni.Van valakinek ötlete mi lehet a gond???Előre is köszönöm a segítséget.

Zsolt Tóth 2013.03.31 Creative Commons License 73

Érdekes probléma

Egy hozzánemértő, átlagfelhasználó autótulajdonos vagyok, kérlek nézzétek el ha butaságokat írok esetleg.

Nagy dilemmával küzdök. 2006-os 1.3-as turbó Diesel Astrám van. A problémám az, hogy kb. 15 C fok alatt nehezen indul be. Minél hidegebb van annál kataszrofálisabb a beindítása. -10C fok vagy hidegebb időben a beindítása felejtős.

Az önindító csak tekeri a motrot az aku lemerüléséig.

Ha beindul akkor 2-3 perc járatás után, már simán újra be lehet indítani az autót. Viszont ha visszahül akkor újra küzdeni kell vele. Menettulajdonságán nem veszek észre semmi hibát. Alapjárat oké. Jelentős gyorsulás 2000-es fordulat felett van. Gondolom ez a normális.

Motordiagnosztika nem mutat semmi hibát. Az autószerelő végigellenőrizte a nyomást a csövekben egésszen az üzemanyagtartálytól a motorig. Olaj, levegőszűrő, gázolajszűrő csere most volt.

A nagynyomású szelepek a szerelő elmondása szerint jók. A porlasztók is ellenőrizve lettek. Izzítás ok. Nem jött rá mi a hiba.

Igazából egy jó tanácsot, vagy egy hozzáértő erre szakosodott szakember elérhetőségét várom tőletek.

Köszönöm.

pete roland 2013.03.24 Creative Commons License 72

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni. A héten széthullott az ablaktörlő mechanikám. 2008.-as opel g astrárol van szó. A baloldali ablaktörlőm nem megy csak. Az összekötő kar leesett, és hiába pattintom vissza, utána megint leesik. Légyszi segítsetek. Előre is köszönöm.

Dockworker 2013.02.25 Creative Commons License 71

Szervusztok!

Opel Astra F caravan vásárlása előtt állok. Minden szín alatt benzinest szeretnék de nagy dilemmám van. 1,4-1,6-1,8 de 8szelepes vagy ecotec ? Rengeteg helyen utána olvastam már és azt vettem észre,hogy mindenki azt az motortípust védi amit épp birtokol.  Munkás kocsinak kellene így a teljesítménye nem mérvadó.

A legfontosabb szempont számomra a szervízdíj lenne. Valaki nagyságrendileg meg tudná mondani,hogy milyen összegekkel kell számolnom a 2 motortípusnál ? Mondjuk hengerfej csere esetén vagy hasonló hozzányúlásoknál ? Melyik a strapabíróbb erőmű? A 8v szervízelés nyilván olcsóbb valamennyivel de mennyivel ? Ha veszek egy ecotec-et akkor egy esetleges motorhiba után cserélhetem a motort 8v-re? Kompatibilis ? Vagy teljesen más minden ? Elnézést a sok kérdésért de fontos lenne.

Köszi előre is :)

üdv.:

Dockworker

505dg 2013.02.23 Creative Commons License 70

Dobbetéteket ki,és utána kezd el megnézni hol vannak a rögzítések

Előzmény: Zsolti2105 (62)
Biró Tamás 2013.02.11 Creative Commons License 69

Szép estét! 
Egy astra G caravanom van. x20dtl. Ma pályáról lefelé lenyomtam a kuplungot, felengedtem és utána beesett! Mi lehet a probléma?