Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

imi972 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 123
Előzmény: pete roland (122)
pete roland Creative Commons License 2021.04.02 0 0 122

Sziasztok! Van egy 2008.-as g astrám, és váltó szoknyát szeretnék cserélni. Hogyan tudom ezt a szoknyát levenni? A segitségeteket előre is köszönöm. Tisztelettel Pete Roland.

Oxxxi Creative Commons License 2020.11.15 0 0 121

Sziasztok!

 

Tudja e valaki,h G Astra 1.7 DTI (Y17DT 2000 évjárat) létezik e olyan 6os váltó amelyik passzol rá?

kingblue99 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 120

Sziasztok.

Kérdésem az volna hogy Astra twinport z14xep láncos motornál a vezérmű kerekeknél ill.a főtengelyen van-e és hol található jelölés. Szíjasnál tudom van láncosnál érdekelne.

Előzmény: jager67 (89)
amat'őr Creative Commons License 2019.03.20 0 0 119

Üdv. 

 

94-es F Astra autómban elszakadt a vezérmű szíj. Úgy tűnik a szelepek nem sérültek meg. Viszont a vezérmű szíj burkolata a főtengely felől sérült. Nem friss a sérülés, de hiányzik a jelölés, a főtengely beállításához. Viszont nagyjából azon a helyen a motorblokk alján van két kis kidudorodás. Azokhoz is be lehet állítani a főtengely állását?

ajchristian Creative Commons License 2019.03.19 0 0 118

Kedves Márkatársak!

Biztos akad közöttetek olyan aki már találkozott azzal a problémával hogy a kormányon kiszakad a dudagomb.

Milyen megoldást javasoltok ennek a megoldására?

itdavo Creative Commons License 2019.02.08 0 0 117

Sziasztok!

 

Gumicserével kapcsolatban lenne kérdésem. Sajnos abszolút nem értek hozzá.

 

Adott egy 2006-os opel astra g classic II. 1.4 twinport gépjármű. Jelenleg 195/65 r15 méretű téli gumi van rajta, a nyárija pedig 195/60 r15. Új nyári gumihoz jutottam, azonban annak a mérte eltér az előzőektől: 185/65 r15. 

 

A kérdésem az lenne, hogy az új nyári gumit vajon fel lehet-e rakni az autón lévő lemezfelnire? Jelent-e valamilyen problémát, ha ilyen paraméterű gumit teszek fel stb.? Vagy inkább cseréljem vissza a meglévő nyárival azonos méretűre?

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

Üdv, Dávid

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.09 0 0 116

Annyiban történt előrelépés, hogy lehúzva a gumicsövet (?) látom, hogy a vezetékek külső burkolata megsérült.

Ezeket el/leszigeteltem, viszont a helyzet nem változott.

Most vagy van, hogy van még valahol valami szakadás, vagy esetleg a csupasz kábelek megpukkanthattak valamit.


További tipp esetleg? :)


Köszi előre is,

Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 115

köszönöm!

Merre találom ezt kb?

Előzmény: B.GY (114)
B.GY Creative Commons License 2019.01.06 0 0 114

Az átvezetőben elszakadt a vezeték jó szokásához híven :) 

Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.05 0 0 113

sziasztok,

 

Hátha tud valaki segíteni.

G Astra, nem megy a hátsó ablaktörlő.

Néztem az okosságokat a neten - szorul a tengely, mert berohad - ilyen itt nincs.

Kiszereltem a motort + leszereltem a fedelet, és kb gyári állapot fogadott belülről.

 

Ezután fogtam egy digi multit és (bekapcsolt állás mellett) próbáltam nézegetni a 3 pólusú csatlakozót, de nem láttam rajta feszültséget, egyik kombinációban sem.

Megnéztem hol van a biztosíték tábla, levettem a fedelet, hallom, hogy kattog a relé.

 

01, lehet a relé rossz, úgy hogy látszólag normálisan kattog?

02, hogy tudnám megnézni hogy a relé jó-e? pl teszek 12v-t akármelyik lábára, és meg kell jelennie a másik két lábán ennek, meg ennek.
Van erre valahol leírás?

03, esetleg ha valaki meg tudná írni a motor bekötést, akkor megköszönném.

Van itthon sk generátorom és akkor legalább a motort meg tudnám nézni, de úgy nem akarok rákapcsolgatni semmilyen feszültséget, hogy nem tudom melyik vezeték mit jelent. (kék, barna, lila-fekete, A, B, C betűjelekkel)

 

Köszönöm,w

 

 

Diemex Creative Commons License 2018.11.12 0 0 112

Üdv 95 ös astra f 1.4 benzin  C14NZ vezérlés szakadásnál  dugatyúk beleérheznek ?

oligee Creative Commons License 2017.12.24 0 0 111

Sziasztok :) 

 

Nekem van egy Astra G cabriom, ami manuális váltós. Szerintetek milyen menete van, ha én egy autómata váltóra szeretném kicserélni? Egyártalán lehetséges ez? 

vadrajder Creative Commons License 2016.09.09 0 0 109

Nekem sem megy bármelyik odb programmal, viszont ezzel igen, egy próbát megér neked is: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ScanMyOpelLite.Main

Előzmény: T_szerel (108)
T_szerel Creative Commons License 2016.08.30 0 0 108

Bocsánat az kimaradt hogy ez egy F astra :)

 

Előzmény: T_szerel (107)
T_szerel Creative Commons License 2016.08.30 0 0 107

Tisztelt Opel Astra Fanok :)

 

Egy X20XEV motorral szerelt autóm van. Szeretném az ODB csatlakozón keresztül kiolvasni a hibakódokat. 

Vettem egy  "ELM327 V2.1 ODB2 ODB-II Wireless Bluetooth Car Auto Diagnostic Scan Scanner Tool"

Több letölthető Androidos alkalmazással próbáltam, de nem látja a kocsit.

A kiolvasó egység a kocsiba működik, mert láttam szervizben amint egy laptop-on belenéztek.

 

Mi lehet a baj? Lehet, hogy valami ősöreg protokollt beszél a X20XEV ? Ezt pedig nem támogatja az EML327?

Esetleg van valakinek ajánlata milyen programmal tudnék kapcsolódni a kocsimhoz?

 

vadrajder Creative Commons License 2016.06.20 0 0 106

Hello Urak! G Astra X14XE 25-30 fok körüli külső hőmérséklettől olyat csinál hideg és meleg motor mellett egyaránt, hogy csörög a motor alacsony fordulatszámon (2000 alatt), terhelés mellett. Gyújtásbeállításra tippelnék, viszont az említett külső hőmérséklet alatt abszolút nem csörög. Van ötletetek, hol keressem a hibát?

ZoliUK Creative Commons License 2016.05.11 0 0 105

Szervusz!

Köszönöm a tippet!

Zárlat? Mármint az egyik bizti volt zárlatos? Azt miképp tudom diagnosztizálni és javítani?

Előzmény: gabiopel (104)
gabiopel Creative Commons License 2016.04.21 0 0 104

szia  nekem  a  héten javitották  meg  ugyanaz  volt  a  problémám .Elösször  azt hittük  az  ablaktörlö  végkapcsolo hiba  van , de  szerencsére  mielött  megvettem  volna  kiprobáltuk  és  ugyanugy  töbször  megált .  Végülis  a  biztositék  táblában  volt  egy  zárlat  az  okozta

Előzmény: ZoliUK (103)
ZoliUK Creative Commons License 2016.04.14 0 0 103

Sziasztok!

 

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy az Astrám (G 2003.) szakaszos ablaktörlője nem működik normálisan. Fél utat jár be és mindig máshol áll meg. Esetleg lenne valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj?

 

Köszönöm

mihalusz Creative Commons License 2016.04.05 0 0 102

Üdv mindenkinek.Nekem 95-ös 1.7-es Astrám van.Az a kérdésem hogy a hátsó ablaktörlőmotort ha leszedem hogy tudom ellenőrizni hogy müködik-e?A válaszokat köszönöm előre is.

geo5 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 101

Üdv!

 

Ha valakit érdekel:

2006 AstraH XEP vízpumpa csere:

 

Brown75 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 100

Sziasztok!

 

Van egy 1.6-os automata G asztram. Inditas utan kozvetlenul a valto szepen " rantas mentesen " kapcsolja az R es a D fokozatot, de nehay masodperc mulva csak nagy rantassal csinalja ugyanezt. A valto szerviz modba, de manualisan megvan minden fokozat. A kiolvasas utan valto vezerlo hibat ir ki a kiolvaso P2105 es P2106 hibakoddal a freezben. Van meg harom hibakod1483,0530, 1530, valami otlete valakinek?

 

Fbarny Creative Commons License 2016.01.03 0 0 99

Sziasztok, van egy kulonos problemam egy opel astra g 1.7 diesel autoval... tunik el a hutofolyadek de csak a hutofolyadek a sima viz nem! igy hasznalom mar tobb mint egy eve kb 6 7 ezer km t jartam vele utantoltok mindig. nem hiszem h hengerfejes lenne mivel nem habos az olaj nem not az olajszint nem fustol feheren es akkor is eltunik a hutoviz folyadek ha nem hasznalom az autot de nem latszik alata semmi ... de a tagulasi tartaly falara belul lerakodik valami fekete mintha olaj lenne de a benne levo folyadek normalisnak nezki... mi lehet az oka?? azt mondjak a szerelok h henger fejes de nem hiszem akkor nem tudnek vele jarni szerintem..

 

verebész Creative Commons License 2014.12.09 0 0 98

Szia!

 

Nekem 2007-es az Astrám, (Z14XEP motoros) és 80000-nél szimeringet kellett cserélni. mert elkezdte csípni az olajat. Még nem lehetett érezni, a fogyást sem látni, talán 2-3 deci ment el két csere között, de megérte, mert négy szelepet is ki kellett dobni, mert a szimering rugó átvágta a gumit, és közvetlenül a szelepszáron járt, és bemarta.

 

Én hidrotőkére tippelek.

 

A motorral kapcsolatban nincs ötletem.

 

Üdv

Előzmény: vajkfia (97)
vajkfia Creative Commons License 2014.11.02 0 0 97

Sziasztok! Van egy 2003-as 1.2es G astrám. 4 éve vettem, vezérlést, vizpumpát, kompjútert cseréltem a büszkén megvételkor. Közben céges autóval mászkáltam, ezért a megvételtől számítva összesen 20 000 kilómétert mentem vele. Sok idő után kb. egy hónapja naponta használom, és sokkot kaptam, amikor kiderült, hogy 550 kilóméterenként (ennyit tudok max. elmenni egy tankkal megeszik 1 liter olajat. Nem füstöl, nincs olaj a v jzben, benzin az olajban. A kipufogó viszont kormolódik rendesen. Kitakarítottam a légtömegmérőt is. Néha felgyullad a motor ikon, ritkábban a szervíz is, de ha leveszem a gyújtást, és visszarakom, minden elalszik. Erőben nem vettem észre változást, (az 1.2es motor elég kevéske a kasznihoz, de a motorból kihallatszik egy halk kattogás, ami a fordulatszám függvényében változik... Mi lehet ez szerintetek? Szelepszár-szimmering, szelep, hidrotőke, kopott dugó?

 

A másik kérdésem amiben a segítségeteket kérném, ha ki akarnám cserélni a motort nagyobbra, mennyire nagy macera? 1.4-es, 1.6-os, vagy akár 1.8 as motor is szóba jöhet.

 

Ezzel kapcsolatban pedig még egy kérdésem lenne, hogy nem igazán szeretem ezeket az egres, légtömeges motorokat, mi a véleménytek, bele lehetne rakni akár egy régebbi  (F)astra blokkot is?

 

 

Ségítségeteket előre is köszi, Zoli

Endre1976 Creative Commons License 2014.10.09 0 0 96

Sziasztok!

Nemrég vettem egy x20dtl motoros g astrát, igaz az h, a porlasztóknál lévő traverzgyűrűknél belefolyhat a gázolaj a motorolajba? Ha igen akkor hogy lehet azt észrevenni?

Válaszotok előre is köszönöm!

moci60 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 95

Valaki tudja hogy működik a levegő csapanttyú a légszűrőházban?

Mikor honnan kell szívnia levegőt?

Normális hogy nem zárja el rendesen a kipufogóról érkező meleg levegőt üzem meleg állapotban?

moci60 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 94

Sziasztok!

 

X16szr ECU ra lenne szükségem akár próbára is.

Piros-fehér csatis DELCO 16214229 D96020

Ha van valakinek eladó az jól jönne.

Hibajelenség: gyorsításkor egy pillanatra vissza esik a benzin mennyisége ezáltal erőtlen a motor :(

 

Melinda Sándor Creative Commons License 2014.05.17 0 0 93

98'-as évjáratú opel astra g autóm fűtőventillátora beráz. Ahhoz hogy megoldjam ezt a problémát le kell szednem az egész műszerfalat vagy van más megoldási lehetőség? melcsi805@gmail.com emailcímre Köszönöm előre is a segítségeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!