Keresés

Részletes keresés

Creative Commons License 13 órája 0 0 19081

A legjobb partszakasz az, ez nem is vitás, de a tsilivi öböl eléggé hasonló hozzá csak persze kisebb. Az a baj, hogy a feleségem hallani sem akar Laganasról, szóval meg van kötve a kezem....

Előzmény: hallaignác (19079)
hallaignác Creative Commons License 21 órája 0 0 19080

.... délkeleti...

Előzmény: hallaignác (19079)
hallaignác Creative Commons License 21 órája 0 0 19079

Akárhogy nézegetem, a Laganasi-öböl ahova menni szeretnék. Ha Kalamaki nem jön össze, marad Laganas délnyugati része. Tavaly sokkal több lehetőség volt, most sok helyen írják, hogy nem foglalható. Tudja valaki az okát?

Előzmény: Té (19078)
Creative Commons License 1 napja 0 0 19078

Athina apartmant nézegetem Argassiban, nem tűnik rossznak, de egyelőre csak bp-i repülőindulást látok. Nektek persze az pont jó.

Előzmény: hallaignác (19076)
Creative Commons License 2 napja 0 0 19077

Mondom, hogy találkozhatunk, én is augusztus elejére tervezem.... :-)

Nehéz kérdés, attól függ mi a fontos nektek. Ha a jó part, akkor nem Argassi a ti helyetek. Mint település viszont szimpatikusabb Tsilivinél, de nem tudnám megmondani, hogy miért.

Előzmény: hallaignác (19076)
hallaignác Creative Commons License 4 napja 0 0 19076

Nézegettem Kalamakit. Jelenleg nagyon szűkös a kínálat. A Golden Sunt nyomják mindenhol, de nekem az All Inclusive nem nagyon jön be, meg írták több helyen, hogy reggel a napágyak körül, este pedig az étkezésnél nagy a tumultus és nyomor. Az sem biztos, hogy este 11-ig szeretném élvezni a karaoket.   Augusztus elején mennénk, nagy túrákat már nem tervezünk. Ha Kalamaki nem jön össze, szerinted hol járnánk jobban Argassin, vagy Tsilivin?

Előzmény: Té (19056)
Mirage86 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 19075

Sziasztok,

Aki volt MyTourssal Zakynthos szigettúrán, kb hány órás? a honlapjukon csak azt találtam, hogy 9.30-kor indul. A 25 euro/fős árban volt valami kaja a hajón? köszi

hallaignác Creative Commons License 2018.01.09 0 0 19074

Most hogy így mondod, lehet, hogy nem is a Horizon, hanem a Tasos. Mindegy, bukni nem lehet. :)

Előzmény: Té (19073)
Creative Commons License 2018.01.09 0 0 19073

A Tasos is jó a parton, szintén közel a Timoshoz. De, szinte nem is tudsz mellényúlni, rosszat nem ettünk ott, csak jót, meg nagyon jót.

Előzmény: Zsike111 (19068)
Creative Commons License 2018.01.09 0 0 19072

Még lehet, hogy megint találkozunk... :-)

Előzmény: hallaignác (19071)
hallaignác Creative Commons License 2018.01.09 0 0 19071

Zakynthos nem a legjobb hely a mediterrán térségben. Még csak nem is legszebb görög sziget. Én mégis bele szerettem. Sok helyen megfordultam már és ott is többször jártam. Idén már máshova mennék, azonban bármilyen üdülést nézek, azon veszem észre magam, hogy valahogy ide lyukadok ki. De hogy a kérdésedre is válaszoljak. A Panos mellett nekem nagyon bejött a Blue Waves, a Caretta-Caretta (egymással szemben vannak) és a Horizon. Egyik sincs messze a Timostól. Gyrost többféle húsból lehet választani, de szerintem nem ez az amit ott kérni kellene. Én ott nem kóstoltam, de az asztaltársaim szerint itthon jobb. (pedig volt olyan, aki nem is evett mást) :) Reggeliről gondoskodjatok, mert azok a helyek, ahol ki volt írva, hogy breakfast, nem nyitottak ki délelőtt. :) Sok más jó étterem is van, de a fentiek azok, ahol többször megfordultam és soha nem csalódtam.  Azt hiszem a kaja miatt ott nem kell aggódni. Kellemes üdülést kívánok.

Előzmény: Zsike111 (19068)
Creative Commons License 2018.01.09 0 0 19070

Zárt ajtó mellett elviselhető. Ahhoz persze kell a légkondi, de az amúgy sem árt.

Előzmény: Zsike111 (19069)
Zsike111 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 19069

Köszönöm a választ! Már lefoglaltuk a szállást igaz, remélem nem lesz azért semmi probléma.

Előzmény: Té (19067)
Zsike111 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 19068

Jó éttermeket tudtok ajánlani Laganasban? Panost már feljegyeztem de azon kívül ahol finom de nem túl drága az étel. Tengeri dolgokat nem szeretjük, az erre specializálódott éttermeket kihagynánk.

Milyen húsokból készítik a szigeten a Gyrost többnyire?

Köszönöm előre is a segítséget!

Creative Commons License 2018.01.05 0 0 19067

Szerintem minden szobához van erkély, bár nem vetettem össze a szobák számát az erkélyekkel. Viszont szemben, alig néhány méterre van egy szálloda, amiben zömében angol fiatalok laktak. Amikor mi voltunk, akkor nem voltak hangosak, nem ordítoztak az utcán buliba menet/jövet, de nem biztos, hogy ez mindig így van. Arról nem beszélve, hogy voltak nekik szervezet programok, pl karaoke est, amik  azért rendesen zajosak voltak. Egy-egy quad, vagy motor is csak el-el zúgott még éjszaka is, elég brutális hangerővel. A buliutca kb. 30-40 méterre van, bár a zaja nem hallatszik oda, de... szóval szerintem kisgyerekkel nem éppen ideális.

Előzmény: Zsike111 (19066)
Zsike111 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 19066

Érdeklődni szeretnék, hogy a Timos apartmanoknál mindegyik földszinti stúdióhoz van elszeparált erkély? Nyugisabb helyen van, nem nagyon zajos a környék? Kisgyerekekkel megyünk.

Előzmény: Té (19030)
m.robi Creative Commons License 2017.12.28 0 0 19065

Sziasztok

2 kis gyerekkel szeretnénk a Zakynthosba.

Melyik szállodát ajánljátok és a mi még nagyon fontos lenne, hogy mikor elviselhető még a hőmérséklet? 

Suli miatt a június eleje lenne talán jó (1-3 hét), de félek a 30-36°-tól.

Előre is köszönöm a segítséget.

Creative Commons License 2017.12.12 0 0 19064

Szia!

A guglimapon nézve bőven elég messze lesztek a buliutcától. Ami persze nem jelenti azt, hogy a környéketeken nem lesz egy olyan hotel, ami tele van bulizó angol fiatalokkal és élvezhetitek az esti indulás és a hajnali érkezés hangjait. Nem valószínű azon a környéken, de előfordulhat.

Előzmény: dana03 (19063)
dana03 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 19063

Sziasztok!

A laganasi Dennis Studios szálláshellyel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Júliusban tervezünk oda menni, lehet, hogy megpróbálnánk autóval. Főképp a pihenés, a strandolás, és a teknősnézés a cél. Vajon elég messze van ahhoz a buliközpottól, hogy ne legyen túl zavaró? Szerintetek jó választás? (Ketten mennénk a párommal, fiatalok vagyunk.) Előre is köszönöm a visszajelzést! :)

Creative Commons License 2017.12.01 0 0 19062

Köszi!

Előzmény: Vebber (19061)
Vebber Creative Commons License 2017.12.01 0 0 19061

Kalamaki mellett repülnek. Oda foglaltunk idén hotelt, egy gép sem repült át felettünk.

Számunkra a reptér közelsége nem volt zavaró.

evcsi111 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 19060

Szia! Köszönöm neked is a válasz és az infókat😊

Előzmény: hallaignác (19053)
evcsi111 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 19059

Nagyon köszönöm kedves válaszod,hasznos információidat.Közben Laganasról én is letettem és az általad írd helyeket nézegetem.😊

Előzmény: arpad53 (19051)
Creative Commons License 2017.11.22 0 0 19058

Pedig ott már szinte a földet súrolják. Gondolom azért nem nagyon hangos, mert alapjáraton mennek a turbinák, (bár nem értek hozzá).

Mindenesetre Kalamakit beteszem a "lehetséges" mappába... :-)

Előzmény: hallaignác (19057)
hallaignác Creative Commons License 2017.11.21 0 0 19057

Éjszaka nem voltam ott. Nappal többször voltak leszálló gépek, de az nem volt zavaró.

Creative Commons License 2017.11.21 0 0 19056

Jó, hogy szóba hoztad Kalamakit, már gondolkoztam rajta, hogy ha jövőre sem lesz jobb ötletem Zakynthosnál, akkor hová. Argassi, Tsilivi, Laganas már kilőve, Sostist én is úgy láttam, hogy nincs jó strandja, Kalamaki tetszene, de nagyon felette húztak el a leszálló gépek. Nem nagyon zajos?

Előzmény: hallaignác (19053)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.11.20 0 0 19055

Macedóniában 3 kapu van ez kb 16 euró (összesen oda vissza)

Kicsit javítalak, ha euróban fizetsz, akkor Macedóniában irányonként 3 alkalommal kell 1,5 eurót fizetni, ami azt jelenti, hogy oda-vissza 9 eurót kell fizetni.

Ha kártyával fizetsz, akkor irányonként 60 + 80 + 60 dénárt fizetsz, amiért összesen kb. 2400 Ft-ot von le a bankod, vagyis oda-vissza megúszod kevesebb, mint 8 euróból.

Előzmény: arpad53 (19054)
arpad53 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 19054

Kedves Peti7111 !

Most augusztusban voltunk Zakynthoson autóval.

Biztos tudod, hogy ezekben az országokban nincs pályamatrica, hanem kapus díjfizetés van az autópályákon. Pl. Szerbiában az első kapunál csak húzni kell egy jegyet és csak a következőnél kell kifizetni.

Az árak:

Szerbiában 4 kapu van ez kb. 20 euró (összesen oda vissza)

Macedóniában 3 kapu van ez kb 16 euró (összesen oda vissza)

Görögországban rengeteg kapu van. Az első 10-ig számoltam, azután feladtam a számolást. De Görögországban kb 70 euróba került az összes pályadíj oda-vissza. Ebbe benne van a patraszi híd, ami 13 euró oda és 13 euró visszafelé is.

A kompot azt pontosan tudom Killiniből Zakynthosra.

36 euró oda plusz személyenként 8 euró. Ez a mi esetünkben (3-an voltunk) 60 euró csak oda és ugyan ennyi vissza. (a sofőrnek is kell külön jegy 8 euróért.)

És minden pályadíjat lehet euróban fizetni.

Remélem tudtam segíteni

Jó nyaralást

Van a youtube-on egy videóm. Ha érdekel  akkor a címe Görög álom 2017 (Rajta van a patraszi híd is. Az egy jó kis élmény.

Előzmény: Peti7111 (19042)
hallaignác Creative Commons License 2017.11.20 0 0 19053

Szia. Azzal indítok, hogy sem rábeszélni, sem lebeszélni nem szeretnék senkit. Leírom, amit tapasztaltam, ezt pedig értékelje mindeni saját maga. Két alkalommal szeptemberben, egyszer augusztusban voltam Zakynthoson egy-egy hetet. Minden alkalommal Laganasban szálltam meg. Valóban van ott buli éjszakánként, de nem az egész városban, hanem a "buli utcában". Ez szállás céljából valóban nem ajánlott, de a település keleti részén ebből semmi nem érzékelhető, tehát ettől nem kell megijedni. Ugyanakkor a város meglehetősen szemetes. A Laganasi-öböl strandolás szempontjából kitűnő, lassan mélyül, homokos. Sostis sziklás, kevés homokos hellyel, Laganas hosszú, széles homokos strand, esetenként szeméttel (a vízben, mert a partot azért takarítják)  Kisgyerekkel szerintem Kalamaki a legjobb választás. Nem olyan zsúfolt, mint Laganas, a strand hasonló, viszont jóval tisztább a part és a víz is. Ugyanakkor lehet, hogy picit drágább a napágy és a fogyasztás a parton. Szeptemberben mindkét alkalommal volt egy-egy nap, amikor nagy szél fújt, ekkor voltak nagy hullámok, másnap pedig egy csomó tengeri sás (?) a parton. Augusztusban ilyet nem tapasztaltam. A nagy szeleket követő napokon is nyugodtan lehetett a kisgyerekeknek is vízbe menni.

Előzmény: evcsi111 (19047)
arpad53 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 19052

Kedves Maya0419!

Mi voltunk Zakynthoson 2015-ben és idén is. Idén autóval voltunk, mert így fél görögországot bejártuk (Thessaloniki Athén Meteorák és Zakynthos ebből két hét volt) és olcsóbb volt hármunknak a három hzét mint tavaly előtt az egy hét utazási irodával. A laganasi szállást más sokan megjárták. Laganas egy bulinegyed. Úgy kell elképzelni, mint Budapestet szilveszterkor és meg kell szorozni tízzel. És ez minden nap hajnal négyig. Ott pihenni nem lehet. Egy nagyon klasz hely. Bármire jó, de szállásnak nem igen. Hacsak nem valahol a falu határában van. Ennek nézz utána és érdeklődj az irodánál.

Jó nyaralást

Előzmény: maya0419 (19045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!