Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

larryaferi Creative Commons License 2004.11.11 0 0 9

Sziasztok!

 

Már máshol is elmeséltem, hogy engem az Európa lepett meg a jövő évi díjával. 40%-al felnyomta a díjam (24 ropi). Eddig pedig ők voltak az 'olcsó' biztosító. Hát ennek is vége, úgyhogy rátaláltam a www.biztositaskereso.hu oldalra és átkötöttem a TIR-hez, ráadásul kaptam 10% online kedvezményt is a díjamból. Végre valakik belátták már, hogy mivel lehet a pógárt megfogni. Szóval billentyűzetre fel emberek!! Kössetek át mert a hűséget úgy látom nem jutalmazzák.

 

Csá

Larry Feri

Fusi-on16V Creative Commons License 2004.10.11 0 0 8

Ki hallott már ilyet....;)

Gk váltás közben vagyok, meglepve tapasztaltam, hogy a sima kötelező mellé még baleset és utasbiztosítást(?) is kell kötni vmi új korm.rendelet miatt.

Ki és mit tud erről?

iNTi Creative Commons License 2003.04.11 0 0 7
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, asszem a kérdéseim meg lettek válaszolva ! :)
iNTi Creative Commons License 2003.04.11 0 0 6
"Ha jól sejtem ilyenkor vmi levélkét kéne küldeniük, mivel egy szeződésmódosítás áll fenn."

Hát én is ezt vártam volna, ugyanis az összes szökséges információk hiányában a Providencia levelét először csak valami rossz viccnek tartottam. :( Ráadásul a Proviról nincs igazán jó véleményem, mert legyen bármilyen kocsim, Ők mindig majdnem a legdrágábbak voltak nekem... :(

"1ébként nem tök mindegy, ha ugyanannyit kell fizetni?"

De! Nekem teljesen mindegy, év végéig nem foglalkozom vele már, de valszeg utána viszem is innen a dolgokat... :) Inkább az eljárás volt ami számomra elfogadhatattlan volt. :(

Előzmény: Pityubácsi (3)
iNTi Creative Commons License 2003.04.11 0 0 5
"ebből a két cikkből szerintem mindent megtudsz:"

Köszönöm a linkeket!

Előzmény: netrisk (2)
iNTi Creative Commons License 2003.04.11 0 0 4
"... szólt az ügyintéző, hogy valszeg januártól megszűnnek ..."

Én októberben voltam náluk, de senki nem szólt, pedig nem lett volna rossz. Nekem is jött a levél és a csekk, már be is van fizetve, csak az eljárás számomra érdekes volt...

Előzmény: Törölt nick (1)
Pityubácsi Creative Commons License 2003.04.11 0 0 3
Ha jól sejtem ilyenkor vmi levélkét kéne küldeniük, mivel egy szeződésmódosítás áll fenn.
1ébként nem tök mindegy, ha ugyanannyit kell fizetni?
Előzmény: iNTi (-)
netrisk Creative Commons License 2003.04.11 0 0 2
ebből a két cikkből szerintem mindent megtudsz:
1

2
Előzmény: iNTi (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.11 0 0 1
Én is Z-nél voltam. Tavaly tavasszal, mikor a mostani autómra kötöttem náluk a biztosítást (az előző is ott volt), akkor szólt az ügyintéző, hogy valszeg januártól megszűnnek, és akkor máshoz fognak rakni. Kérdezte, hogy így is ott szeretnék-e biztosítást kötni. Szóval elég korekt volt az ürge. Én ott akartam kötni, mert nekem az (volt) a legolcsóbb. Most nem kaptam semmi levelet senkitől, hanem a postán kapott csekk egyszerűen a Provinak szól...
Továbbra is az eddigi összeget kell fizetnem, de az biztos, hogy megint körbenézek, hogy hol nekem a legolcsóbb, és ha nem a mostani helyen, akkor azonnal húzok el.
Előzmény: iNTi (-)
Pityubácsi Creative Commons License 2003.04.11 0 0 0
Fizess nekik 0 Ft-ot.
Előzmény: iNTi (-)
iNTi Creative Commons License 2003.04.11 0 0 topiknyitó
Csá! Gondolom -tudom-, hogy van már ilyen fórum, de lusta köcsög vagyok, így most ezt nem kerestem meg. De nem is izgat, hogy ha előbb-utóbb elsüllyed, csak ez a téma érdekelne engem most hirtelen...

Tehát a téma a következő:

A Zürichnél vagyok biztosítva (vagyis csak voltam?), viszont most az a csodálatos helyzet állt elő, hogy kaptam egy levelet a Providenciától (!), hogy fizessem nekik a negyedéves kötelezőmet, mert átvették a biztosításomat a Zürichtől. Felhívtuk a Providenciát, és közölték, hogy a Zürich megszűnése miatt (?), vagy mi, átadta az ügyfélbázisát a Providenciának. A Provi idén még vállalta ugyan a leszerződött biztosítási díjat, viszont jövőre már teljesen új feltételeket akarnak adni. De ez nem lényeg, mert legfeljebb megyek máshova.

Viszont a kérdésem az, hogy más is kapott ilyet, aki a Zürichnél van/volt ? Ha igen, Őt is a Provihoz küldték ? Neki mit mondtak ? Ez jogos eljárás, hogy a Zürich még egy koszos szalvétát sem küld, amire ráfirkálták volna, hogy ugyan szerződésem van hozzájuk, de Ők most lelépnek, mert most éppen arra van kedvük ? Az egy jogos eljárás, hogy nem választhattam meg, hogy ha már lépnek a sunyiban, akkor ÉN hova akarok menni ezek után ? Jogos az, hogy szó nélkül automatikusan a beleegyezésem nélkül átadtak a Provinak, és kész ?

Nekem kicsit érdekes az eljárás... Természetesen leperkáltam a zsetont a Provinak, mert kell, hogy legyen kötelezőm, de a Zürich akkor is értesíthetett volna, hogy a beleegyezésem nélkül átadnak a Providenciának, és esetleg megkérdezzék, hogy van-e ellenvetésem ezzel kapcsolatban... Azt sem tudom, hogy a szerződésemben változott-e valami, mit vállal a Provi, vagy ilyesmi ?? Természetesen még egyszer fel fogom hívni a Providenciát, hogy ezzel a lépéssel most nekem mi változott... Még egy kérdés, esetleg egy joghoz konyító emberhez, normál esetben nem kellene ilyenkor új szerződést kötnöm az új biztosítóval ?

Megmondom őszintén, ez engem igencsak meglepett, hogy ilyen simán lehet a szerződött ügyfeleket csereberélni mostanság...

Na, ennyi... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!