Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Béci 72 2015.01.15 Creative Commons License 5344

Szerintem 16 óra a reális.12 óra alatt csak nagy szerencsével lehet leérni.

Előzmény: pappan (5342)
geodo1 2015.01.04 Creative Commons License 5343

köszönöm szépen!

akkor ha jól értelek még sietősen is alig több, mint fele idő így. ha rászámolok a reptéren várakozásra és a kocsiátvételre két-három órát még mindig érezhetően gyorsabbnak tűnik akkor.

na de ez mindegy is, nem annyira fontos, viszont valóban nem túl olcsó skg-n a kocsi júliusban sajnos...sőt, görög szinten meglepően drága. :/ de gyerekekkel egyik legjobb hely ez a sziget, azt hiszem. :)

(és javaslom, olvasd el bambusz blogját is, nemcsak színvonalas a beszámolója de frissebb is egy évvel)

Előzmény: pappan (5342)
pappan 2015.01.04 Creative Commons License 5342

Nagyon klassz a beszámolód Thassos-ról, gyönyörűek a képeid is!

Nekünk biztosan nem lesz olcsóbb így (repülő+bérelt autó) a kiruccanás, de mi 4-en vagyunk és ráadásul júliust sikerült megcélozni... A repjegyből sikerült olcsót kifognunk, de az autóbérlés júliusban húzós lesz, így ez megdobja majd a költségvetést.

Mi így voltunk 2007-ben a Chalkidikin is, akkor még csak 1 gyerekkel, nekünk sokkal gyorsabb és kényelmesebb megoldás a repülő, autóval csak Horvátországig szoktunk menni, nekünk az is bőven sok, nem nagyon szoktunk sietni, ha már úton vagyunk.

Ami egy hajtósabb autósnak 12 óra (pl. Thassos, ahogy látom annyi lenne), nekünk biztos minimum 16 lenne :) Ezzel szemben repülővel+autóval megoldható nekünk 6-7 óra alatt. Ez már tetemes különbség - legalábbis számunkra.

És legalább a második gyerekünk is repülhet végre.

Előzmény: geodo1 (5341)
geodo1 2015.01.03 Creative Commons License 5341

ugyanannyi volna autóval? :o az tutiság, h te tudod jobban, de ez bevallom, meglepett! na mindegy, kényelmetlennek én sem gondolom a mi módunkat, ez nyilván attitűd kérdése is-nekem is a végig autó volna a kőkemény, ez meg nem.

azért azt hiszem, hogy úgy meg akkor, ahogy bambusz is meg én is csináltuk (június eleje, filléres repjeggyel, és két főnél nem családnál), legalább olcsóbb volt az utazási ktg. (azért hozzáteszem most már, h valószínűsíthetően :)) )

pappan: köszönöm a dicséreted, örülök ha hasznosnak találtad a blogot!

Előzmény: dokeee (5339)
Bambusznád 2015.01.03 Creative Commons License 5340

Mindegy is a megközelítés, ha jó hely a vége :)

Előzmény: dokeee (5339)
dokeee 2015.01.03 Creative Commons License 5339

Nekem pont ez vele a bajom, hogy ez időben nem sokkal kevesebb, mint ha végig autóval mennék. Amúgy Thassos jó hely :)

Előzmény: Bambusznád (5338)
Bambusznád 2015.01.03 Creative Commons License 5338

Miért lenne az?

Nekem meg a hosszú autózás lenne az.

Az meg már megint egy másik kérdés, hogy nincs is autóm :)

Előzmény: dokeee (5337)
dokeee 2015.01.03 Creative Commons License 5337

Fura, nekem eszembe nem jutna, nekem ez túl kényelmetlen lenne.

Előzmény: Bambusznád (5334)
Bambusznád 2015.01.03 Creative Commons License 5336

Ez így van, rá érdemes is figyelni, és remekül használhatók a beszámolói is :)

Előzmény: pappan (5335)
pappan 2015.01.03 Creative Commons License 5335

Geodo1-et még a Korfu fórumról ismerem, épp most olvasgatom a Thassosi élménybeszámolóját. Benne még soha nem csalódtam, ahova ő elmegy, azt alaposan feltérképezi. Én is igyekszem :)

Előzmény: Bambusznád (5334)
Bambusznád 2015.01.03 Creative Commons License 5334

Miért ne? Geodo1 olvtárs is így volt tavaly előtt, mi meg tavaly.

Előzmény: dokeee (5332)
pappan 2015.01.03 Creative Commons License 5333

Igen, repülünk odáig, mert a 6 éves kisfiunk már nagyon szeretne (még nem repült soha). Oda volt olcsó jegy a családnak, és Thassos tűnik a legjobb opciónak a sokféle lehetőség közül Thessalinikiből. De még nyárig változhat, de nem hinném...mert már a második lefoglalt szállásunknál tartunk.

Előzmény: dokeee (5332)
dokeee 2015.01.03 Creative Commons License 5332

Nahát, elmentek repülővel Thessalonikibe, ott béreltek autót és azzal mentek Thassosra?

Előzmény: pappan (5327)
pappan 2015.01.03 Creative Commons License 5331

Köszönöm a gyors válaszokat mindkettőtöknek :)

Előzmény: Bambusznád (5330)
Bambusznád 2015.01.03 Creative Commons License 5330

Nem jutott eszembe az alpha drive, de gondoltam, hogy majd jössz és kiegészíted :)

Előzmény: geodo1 (5329)
geodo1 2015.01.03 Creative Commons License 5329

érdemes megkérdezni az alpha-drive-ot is, volt, h ők voltak az olcsóbbak (de a poseidon a valószínűbb).

Bambusznád 2015.01.03 Creative Commons License 5328

Tavaly a poseidon car rentalstól béreltünk.

Nem a reptéren vannak, de kihozzák oda is az autót.

pappan 2015.01.03 Creative Commons License 5327

Sziasztok! Juliusban megyünk a szigetre, Thessaloniki repjegyünk már foglalva. Tudtok ajánlani megbízható és olcsó autókölcsönzőt a reptéren?

Anita Zagyiné Dékány 2014.11.08 Creative Commons License 5326

https://www.facebook.com/groups/698225586897316/

robcsi03 2014.09.29 Creative Commons License 5325

Köszönöm szépen :-)

9 napig leszünk itt jövőre, remélem sok szép helyre el tudunk jutni

Előzmény: pamag (5324)
pamag 2014.09.27 Creative Commons License 5324
Előzmény: robcsi03 (5322)
Bambusznád 2014.09.27 Creative Commons License 5323

GPS koordinátáim nincsenek, viszont ezt a térképet készítettem, mielőtt a szigetre mentünk, hátha neked is segít.

Limenasnál bejelölt boltot szokták ajánlani sokan, az talán a legnagyobb a szigeten.

Előzmény: robcsi03 (5322)
robcsi03 2014.09.27 Creative Commons License 5322

Sziasztok Robi vagyok

Érdeklődni szeretnék, hogy mit hallottatok a Calypso Hotelről, ami Prínosban van. Van-e a szigeten valami nagyobb bevásárló központ, vagy valamilyen jobb bolt, esetleg az érdekesebb helyekhez van-e valakinek GPS koordinátája?

ervin+ildi 2014.09.11 Creative Commons License 5321

Sziasztok! Még mindig Balázs Bea után érdelkődnénk! Mi lehet vele? És miért nem engedi az oldalát megnyitni! Sajna véget ért az idei szép nyaralás is, reméljük mindenkinek gyönyörű élményekkel teli nyara volt, úgy mint nekünk!?

kun-anett 2014.08.31 Creative Commons License 5320

Sziasztok! pár napja érkeztünk haza Thassosról :)  A sziget valóban gyönyörű, igyekeztünk mindent megnézni, megcsodálni, amit csak lehetett az 1 hét alatt. Az időjárás tökéletes volt, minden nap 30-32 fok, semmi felhő, a tenger nagyon kellemes. Szállásunk a Skala Potamiasban levő Ntinas Aparthotel-ben volt, egy négyfős apartmanban, amit csak ajánlani tudok bárkinek, igényes, nagyon szép, rendezett, közel a strandhoz. Kétnaponta takarítottak, törölközőket cseréltek. http://www.ntinasapartments.gr/

Béreltünk egy Suzuki Jimmy-t, hogy az autónknak nem túlzottan ajánlott helyekre is eljussunk :D két napra 110 Euroba került, első nap végigjártuk a márványstrandokat, saliaratól-vathiig, és vathitól a felső úton mentünk vissza Chrissi Ammoudiába, hááát az tényleg elég rázós volt :D de nagyon szép is.

Második nap pedig a hegyekben barangoltunk, a Maries melletti tóhoz, vízeséshez, majd az Ipsariohoz, Kastrohoz  mentünk, nap végén pedig még Giola is belefért.

A többi nap saját autónkkal közlekedtünk, és valamennyi strand gond nélkül megközelíthető volt vele. Mi inkább az elhagyatott, csendes öblöket szeretjük, így a Golden Beach nem annyira jött be, viszont a szállás elhelyezkedése szempontjából ez tökéletes volt. Az ún. alsó úton Chrissi Ammoudiából elmentünk a névtelen öbölbe is személyautóval, ami a Pirgos-fokkal szemben van, hát az valami álomszép volt, rajtunk kÍvül nem volt senki, és csak később is csak páran jöttek. Kicsit hepehupás az út, és megtévesztő lehet a zsákutca-tábla az földesút elején, de tényleg érdemes elmenni oda.

A Karnagio-fokhoz is eljutottunk a kis fehér templomhoz, és ahhoz a szép kis bárhoz, igaz, kissé rázós úton, fogalmunk sincs hogy kerültünk oda, se a térkép, se a gps nem jelölte azt az utat, de a lényeg hogy sikerült, megérte, nagyon szép!

Limenastól nyugatra Glyfada körül van a La Scala Beach bar http://www.lascalabeach.gr/, ami ugyan tömeghely, de nem hagytuk volna ki, mert egy élmény volt ha csak pár órára is, gyönyörűen kialakított strand, étteremmel, bárokkal, medencével.

A márványstrandok nagyon szépek, Saliara sajnos nyomorgós volt, bár a régi bár és napernyők már eltűntek, de rengeteg strandoló volt. A kikötő utáni öböl sokkal jobban tetszett, alig voltak páran, és Vathi is gyönyörű volt, maximális nyugalom :)

Paradise Beach nagyon tetszett, bár itt is elég nagy volt a tömeg, de valahogy eloszlott, és nem volt annyira zavaró, mert itt szinte folyamatosan a vízben voltunk a hatalmas hullámok miatt, egy élmény volt! :)

Thymonia és Livadi strandjai csak felülről szépek igazán, amikor odaértünk, egy-két fotó után már indultunk is tovább. Aigos Ioannis strandja amennyire eldugott és különlegesnek tűnő a fenti útról, sajnos elég nagy csalódás volt, nagyon szemetes a part és a víz is. 

Az Archangelos Monastery is nagyon szép, a kilátással együtt, Alyki mély nyomot hagyott bennünk, nagyon tetszett. A "jobb oldali" öble tömegnyomor sajnos, de a víz csodálatos, és körbesétálva a félszigeten egy egész  napot eltöltöttünk, a csücskében pedig a márványköveknél nagyon jót lehet pancsolni, ugrálni a mély vízbe. A "bal oldali" öble is nagyon szép, ez teljesen nyugodt hely, pár fürdőzővel, kristálytiszta vízzel.

Giola-nál hatalmas hullámzás volt, már szinte ijesztő és szédítő volt nézni, de egyben gyönyörű is, itt sajnos nem tudtunk fürödni emiatt. 

Psili Ammos is szép, de nekünk ott is túl nagy volt a nyüzsgés. A sziget nyugati oldalát is végigautóztuk, de ott nemigen találtunk különleges helyet, viszont a hegyi barangolást ne hagyja ki senki, csodaszép.

Eredetileg gyalog terveztünk az Ipsariora feljutni, Potamia faluból, de aztán Jimmyvel mentünk  Maries felől az időhiány miatt, így viszont több helyre eljutottunk. A Thassoson vásárolt térképünk sajnos használhatatlannak bizonyult a hegyen, ahol rengeteg köves út van, és elég könnyű eltévedni, a gps se segített túl sokat...

CSodálatos emlékekkel gazdagodtunk, összességében nagyon tetszett Thassos. :)

ervin+ildi 2014.08.17 Creative Commons License 5319

Köszi-köszi,mindenkinek!!!!!!!!! akkor türelmesen várok. :)csak 22-én indulunk Korfura és gondoltam elolvasgatom a leirásait,dehát akkor elmarad úgy tünik,de azért reménykedek.

Pierr_Kardán 2014.08.17 Creative Commons License 5318

Jogos!

Előzmény: geodo1 (5316)
Pierr_Kardán 2014.08.17 Creative Commons License 5317

Na, hülyeséget beszélek, nem a hozzászólások feletti szürke szín jelzi a kitiltást, hanem ha rákeresel a nevére és ott szürke a nevének a színe, akkor inaktív.

A hsz feletti szürke szín, csak azt jelenti, hogy már ránéztél a az adataira...

Előzmény: Pierr_Kardán (5314)
geodo1 2014.08.17 Creative Commons License 5316

dehogyis. :)

Előzmény: Pierr_Kardán (5314)
geodo1 2014.08.17 Creative Commons License 5315

valóban nem jön be az oldala, vmi elromolhatott és mivel nyaral, érzésem szerint nem tudja a távolból megreparálni. talán nem is tud róla. a neve pedig azért szürke, mert rákattintottál korábban a nevére. ha rákatt máséra is, az is olyan lesz majd. 

sztem várjál még pár napot, a hellasz alapján napokon belül haza kell érkezniük. majd csak akkor kezdjünk aggódni, azt javaslom.

Előzmény: ervin+ildi (5313)