Keresés

Részletes keresés

Katana750 Creative Commons License 2015.12.07 -1 0 5471

Nincs semmi kifogásom az útlevél ellen. Ha az unión kívül szándékozom nyaralni majd csináltatok. Ezt a pénz dolgot komolyan gondoltad? Remélem nem! Az említett országok közül Egyiptom és Törökország meg volt, a Jordániába, Izraelbe, Tunéziába nem vágyom. Az Indonéziához tartozó Bali szigete még szóba jöhet. Akkor mindenképp lesz útlevél.

Előzmény: Pierr_Kardán (5469)
Katana750 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 5470

Mentél mostanában Romániába? Ha igen, akkor tudod miről beszélek. Ha nem, akkor most nem fejteném ki csak a lényeget. Várakozás a határon függetlenül attól, hogy mindkét ország EU tag. Ha Görögországot kizárják az egyezményből, attól tartok Promachonasnál vagy Exohinál is várakozás lesz! Remélem nem fog megtörténni! Aggodalmamat fejeztem ki, ha megengedett. Amit írtál azzal eddig is tisztában voltam. A brüsszeli bürokratákból azt is kinézem, hogy esetleg az unióból kizárással fenyegették meg Cipraszt. Mint írtam fél füllel hallott (remélem rémhír) volt amiről írtam. Úgy érzem az utolsó egymáshoz szóló hozzászólásaink feljogosítanak arra a kérésre, hogy csak ha nagyon fontos, akkor reagálj az én írásomra! Tisztelettel köszönöm.

Előzmény: geodo1 (5468)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.12.07 0 0 5469

Nem értem ezt az útlevél ellenességet egy utazásokkal foglalkozó fórumban. Rengeteg népszerű uticél csak útlevéllel közelíthető meg (Törökország, Egyiptom, Tunézia, Abu Dhabi, Izrael, Jordánia, Indonézia, Thaiföld, stb.), ráadásul 10 évre kapsz útlevelet 14 eFt-ért, ami évi 1400 Ft-ot jelent (ennél egy sima bankkártya éves díja is több).

Előzmény: Katana750 (5467)
geodo1 Creative Commons License 2015.12.06 -2 0 5468

shengen =/= eu. útlevél eu-n belül nem kell, shengenen kívül sem.

Előzmény: Katana750 (5467)
Katana750 Creative Commons License 2015.12.06 -1 0 5467

A héten lefoglaltam a szállást. Még sosem csináltam ilyet,(korai foglalás) de annyiszor akartam már menni a szigetre és mindig valami miatt nem oda mentem, hogy most kész helyzetet csináltam. Ellenben a foglalás másnapján félfüllel valami olyasmit hallottam, hogy megfenyegették Görögországot(vagy Cipraszt), hogy ki lesznek rúgva a schengeni övezetből ha nem tudom mit nem csinálnak! Gondolom ez is a migránsokkal függ össze! Jókor jut eszébe Brüsszelnek számon kérni a határőrizetet. Kicsit elkéstek. Remélem azért útlevelet nem kell csináltatnom az EU bürokratái miatt!

dokeee Creative Commons License 2015.08.06 0 0 5466

Ez egy jó helyen lévő igényes hely, pár éve laktunk itt, bár mi mindig júniusban megyünk Görögországba, fogalmam sincs, most mennyibe kerül, és van-e szabad helyük.

http://www.portothassos.gr/,

Előzmény: Melcsi625 (5465)
Melcsi625 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 5465

Halihó Thassosson nyaralók!már többször jártunk Görögországban,de Thassos szigetén még soha...Új úticélt keresek,ez olyan szépnek tűnik,szeretem a tiszta vízű,öblös, "olyan kis szép" helyeket.Úgy láttam,hogy Skala Potamiasba érdemes menni (ezt írják leggyakrabban a neten..).Segítséget szeretnék kérni: homokos strandot szeretnénk (két kicsi gyerek van),és az lenne még szempont,hogy minél közelebb legyen a tengerhez,mivel ők még rengetek játékkal,matraccal,csónakkal,homokozóval,stb járnak...Apartman érdekelne csak.Szóval segítenétek,hogy melyik városban érdemes keresgélni,esetleg tudnátok-e apartmant ajánlani?Köszönöm!!

negros5 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 5464

Mi ma voltunk a legelsőn, ami két éve még a tuc-tuc volt. nekem nem hiányzott (42 vok) . egy jégkrém és kávé lehetett volna ,de azért át lehet menni. viszont amiért írok, az út lényegesen jobb minőségű, mint 2013 ban. mindenki menjen nyugodtan, nem lesz gond az autóval. nekünk két éve a legutolsó, most már a 3. márványstrand volt a kedvencünk.a homokja hihetetlenül aprószemcsés .

radír gy Creative Commons License 2015.07.26 0 0 5463

hála az égnek :)

Előzmény: balazsh (5462)
balazsh Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5462

????

Egyébként a part nem szűnt meg, csak a bár, a napernyők, a napágyak és a tuc-tuc zene nincs már ott.

 

Előzmény: Ildoszka (5461)
Ildoszka Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5461

S a Marble beach miért szűnt meg?

balazsh Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5460

A kettő között, de közelebb a volt Marble Beach-hez.

Most itt szól a tuc-tuc. A Marble Beach már üres, vagyis a szemét még ott van.

 

https://www.google.hu/maps/@40.7485054,24.7547588,1755m/data=!3m1!1e3

 

 

 

Mindenesetre elég érdekes, hogy a part és a napernyők közt megy az út. :)

Előzmény: Ildoszka (5459)
Ildoszka Creative Commons License 2015.07.24 0 0 5459

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy Thassoson hol van a Porto Vathy beach? Mi tavaly voltunk a márványpartokon, a Kis márványstrandon (Marble) és a nagy márványstrandon is (Vathy) de itt egy másik strandról van szó. Ez egy új strand?

KiDe Creative Commons License 2015.07.20 0 0 5458

Sziasztok!

 

Pénteken jöttünk Szerbián és Macedónián keresztül.Skopjéban aludtunk az óváros közelében Hangulatos ,jót vacsoráztunk.Határokon gyors volt az áthaladás,Magyar igazolvány láttán csak intenek.

shell kúton Shell kártyával tankoltunk.Szállásunk Limenasban van,Laios Hotel.Bankkártyával fizettünk,azt mondták a hogy nekünk jobb.

Az éttermekben nagyon kedvesek,mindenhol érezhetö,hogy a turista a fontos.

Voltunk a Tarzanas beachen és a Márvány strandon.Válság ide vagy oda,itt nem érzödik.

k9duli Creative Commons License 2015.07.19 -1 0 5457

Árakkal mi a helyzet most kint?

Gondolok itt a válságra is...

Gyros mennyi most például?

geodo1 Creative Commons License 2015.06.27 -2 0 5456

ne sértődj már meg mindenen! :) nyilván tudtam, h mire gondoltál az előző hsz-edben, ezért is reagáltam neked, h nyugi, senki se mondott olyat, amit te beleértettél. azt írtam csak, h a hellaszon kvázi az összes thassos fórumos ágin keresztül utazik, foglal szállást, stb., így már csak ezért sem tud olyan vita lenni ági dolgaiból, mint itt. Ám ebből nem következik, h a hellaszhoz, mint oldalhoz köze van a nőnek. 

 

Előzmény: balazsh (5455)
balazsh Creative Commons License 2015.06.27 -2 0 5455

Bocsánat, hogy olvasgatom a fórumokat itt is, és még a friss  tapasztalatokat is megírom.

Bár lehet, hogy ezt nem kellene..... De a kedvencekben benne van, így láttam, hogy történt valami.

 

Akkor olvasd el, mit írtál az 5447-es hozzászólásban. ;)

 

Köszönjük!

 

 

Előzmény: geodo1 (5454)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.27 -1 0 5454

még nyaralás közben is belefér egy kis ágivédés? :)  amúgy meg persze, h nincs, senki sem állította, h van. de inkább élvezd a szigetet, jó pihenést nektek!

Előzmény: balazsh (5452)
balazsh Creative Commons License 2015.06.27 0 0 5453

Bocsánat, Görögországból akart lenni.

 

(a telefon nem a legideálisabb...)

Előzmény: balazsh (5452)
balazsh Creative Commons License 2015.06.27 -3 0 5452

A "mindent jobban tudóknak" üzenem, hogy Áginak semmi köze a hellesz-hoz.

 

Üdvözlettel Görögorszából, ezúttal Zakynthos-ról.

 

 

 

geodo1 Creative Commons License 2015.06.26 -2 2 5451

nem hiszem, h bárkit is meglep, de persze most sincs igazad. mint írtuk is, bookingon, tripadvisoron és társain megtalálható, gyakran több tucat, akár több száz értékeléssel rendelkező szállások után érdeklődnek az esetek úgy 98%-ban. és itt most erről volt szó, nem a maradék kettőről, amiről voltál szíves megemlékezni. azzal természetesen az ég világon semmilyen probléma nincs. vagyis, probléma a többivel sincs, csak éppen nincsen sok értelme.

Előzmény: pamag (5450)
pamag Creative Commons License 2015.06.26 -2 0 5450

"...mondjuk én ezt egyetlen fórumon se értem, hogy miért kérdeznek véleményt egy adott szállásról. ott a rengeteg direkt szállásfoglaló oldal, millió véleménnyel,..."

 

Mert egy adott utazási iroda konkrét, éppen abban a szezonban működő szállásai után érdeklődnek.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.06.26 0 0 5449

"Ma már tök mindegy, hogy Görögországba mégy, Törökországba mégy, Egyiptomba mégy, Spanyolországba mégy, vagy Thaiföldre mégy, a nyaralók nyaralni akarnak és nem az adott ország specialitásaival ismerkedni (vagy csak nagyon kis részben)."

 

Mindig is mindegy volt, illetve volt egy ilyen hatvanas évekből datált karibi-délamerikai ideál, fehér homok, kék víz, napernyő, koktél, és mindenki mindenhol azt keresi, és meg vannak sértődve, ha valami különbözik tőle. Egyrészt, másrészt meg nekem is annyira van jogom befolyásolni a beszélgetés menetét, mint bárki másnak, főleg, ha az a bárki más ostoba és igazi érdeklődéstől mentes. Ez van.

Előzmény: Pierr_Kardán (5446)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.26 0 2 5448

teljesen egyetértek! ráadásul hiába segítesz az ezután érdeklődők 90 %-nak azzal, h megadod a linkeket, általában még be is sértődnek, mert egy: nekik személyes tapasztalás kell (azt kapnak és látnak ott ugye), kettő: magyar véleménye számít (miért is?), három: az mindegy, h oda mi van írva, ha itt ír egyvalaki, az a tutti (szemben ötszáztizenhét véleményből kialakult átlaggal, amiket egyenként is meg lehet tekinteni). :D

autó: jaja, abszolút ez is hozzáadandó az előző gondolatomhoz, igen, ez is állandó, ugyanazzal a 3-4 kérdéssel! :D

 

 

Előzmény: 'szti (5445)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 5447

várj, nem is mondtam, h beszéljenek másról, teljesen igazad van! ha az odajárok erről akarnak, akkor azok, akik kisebbségben vannak és másról, oldják meg másutt. (meg is tesszük egyébként, többnyire maszekban). csak arra reflektáltam, h azért nem egy nagy meló ott békében lenni, mert ha sznobizmus ez, ha nem, ha beképzeltség ez, ha nem, olyan szellemi szinten egyszerűen nincs is min összekülönbözni. ráadásul, amiből itt vita alakult ki évek óta, az ott elő sem fordulhat, mivel mindenki ági szoknyája alatt figyel.

 

a második gondolatoddal viszont vitatkoznék, vagy legalábbis vitatkozni 'szeretnék'. mert talán azért szerencsére ennyire nem rossz (még?...) a helyzet. sok utazót érdekli is a célpont, nem hozomra választ, meg két fényképből a katalógusból. szerintem a hellasz színvonala pl. az index utazási fórumainak színvonalával összevetve is egészen siralmas képet mutat. persze itt is vannak kivételek, mert pl. az itteni rodosz az simán eléri az átlag hellaszos topikok szintjét. :D

Előzmény: Pierr_Kardán (5446)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.06.26 0 0 5446

hm, sztem meg az oda irkálókat a sziget egyszerűen alig-alig érdekli. helyette: milyen a pontios apartman, mennyibe kerül az ásványvíz, mennyi a komp, ki a buszsofőr, aggódás április elején a nyári időjárásról, na és persze mit mondott ági erről vagy arról...és kb. ezzel be is fejeztük

 

Van némi igazságod, de ha az ott lévők erről akarnak beszélgetni, akkor erről beszélgetnek és kész...

 

 

a hellaszon lassan már nem is maradnak olyanok, akiket görögország is érdekelne

 

Ma már tök mindegy, hogy Görögországba mégy, Törökországba mégy, Egyiptomba mégy, Spanyolországba mégy, vagy Thaiföldre mégy, a nyaralók nyaralni akarnak és nem az adott ország specialitásaival ismerkedni (vagy csak nagyon kis részben).

 

(Nekem is fáj, hogy a számítógéppel kapcsolatban szinte mindenki a játékprogramokkal kapcsolatban tesz fel kérdéseket, de senki se akar assembly kódot írni :-(((

 

Dehát ez van, az emberek élvezni akarják a számítógépet, nem a programozás specialitásaiban akarnak elmélyedni :-) )

Előzmény: geodo1 (5444)
'szti Creative Commons License 2015.06.26 0 0 5445

mondjuk én ezt egyetlen fórumon se értem, hogy miért kérdeznek véleményt egy adott szállásról. ott a rengeteg direkt szállásfoglaló oldal, millió véleménnyel, amiből - akár fordító programmal - le lehet szűrni, hogy milyen az adott hely.

ha még egy városkáról, annak éjszakai életérő/nyugisságáról kérdeznének, azt még megértem.

jó, az árak kérdezgetése is érthető valahol, hogy mennyi pénzzel készüljenek, ha vkinek nagyon szűkös a költségkerete.

engem még az autóbérléssel is meg lehet őrjíteni, de ebben az is benne van, hogy mi nem vagyunk bérlősök :-)

Előzmény: geodo1 (5444)
geodo1 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 5444

hm, sztem meg az oda irkálókat a sziget egyszerűen alig-alig érdekli. helyette: milyen a pontios apartman, mennyibe kerül az ásványvíz, mennyi a komp, ki a buszsofőr, aggódás április elején a nyári időjárásról, na és persze mit mondott ági erről vagy arról...és kb. ezzel be is fejeztük. egyébként szerintem sajnos, de a hellaszon lassan már nem is maradnak olyanok, akiket görögország is érdekelne, miközben a korábban sem túlságosan magas színvonal egészen meglepő mélységekbe esett.

Előzmény: Pierr_Kardán (5443)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.06.26 0 0 5443

Olvasgass itt!

 

A hellaszon van heti 10-20 beírás a szigettel kapcsolatban, ott sokkal pozitívabb hangvételben folyik a beszélgetés, alapvetően azért, mert ott a kötözködő arcokat kibasszák, mint macskát szarni felkérik, hogy vegyenek fel pozitív attitűdöt.

Előzmény: radír gy (5441)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.06.26 0 0 5442

ágika miatt feleslegessé vált a topik, ennyikeh

Előzmény: radír gy (5441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!