Keresés

Részletes keresés

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2023.05.19 0 0 750

Kedves sün többlettel rendelkezők!

 

Nagyon szívesen átveszünk a kertünkbe süniket.

Nagyon jó dolguk lenne, sok csiga van!

 

szilvia1.p gmail.com

QQ Creative Commons License 2018.06.22 0 0 749

van itt  valaki?

Thor Creative Commons License 2012.12.24 0 0 748

A sünös topicomnak meg, bár csöndben van egy ideje, ezzel a képpel kívánok nagyon boldog karácsonyt! :)

 

Zorka_ Creative Commons License 2012.05.10 0 0 747

Nagyon helyesek:)

Nálunk is hasonlóan zajlott tavaly a kihelyezés. Este már a teraszon ült a sünikénk, és várta a vacsorát :D

Azóta is itt lakik a kertben, vettünk neki egy jó kis házat, néha kap egy kis finomságot, de alapvetően önellátó lett.

Előzmény: Thor (746)
Thor Creative Commons License 2012.05.10 0 0 746
G.Zoli Creative Commons License 2011.03.23 0 0 745

Köszi!

Előzmény: Zorka_ (744)
Zorka_ Creative Commons License 2011.03.22 0 0 744

A mi süninkre Advocate-t tett az állatorvos.

Előzmény: G.Zoli (743)
G.Zoli Creative Commons License 2011.03.22 0 0 743

Sziasztok

Nem tudjátok hogy a sünit mivel tudnám kullancsmentesíteni?

Tegnap találtam egyet a kertben de tele volt szegény kullancsal :(

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.09 0 0 742
Jelentkeztett valaki, akinek volt már ebben tapasztalata illetve megfelelő helye. Ezúton is köszönet.
Nálunk egy fűtött dobozban lakott, de úgy gondoltuk, hogy az egész telet nem lenne jó bekasznizva töltenie, és nagyon örülök, hogy ennél jobb lehetőség adódott.

Tőletek nagyon szép volt, hogy a pici hely és a szűkös lehetőségek ellenére bevállaltátok. A fürdőkád mint sünjátszótér külön ötletes :-)
Előzmény: stigglinnc (741)
stigglinnc Creative Commons License 2010.10.07 0 0 741

 

Mi egyszer teleltettümk át egy ilyen kis-sünt egy panelban, de nem túl guszta a metódus, akinek rossz a gyomra, ugorjon...

Szóval a kis fickó a napját a WC-ben, egy vödörben töltötte és minden este áttetük a fürdőkádba étkezni - mozogni -üríteni. Kapott zöldség, gyümölcs darabkákat - nem lelkesedett különösebben értük, de a munkahelyről hazahordott egereket valami hihetetlen lelkesedéssel és fürgeséggel irtotta, majd seperc alatt benyomta... ahogy nődögélt, egyre több egér volt a napi adagja - hihetetlen kis vérengző fenevad lett belőle tavaszra.

A vödörben napközben többnyire aludt, tavaszra megnőtt és elengedtük - ennyi.

 

Előzmény: Törölt nick (739)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 740
Sajnos a szakirodalom által javasolt 16-22 fokos hőmérsékletet nem tudjuk folyamatosan biztosítani neki, erre itt nincs mód. Az infra alatt sem lenne folyamatosan annyi, mikor kint tombol a mínusz 25.

Ha valaki, akinek van gyakorlata és kedve, szeretné kiteleltetni, jelezze. Ha nem jelentkezik senki, jövő héten bevisszük az állatkertbe. Pest megyében bárhová szívesen elszállítom.

Dw.
Előzmény: Törölt nick (739)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 739
Sziasztok.

A kertben találtunk egy kb 10 cm-es sünt. Először úgy volt, hogy elpateroljuk itthonról, de aztán felmerült, hogy ha tudjuk neki biztosítani a szükséges feltételeket, áttelelhetne itt.
Visszaolvasgattam a topicot (ezúton köszönöm Thornak, aki ajánlotta), de néhány dolog felemerül kérdésként:

Hány fok szükséges nekik télen? A lakásba nem jöhet be, de fűtött kuckót tudunk barkácsolni neki az előszobában, ahol a macskabejáró miatt amúgy fagy is szokott lenni.
Mekkora területre van szüksége? Mekkora az a ketrec vagy doboz, ami elég ahhoz, hogy egészségesen tudjuk szabadon engedni tavasszal?Hátha össze tudjuk hozni neki...

Dw.
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.21 0 0 738
Előzmény: Benzinszivo Szunyog (737)
Benzinszivo Szunyog Creative Commons License 2009.09.14 0 0 737

Sziasztok!

 

A kertünkben mászkál egy pici sün. Mivel nagyon kicsike még, ezért szeretném átteleltetni. Ehhez kérnék tanácsokat, mi a jó módszer.

Köszönettel

kábelbúvár Creative Commons License 2009.06.19 0 0 736
kábelbúvár Creative Commons License 2009.06.17 0 0 735
Manócska01 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 734

Szia - köszi a választ.

 

Az én kiskutyám hármat hozott haza ősszel - kicsit sokan voltak - felhizlaltam kicsit őket- mert nagyon picik voltak - aztán kivittem az állatkertbe - mert itthon nem igen tudtam volna teleltetni őket.

 

Most már biztos szabadon vannak engedve.

 

Nem is tudtam hogy a sünikék ilyen aranyosak - ahogy futkostak az előszobában- és puffogtak - mérgelődtek - nagyon imádnivalók. És milyen selymes a hasukon a bundi -

Előzmény: Lean (733)
Lean Creative Commons License 2009.04.30 0 0 733

Én első évben a lakásban teleltettem őket egy műanyag rekeszben.Most már harmadik éve az udvaron telelnek,igaz egy-két virágomat kiásták,de nem zavar.Viszont így az ajtótól 3 méterre készítették el maguknak a téli vackot.

Mikor felkeltek a téli álomból,egyből jöttek az ajtóhoz és kérték a vacsijukat.Így most már rendszeresen este 9-kor puffognak az ajtóba,míg ki nem viszem nekik a kaját.

Mivel teljesen kézhez és kutyához szoktak,én ősszel elvittem őket állatorvoshoz is bolhaírtásra,hogy tutira kibírják a telet.

Előzmény: Manócska01 (732)
Manócska01 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 732
Te hol és hogyan teleltetted őket?
Előzmény: Lean (730)
sanche Creative Commons License 2009.04.01 0 0 731
Köszi a választ!
Nem, abszolút nem sürgős! :)

Én is úgy gondoltam, hogy jobb neki május legeleje, amikor már minimális esélye van, hogy tartósabb fagyok és éhínség lesz esetleg :) Csakhát ki tudja... sünökkel kapcsolatban már semmin se lepődnék meg... :)
Előzmény: Lean (730)
Lean Creative Commons License 2009.03.31 0 0 730

Szia!

Nálam már van amelyik sünci felébredt,de van aki még durmol.Ha nem sürgős,inkább tartsd még bent őt.:)

Előzmény: sanche (729)
sanche Creative Commons License 2009.03.25 0 0 729
Sziasztok! a kiteleltetett disznódögöket :) mikor kell/értemes elengedni?

Mármint a tavasz mit jelent? Ráér május legelején? Vagy az se baj, ha május közepén, amikor már ezerszázalékosan beindult a természet?

Én kissé féltem Őt. Nem szeretném csak azért elkapkodni a szabadonengedést, mert vannak versek, amik emberi értékelkkel számol és a szabadságot legelső helyre helyezik :D
Inkább legyen egy picit tovább rab, minthogy feleslegesen fázzon és éhezzen.

Meg igazság szerint a május nekünk is kényelmesebb lenne :)


köszi, jó mindenfélét
Thor Creative Commons License 2009.02.24 0 0 728
Engedd el, de majd csak tavasszal. Ilyenkor még nincs kaja kint.  A normál sünmalacok átalusszák a telet, de neki már nem lehetne ilyenkor becsatlakozni.
Előzmény: angiem (727)
angiem Creative Commons License 2009.02.24 0 0 727
Sajnos nincs kertem! :( Ezért is nem szeretném őt arra kárhoztatni, hogy kalickában kelljen sínylődnie. Azért a konyhába néha kiteszem, és akkor persze - átmeneti összegömbölyödés után - felfedező útra indul! :)
Az állatorvos azt javasolta, hogy engedjem el - ahogy ti is, azért persze csak ha már jobban lesz, arra gondoltam, hogy leviszem a Balatonhoz - ott van szép erdő és minden egy karnyújtásnyira tőlünk. Ott biztos jó lesz neki, nem?!
Előtte mindenesetre még vár rá egy szuri is, hogy védve legyen majd a kullancsoktól, meg minden ilyesmitől!
Egyébként kislány!! És Gömbi! :))
Előzmény: Lean (726)
Lean Creative Commons License 2009.02.22 0 0 726
Az jó,ha már jobban van.:)Én minden este egy kicsit hagytam őket mászkálni a konyhába.Nem tudom,hogy kerttel rendelkezel-e mert ha igen,akkor tavasszal már ki is engedheted őt.Én egy osb lappal elkerítettem egy részt a kertbe,de pár nap alatt rájöttek,hogy tudják magukat kiásni,és elmentek.De azóta is visszajárnak enni.Ha nem tudod biztonságos helyen elengedni,akkor én is bevállalom szivesen(Csak nem vesznek össze).
Előzmény: angiem (724)
Thor Creative Commons License 2009.02.20 0 0 725

Ódejó! :)

Olvasd csak vissza, vannak itt páran, akik tavasszal bevállalják a kertjükbe. Talán még én is :)

Előzmény: angiem (724)
angiem Creative Commons License 2009.02.20 0 0 724
Szia!

Igaz, ami igaz, már nem sünbébi. Inkább kamasznak mondták. :)
Valószínűleg egy kutya haraphatta meg, vagy ilyesmi, mert volt is már állatorvosnál, ahol összevarrták a sebét. Most viszem majd vissza, hogy kivegyék a varratokat.
Megörökölte egy csincsilla nagy ketrecét, ahol tudott magának vackot csinálni, és most már az étvágya is nagyon jó... Sőt! Ő macskakaját eszik, meg kis gyümölcsöt! Úgy tűnik, a mindennapokban már tudom kezelni a helyzetet... most már inkább az ügyben vagyok tanácstalan, hogy mi legyen vele, ha teljesen meggyógyult... Engedjem el? Fel tudja majd találni magát? És otthon nem kellene neki nagyobb tér? Kiengedjem néha?
A régebbi írásokat azért mindenképp visszaolvasom, hátha szerzek valami jó tippet!

Köszönöm a segítséget!!!

Lean Creative Commons License 2009.02.18 0 0 723

Szia!

Látom egy kicsit leállt a topik.Ha van időd visszaolvasni,akkor a tapasztaltabbak már sokszor leíták,hogy mit kell csinálni a süncivel.Ami attól is függ,hogy mekkora a "bébi".Én pár éve 3db 10 napos süninek voltam a pótmamája,és akkor tejjel kutyakonzervet pépesítettem,és pálcikával etettem őket,és karton dobozba tartottam a 3 rosszcsontot.Ami érdekes,hogy bébi,mert a téliálom idején nem szoktak bébik lenni.

Ha segíthetek valamit írj,majd figyelem,hogy lesz-e még kérdésed.Bár a legjobb,ha egy állatorvos megnézi a sebei miatt.

Előzmény: angiem (722)
angiem Creative Commons License 2009.02.09 0 0 722
Sziasztok,

a segítségeteket kérném!

Hozzám került egy sebesült bébisün, aki szerencsés módon megmenekült egy kisebb balesetből. Tudnátok tippeket adni, hogy miként vigyázhatnék rá megfelelően? Mit egyen? Hol lakjon? Tavasszal elengedjem-e? satöbbi!

Köszi előre is!
hirvike Creative Commons License 2009.01.29 0 0 721

KÖSZI!!!

Tetszik neki! :-) Remélem egyszer élőben is láthat sünit; sajátra kevés az esély a kutyus miatt.

Előzmény: sunika8 (720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!