Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

saválló háromnegyed órája Creative Commons License 109846

"- akár kairóba, akár hurghada repülőúton van-e wifi lehetőség a repcsin?

- a szállodákban a wifi milyen minőségű?"

-repülőn felszállás előtt kikapcsoltatják a mobiltelefonokat, zavarhatja a fedélzeti elektronikát

Lehet ez itt szentségtörésnek számít, de nem lehet kibírni nyaralás alatt esetleg net (faszbuk) nélkül?

Előzmény: emilygilmore (109843)
saválló egy órája Creative Commons License 109845

Én az idén a  balcsiban sem fürödtem....:)

A Vörös--tenger is o.k. számomra is, nem is ezzel lenne a "probléma" hanem inkább a mindig, minden évben ugyanoda történő nyaralással.

Néhanapján kell (ene) egy kis változatosság, nem mindig ugyanoda, nálam az idén jelentkezett a megcsömörlés esete, és ez természetesen nem a Vörös-tenger miatt jött elő.

Előzmény: camel1237 (109840)
zsuzso100 9 órája Creative Commons License 109844

Húúú...de szupi!

Hát a kérdéseid...elég széles skálán mozognak az 5* hotelek is.

- Mi lehet a kaja? Csirke, hal, egyéb tengeri dolgok, marha, sok zöldség, krumpli, rizs, tészta, saláták, fini sütik...tehát elég széles a skála, disznóhússal nem fogsz találkozni.

- Nincs bevált módszer, attól függ, kinek milyen érzékeny a gyomra, amire érdemes figyelni! Nagy a meleg, ne igyál jéghideg vizet, igazából a melegben a meleg te a leghatásosabb. Ne igyál csapvizet, bár ez egyértelmű. Óvatosan a nagyon klímázott helyiségekkel, ha hirtelen kimész a 40 fokba, megviselhet, ez mind hatással lehet a gyomorra.

De ihatsz pálinkát, én kólát szoktam (itthon nem nagyon), ha pedig baj van: ha picit érzed, akkor egyből Antinal, ha nagy a gond, biztosító (idegenvezető) és orvos!

- Repcsin nincs wifi, a reptéren Hurghadán van!

- Nem minden szállodában van wifi, ha van, akkor esélyes, hogy este gyengébb, amikor sokan lógnak rajta, de nekem májusban volt olyan nap, hogy a lobbyban lévő wifit a szobában érzékelte a telóm - nem kapcsoltam ki a wifit és arra mentem fel, hogy üzeneteket kaptam.

A fizetős wifiről nem tudok nyilatkozni, én soha nem fizettem, ha annyira fontos a net, vagy vannak kávézók, vagy viszel tabletet, független telót, és veszel kinti kártyát bele.

- Vízum legegyszerűbb a reptéren, leszáll a gép, busszal átvisznek titeket, és ahogy beléptek az épületbe, bal oldalon bank ablak, 25 $.

- Tenger általában kristálytiszta, imádom! Ha olyan helyre mész rengeteg látnivalóval, egy akváriummal a víz alatt!

- Képeslapot nem tudom, biztos nem drága - én is gondoltam rá, meglepem magam onnan egy képeslappal! ;)

- Airbus A320, nem egy csúcs repcsik, eléggé leharcoltak a Travel Service gépek, szinte folyton levegőben vannak.

Más kérdés? Remélem azért tudtam segíteni! :)

Előzmény: emilygilmore (109843)
emilygilmore 9 órája Creative Commons License 109843

Sziasztok :)

Szeptember végén egy meglepetés útra megyek Egyiptomba, a pontos helyszínt még nem tudom. Ha lenne valaki annyira kedves így ismeretlenül, hogy válaszolna az alábbi kérdéseimre, azt nagyon megköszönném. Amit tudok, hogy öt csillagos all-inclusive szállodában leszünk.

- milyen ételek vannak a szállodákban az all-inclusive ellátásnál? (itt részletesebb lista érdekelne, mert azt nem igazán láttam még sehol)

- mi a jól bevált módszer, hogy a hasmenést ne kapjam el? (a gyomorfertőtlenítőn kívül)

- akár kairóba, akár hurghada repülőúton van-e wifi lehetőség a repcsin?

- a szállodákban a wifi milyen minőségű?

- a vízumot még itt pesten érdemes megcsináltatni, vagy ott a belépéskor?

- a tenger mennyire tiszta? (még nem voltam arra, így nem tudom)

- mennyire drága mulatság onnan képeslapot feladni?

- milyenek a repülők, amik közvetlenül pestről mennek?

Nagyon köszönöm, bárki is válaszol majd nekem.

:)

zsuzso100 10 órája Creative Commons License 109842

Ezt de jól írtad le!!!

Viszont nem tudom, hogy mit írtam pirossal, szerintem a rendszer automatikusan felismeri.

Előzmény: camel1237 (109840)
camel1237 10 órája Creative Commons License 109841

Azokra gondolok, amiket pirossal írsz, és csak rá kell kattintani.

Előzmény: zsuzso100 (109828)
camel1237 10 órája Creative Commons License 109840

Az idén kétszer is fürödtem a Balatonban, persze büszke vagyok az országunk "tengerére" de nem Vörös Tenger, csak ami a partján zajlik, az sokszor olyan egyiptomi, pénzlenyúlós, drága stb. A munkahelyem környéke se a legegyszerűbb már 30 éve, ha nincs egy nap  valamiért rendőri intézkedés az furcsa. Ezzel azt akarom kifejezni, hogy velünk is előfordulnak Egyiptomban kellemetlenségek, de én már elfogadtam az ott élőket olyannak amilyenek. Hazudnék ha nem vallanám be, hogy lenne még a világban bőven mit megnéznem, a nagy álmaim már teljesültek ,nekünk már csak erre van fedezet, és ez is egyre nehezebb lesz. Volt az Eldorádóban egy mondat, ami találóan kifejezi azt amit érzek, "én már nem vagyok kíváncsi". Meg már alig várom, hogy a Vörös tengerbe áztatgathassam magam, jókat tudok vigyorogni a halacskákon, amikor az orrom alá kakiznak, a gyönyörűséges korallokról meg ne is beszéljünk.

Előzmény: saválló (109829)
l-nikol 11 órája Creative Commons License 109839

Szia! 

Bemásolom egy korábbi hozzászólásomat:

"A hotelben volt parfümös, ékszeres, papirusz bolt, bőrös, póló, törölköző, meg egy "kacatos" (én csak így hívom) :), ahol hűtőmágnes, kulcstartó, teve és piramis minden mennyiségben és méretben megtalálható. Ja, meg volt egy trafik, ahol a cigitől, naptejtől kezdve a sznori cuccig minden volt. Alkudni kell, de nem túl sokat engednek. Hurghada kb. 1 órás transzfer útra van, de taxi árat nem tudok mondani, mert mi fakultatív keretében voltunk, abban benne volt a transzfer is. A part nekünk nagyon tetszett. Fából készült napágyak voltak, vastag szivaccsal, és volt szélfogó is. A tenger homokos, lassan mélyülő, nem kell fürdő cipő. Beljebb néhány kisebb korallsziget található, ahol úszkálnak halacskák, leginkább papagájhal, bohóchal, és doktorhal. A sznorisoknak nem ez a partszakasz az álmuk."

Az ellátás szerintem teljesen rendben volt, ízletes és bőséges a választék. Minden nap volt ebédre és vacsira 2 fajta leves, marha, csirke és hal, több fajta tészta, rengeteg sali, és nagyon finom sütik. Délben a medó bárnál hambi, kebab, sült krumpli, sali volt. Mi legtöbbször itt ebédeltünk. Fagyi is van délben este. :) A szálloda személyzete készséges, mosolygós. A szobák nagysága megfelelő, "U" alakú a szálloda, úgyhogy rossz szobát nem nagyon lehet kifogni, valamennyi a tengerre néz. A takarítás, tisztaság rendben volt, minden nap 2 üveg ásványvizet bekészítettek, volt mikor többet is :) A szobai bútorzat nem a legújabb, de kényelmes. A légkondi működött rendesen.

Személy szerint jobban preferálom a kisebb szállodákat, mint ez is, nekem barátságosabb. 

Mi is megkaptuk a menetrend változást, szerintem nagyon jó. Biztos szupi lesz a nyaralásotok. 

meddig lesztek? Terveztek fakultatívot?

üdv

Előzmény: lizke5 (109834)
splattalon 11 órája Creative Commons License 109838

üdv

Október 3 lesz a mi napunk :-)

Köszönöm saválló :-)

Előzmény: zsuzso100 (109836)
saválló 11 órája Creative Commons License 109837

"Viszont a Sunny Days El Palacio-ról még nem tudtam friss infókat találni."

Tessék friss (júliusi is) infók:

http://www.holidaycheck.de/hotel-Hotelbewertungen_Sunny+Days+El+Palacio+Resort+Spa-ch_hb-hid_8618.html

Előzmény: splattalon (109835)
zsuzso100 11 órája Creative Commons License 109836

Mikor mentek? Mi vasárnap megyünk a szomszédos Mirettébe!

Előzmény: splattalon (109835)
splattalon 11 órája Creative Commons License 109835

Üdv

Felvettem a kapcsolatot Lido-val.

Eddig elég pozitiív a az élményem vele kapcsolatban,remélem az is marad. :-)

Viszont a Sunny Days El Palacio-ról még nem tudtam friss infókat találni.

Valaki esetleg aki nem évekkel ezelőtt járt ott?

köszönöm szépen.

lizke5 11 órája Creative Commons License 109834
Szia I-nikol.
Most kaptuk az értesítést,hoy reggel hét orakor indul a gépünk. Mi is a taurusszal utazunk. Remélem,hogy nagyon jó lesz a nyaralás. Szeret ém megkérdezni az ellátás milyen volt. Fürdöcipő használata ajánlott-e. Küllönben minden érdekelne a szállással kapcsolatban. Előre is köszönöm a válaszodat.
Előzmény: l-nikol (109820)
andi.x 11 órája Creative Commons License 109833

Liliababa!

Igen a halacskákat és a korallokat értettem a látnivaló alatt.

Az Ali baba-Jasmin-Aladdin-ba nem voltunk, pont az miatt, mert ott nincs semmi a víz alatt. Viszont beszélgettem többször több emberrel, akik dicsérték ezeket a szállodákat, mert amúgy minden más tetszett nekik. De ezek nem friss infók, ráadásul másodkézből valók,ezért inkább nem nyilatkoznék, illetve csak arról írok szívesen, ahol tényleg jártam, és én tapasztaltam meg a dolgokat.

De biztos lesz valaki aki járt már ott, illetve nézd meg, lehet, hogy van rólaróluk beszámoló.

Andi

Előzmény: Liliababa (109832)
Liliababa 12 órája Creative Commons License 109832

Szia Andi!

Nagyon köszönöm a segítséget!!!

A Sonesta Pharao Beach esetében a látnivaló alatt a tengeri élővilágot és a korallzátonyt érted?

Jelenleg az Aladdinon és az Ali Babán gondolkodunk, mert úgy tudom, átjárható a strandjuk egymással és még a Jasmine-vel. Csak azt nem tudom, hogy itt érdemes-e snorkellezni. Nem akarok annyit hajókázni egy kis korallzátony miatt, mert Luxor és Kairó is tervben van. Ezek mellett jó lenne egy kicsit a strandon is pihenni és mondjuk, ha kedvünk támad beugranánk kicsit sznorizni. :)

De az általad ajánlott Sonesta Pharao-ra is keresek ajánlatot, hátha belefutok, valami jó kis akciós last minute-ba. :)

Köszi!

Üdv:

Lilia

Előzmény: andi.x (109830)
zsuzso100 13 órája Creative Commons License 109831

Van esetleg térképes útmutatód, vagy különösen ajánlott útvonal? :)

Előzmény: andi.x (109830)
andi.x 13 órája Creative Commons License 109830

Liliababa!

Sunnyday el palacio-nál nagyon gyönyörű az élővilág. Mi kb 4-5 éve voltunk, viszont azóta állítólag nagyot romlott a szálloda színvonala. Sokan panaszkodnak az ellátásra, mondjuk nem is csoda, mert egy ilyen nagy szállodára egy darab étterem van. Nincs szabad asztal, vadászni kell az evőeszközt, tele van orosszal és arabbal. (amikor mi volt, nem volt gáz, de állítólag azóta orosz lett a tulajdonos, aki nem sokat törődik a színvonallal) Sok helyen már leminősítettek 3 csillagosra, nyilván nem véletlen. Viszont a partja, az öböl része és az élővilág nagyon klassz. Illetve előnye, már akinek ez fontos, hogy közel van a belvároshoz.

Esetleg nézd meg a Sonesta Pharao Beach Resort-ot, ott idén voltunk. Van látnivaló (mondjuk annyira nem szép, mint a sunnyday-nél) viszont nagyobb területen fekszik, kevesebb szobával. Nagyon jó volt a kaja, tisztaság..stb. és szerintem kb egy árkategória.

Andi

Előzmény: Liliababa (109821)
saválló 14 órája Creative Commons License 109829

"Nagyon örülök, hogy megint utazhatok EGYIPTOMBA, lehet, hogy tévedek, de azt hiszem, hogy ez lesz a 15."

A megcsömörlés esete nálad nem áll fent?:)

Tulajdonképpen semmi közöm hozzá hányszor utazol ugyanoda ( nem szállodákra értem),  csupán kérdezem.

Előzmény: camel1237 (109826)
zsuzso100 14 órája Creative Commons License 109828

Mi? Milyen ismertető?

Előzmény: camel1237 (109826)
missamiel 15 órája Creative Commons License 109827

Gyertek, mi mar itt vagyunk kedd ota! :)

Előzmény: nagytata (109769)
camel1237 16 órája Creative Commons License 109826

Csak köszönetet tudok mondani Neked, a piros betűvel felrakott  ismertetőkért, mindet átolvastam, és bizony úgy látszik, hogy a Spa befutott, nincs már hely, csak talán novemberben. Valószínű, hogy egy pár évig elérhetetlen lesz normális áron, aztán majd, ha megúnják a nyugati országok gazdagabb utazói, mi is mehetünk megint elérhető áron. Nagyon örülök, hogy megint utazhatok EGYIPTOMBA, lehet, hogy tévedek, de azt hiszem, hogy ez lesz a 15. 

Előzmény: zsuzso100 (109825)
zsuzso100 17 órája Creative Commons License 109825

Szupi! De jó!! :)

Előzmény: camel1237 (109822)
camel1237 17 órája Creative Commons License 109824

Javítok: muszáj.

Előzmény: camel1237 (109822)
camel1237 19 órája Creative Commons License 109823

Köszönet a beszámolóért, csak az utolsó mondatod, hogy többet nem akartok Egyiptomba menni, ugye nem valami rossz élmény miatt?

Előzmény: fetzer (109815)
camel1237 19 órája Creative Commons License 109822

Szia. foglaltunk szept. 20-tól kettő hét, magyar Eti ,Makadi Spa. Muszály volt, mert ez volt szeptemberben az utolsó szoba, az október meg még drágább. 24 ezerre jön ki kb. egy nap. Ha jól látom, akkor találkozhatunk majd 27.-e után. A pozsonyi kerülőt majd csak kibírom.  

Előzmény: MercédeszPrisztacs (109814)
Liliababa 19 órája Creative Commons License 109821

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket abban, hogy a következő hotelek partjainál vannak-e korallok, illetve milyen gazdag a vízi élővilág:

Festival Le Jardin

Ali Baba Palace

Aladdin Beach

Sea Star Beau Rivage

Bella Vista Hotel & Resort

Sunny Days El Palacio

Esetleg ha valaki már járt valamelyikben, örülnék ha pár szót írna róla.

Köszönöm! :)

l-nikol 20 órája Creative Commons License 109820

Szia Lizke5!

Szüleim is akkor mennek 12 napra az Abu Somába a Taurussal, így már nem lesztek egyedül, csak ők nem fórumoznak :) Pestről indultok? 

Mi barátainkkal 2011-ben voltunk ott, nekünk nagyon tetszett.

Írtam róla korábban, nézd meg a hozzászólásaimat. Ha valami konkrét kérdésed van, ne habozz feltenni :)

Üdv: Nikol

Előzmény: lizke5 (109810)
helcsii 21 órája Creative Commons License 109819

Kedves forumozok, elindultam (pillanatokon belul) Hurghadara, a The movie gate hotelba. Szivesen irok majd osszefoglalot. A liliom traveltol is kertem ajanlatokat es pont krtszer annyi, mint lidonakl... elgondolkodtato.. mindenkinek, aki utazik, kellemes pihenest kivanok. Udv, helcsii kedves zsuzso, utopian tenyleg talaljozhatunk:-)

zabizebe 24 órája Creative Commons License 109818

szia pearl, emlékszem én, hogy 4.-én 2 fő Luxor, de a telszámból vagy gombócot gyúrtam a macskámnak, vagy mégsenem küldődött el. Ez a kettő lehet, a macska tagadja, hogy nála lenne...De nem gond, Lido úgyis okos, és nyilván Ő gyüjt majd..

Előzmény: pearlbubble (109801)
zsuzso100 25 órája Creative Commons License 109817

Szuper, köszi a beszámolót, örülök, hogy jól éreztétek magatokat és hogy kicsit belekóstoltatok a víz alatti világba! :)

Előzmény: fetzer (109815)