Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

karoly0317 21 órája Creative Commons License 111043

sajnos már holnap megyünk haza, szerintem 80-90 %-os lehet a létszám, de nem lehet észrevenni mindig van szabad nyugágy bőven a csúszdákon is pár perc max a sorban állás esetleg a nagy éttermekben nyitáskor van egy kis tumultus, de összeszámoltam és kb 300 alkalmazott dolgozik egy időben persze a konyhát csak tippelni tudtam, de mindenhol személyzet a medencéknél kettő három folyamatosan azon dolgoznak, hogy a vendégek jól érezzék magukat .

De az orosz jelenléte nem zavaró szerintem ide a kulturáltabbjai járnak.

Előzmény: bmaria23 (111042)
bmaria23 1 napja Creative Commons License 111042

Örömmel olvasom,hogy nem változott a színvonal!Azt viszont szomorkásan veszem tudomásul,hogy az oroszok ezt a szállodát is bevették! :( Milyen a szálloda telítettsége?

Tavaly ilyenkor kb. csak 30%-al üzemelt.További kellemes pihenést! :)

Előzmény: karoly0317 (111041)
karoly0317 1 napja Creative Commons License 111041

Sziasztok!

Még most a nyaralás alatt megírom a beszámolót, mivel tudom, hogy otthon nem lesz rá időm. Amit eddig mások leírtak azokat én nem szeretném megismételni inkább csak a szállodáról és az általam tapasztaltakról írok.

A szálloda: Jaz Aquamarine, szerintem nagyon jó, tisztaság rend aranyos személyzet, jók a csúszdái, egy otthoni nagy élményfürdővel bőven felér, hatalmas szálloda gyönyörű nagyon ápolt kerttel.

Az éttermek is nagyon jók több száz féle kaja, jobbnál-jobbak, bár mi csak 4-ben voltunk, ha jól számoltam 8 étterem van plusz vagy 4 snack bár, ahol hot-dog hamburger hal stb. lehet enni ezen kívül van pizzás gofris korlátlan jégkrém fogyasztás, az alapvető rövid italok is az all inkluzíve ellátás része, de egy kis borravalóért bármi azzá válik, de bőven több mint elég minden. Amit a gyerekeim nagyon hiányoltak az a szokásos európai menük mint a rántott sajt, rántott szelet grillezett csirkemell szóval az ilyen tipikus gyerek kaják, de ez csak az Ő véleményük.

Hatalmas komplexum, de mások véleményével ellentétben szerintem nem kezelhetetlen a mérete, úgy kell alkudozni, ha problémás a szoba elhelyezkedése ahogyan csak akartok mi is egy kétszobás nagy családi apartmanban voltunk egy pótágyas egy szobás helyett amit kifizettünk!

Fakultatívok:

Felejtsétek el az utazási irodák szervezését én maximálisan tudom ajánlani Lidót (LIDO TOURS)

a neten megtaláljátok mindenben segít kimegy a szállodához nem kell hozzá bemenni az irodába mindent leszervez precízen pontosan egyszer késtek 10 percet a repülőtérről amikor visszaérkeztünk Kairóból

Itt voltunk:

Kairóban repülővel itt minden maximálisan nagyon jó volt az idegenvezető egy arab hölgy volt akit mindenki a szívébe zárt nagyon megszerettük!

Luxorban kisbusszal ahol csak egy gikszer volt, hogy a 2-es számú sofőr akart aludni a hátsó üléssoron, de egy kis vita és Lido neve említése után rögtön megoldódott a probléma így mindenki bőven elfért ahogy kiszámoltuk 1,8 ülés jutott 1 főre.

Utópia sziget egész napos hajóval (Giftun helyett) (itt Lido jött velünk) állítólag sokkal szebbek a korallok nincs összehasonlítási alapom, de nagyon jó volt.

Delfin úszás a gyerekeknek, ezt szerintem nem szabad kihagyni, ha valakinek gyereke van, azóta is emlegetik itt érdemes a videót kifizetni.

Mondani kell Lidonak, hogy olyan útra is szeretnétek menni ahol ő a magyar kísérő egy nagyon szimpatikus fiatalember rengeteget meg lehet tudni tőle Egyiptomról.

A többi idegenvezető is aki neki dolgozik arab és jól beszélnek magyarul, mondjuk aki Luxorban volt velünk nekem egy kicsit furcsa volt, de ő is rengeteget mesélt.

Az utazási irodák ajánlatánál lényegesen olcsóbb és a többi utas véleménye alapján is sokkal többet nyújt, ja és nem kell alkalmazkodnod 40 emberhez ami azért nem mellékes főleg a hosszú utakon!

Minket elkerült a klasszikus fáraó átka a kisebbik gyerek volt egyszer lázas este 6-kor elaludt lázcsillapítóval reggel kilenckor felkelt még mindig lázas volt ezért hívtuk a biztosítót aki 45 percen belül kocsit küldött elmentünk vele az orvoshoz egy nagy tiszta európai színvonalú rendelőbe ahol tényleg alaposan megvizsgálták adtak gyógyszert nem kellett fizetni és után visszahoztak minket mire hazaértünk kutya baja se volt. De mint kiderült ugyanezt a szállodában helyben is megcsinálták volna, mert van szerződésük ezzel a biztosítóval csak itt drágábbak az árak ezért a biztosító így csinálja, hogy utaztatja a beteget vagy 45 percen keresztül!

Ha baj van bemész a szálloda saját rendelőjébe biztosítás útlevél kell, nagyon aranyosak rendesek NEM KELL FIZETNI ellentétben az utazási iroda állításával. Ha kell azonnal infúziót adnak, gyógyszert, injekciót bármit.

A part az tényleg sekély , de balra kb 50 m van a szállodának egy saját öböl ahol nagyon jó a víz mély nem hideg, van egy kis félsziget amin ha besétáltok rengeteg koralt és halat lehet látni nagyon szép!

Nálunk az oroszokkal nem volt baj, bár rengeteg volt itt is, az látszott, hogy az egyiptomiak utálják őket csak azokkal az oroszokkal kedvesek akik adnak borravalót.

Mi mosolyogtunk mindenkire köszöntünk megköszöntünk volt értelme már a harmadik napon tudták kik vagyunk a csúszdáknál a gyerekekkel foglalkoztak pörgették őket amit csak akartak én a végén adtam borravalót a velünk foglalkozóknak 2-5 eurót a csúszdás fiúnak is aki ennek nagyon örült, kivéve a takarítót ő többször is kapott!

A lényeg, hogy mi biztosan visszajövünk jövőre!

ancsaj2 1 napja Creative Commons License 111040

Kedves Fórumozók!

Útitársat keresek 1-2 hetes novemberi Egyiptomi utazáshoz. A pihenés, sznorizás mellett érdekelnek a fakultatív programok is. A részleteket az ancsaj2@gmail.com címen megbeszélhetjük.

zsuzso100 2 napja Creative Commons License 111039

Nem kell izgulni, én jókat hallottam a partról! :)

Előzmény: Kraviák Petya (111037)
MMoncsicsi 2 napja Creative Commons License 111038

Szia!

Sonestának van egy nagyon szép korallzátonya. Legalábbis szerintem nagyon szép. Aki tud úszni annak ajánlom, hogy egészen a Titanic stégéig ússzon végig, lesznek bőven szép halak! :) Ez a Sonesta nagy stégétől balra van, jobbra is van korall, de ott nyílt egy új szálloda, ahol a vendégek csak úgy tudnak a tengerbe menni, hogy a korallzátonyon végigtrappolnak... :(

Olyan partról nem tudok, ahova kimehetnétek.

Előzmény: Kraviák Petya (111037)
Kraviák Petya 2 napja Creative Commons License 111037

A sonesta Pharaoh előtt mennyire korallos/halas a tenger? Olyat lehet kint,hogy pl taxi ba be, és elvisz minket egy ""kietlen"" partra,ahol esetleg soksok látnivaló van? Vagy ez nem szokás? Vagy ne féljünk a Sonesta előtti élővilágtól? :)

camel1237 2 napja Creative Commons License 111036

Üdv itthon Kathy és Napfény. Sajnos egyszer a jónak is vége szakad, na de a beszámolótokkal újra átélhetitek az élményeket, na meg mi is egy kicsit. Nagyon várom!!!!

Előzmény: Kathy8 (111035)
Kathy8 2 napja Creative Commons License 111035
Sziasztok!

Csatlakozom Napfény1 barátnőmhöz és kijelenthetem h ismét elvarázsolt Egyiptom és a Vörös-tenger!!! Szuper 11 napunk volt, szombaton jöttünk haza.Most nehéz visszaállni, főleg ,h itt már ilyen hideg lett időközben.Négy napja még bikiniben sütkéreztünk a tengerparton :) Majd mostmár két beszámolóval is lógok a nyárival ide, az őszivel meg a sharmi topikba! ;)
Napfény1 3 napja Creative Commons License 111034

Sziasztok! Hazatérvén a 11 napos sharmi utunkról picit visszaolvastam itt is:)

Anditesinek: Köszi a beszámolót, örülök, hogy ilyen jól sikerült a nyaralásotok újra a Makadiban!!:) Az a Grand-os zátony valóban csodás!! Nem semmi viszont az utazásotok, remélem ki tudtok harcolni valamit!!

bmaria beszámolójára reagálnék még: Igen, most mi is megtapasztaltuk egy kicsit, hogy minden azon múlik, hogy milyen a vezetés, hogy trenírozzák be a személyzetet, mennyire ellenőrizik őket, stb... ebben volt némi hiányosság a mi mostani szállodánkban is. És persze az oroszok, akikkel most valóban tele vannak az egyiptomi üdülőhelyek, szóval őket sem mindig könnyű elviselni valóban. De jól kezeltétek bmaria és jó volt olvasni a beszámolóban, hogy humorral fogtátok fel a dolgokat:)

Beszámolót picit később olvashat tőlem, akit érdekel, természetesen a sharmi topicban:)

zsuzso100 3 napja Creative Commons License 111033

Nahát, hozzácsaptatok még pár napot, ez a legjobb döntés! :)

Esetleg nézz be a facebook csoportba is, hátha találsz még társakat.

https://www.facebook.com/groups/egyiptom/

Előzmény: Kraviák Petya (111032)
Kraviák Petya 3 napja Creative Commons License 111032

Hát a vége azlett,hogy kartagonal mar nemvolt hely.. Maradtunk anubisnál.. Csak 15nap Hurghada :) :D :P november 9 valaki jön a 12:30 as géppel?:))

Előzmény: zsuzso100 (111030)
Andinagyanyó 4 napja Creative Commons License 111031

Jóóóóóóóóóóóóóóó reggelt !!!

Tudtok e valamit a decemberi menetrendről? Kb 6 fele mennék..... Azt tudjátok e, hogy van e 10 vagy 11 napos csak repülőjegy??

Köszi előre is :)

zsuzso100 4 napja Creative Commons License 111030

Sajnos várható volt, mert nyáron talán nagyobb igény lenne a 10 naposra, akkor bezzeg nem indított. És akkor mi lesz? Talán Kartagonál van még 11 napos, visszamondás előtt azért nézzétek meg!

Előzmény: Kraviák Petya (111028)
Kraviák Petya 4 napja Creative Commons License 111029

Nem november 9re hanem November 16bocsi** 

Kraviák Petya 4 napja Creative Commons License 111028

sziasztok! küldi az anubis,hogy november 9.-én a 11 napos turnusra nem tudja az embereket elutaztatni.. Áttudják rakni November 9.re 8napos turnusra az utazást... EZMI???? Jha es vissza ad x összeget,vagy ha lemondjuk akk a teljes összeget... Ez tiszta szégyen... Próba másik iroda nem? :)

efvk 4 napja Creative Commons License 111027

Köszönöm. 

Előzmény: zsuzso100 (111026)
zsuzso100 4 napja Creative Commons License 111026

Úgy érted, hogy a TS-sel-e...igen, Travel Service.

Előzmény: efvk (111025)
efvk 4 napja Creative Commons License 111025

Sziasztok!!! Tudja Valaki hogy a taurus reisen kivel reptet Egyiptomba? Köszönöm!

zsuzso100 5 napja Creative Commons License 111024

Ha mindenképpen telefon, akkor inkább ők hívjanak, nekik ugyanannyi, mintha itthon lennél, a felárat Te fizeted, kb 300 Ft körül van.

Előzmény: Kraviák Petya (111022)
csitoj1 5 napja Creative Commons License 111023

Sms csak 200 forint az is megteszi a többi nagyon drága kb. 800 forint/perc!

Előzmény: Kraviák Petya (111022)
Kraviák Petya 6 napja Creative Commons License 111022

Hurghadából Magyarországra 20 as 20ast kb mennyiért hív? Vagy oda mennyiért lehet telefonálni? Köszi a válaszokat!

bmaria23 6 napja Creative Commons License 111021

Igen!A gyermekemnek csodás új élmény volt! :)

Előzmény: zsuzso100 (111020)
zsuzso100 6 napja Creative Commons License 111020

Csodás képek! Parasailinggel mentetek?

Előzmény: bmaria23 (111014)
Dorka2011 6 napja Creative Commons License 111018

:) lekéstem a segítség nyújtást, remélem azért a "Pisti" fiú jó szobát intézett nektek a SR Royalban..

Előzmény: FODI_21 (110990)
bmaria23 6 napja Creative Commons License 111014

Madártávlatból..:)

bmaria23 6 napja Creative Commons License 111013

bmaria23 6 napja Creative Commons License 111012

bmaria23 6 napja Creative Commons License 111011

A szoba ,a hotel,az élővilág..

bmaria23 6 napja Creative Commons License 111010

Őszintén reméljük,hogy a Sunwingben az utolsó tíz napon megtapasztalt javuló tendencia folytatódni fog!Összességében a hotel szép,a szobák nagyon jók!A vizi szórakozási lehetőségek széleskörűek!Lehet normálisan és jót is étkezni, kivéve a három főétterem!A part nagyon jó!Ideális kicsi gyermekes szülőknek is!Lassan mélyül,az élővilág csodálatos!!Viszont tessék az órát reggel hatra felhúzni,mert csak akkor jut szabad hely a parton!!A férjem szavával éljek:" ..a szurikáták figyelnek lent,már úsztak egy nagyot" ! Negyed és fél hét között már nem talát helyet,mert mindenhol orosz feküdt. :D

Állítólag most kezdődött a szezonjuk..tudja valaki meddig tart??!! :D Ez egy jó hotel,ha van humorod az orosz vendégekhez,utazz bátran! :D

A bécsi parkolóról még pár szót!!Nagyon szűkek a helyek!!Ez rögtön feltűnt,de reménykedtünk!Hiába!!! Meghúzták az autónk fél oldalát,a hátsó lökháritót,és valaki beletolatott az elejébe..Mindössze ennyi!! :((( Két hét alatt szépen elintézték! :(