Keresés

Részletes keresés

zsuzso100 Creative Commons License 2 órája 0 0 114111

Kedves Brigitta!

Bátran lehet javítani, Te vagy a szakértő. :-) De véleményem lehet, ahogy eddig is volt, nem hiszem, hogy rosszat szóltam volna.. 

Liliom.Hrg (X) 3 órája 0 0 114110

Akit érdekel Egyiptom arca, a hoteleken túl is, azt szeretettel várjuk a csoportunkban

https://www.facebook.com/groups/775210092541700/?ref=bookmarks

Valamint utazás nyaralás, fakultatív programokkal kapcsolatban ide is nézz be:

http://liliomsafari.com/index.php

Liliom.Hrg (X) 4 órája 0 0 114109

Elég sokat járom a várost (HRG), megerősített ellenőrző pontok vannak mindenhol, illetve a városon kívül is. A tunéziai történések után kezdték, ahogy a hajókat is sorba állították makadiban... érdekes volt így látni.

Bizonyos hotelekben szinte semmi sem változott, az őr egyenlő a nullával, a minőségi hotelekben viszont extra öröket látok, valamint tüskés kerítés mindig ki van húzva, amint behajtok kocsival végig kísérik és rádión jelzik, pedig már ismernek jól!

Valaki nagyon okos lett az utóbbi időben Egyiptom dolgaiban :D

Egy a biztos, a remény hal meg utoljára!!!! Mi hinni, remélni akarjuk, hogy itt nem történhet meg az....

Persze még bőségesen van mit javítani a biztonság terén, látom 10 éve!!! Nem 2 hónapja :D

Na meg van még más téren is sok sok javítani való, de mindennek eljön az ideje, reméljük és megtisztul az ország, a kétes elemektől!!!

Hiszen Egyiptom sokak "szerelme".

Angyalka40 Creative Commons License 8 órája 0 0 114108

Szia, nem rég jöttünk onnan, oldalt a keresőbe ha beírod a hotel nevét a beszámolkat beadja. Ha egyéb kérdésed lenne írj nyugodtan.

Előzmény: vica42. (114107)
vica42. Creative Commons License 8 órája 0 0 114107

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki járt-e a Shams Safage Beach Resort szállodába?? Ha igen kérnék infókat.

Köszönöm  Üdv.. Vica

Moni08 Creative Commons License 11 órája 0 0 114106

Valaki 07-12-től a Titanic Beach-be jön?

Moni08 Creative Commons License 13 órája 0 0 114105

Szia Zsanett! Az internetes sim kártyát hol lehet megvenni?Arra tudnál esetleg válaszolni,hogy a Palace milyen szolgáltatásait lehet igénybe venni?Ott mi van,ami itt nincs meg?Átjárható a két szálloda,ha átméssz ott is lehet mondjuk a bárt használni,vagy más karszalag van?A fitneszteremről valamit tudnál?Futópad érdekelne...A csúszdáknál tömeg van?Sokat kell várni gumira?Volt ,aki sajáttal csúszott?Érdemes vinni,vagy nem engedik?Azért kérdezem,mert voltunk már ilyenben,és aki vitt,azt nagyon irigyeltük... :)))Fürdőcipőt muszáj vinni?Előre is köszi a válaszokat:)

Előzmény: zsanett1231 (113927)
zsuzso100 Creative Commons License 29 órája 0 0 114104

Azért ott kevés az egy hét...na jó, máshol is. De az a kert...

Előzmény: andi.x (114103)
andi.x Creative Commons License 29 órája 0 0 114103

OFF

Haha Zsuzso, mi pont így jártunk, csak fordítva. Este érkeztünk a Grand-ba, és a szobánkból próbáltunk eljutni a recepcióhoz, mert mellette volt az étterem, ahol a késői vacsit adták első nap. Rossz helyen mentünk ki az épületből, járkáltunk össze-vissza, kérdezgettük a személyzetet, hol a recepció, próbáltak irányt mutatni, és ott találtuk magunkat a Palace recepcióján :) Fél órát bénáztunk és rossz helyen voltunk :) Na ott aztán adtak segítséget és visszajutottunk a Grandba. Természetesen vacsi után még negyed órát kerestük a szobánkat :)

Persze világosban már átláttuk, de este, nagyon eltévedtünk :)

Bocsi az off-ért.

Előzmény: zsuzso100 (114101)
zsuzso100 Creative Commons License 29 órája 0 0 114102

Nagyon megosztó! Régi hotel, olyan szocreál stílusú, vannak jó szobák és vannak nagyon nem jók (a képek és beszámolók alapján), a kertje és partja szép! Ha jó áron tudsz menni, és nem a szoba a legfontosabb, akkor akár... Egyébként egy új sétálóutca mentén van, szép rész!

Mennyire drága? Mire gondolsz? Mihez képest? :)

Előzmény: Nüncsike (114100)
zsuzso100 Creative Commons License 30 órája 0 0 114101

Így mi is voltunk Makadiban a Red Sea komplexumon belül, talán első este, sétáltunk, próbáltuk a sötétben felfedezni, ami azért világosban is időbe telik és elkeveredtünk a Grand Makadi felé, a sétány mellett világítottak a kis lámpák, egyszercsak elénk ugrott egy őr, mintha a semmiből jött volna, aztán mutattuk a karszalagot és visszaült a helyére! :)

Előzmény: camel1237 (114097)
Nüncsike Creative Commons License 30 órája 0 0 114100

Hello Mindenkinek... Kérdésem lenne... Július végén készülünk Párommal Hurghadara nyaralni,  The Grand Hotel-ba? Ha valaki esetleg volt már abba a szállodába,kérhetnék pár infót.... Meg egy egy kérdés..... mennyire drága hely Egyiptom? Előre is köszönöm a válaszokat :)

camel1237 Creative Commons License 1 napja 0 0 114099

Szeretnélek megkérni, hogy légyszíves olvasd el az előző hozzászólásaimat. Én, ha megszólítok bárkit itt a fórumon, elsőre megpróbálom kicsit megismerni a hozzászólásai alapján. Az igaz, hogy a camel volt 1234, aztán 1235 ,stb. csak akkor még nem értettem a számítógéphez szinte semmit, igyekszem fejlődni. Miért sérelmezed, ha valaki kíváncsi rád? Te jelentkeztél a fórumra, ha nem vagy tiszta, akkor minek? 

Előzmény: vigor111 (114098)
vigor111 Creative Commons License 1 napja 0 0 114098

Azt hittem, a főrum eszmecserére szolgál, nem zárt, nemcsak egyféle véleményt tűr meg. Nem szokásom senki után szaglászni, nem értem, miért vetetted rám magam olyan vehemenciával?

Nem muszáj a hozzászólásaimat olvasnod, ha destruktívnak, tartod, tiltsd le. Attól még az emberi biztonság kérdése igen komolyan esik a latba a mostani időszakban, számomra ez lényegibb kérdés, mint hogy hány fokos a medence vagy hányféle a felvágott a reggelinél.

Előzmény: camel1237 (114093)
camel1237 Creative Commons License 1 napja 0 0 114097

Én még ennél is ártatlanabb helyzetekre gondoltam, elmesélek röviden kettőt. Még kezdőként este érkeztünk a hotelbe, mivel a szomszéd szállodát már ismertük, naívan gondoltuk, hogy az ismerősbe vacsizunk, aztán majd másnap felfedezzük az újat, na úgy ugrott elénk a bokorból egy őr, hogy oda nem mehetünk, hogy hogyan látta a karszalag színét, hát nem tudom. A másik, a Citadelbe, már a nyaralás vége felé kártyáztunk, talán pókert, mivel más tét nem lévén az én cigimmel számoltunk, amit a szél miatt a hamutartóba gyűjtöttünk. Addig senki nem akarta a hamutartót üríteni, de a tele cigiért, fogalmam sincs, hogy honnan került elő valaki. Persze azt nem lehet tudni, ha igazán baj lenne, az egyiptomiak mit tennének? Nem szívesen gondolok arra, hogy talán előttem futnának? Na, de még én se tudom magamról, hogy hogyan viselkednék egy ilyen helyzetben, megkímélt eddig a sorsom, nem tudtam kipróbálni magam. 

Előzmény: saválló (114094)
saválló Creative Commons License 1 napja 0 0 114096

Ha nem reagálnátok rendszeresen az irományaira előbb utóbb megunná a magában beszélgetést.....amúgy van egy kis ikon fent  a jobb oldalon....erre találták ki.

Előzmény: camel1237 (114093)
showtimes Creative Commons License 1 napja 0 0 114095

A katonák és a rendőrök számát jól látod, valóban  a turistáknak szól első sorban, mert esetükben nem a mennyiség, hanem a minőség számít, a képzettség (pl. Sousseban is, ha profik a biztonságiak a srác nem visz be gépkarabélyt a strandra napernyőben).  Ezen a téren van tennivaló Egyiptomban is. A belbiztonság viszont az arab világon belül az egyik leghatékonyabb ( a személyzetet átvilágítják), tehát optimista esetben jobb a felderítés (megelőzés). 

Előzmény: vigor111 (114091)
saválló Creative Commons License 1 napja 0 0 114094

"Én többször is meglepődtem ártatlan helyzetekben hogyan kerültek elő megfigyelő emberek."

Erről jut eszembe, néhány éve éppen  a Grand Resort előtti parkban a szökőkútnál lazáztunk kora este mikor látom egy arab fiatalember hátizsákkal megy a főbejárat felé, de már előtte jónéhány méterrel  megállította az asztalától hirtelen felugró fehér uniformisos turist police ember aki a bejáratnál szokott ücsörögni, és még néhány civil ruhás ember.

Kisvártatva be/továbbengedték....."tiszta volt".

Előzmény: camel1237 (114087)
camel1237 Creative Commons License 1 napja 0 1 114093

Ne foglalkozz vele, Békakirályfit is miatta próbáltam figyelmeztetni. A tunéziai fórumot már kikészítette, eddig úgy tűnt, hogy értett a szóból és ezt a fórumot békén hagyja, csak azt tehetjük, ha nem veszünk róla tudomást.

Előzmény: zsuzso100 (114092)
zsuzso100 Creative Commons License 1 napja 0 0 114092

Megkérdezhetem mikor jártál Egyiptomban? Elmondásod szerint képben vagy az üdülőövezet biztonságában. Sajnos 100 % biztonság sehol nincs. :-( 

Az biztos, hogy segítő beszámolót még nem olvastunk tőled, csak most jelentél meg vészmadárkodni.

Előzmény: vigor111 (114091)
vigor111 Creative Commons License 1 napja 0 0 114091

Látjuk a legújabb hírekből, hogy a rendőrök/katonaság nem mindig áll a helyzet magaslatán. Hamis biztonságérzetet kelthetnek.

Előzmény: zsuzso100 (114088)
zsuzso100 Creative Commons License 1 napja 0 0 114090

Szia!

Az egy nagyon egyszerű hotel, ettől függetlenül nem rossz! Triton vagy Triton Beach?

Van egy facebook csoportunk, ha van kedved, csatlakozz! :)

https://www.facebook.com/groups/egyiptom/

Előzmény: kabai64 (114089)
kabai64 Creative Commons License 1 napja 0 0 114089

Sziasztok. Mi Tunézia helyett megyünk Egyiptomba. Még nem jártunk ott. Járt már valaki a Triton Empire Hotelbe Hurghadán? Szívesen olvasnám a tapasztalatokat a helyről, az id.vezetőről és a hotelről. Ha esetleg fotótok is van, megnézném. Előre is köszi az infót.  

zsuzso100 Creative Commons License 1 napja 0 0 114088

Amúgy érdekes...több millió emberből ki tudják szúrni azt, akinél bomba van, DE sajnos mindent nem lehet megelőzni!

A másik..azért ilyen eset, mint Tunéziában több dolog miatt esélytelen, szerintem. 

1. nincs hosszú, nyitott strand, minden hotelnak saját bejáratú partja van és pár nyilvános strand természetesen az ott élőknek.

2. folyamatos katonai jelenlét, ebből kifolyólag nem lenne 2x perce randalírozni, talán 2, persze ezalatt is sokmindent el lehet követni.

Én úgy érzem, Egyiptom biztonságosabb, főleg a katonai jelenlét miatt, ami elsőre rémisztő és szokatlan lehet, de minden értünk, a turizmusért van!

És ott a másik oldal, hogy szépen lassan beszivárognak ezek az emberek Európába, ahol nem igazán vannak felkészülve az ilyen támadásokra, ki szúrná ki pl Magyarországon a gyanús egyént??

Előzmény: camel1237 (114087)
camel1237 Creative Commons License 1 napja 0 0 114087

Sharmról nem tudom még milyen, de Hurghadán nem tudom elképzelni, hogy így megtörténjen ilyesmi. Persze itt is jöhet merénylő, de csak pár perce lenne. Én többször is meglepődtem ártatlan helyzetekben hogyan kerültek elő megfigyelő emberek. Nem vesszük észre, de szerintem szinte az összes turistáról tudnak mindent. A tunéziai eseményeket én nem is értem, de nem akarok okoskodni, majd talán megválaszolják a felmerülő kérdéseket egyszer, oda én biztos nem mennék. Gondold meg azért Egyiptomot, ha vannak rossz érzéseid, akkor inkább ne vállald.

Előzmény: Chris0033 (114085)
zsuzso100 Creative Commons License 1 napja 0 0 114086

Ma már SEHOL sem biztonságos, se arab ország, se Európa!

DE Egyiptomban erős katonai jelenlét van, én sosem féltem, de mindenkinek magának kell döntenie, rettegve nem élvezet a nyaralás! 

Előzmény: Chris0033 (114085)
Chris0033 Creative Commons License 1 napja 0 0 114085

Szaisztok!

Mi Tunézia helyett mennénk Egyiptomba,már régebben voltunk Sharm El Sheik-be.

Most Egyiptom biztonságos?

showtimes Creative Commons License 2 napja 0 0 114084

Hurghadába a 10 millió utas töredéke érkezik, s a meglévő is csökkenni fog várhatóan az idén, mert kevesebb az orosz, s a maihoz hasonló robbantások nem tesznek jót a turizmusnak... 

Előzmény: Békakirályfi22 (114076)
Békakirályfi22 Creative Commons License 2 napja 0 0 114083

Ja, semmit nem értelmeztél félre! Teljesen OK amit írtál, és minden egyértelmű! Nem akartalak leszólni, csak kicsit továbbfűztem a saját gondolatmenetem, aztán már nem kezdtem új bejegyzésbe :))

Előzmény: camel1237 (114082)
camel1237 Creative Commons License 2 napja 0 1 114082

Lehet, hogy most már tényleg bennem van a hiba, ha ennyire félreérthető az amit írok. Soha nem írtam Egyiptom ellen, védeni próbálom, mert nagyon szeretem, (semmi gazdasági érdekem nincs a témában). Ettől függetlenül soha nem akartam eltitkolni a negatív tapasztalatokat se, mert úgy gondolom, hogy az igazi szeretet csak annak ismeretében alakulhat ki. Nem is értem, amit most írtál nekem. A tragédia óta olvasom a tunéziai fórumot, (soha nem jártam ott ) ott tűnt fel a kérdéses fórumozó, aztán megnéztem a többi egyéb hsz.-ét, szerintem egy felforgató elem, bár lehet, hogy erre van jobb kifejezés is a neten, de bocsi, ennyire nem tudok haladni a fiatalok korával.  

Előzmény: Békakirályfi22 (114081)