Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kraviák Petya 45 perce Creative Commons License 111190

Sziasztok,

mivel ti is segítettetek nekem, úgy érzem tartozom egy beszámolóval :) :)

November 9-23 Hurghada Sonesta Pharaoh Beach Resort.

Utazási iroda Anubis.

Repüléssel minden rendben volt, milánói volt süti meg üdítők. Transzfer rendben volt, először voltunk Egyiptomban, de minden a lehető leggördülékenyebben zajlott. Szálloda szobacsere volt, a szobánk teraszos tengerre(bár kicsit messze volt) medencére pálmafákra nézett. (2.emelet) A part valami csodálatos, Giftun és hasonlók közelébe nem ért az ott látott korallzátonynak. A víz meleg volt, időjárás 30 fok és környéke, Szobánkba minden nap a lehető legnagyobb rend naponta két víz (per fő), kv minden ami kell( persze 1 dollár naponta)-de ilyenre nem szabad sajnálni. A kaják jók voltak, bár lehetett volna kicsit változatosabb, de 15 nap azért 15 :) Oroszok voltak sokan, de senkinek semmi gondja nem volt velük. A szálloda személyzete valami eszméletlen kedves,barátságos. Van ingyen wifi a recepción, bármikor lehet netezni. Fakultatívon voltunk Lidóval, minden rendben zajlott, jól éreztük magunkat. Kairó Luxor Fun Safari és Giftun. Kairó és Luxor egyébként egy szeméttelep,de a látványosságért megéri elmenni!! Sőt kötelezőő! Hát Giftun az egy marha nagy turistabolondítás.. Egy ft-ot nem ér :( :) Kairó kocsival igen hosszú, de izgalmas volt az út. Aki bazározni szeretne a szállodából kilépve km hosszan bazárok... Eur Dollár és LE is volt nálunk, mikor mivel fizettünk.. minden megesznek csak pénz legyen :D Haza transzfer is nagyon jól zajlott, úgy volt,hogy sharm-on leszállunk, végül oda repült a gép először, és egyenest hazafele vettük az irányt:(( Jha volt rántott hús rizibizivel :P

Bátran ajánlom mindenkinek a szállodát, tényleg nem tudok rosszat írni róla.

Üdv nektek, jó nyaralást.

Akinek bármi kérdése van írjon nyugottan, de ne ide, hanem emailba. kapcigabor@gmail.com

Puszi Pacsii!!

Andinagyanyó 28 órája Creative Commons License 111189

Kicsit jöhettél volna előbb is :( 

Előzmény: Gabca4 (111187)
n.tomika 28 órája Creative Commons License 111188

Szia. No problem.... 

Hát meg 

Mondom őszintén én is tartottam a szállodától, mert csak az a pár kép volt, senki nem ismerte, így vélemény se volt róla. De azért nem olyan vészes. Csak a partban nagyot csalódtam. Nem baj majd legközelebb. Mennék én télen is meg tavasszal de akkor még nincs forróság.....Majd akkor a következő alkalommal egyeztetünk előre. Addig is mindenkinek aki a közeljövőben utazik jó utat kívánok. És friss beszámolót olvasnék... 

Előzmény: camel1237 (111174)
Gabca4 29 órája Creative Commons License 111187

Sziasztok!

valaki dec 5 vagy 6 nem akar egy hétre Egyiptomba menni? nincs utitársam. 36 éves nő vagyok. Gabi

Andinagyanyó 1 napja Creative Commons License 111186

Köszi Mindenkinek !!

Kathy8 1 napja Creative Commons License 111185
Andikám ,ha nem ott akarsz transzfert fogni, akkor Resorthoppa.com! ;) Nekünk most októberben bevált!
Előzmény: Andinagyanyó (111179)
zsuzso100 2 napja Creative Commons License 111184

Tavaly reptér-Dahar 25 font volt.

Előzmény: roni615 (111183)
roni615 2 napja Creative Commons License 111183

Szia Andinagyanyó!  A Grandtól ki sétálni a főútra pár perc,ott  már járnak helyi kisbuszok azzal Down Town (végállomás zöldség piac)3 éve 2LE volt.A téren egyenesen át van a kisbuszok parkolója,onnan indulnak tovább EL GOUNA felé.Tavaly a Sunny Beach-ig volt 2 LE.(Ami kintebb van a Palmtól.)Reptéri transzfer viszonyításképp Sharmon a Soho-ig ,ami kb.4 km alku előtt 10 dollár.(Reptérre a behajtás 15 LE szem. autónak.)

Előzmény: Andinagyanyó (111176)
zsuzso100 2 napja Creative Commons License 111182

Csakis narancs-fekete taxi!

Előzmény: Poénpapa (111181)
Poénpapa 2 napja Creative Commons License 111181

Szia Andinagyanyó!

Nem tudom mennyit kérhetnek a transzferért, de nagyon közel van! Ahogy kiérsz a reptérről kivezető útról gyakorlatilag már ott is vagy! Légvonalban nincs 2 km se szerintem! A Palm elég messze van a Grandtól! Próbálj narancs fekete taxit fogni azok a legolcsóbbak!

zsuzso100 2 napja Creative Commons License 111180

Akkor nem értem, ha csak jegyet vettél...akkor nem a Grandban szállsz meg? Vagy ott van a lakás?

Előzmény: Andinagyanyó (111179)
Andinagyanyó 2 napja Creative Commons License 111179

Dollárban??? 

Csak jegyet vettem, nincs transzferem :) Tudod, csak érdeklődök, lehet, egyikre sem lesz szükségem .

Előzmény: zsuzso100 (111178)
zsuzso100 2 napja Creative Commons License 111178

Húha...nem tudom, de az biztos, hogy nagyon közel van, de ugye a reptéri taxizás kiemelt áron van. Hamar odaér a transzferbusz, szerintem felesleges ebben az esetben a taxi.

Grand-Palm, az már húzósabb távolság, csak magamban számolok, ha Mirette-Sakkala volt 15 font, Grand-Sakkala 10 font (bár ez még májusban, azóta legyen 15) akkor kb 50 fontra tippelek.

PMesi 2 napja Creative Commons License 111177

Szia!

Oh, én azt hiszem, hogy teljesen elbizonytalanodtam.

Március végét, április elejét céloztuk meg, de félve a víz hőfokától és a szeles időjárástól, inkább kezdek lemondani erről az időpontról.

Nem is gondoltam volna, hogy december végén még ilyen jó a víz. Ezek szerint bevállalható a december vége, esetleg január első hete?

A szélcsendesebb helyekről honnan lehet tájékozódni?

Igazából nekem a sznorizás is fontos lenne, páromnak pedig a kirándulások.

Köszönöm

Előzmény: kelefi (111170)
Andinagyanyó 2 napja Creative Commons License 111176

Szia Zsuzso100 !

Nem tudod véletlenül, hogy a Grand Hotel hány dollárnyi taxira van a reptértől? Esetleg a Grand és a Palm közti távolság ?? :) 

Köszi

Emőke1 2 napja Creative Commons License 111175

Sziasztok, 
Kartagonál foglalható nyárra Egyiptom. 30% kedvezmény, reptéri transzfer, vagy parkoló, és 20% előleg. Én már foglaltam Tunéziát , 2 fő július 11 nap 303.

camel1237 3 napja Creative Commons License 111174

Szia. először is szeretnék elnézést kérni, ha még nem tettem meg, mert amikor először bejelentkeztél az utazási céloddal, talán Nubian hotel? pontosan nem emlékszem, csak a fotóra,amit felraktál ide, én azt mondtam, hogy oda ... na nem kellene utazni. Azért, mert Hurghada belterületén egyenlőre nincs szélerőmű, viszont a Te fotóidon ott virítottak, a hotelod mögött. Ezért gondolom, hogy a következő egyiptomi élményed, a jó helyválasztás után csak jól sikerülhet, mert a Vörös tenger, és Egyiptom csodás. 

Előzmény: n.tomika (111167)
animax13 3 napja Creative Commons License 111173

Kelefi köszönöm az információt , igy akkor nem aggódok :)

alma002 3 napja Creative Commons License 111172

Felfela

Előzmény: alma002 (111171)
alma002 3 napja Creative Commons License 111171

Hi
Megvan még az Old Sheraton és a Sea Gull között félúton a "nem tudom mi a neve" étterem?
És az El Mina?

kelefi 3 napja Creative Commons License 111170

Szia,

Ötödik éve töltjük kint a karácsonyi időszakot. Az eddigi tapasztalataink szerint a tenger ebben az időszakban 24-26 Celsius fokos, a levegő 25-30 C fokos.  De voltunka Királyok völgyében ilyenkor 40 fokban is.

Állandó egyhe szél van, de mindig be lehetett menni a tengerbe.

Nekem ez az időszak  olyan ( időjárás szerint) , mintha  Tenerife-n lennénk.

A csapat hölgy tagjai mindig tudnak napozni és jó barnák lesznek , mi fiúk pedig nem fázunk a vízben.

Előzmény: animax13 (111168)
zsuzso100 3 napja Creative Commons License 111169

Nahát-nahát...örülök, hogy visszamennétek! :) Így kezdődik ez... ;)

Előzmény: n.tomika (111167)
animax13 3 napja Creative Commons License 111168

Valaki tudna akkot a Decemberi honaprol irni ?:(

Vagy aki most novemberben volt kint hogy milyen az ido es a viz?

n.tomika 3 napja Creative Commons License 111167

Szia. 

Hát köszönöm kedvességed, majd ha úgy döntünk hogy jövőre is oda megyünk akkor élek a lehetőséggel és elfogadom a segítséget,mert mikor kint voltunk akkor az elején azt mondogattam hogy várok jó pár évet mire újra kimegyek, hogy mind az amit most ott építenek az épüljön ki és majd utána. De már most visszamennek.  Mi július 15tol voltunk 10 napra,és tapasztaltuk a nagy szelet. Az első 4-5 napban nagyon fújt a szél. A parton alig lehetett meglenni és egyáltalán nem volt forróság. Tavaly nyáron törökben azt mondták hogy közelítjük és el is érjük az 50 fokot. Ehez képest itt faztunk. Főleg akkor mikor a hosszú molon sétáltunk vissza felé. A szél mindent elvitt. Hát mi a Nubiaban voltunk ami nem tűnt jó választásnak. A parton nagyon nyitott és nem a legjobb. Maga a szálloda az elfogadható. De hogy ha legközelebb is oda megyünk mindenképp elfogadom a segítséget hogy ne csalodjunk.

Előzmény: camel1237 (111164)
camel1237 3 napja Creative Commons License 111166

A május szerintem az egyik legjobb választás, még nincs olyan nagy kánikula, esetleg néha este egy kis felsőre lehet szükség, az árak viszont még megfizethetőek. A Mamloukot én csak kívülről láttam, szép, a partjáról annyira nem írtak eddig jót, persze nem mindenkinek fontos a snorizás. A szállodák színvonala meg pár hónap alatt is változhat, május még messze van, majd meglátjuk mit írnak róla frissen.

Előzmény: Attika30 (111165)
Attika30 4 napja Creative Commons License 111165

Szia!

Tudom nem nekem címezted de azért kérdezek ha nem baj :)

Én május végére (25.-e utáni indulás) a Sentido Mamlouk Palace-t néztem ki. Mit gondolsz róla időjárás és egyéb szempontok alapján? Köszi a segítséget!

Előzmény: camel1237 (111164)
camel1237 4 napja Creative Commons License 111164

Saját tapasztalatom, amit április 15- től október végéig gyűjtöttem az utazásaim során a következők. Az április és a május szinte egyforma, egészen juni. közepéig. Valamikor akkor változik a szélirány, jön a szaharai meleg szél. Családi hallomásból úgy tudom, hogy febr.-ban még hűvös a tenger, de juniusig a szél miatt nem árt körültekintőbben megválasztani a nyaralás helyszínét, mert a szél szinte állandó, de nem mindegy a mértéke. Vannak szélcsendesebb helyek. Az sem mindegy, hogy kinek mi az elsődleges, a tenger, vagy a medence. A tenger áprillisban már élvezhető, ha nincs messze a ki-bejutási lehetőség,magyarul, kifele nem kell belefagyni a vizes fűrdőruhába, amíg le lehet cserélni. Bizony, hosszabb , nyitottabb mólónál még a nyári kánikulában is lehet ez kellemetlen, és ezt már sportosabb fiataloktól is hallottam.Ha rászánod magad majd egy következő utazásra, szívesen segítek, ha megengeded , az eddigi saját tapasztalataim alapján, egy igazán jó hely kiválasztásában. 

Előzmény: n.tomika (111159)
animax13 4 napja Creative Commons License 111163

Ha már az időjárásnál tartunk , tud valaki valamilyen információt adni arról hogy Decemberben (karácsonyi időszak)

milyen idő az?

Úgy hallottam h olyan 20 fok körül , az meg nem annyira meleg :(

zsuzso100 4 napja Creative Commons License 111162

Emiatt ne izgulj, nagyon meleg lesz...amilyen itthon nem szokott! :)

Előzmény: Attika30 (111161)
Attika30 4 napja Creative Commons License 111161

Ezt örömmel hallom, mert mi is a barátnőmmel (bár ő még nem tud róla) május végén készülünk egyiptomba és picit tartok az időtől, hogy meleg lesz-e illetve a víz felmelegszik-e addigra.

Előzmény: zsuzso100 (111160)