Keresés

Részletes keresés

sanya2003 Creative Commons License 1 órája 0 0 118274

Kedves Forumozók!Kis segitséget szeretnék kérni gyógyszert/derékfájás 3féle/kézi potyáyzba vagy cyak böröndbe lehet fel vinni?Köszönöm elöre is.

saválló Creative Commons License 5 órája 0 1 118273

Tobb oras az ut, vegulis mindenre van ido. :)

Előzmény: wongkok (118272)
wongkok Creative Commons License 5 órája 0 0 118272

Szerintem igen, de szükséged lesz rá a repülőn ?!?!

Előzmény: árpildi (118271)
árpildi Creative Commons License 11 órája 0 0 118271

Köszönöm! Még egy kérdés. A bőröndöt szeretnénk lefóliázni. A kézipoggyászban felvihetek-e körömcsipeszt? Köszönöm.

Előzmény: westfall (118270)
westfall Creative Commons License 19 órája 0 0 118270

Üdv !

Bőrönde (szinte) bármit

W

Előzmény: árpildi (118258)
Andeee13270 Creative Commons License 22 órája 0 0 118269

Sziasztok!Érdeklődnék h a Long Beach(Ex hilton) vagy a Titanich beachet választanátok és miért?
Főként elletás és esti programok szempontjából érdekelne.
Előre is köszi a tanácsokat.

sanya2003 Creative Commons License 1 napja 0 0 118268

Szia!Mi 2felnött+3gyerek 9,9,12 évesek a Sunrise Select Royal Makadiban voltunk 2016 nyarán és teljesen meg voltunk mindennel elégedve.

Előzmény: iivett23 (118267)
iivett23 Creative Commons License 2 napja 0 0 118267

Sziasztok!

Járt valaki mostanában az AMC Royal-ban? Próbáltam visszakeresni, de nem találtam infót.

Ha tudtok olyan szàllodát ajánlani, ami homokos tengerpartú, lassan mélyülő, esetleg a szállodán belül van csúszda és persze rendezett legyen maga a szálloda is, azt megköszönném. 3,5 és 1,5 gyerkőccel készülnénk menni szeptemberben.

Olvastam az Albatros szállodalàncról itt korábbi hozzászólásokat, de érdekelnének más szállodák is, márcsak összehasonlítás végett.

Köszönöm előre is!

gregor64 Creative Commons License 2 napja 0 0 118266

Üdv mindenkinek !

Tegnap jöttünk haza az Anubis T. által szervezett utazásból. Az Amwajban voltunk elszállásolva. Iliasnak írom, hogy Szilvia nevezetű anubisos képviselő fogadott minket Hurghadában, aki odatette magát.  Luxorban egy Norbika nevezetű egyiptomi srác volt az idegenvezető. Szegénykém nem egy nagy szám volt, de igyekezett. Hesma légitársasággal repültünk egy A320-al. Odavitt , és haza hozott épségbe, ez a lényeg. Egy alap gép, egy alap kiszolgálással.

Amennyiben valakinek kérdése van a hotellel kapcsolatban szívesen válaszolok !

István

zsuzso100 Creative Commons License 4 napja 0 0 118265

Ahogy Fata Morgana írja...óriási a különbség a Titanic Resort nem tengerparti, más szállodalánc tagja és a Titanic Beach és Palace van egyben, ami tengerparti és átjárható. Én is írtam róla 2015.május végén/június elején, csak írd be a keresőbe a hotel nevét vagy a nevem alatt a hozzászólásaimat is meg tudod nézni.

Előzmény: Andeee13270 (118261)
Fata Morgana1 Creative Commons License 4 napja 0 1 118264

Szia!

Javaslom, hogy a keresőbe írd be a címszavakat, ezt a rejtélyt pár éve megoldottuk már itt...

A Primasol Titanic (volt legalábbis korábban a neve, ma hogy hívják, esetleg ugyanúgy, nem

tudom...) nem tengerparti, de jó nagy aquaparkja van, és biztosan van lejutás valamilyen módon

a tengerpartra is... A Titanic Palace/Beach közvetlen tengerparti, és az aquaparkja is jó.

Mi a Palaceban voltunk, de már négy éve, tehát az akkori állapotokról tudok csak beszámolni.

Mi is a helyszínen upgradoltunk a Palaceban swim up-os családi szobára (írtam részletes beszámolót,

keress rá, ha esetleg van több időd, kedved, türelmed, elég hosszú....:-).

Nagyon megérte, este a swim-up medencék gyönyörűen ki vannak világítva, ez még a gekkóknak is

tetszik.

A nagy medencéket kb. este 18.00 körül el kellett hagyni, akkor mindenkit kitessékeltek a vízből,

elkezdték a medencék takarítását, klóroztak, ezért ekkor nem tanácsos benne lenni, a swim-upos

részekre is ez igaz volt.

Azonban késő este, amikor már besötétedett, nagyon jókat fürödtünk a szépen megvilágított

medencében, a szobához tartozó teraszról, nem annyira foglalkoztunk vele, hogy lehet, vagy nem,

nem zajongtunk, másokat nem zavartunk...nem szólt senki ránk...

ÜDV

FM1

Tala bay Creative Commons License 5 napja 0 0 118263

Sziasztok! 

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

november elején gondolkozunk Egyiptomon. Tudom, hogy az idő pazar de milyen a víz? 23 fokot ír, ami nekem nem a kellemes kategória.

Illetve mikor sötétedik ott? Gondolom a jó szállodákban van esti program, úgy mint törökéknél:-)

A két opciónk vagy Egyiptom, ahol igazán csak a sznorkel van illetve a beachprogram, pihenős láblógatós program, azt hiszem a szállodából nem nagyon jönnénk ki. Viszont a sznorkel nagyon jó lenne napokat el lehet bámészkodni! HA jó a víz! 

B. verzió Tenerife lenne, Siam- Loro park, fürcsi illetve kirándulások. 

Esetleg aki volt mindkét helyen, mit tanácsol?

Nagyon köszönöm! 

Róna Tas Ákos Creative Commons License 5 napja 0 0 118262

Upgrade mindig olcsóbb a helyszínen!

Éjjel sehol sem engedik használni a medencéket,h AI vendégek képesek rövid úton belefulladni.

Különben

Hajrá!

Andeee13270 Creative Commons License 5 napja 0 0 118261

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a különbség a Titanic Resort & Aqua Park és a Titanic Beach Spa & Aquapark között?

Az utazási irodáknál 30ezer ft különség van viszont a fényképek alapján ugyanaz nagyjából..

Forumok alapján palace(ez lenne a titanic resort?) és beachként emlegetik a két hotelt és ha minden igaz átjárható mindkettőbe és igénybe lehet venni a másik bár/éttermeit.Mit javasoltok foglaljak az olcsóbba vagy megéri a drágább?

Illetve a másik kérdés hogy a helyszínen, ha megoldható szeretnék szobát upgredelni swim uposra.(az a rész mind1 nekünk hogy hány légterű).Érdeklődnék, hogy ez mindkét szállodánál megoldható e, illetve éjjel is lehet használnoi ezeket a medencéket kinek mi a tapasztalata?

Válaszokat és segítségeteket előre is köszönöm!

apa79 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 118260

Sziasztok!

Október - november környékén tervezünk Hurghadaba menni.

Az AMC Royal Hotelt néztük ki mint célpont.

Van valakinek tapasztalata vele?

Szívesen venném ha megosztanátok.

Előre is köszönöm.

evi.b. Creative Commons License 2018.07.16 0 0 118259

Igen, de én a kézibe szoktam vinni.

Előzmény: árpildi (118258)
árpildi Creative Commons License 2018.07.16 0 0 118258

Sziasztok! Először utazunk Egyiptomba. Szeretném megkérdezni, hogy gyógyszereket orvosi igazolás nélkül tehetünk-e a feladott bőröndbe./ Flector por/ Köszönöm válaszaitokat.

iliás Creative Commons License 2018.07.15 0 0 118257

Sziasztok! Jövő vasárnap indulunk Hurghadára az Anubis szervezésében.Tavaly még a TS-sel utaztunk, de az idén állítólag egyiptomi gépek lesznek. Valamilyen vélemény a gépekről? A másik kérdésem lenne, hogy kik a telepített idegenvezetők? Újak vagy a tavalyiak? Köszi!!

gregor64 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 118256

Üdv !

Köszi Ákos a választ. Egyébként 15 e. Ft volt kettőnknek a vízum ezért nem is " tököltem " mivel a mai valuta árakkal számolva ép hogy csak drágább volt egy kicsivel.

További szép napot mindenkinek !

István

navi_aztec Creative Commons License 2018.07.13 0 1 118255

benne van :) aug 5-ig elvileg! (1 hónapos a kártya és júli 5-én vettem)

Előzmény: Róna Tas Ákos (118254)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.07.13 0 0 118254

Meddig jó?

Előzmény: navi_aztec (118251)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2018.07.13 0 0 118253

Ahogy írtad "botor" dolgot tettél.

Egyrészt símán megkaptad volna a vízumot kint a reptéren ( 25USD/fő) , másrészt egészen biztosan többet fizettél érte.

De nem kell aggódnod,m az idegenvezető bent fog várni az útlevél ellenőrzés ELŐTT s akkor vele rendezheted a gondodat.

Nota bene: sokkal hatékonyabb mindent a helyszínen rendezni,m a közvetítők (ol utazási iroda) csak levesznek s utána mossák kezeiket.

Előzmény: gregor64 (118252)
gregor64 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 118252

Üdv mindenkinek !

Ma délután utazunk az Anubissal Hurghadára az Amwaj hotelbe. 2007-ben voltunk Hurghadán, akkor a reptéren vettem meg a vízumot, most azonban az utazási irodában fizettem be. Botor kérdésem, hogy ilyenkor hogy kapom meg a vízumot, hiszen az idegenvezető csak az útlevél ellenőrzés után vár, de vízum nélkül hogy engednek  át az útlevél ellenőrzésen.

Kérem válaszotokat !

István

navi_aztec Creative Commons License 2018.07.13 0 0 118251

Internetkártya: sziasztok, van egy aug 5-ig érvényes, még több, mint 6,5 GB adattartalmú simkártyám egyiptomba. Orange, 4G ready. 2000 ft-ért odaadom (kint csak egy üres sim 1650 ft - és ehhez kell még az adatot venni.) XVIII, XIX kerületben átvehető, ha valakit érdekel, kérem írjon rám. 0620három389öt8öt

zsuzso100 Creative Commons License 2018.07.12 0 1 118250

Szerintem a Paradise.

Giftun az alapprogram, ebéd a hajón, 2x sznori, kb 1-1,5 óra a szigeten, ahol nincs árnyék, bár arra az egy órára felesleges.

A másik kettő hasonló, magánterület, ebéd a szigeten van, sznori van a programban, az alap kb hasonló, talán a Mahmya szebb, ha nézed a képeket, DE szerintem nem ér annyival többet, legalábbis nekem. Én szeretem Paradiset.

Előzmény: Viktor Béki (118249)
Viktor Béki Creative Commons License 2018.07.12 0 0 118249

Köszönöm a korrekt választ! 

Más kérdés, Mahmya - Paradise island - Giftun island, ha jól látom ez mind a három ugyan az a sziget.

Igaz?

Van valakinek tapasztalata ezekkel a helyekkel? Melyiket javasolnátok?

A cél főleg sznorkeling és természetesen a hely szépsége.

Köszönöm!

Üdv.:

Viktor

Előzmény: feketefelho (118248)
feketefelho Creative Commons License 2018.07.12 0 0 118248

Egyiptomba csak érvényes (a belépés napja után legalább 6 hónapig) útlevéllel utazhatsz.

Nem keverendő össze azokkal az országokkal, ahova nem kell útlevél (pl.: Horvátország, Görögország,...), ide nemzetközi egyezmények miatt nem szükséges útlevél, elég csak a személyi.

De ha lejárt a személyid ezekbe is utazhatsz érvényes útlevéllel.

Szóval útlevéllel bárhova, személyivel csak bizonyos országokba lehet utazni (lásd. Konzuli szolgálat web oldala).

Az ilyen személyes papírjaidat jobb is, ha itthon hagyod!

Ami kell Útlevél, biztosítás.

Előzmény: Viktor Béki (118247)
Viktor Béki Creative Commons License 2018.07.12 0 0 118247

Igen, komolyan kérdezem.

Előzmény: .turista (118246)
.turista Creative Commons License 2018.07.12 0 0 118246

Ezt komolyan kérdezed?

Előzmény: Viktor Béki (118245)
Viktor Béki Creative Commons License 2018.07.11 0 0 118245

Sziasztok,

Személyi igazolvány ugye nem kell az utazáshoz?

Csak a visszaérkezés dátumától még legaláb 6 hónapig érvényes útlevél, igaz? 

Hétfő hajnalban utazunk és most vettem észre, hogy a személyim le van járva.

Egyébként Hurghada - Citadel Azur, utazik oda valaki abban az időben?

Köszönöm!

Üdv.:

Viktor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!