Keresés

Részletes keresés

zsuzso100 Creative Commons License 14 órája 0 0 116755

Minimális az élővilág, a móló végénél van pár halacska, de ettől függetlenül jó választás, nekem nagyon tetszett.

Előzmény: marcsi.... (116754)
marcsi.... Creative Commons License 14 órája 0 0 116754

Szia!

Köszönöm szépen!

Milyen a víz a hotelnél? Van-e lehetőség kicsit búvárkodni?

Marcsi

Előzmény: Csabai papa1 (116744)
showtimes Creative Commons License 15 órája 0 0 116753

Általában gyenge a szállodai Wi-Fi, ezért pl. ha esténként szeretné elolvasni a postáját, vagy megnézni a magyar sajtót, akkor nem árt a mobilnet. Legalábbis nekem volt. Ha meg kirándul, akkor ne adj isten még szüksége is lehet rá, pl. nem jön időben a transzfer és transzban van és magyar kártyáról roomingolni igen drága szórakozás.

Előzmény: Vén Halász (116750)
jurita Creative Commons License 15 órája 0 0 116752

Mi most az Eti-vel megyünk Bécsből okt21-nov4-ig (őszi szünet kicsit megtoldva) 3 felnőtt+ 1gyerek 2100€-t.

Előzmény: Vén Halász (116751)
Vén Halász Creative Commons License 16 órája 0 0 116751

Mi menetrend szerinti Air Cairo járattal megyünk oda vissza BUD-HRG szerdától vasárnapig (04-15) 11 éjjel. 

Mennyi egy jegy Nektek oda-vissza ? 

Előzmény: jurita (116749)
Vén Halász Creative Commons License 16 órája 0 0 116750

A szállodákban van WI-FI, az ingyenes, ezért nem szükséges nem kell nekem külön kártya. Igaz ez csak a szállodában működik, a sivatagban nem, de ennyit ki lehet bírni.

Előzmény: jurita (116748)
jurita Creative Commons License 17 órája 0 0 116749

Októberben mi is ott voltunk tavaly. Nagyon szuper volt. Sajna idénre én nem találtam jó árban repülőt, így Marsa alam az uticél.

Előzmény: Vén Halász (116743)
jurita Creative Commons License 17 órája 0 0 116748

Független telefonba a reptéren a vodafonnál veszel net kártyát, nekünk a srác bele is tette a telefonba. Ha jól emlékszem 3GB 15$ volt októberben.

Előzmény: gaga 001 (116747)
gaga 001 Creative Commons License 19 órája 0 0 116747

Sziasztok!

Most akkor hogy is van ez az egyiptomi mobilnet? Kell venni egy kártyát, és ehhez kell még venni mobilnetet? Milyen üzletben, kb mennyi ez? Köszi

újoncI Creative Commons License 26 órája 0 0 116746

"A hírrel kapcsolatban megkerestük az Egyiptomi Turisztikai Hivatal régiónkért felelős prágai irodáját, ahonnan azt a választ kaptuk, hogy a nyári szezonban nem fog változni a vízum ára, marad az eddigi 25 dollár."

forrás

http://turizmusonline.hu/kulfold/cikk/dragulhat_az_egyiptomi_vizum

Egyébként sem értem miképpen akar akármelyik ország is turizmust forgalmat növelni azzal,h 140%-kal növelné a vízumdíjat. Persze ha egész Magyarország irracionálisan működik pl.MNB elnök v Istenember akkor miért ne lehetne ugyanez Egyiptomban is...

Előzmény: y42 (116741)
evi.b. Creative Commons License 30 órája 0 0 116745

Igen. Nekünk is pont ezt mondták, amikor befizettük az októberi utunkat.

Előzmény: y42 (116741)
Csabai papa1 Creative Commons License 1 napja 0 0 116744

Szia!

Mi februárban voltunk, nagyon tetszett. A válság itt is látszott, de a személyzet nagyon kedves, kezelhető, a kaja nekünk megfelelő volt, az idő remek. Az épületen látszik, hogy az utóbbi években nem volt pénz a felújításra, de az azonos kategóriájú szállodák közül még a legjobb kondiban van. Javaslom, hogy bungalow-t foglalj, majd érkezéskor úgyis felajánlják, hogy nem akarsz-e egy jobb szobát egy neked megfelelő összegért!

Előzmény: marcsi.... (116742)
Vén Halász Creative Commons License 1 napja 0 0 116743

Idén ismét Egyiptom lesz az októberi nyaralásunk helyszíne.

Makadi Bay-ban a  Sunrise Royal Makadi szállodában, most jelentkeztem.  2015-ben is itt voltunk, nekünk nagyon megfelelt, ezért ismétlünk.  Október még messze van, de ez eldöntött tény. remélem addig semmi rendkívüli esemény nem fog történni, egyébként én mindig is biztonságosnak éreztem a szállodát.

marcsi.... Creative Commons License 1 napja 0 0 116742

Sziasztok.

A hatalmas választékból úgy néz ki a Siva Grand Beach Hotel lesz a befutó.

Van-e esetleg friss infója valakinek.

Esetleg júl 12-től Valaki jön-e oda nyaralni?

A hozzászólások értékelések elég jók.

Köszönöm:Marcsi

y42 Creative Commons License 1 napja 0 0 116741
Előzmény: showtimes (116738)
rip666 Creative Commons License 2 napja -1 0 116740

sziasztok. útitársakat keresünk május 5-én induló vip Luxor fakultatív kirándulásra , szolgáltató Lido tours . ha még jön két fő kicsit olcsóbb lesz a kirándulás :) szállásunk a Steigenberger Makadi Hotelben lesz.

showtimes Creative Commons License 3 napja 0 0 116738

A vízumdíj emelése nem pletyka, hanem bejelentették, majd elhalasztották július 1-re. Mivel arab országról van szó, így természetesen lehet, hogy elmarad, vagy nem annyi lesz, de akár meg is történhet. Figyelni kell a híreket.

Előzmény: Mária Feldman (116731)
volvo s80 Creative Commons License 5 napja 0 0 116737

Ez elég. Ismerőseim nagyon gyakran vitték az unokájukat repülővel külföldre nyaralni, nekik is elég volt egy hasonló papír, de az nagyon gyakori, hogy elvált szülők esetében csak az anyuka, vagy az apuka utazik a kiskorú gyerekkel. nem szokott ebből gond lenni. Valószínűleg ezt a papírt sem fogja kérni senki. 

Előzmény: Mária Feldman (116736)
Mária Feldman Creative Commons License 5 napja 0 0 116736

Elmaradt...😜

Előzmény: Mária Feldman (116735)
Mária Feldman Creative Commons License 5 napja 0 0 116735

Szerencsere ilyen papír van mar aláírva kitöltve mind a ketto nyelven. De én azt hittem közjegyző aláírása vagy hivatalos engedély kell! Gyámhivatal vagy ilyesmi.... én még ezen gondolkodtam

Előzmény: volvo s80 (116734)
volvo s80 Creative Commons License 5 napja 0 0 116734

Ezt töltsétek ki, akkor biztosan nem lesz gond. Általában nincs rá szükség, de kiskorú gyereknél bármikor kérhetik. Néhány perc a kitöltése, nem nagy dolog. Igazából nem Egyiptomban, a belépéshez van rá szükség, de repülős útnál bármikor kérhetik, ha a kiskorú gyerekkel nem utazik együtt mindkét szülő. 

voltbull0 Creative Commons License 5 napja 0 0 116733

tanács: legyen pont annyi dollár kp-ben amennyi a vízom(ok) ára összesen

Nem mindig tudnak visszaadni

Más.

Sharm el Sheik , Dahab vízum nélkül ill sinai vízummal látogatható

vagyis

ugyanaz a hologrammos matricát ott díjmentesen ragasztják be

természetesen "free" felirattal

Tamás Kocsis 9900 Creative Commons License 5 napja 0 0 116732

Sziasztok. Június 02-án indulunk két hétre Hurghadára, esetleg valakik akik akkor indulnak?

Mária Feldman Creative Commons License 5 napja 0 0 116731

Hello! Ma delelott beszeltem a nagykovetseggel a vízum miatt. Ott helyszínen adják az uniós országokból érkezőknek gond nélkül. Az úriember arról is tájékoztatott hogy 25 dollár és nem kell hinni remhireknek ami a neten folyik pl: csak itthon igényelhető! Bármilyen változás lesz a honlapon megtalalhato lesz! Viszont a lányom miatt nem sok tanácsot tudott adni, csak annyit hogy a gyamhivatalt kérdezzük meg...

Előzmény: evi.b. (116730)
evi.b. Creative Commons License 5 napja 0 0 116730

Hallottatok arról, hogy a vízum díjat esetleg drasztikusan emelni akarják? Elszörnyülködve hallgattam tegnap egy utazási irodánál, ahol befizettünk az utunkat. Furcsának találnám pont azért, mert cél a turisták visszacsábítása. Remélem ez csak rémhír. Tudtok valamit?

zsuzso100 Creative Commons License 6 napja 0 0 116729

Persze, hogy megkapjátok, egy egyszerű kis matrica, amit azonnal beragasztanak! Illetve az izraeli pecsétet nem szeretik az útlevélben arab országokban!

Erről a témáról már volt szó a csoportban, pontosan nem emlékszem, de elvileg jó ha van nálatok ilyen papír, de nem szokták kérni.

Előzmény: Mária Feldman (116728)
Mária Feldman Creative Commons License 6 napja 0 0 116728

A beutazás után minden esetben megkapja az ember a vízumot? Most próbáltam a nagykövetséget felhívni, de sajnos csak angolul beszélnek én pedig csak németül...😭A nagylanyom miatt aggódók, mert az előző hazassagombol szuletett és ugyan hivatalosan el velünk kinn, de félő hogy ez nem ilyen egszerű. A férjemmel házasok vagyunk és mar a nagylány elmúlt 16 éves de biztosan kell egy hivatalos papír az apától! 😭😭

Előzmény: showtimes (116727)
showtimes Creative Commons License 6 napja 0 1 116727

Vízummal nem érdemes vacakolni, majd kiváltod a reptéren. Bankokban van bankomat, az elegánsabb üzletekben lehet kártyával fizetni, de biztonsági okokból nem javasolnám. Nálam csak biztonsági tartalék gyanánt van keleten.

Mire kell vigyázni? Erőszakos árusok, ha nem tudsz alkudni akkor nagyon átvernek, zsebtolvajok, utcán nem szabad pénzt váltani, "habibi vadászok" - magyarul partnervadász arabok, akik a végén általában sokba kerülnek.

Előzmény: Mária Feldman (116724)
zsuzso100 Creative Commons License 6 napja 0 1 116726

Vízumra mindenképpen dollárral jársz jobban, sokszor euróban is ugyanannyit kérnek. Borravalónak szintén az 1$, de ha átváltod helyi pénzre, akkor a euró is szuper!

Mennyi pénz kell: számold össze, mennyibe kerülnének a fakultatívok, szeretnétek-e este beülni kávézóba...ajándékokat vásárolgatni. De igazából nem kell sok! Neked is ajánlom figyelmedbe Face csoportunkat, ott összegyűjtöttünk fontos kérdéseket, meg egyébként is találhatsz hasznos dolgokat! :)

Előzmény: Mária Feldman (116724)
feketefelho Creative Commons License 6 napja 0 0 116725

Szervusz.

Készpénz mindenhol használható, kártyát nem nagyon fogadnak el, bankautomata ugyan van, de én nem mertem bedugni a kártyámat (olyan félkarú rablószerű, csillogó-villogó játékautomatának nézett ki a szerkezet). Dollár jobb, mert abból papír az 1$-os az € meg fém, azt nem tudja olyan jól beváltani akinek a baksist adod.

A saját pénzüket mindenhol elfogadják, bankban válthatsz (a szálloda pénzváltója kártyát nem fogadott el, csak kp-t).

Mire vigyázz?!

- a pénzedre (nem hagyunk szem előtt semmit a szobában, sem a parton)

- mosatlan gyümölcsöt (mosottat se nagyon) egyél.

Mi Safagában voltunk, ott ez volt a helyzet, Hurghadában lehet jobbak a pénzváltási viszonyok.

Mennyi pénzt vigyél?!

Érdeklődj utána mennyibe kerülnek azok a kirándulások, programok, ahova el szeretnél menni, ezen kívül (felül) lehet vásárolni néhány "ereklyét", parfűmöt, teát, stb. (de pl tea itthon is kapható és nem drágább - török boltokban-, mint kint).

Előzmény: Mária Feldman (116723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!