Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

saválló 2014.07.31 20:20:44 © 108970

A tabai topik olvasásával amúgy sincs probléma mert alig-alig van hozzászóló, vagyis oda utazó.

A felsoroltakon kívül ugye olvasom még a kajás török topikot is + még 1-2 másfélét is, ebből ugye baj nem származhat.:)

Tulajdonképpen nem csak Egyiptom az egyetlenegy nyaraláshoz szóba jöhető úti cél, tájékozódni mindig érdemes.

Előzmény: andi.x (108969)
andi.x 2014.07.31 20:09:10 © 108969

Saválló!

Szoktam persze, csak ritkábban, mert azok nem pörögnek ennyire :)

Itt jó fejek vannak, sok a beszámoló!

Persze ha van ötleted szívesen veszem :)

A.

Előzmény: saválló (108965)
bertalan656 2014.07.31 20:08:35 © 108968

Bocs, szoba 3305-3006.

Előzmény: bertalan656 (108967)
bertalan656 2014.07.31 20:05:37 © 108967

Kedves Bajusz82!

Természetesen bármi érdekel, kérdezz. Mi a Taurus tourssal voltunk, semmi probléma nem volt. Kb 30-40 perc volt a transfer , nem hosszú. A hotelben normál szobát kaptunk, nem fizettünk külön a recepción két egymás melletti gyönyörű szobát kaptunk a recepció szintjén , nem kellett liftezni, közel az étteremhez (3005-3306) a tengerre és egy kis medencére volt gyönyörű kilátás.Strandtörölköző van nem kell vinni, naponta cserélik. Sör csapolt finom volt a fiúk szerint, dobozos fizetős. Kóláról bocs nem tudok, nem ittunk. Bort ittunk,a  vörös száraz ,finom, és a rosé is nagyon finom. Minden koktél all inc. a mohiton kívül , finomak , nekünk legjobban a medence bárban ízlett, ha Ibrahim csinálta. Ha valami érdekel, kérdezz, üdv.

Előzmény: Bajusz82 (108909)
Zaska 2014.07.31 20:03:08 © 108966

Sziasztok!

Eurót vagy dollárt érdemesebb vinni?

Köszi

saválló 2014.07.31 19:56:04 © 108965

"Jó volt olvasni, köszi"

Más utazós topikot nem szoktál olvasni?

Az Egyiptomiak ugye alap..Marsa...Taba...SSH+ Jordánia..stb...:)

Előzmény: andi.x (108964)
andi.x 2014.07.31 19:36:20 © 108964

Tabaszi!

Örülök, hogy "rossz" helyre tetted fel!

Jó volt olvasni, köszi

A.

Előzmény: Tabaszi (108952)
beach2014 2014.07.31 18:37:34 © 108963
Mentáscsoki! Nagyon köszönöm elölre is! Addig is jó nyaralást!!!!
Előzmény: mentáscsoki (108957)
showtimes 2014.07.31 17:46:57 © 108962

A télikabát is javasolt a Szaharába, mert télen éjjel akár fagyhat is :) Én voltam quad túrán és alapesetben bőven elég egy könnyű, hosszú nadrág, valamint egy ujjas póló.... de vannak akik rövidnadrágban és atlétában jönnek (elég nagy a leégés kockázata). A felverődő homokot meg ki lehet kerülni oldalt mozgással, ha te vezetsz, egyébként nyelheted... akkor jól jön egy kendő. Egyébként feltétlen kell fejfedő, a lényeg, hogy legyen karimája, pl. taxaszi kalap, ami árnyékolja a tarkód.

n.tomika 2014.07.31 17:13:10 © 108961

Nyílván mikor lejelentkeztél a recepción adnak 2 embernek 2 törölköző kártyát! aztán mikor kiváltottad a 2 kártyára a 2 törölközőt addig minden ok!csak liviszed a partra,a homoks lábaddal összekoszolod, este rohansz 3/4 6 kor hogy a 6ig cserélhető törölköződ visszaváltsd kártyára és már elkűldenek, hogy majd holnap (hát mondtam magamba a sokadik napon hogy majd holnap a q............ád) aztán mikor reggel viszed h kicserélnéd, hogy koszos akkor ha nem a kártyát adod amiért kapsz újat, akkor kéri a pénzt! szóval 1x1 nap csere de az is csak akkor ha ügyes vagy és eléred 3/4ed 6 előtt a törölközős fiút, ja és a 3helyből olyankor már csak 1 üzemel pont a legfelső a fő épülett előtt ami a parttól 10perc séta!magyarúl fél 6kor vidd vissza a törölköződet ha szerencséd van vissza viszed, ha nem marad még egy pár napig!mert ugye szerettünk mi is 7ig a parton lenni. hát ez még most is bosszant, nem hogy ott, mikor rohansz, hogy leadd és az arcodba mosolyog a fiucska, felűl a biciklijére és elhajt!

Előzmény: pistu67 (108959)
saválló 2014.07.31 16:59:21 © 108960

"1nap 1et adtak,ha cserélni akartad akkor 1$ volt az ára."

Strandtörölköző....az ember mindig hall vmi újdonságot...eddig még ilyenről sem hallottam, fizetős a törülköző csere ha neadjisten napközben ki akarom cserélni.:(

pistu67 2014.07.31 16:51:50 © 108959

Szia n. tomika!

1nap 1et adtak,ha cserélni akartad akkor 1$ volt az ára. Nekem ez Nagyon nem tetszett.

Fejenként adtak egyet, vagy kettőtöknek?

Előzmény: n.tomika (108958)
n.tomika 2014.07.31 16:35:09 © 108958

Szia!  Én nem voltam sivatagi túrán de attól aki volt hallottam h homokviharba keveredtek és össze vissza verte a homok mindenüket, ebből adódóan gondolom zárt ruha ajánlott.  Furdőcipő használat szerintem mindenhol ajánlott. Én a nubia partján nem tudtam volna nélküle bemenni.  Nah jó a gifftun on már ense vettem fel!törülközőt elvileg adnak.nekünk a Nubiaban úgy volt hogy 3helyen adták fent a medencénél jó messze a parttól. 1nap 1et adtak,ha cserélni akartad akkor 1$ volt az ára. Nekem ez Nagyon nem tetszett. Továbbá 6ig volt medence elvileg addig cserélték a törülközőt, de 3/4ed 6-kor már elkuldott hogy majd holnap. Persze másnap már csak pénzért cserélte. 3napig is hordtuk mire ki tudtuk cserélni. Hát ennyit a Nubiarol!!!! De amúgy ha most lehetne gondolkodás nélkül vissza mennek. 

mentáscsoki 2014.07.31 16:03:07 © 108957

Szia beach2014!

Mi aug. 3-10-ig leszünk ott. Majd írok véleményt, ha nem felejtem el. De csak jót, hogy ne vegyem el a kedved.

Abban tudnátok tanácsot adni, hogy sivatagi túrához milyen cipőben/szandálban érdemes menni?

A tengerparton szoktak törölközőt adni?

Vízicipőt érdemes vinni?

Előzmény: beach2014 (108956)
beach2014 2014.07.31 15:42:19 © 108956

Sziasztok! Augusztus 12.-én megyünk a Caribbean world soma bay-be. Valaki esetleg akkor és oda?

anita1014 2014.07.31 15:23:51 © 108955

Én nem bántam! :)

Bátrak vagytok!! :)

Előzmény: Tabaszi (108954)
Tabaszi 2014.07.31 13:32:26 © 108954

Bocsi mindenkitől, rossz helyre tettem föl :)

zsuzso100 2014.07.31 13:26:55 © 108953

Igen tudom, voltam ott strandolni. 40ezer kb a különbség 2 hétnél.

Előzmény: zsuzso100 (108950)
Tabaszi 2014.07.31 13:26:48 © 108952

Egy kis élménybeszámoló, ahogy ígértem:

Miramar Resort- Taba-Heights

Kicsit hosszúra sikerült :)

A Hotel:

5*-nak nem neveznénk, még ha nem nézzük a vizes katasztrófát  ami májusban érte, akkor sem.

Az épületekre ráférne a festés, nagyon megkopottak. A szobákkal nem volt gond, nagyon tágasak, és a fürdőszoba is tetszett! Viszont nem hajtogattak törölközőkből figurákat, amit hiányoltunk is, pedig kiraktuk a borravalókat..., és tea, vízforraló sem volt.

A kert Gyönyörű, a Sofitel elbújhat mellette, nekünk az a Hotel nem tetszett, talán a parti elrendezése  volt szebb mint a Miramarnak.

Ami tetszett, hogy 5 medence van + egy Jacuzzi  :)

Eloszlott a tömeg, így nem egymás mellett volt a sok ember. Mindig volt elegendő napágy a medencéknél és a parton is, bár volt, hogy a kedvenc medencénk mellett már nem akadt nekünk hely.

Az ellátás:

Nem volt olyan jó mint Hurghadán, kevesebb választék, a minőséggel nem volt különösebb gondunk, a levesek nagyon ízlettek.

Különben a szokásos,: grillezett csirke, marha sültek, kígyózó sorok a sült krumplis pultnál J, rák, grillezett tengeri halak, rizs, krumpli, párolt zöldségek, többféle gyümölcs, a friss datolyák isteniek voltak.

A part-víz:

A part és a vízben a korallok, halak gyönyörűek, két móló tartozik a hotelhez, a hosszabbnál van nagy élet! :)

Apálykor rengeteg tengeri csillag kint ragad a köveken, és a sekélyebb vízből szinte kilógnak a tengeri sünök, uborkák. Ilyenkor teljesen a korall falig ki lehetett sétálni a vízben.

A Sofitel mólóját is használtuk, de a Miramaré viszi a pálmát!!! Még a hajós sznorizók is ott tanyáztak :)

Kirándulás:

Egy nagy kiránduláson vettünk részt Izraelben.

Na, jól indul a dolog, gondoltuk J  Oroszok…..

Kézzel-lábbal mutogatás + Google fordító használatával befizettük az Orosz csoporttal való 2 napos utunkat az Anubis tabai idegenvezetőjénél, de nem ő jött értünk. Egyébként idéntől 2 naposra szervezik a fakultatívat, 155 Euró/fő volt az ára.

Kicsit paráztunk, hogy biztonságos-e kimenni oda, de megnyugtattak, hogy minden nap mennek csoportok, és még külön kértek nekünk egy Angol nyelven beszélő izraeli idegenvezetőt, Dáliát. Így nem az oroszokkal kellett mennünk végig, azt végképp nem értettük volna :)

Velük csak a buszon utaztunk, és a szálláson étkeztünk együtt. Az is elég volt :) Bár  a nagy többség meglepően kedves volt.

Egy Francia hölgy és az ő Belga párjával együtt 6-an voltunk a kis angol nyelvű csoportban. Érdekes volt, mert mindenki csak „Little” beszélt Angolul, mégis megértettünk szinte mindent. A kérdésekkel már gondban voltunk, de nagyon jól sikerült kirándulás volt végig.

Izraeli hölgy lévén Dália mindent megmutatott, még egy eldugott kis helyre is elvitt minket, és egy ismerős vendéglőjébe is bementünk toalettre. Pazar kis étterem volt, kívülről nem gondolná az ember :)

Az utazás egyébként reggel 06:45-kor indult, akkor jöttek értünk a szállodához. A tabai határnál Izraelbe 3 és fél óra alatt jutottunk át, ami átlagosnak mondható, tülekedő oroszokkal

Na, az izraeli határőr kiscsaj (volt vagy 20 éves), jól kifogott minket. A születési helyemet, ami egyébként Nyíregyháza, nem tudta elolvasni…. nem tudom minek az neki, de fel kellett olvasnom :)

Aztán ideadta az útlevelemet, a férjemét elvették, hogy majd később visszaadják, menjünk csak tovább.

A barátaink útlevelét is elvették, amit ők 10 perc múlva megkaptak, de a férjemét csak fél óra múlva adták, többszöri kérés után. Nem tudom mit csinálnak ilyenkor velük….

Ezután még kikérdeztek, hogy honnan jöttünk, hová megyünk, meddig leszünk, mikor jövünk, mit akarunk az országban…alig értettük, de pecsételtek, és ez a lényeg :)

Öt ellenőrzés után végre mehettünk az izraeli buszhoz, mert hát ugye az egyiptomi nem mehet át a határon.

Fél 11-kor úton voltunk beljebb az országba. Egyébként kellemes csalódás volt Izrael! Tiszta ország, a határon olyan toalettjük van, hogy még itthon sem nagyon van olyan rendezett és tiszta, illatosítóval meg minden :)

Útközben megálltunk EIN BOKEK-ben a Holt-tengernél. Akkor még csak ebédeltünk, vásárolhattunk, és megnéztük a tengert közelebbről. Nagyon szép helyen voltunk, nagy Hotelekkel és a hegyekkel.

Ezután irány Jeruzsálem, ahol egyedül az Olajfák-hegyére nem tudtunk felmenni, mert le volt zárva.

Siratófal, Ortodox-keresztény templomok, palesztin bolt után este 9-kor értünk Betlehembe, ahol a 3*-os Royal holtelben szálltunk meg. Semmi Extra, de itthon is annyit adnék rá. Vacsora nem nagy választék, de ehető, üdítőt vennünk kellett hozzá.

Másnap fél 6-kor reggeliztünk, majd irány a születés temploma, Jerikó és a Jordán folyó a Palesztin oldalon. Na, az már nem egy tisztaság mintaképe, de szép látnivaló :)

Délután már a Holt-tengerben fürödtünk, ill. lebegtünk. Nagyon nagy élmény, aki teheti ne hagyja ki!!  Kb. két órás szabad program és ebéd után indultunk vissza Egyiptomba. határnál simán átjöttünk 10-15 perc alatt, de az egyiptomi beléptetés egy fejetlenség!!!  Nem olyan mint a reptereken, mert itt összeszedik az útleveleket. Mindegy ki fia borja, melyik ország lakója. Csoportokban kihozzák, és odaadják az egyik utazónak, ő meg sorolja a neveket, és osztogat…..kiejteni meg egyáltalán nem tudják ugye más országban élők nevét, úgyhogy tiszta vicc volt az egész, jókat nevettünk kínunkban J Bár mások is…. vicces volt a nevemet egy orosz szájából hallani :)

De ha az ember belegondol, hogy hivatalos iratokat csak úgy bárkinek odaadják, és odaadhatják….. durva. Rohangáltunk a kis csoportok között, mikor kihoztak egy-egy adagot, nehogy esetleg valaki félrehallva nevét elvigye a miénket…

Ez nem tetszett, sőt bosszantott minket, de ezt leszámítva nagyon szép út volt, gyönyörű Izrael, és semmi gond nem volt kint! Ez a lényeg!!! :)

Emőke1 2014.07.31 13:15:50 © 108951

Szia, a Triton Empire Beach viszont tengerparti, és a Three Corners Sunny Beach is. Me az empire Beachben voltunk 2 éve, nekünk nem volt semmi gondunk, nem csilivili, de nem voltunk betegek :) A Sunny Beachet is dicsérik:)

Előzmény: zsuzso100 (108950)
zsuzso100 2014.07.31 13:13:45 © 108950

Nekünk most szóba jött a Triton Empire is...bár ugye az nem tengerparti.

Ha ennyire telnek a gépek, akkor hétvégén legkésőbb dönteni kell, augusztus 24. megtelt, szeptember 7-én 9 hely, gondolom augusztus 31-én sincs sok.

Előzmény: andalma (108949)
andalma 2014.07.31 12:46:51 © 108949

Szia!

Köszi az eddigi segítséget, kaja ide-oda úgy döntöttünk hogy szept 7-től a Shedwanba megyünk :)  Taurusnál foglaljuk.  Holnap fogjuk befizetni.

Azt mondták hogy még 9 hely van a repülőn...

Ha visszaigazolják, jövő héten várhatsz tőlem egy e-mailt, addig összegyűjtöm a kérdéseimet!

Üdv

Andi

Előzmény: zsuzso100 (108843)
andalma 2014.07.31 12:42:19 © 108948

Szia!

Köszi szépen az infót, átbeszéltük és a strand miatt inkább a Shedwan mellett döntöttünk.

Üdv. A.

Előzmény: andi.x (108849)
zsuzso100 2014.07.31 12:19:46 © 108947

Nem mennek sokan Marsára, szerintem írj Lidonak hány fő kell, hogy onnan is induljon Luxor, mert alapjában a hurghadai csapathoz csatlakozik.

Előzmény: Lupus84 (108944)
Redsil 2014.07.31 11:54:56 © 108946

Az Arabesque-nél a parton jó szellősen vannak a napágyak és nincs annyi orosz. Ha most fizetném be a nyaralásomat, inkább azt választanám, egy csillag ide vagy oda.  Mivel a szobákban nem jártam, csak a youtube-os kisfilmekre tudok hagyatkozni. Szerintem a Sunrise-ban semmivel sem jobbak a szobák. Az sem az a csilivili kategóriás 5*. A Tropitellel összehasonlítva pl. nincs lcd tv, nincs a kis samponhoz balzsam, nincs vízforraló a szobában. Az anyagminőségről, állagról ne is beszéljünk. A fürdőben pl. a szappantartó rácsai ki voltak töredezve. Sajnos nem nagyon figyelnek az ilyenekre, elkezdődött ott is az amortizáció. Persze az ilyenek nekünk nem számítanak, csak azért írtam le ezeket, hogy lásd, nem kell hanyatt esni az 5 csillagtól. Az ellátásban persze nem tudom, milyen különbségek vannak, de nyaraltam már többször 4 csillagosban és mindig volt elég ételválaszték.

Előzmény: Lupus84 (108944)
zsuzsooo 2014.07.31 11:23:27 © 108945

Sziasztok!

Már egy ideje nézegetem a fórumot és nagyon sok jó tippet osztottatok meg, úgyhogy ezt köszönjük. :) 22-én indulunk egy két hetes turnusra Kartago Tourssal a Mirage New Hawaii-ba. Biztosítást még nem kötöttünk, úgyhogy erről szeretnék érdeklődni, hogy melyik biztosítónál érdemes. 

Előre is köszönöm a választ!

Üdv:

Zsu

Lupus84 2014.07.31 11:14:44 © 108944

Persze, láttam ,hogy van. A kérdés inkább úgy szólt mennyi a valószínűsége, hogy össze is jön. Még a Makadi-öbölnek is felára van és ott is vadásszák itt az embereket egy-egy programra. Nem örülnék, ha leutazom és utána nem jön össze.

Lehet, hogy érdemesebb lenne a Fort Arabesque 4*-be menni a Sunrise Royal Makadi helyett? A jobb part miatt és lehet kevésbé zsúfolt. Sokat jelent az az egy csillag?

Előzmény: showtimes (108943)
showtimes 2014.07.31 09:55:45 © 108943

nézd meg a honlapját, minden program rajta van

Előzmény: Lupus84 (108941)
anita1014 2014.07.31 09:12:43 © 108942

Igen, már én is utána néztem :(

Ééés nagyon nem látok szuper jó last minute árakat :(

De sikerülni fog!

Szerencsés keresgélést, biztosan találsz megfelelőt!

Előzmény: seafan (108908)
Lupus84 2014.07.31 09:08:38 © 108941

Köszönöm az információkat mindenkinek.

A sok orosz és az élővilág eléggé Marsa alam irányába mozdít.Tudja vki, hogy Lido onnan is gond nélkül szervez utat Luxorba?

Előzmény: Redsil (108928)