Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zsuzso100 4 órája Creative Commons License 110995

Én nem voltam olyan régen...május végén. De szép szálloda, szép részen..és ha az oroszok beteszik Makadiba a lábukat...hááát...én sok jóra nem számítok. :(

Előzmény: bmaria23 (110992)
sgah 6 órája Creative Commons License 110994

Köszönöm az infókat, bár elbizonytalanodtam a szállodát illetően... nem tudom a javuló tendencia kitart e karácsonyig...

Akik a Titanic Beach/Palace -ban voltak mostanában ott is hasonló a helyzet???Milyen a partja? Gyerekeknek alkalmas a fürdésre?

camel1237 7 órája Creative Commons License 110993

Nekem azért tetszik a beszámolód, mert humorral kezeled ezt az "orosz" problémát. Szerintem akkor hibáztak ezzel a hotellel nagyot. amikor ennyire nagyra tervezték, és az már nagyon régen, még a válságok előőtt történt. De azért elgondolkodtató, hogy az oroszok, még ha sokan is vannak, tudnak utazni, mert bizony mi magyarok már kevésbé. Várom a beszámolód folytatását.

Előzmény: bmaria23 (110980)
bmaria23 7 órája Creative Commons License 110992

Szia zsuzso100!

Bizony megváltozott! :( Régebben valóban így volt,ahogy írtad!Összebarátkoztunk egy ott dolgozó fiúval.Jól beszél angolul,németül,franciául,svédül,persze oroszul is,de mindig letagadja a oroszoknál, és mondja nekik,hogy forduljanak a kollégájához,mert sajnos nem érti amit mondanak. :D ..ő mesélte,hogy az elején nagyon kulturált volt a hotel.Szinte egyáltalán nem voltak oroszok..Akkoriban angolok,németek,svédek,hollandok kevés magyar stb. alkotta a vendégek 90%-át.Aztán jöttek az oroszok!! :( Állítólag olyan kedvező áron utazhatnak a hotelbe,hogy ezért-e nagy kontraszt.Így viszont a nyugati vendégek szépen lassan teljesen elkopnak!Főleg,hogy a személyzet nagy része,azzal a kevés svéddel,némettel,hollanddal aki még odamerészkedik,rögtön oroszul ,a ő stílusukban ,sokszor kioktatóan viselkedik..aztán hiába kérik sűrűn az elnézést! :( Nevetve mesélte,a fent említett ismerősünk,hogy sok szobában négyen,öten laknak az oroszok.Nekik ez sem probléma. :(

Előzmény: zsuzso100 (110982)
zsuzso100 7 órája Creative Commons License 110991

De jó...a nagyon rossz időből mentek, a nagyon jóba! :)

Előzmény: FODI_21 (110990)
FODI_21 7 órája Creative Commons License 110990

Okt. 24-én, azaz most pénteken Taurus-szal.

Előzmény: zsuzso100 (110988)
tornius 8 órája Creative Commons License 110989

Sziasztok!

Mi is készülünk Hurghada-ba! :-D Nagyon jó árat tudtunk kifogni, egy egyedülálló online utazási foglalói portálon keresztül.

Ezeket az utakat akár TE is eltudod érni. http://firefliesutazo.blogspot.hu/

vagy a http://www.fireflies.com címen.

zsuzso100 8 órája Creative Commons License 110988

Mikor is mentek?

Előzmény: FODI_21 (110986)
showtimes 8 órája Creative Commons License 110987

Lejjebb van az elérhetősége Briginek (Liliomtours), magyar utazásszervező, 8 éve él Egyiptomban....

Előzmény: FODI_21 (110964)
FODI_21 8 órája Creative Commons License 110986

Köszi, most már "megvilágosodtam".

Előzmény: zsuzso100 (110984)
atucika 9 órája Creative Commons License 110985

Egyiptomban október 3-án nem volt óraátállítás. Ugyanannyi idő volt kint, mint itthon. Feltételezem, hogy amikor itthon óraátállítás lesz, akkor lesz 1 óra a különbség. 

Előzmény: FODI_21 (110983)
zsuzso100 9 órája Creative Commons License 110984

Jelenleg egyidőben vagyunk, hétvégi óraállítással előttünk lesznek egy órával, ők szeptember végén tekertek órát, így egy hónapig ugyanannyi (volt) az idő.

Előzmény: FODI_21 (110983)
FODI_21 9 órája Creative Commons License 110983

Ki tudja pontosan, hogy van Egyiptom-Mo. között az időeltolódás? Elméletileg +1 óra van odakint, de ugye most hétvégén lesz az óra visszaállítás itthon. Akkor +2 óra lesz a különbség okt.26-tól? De feltételezem, hogy Egyiptomban is van óra visszaállítás valamikor, szóval most akkor hogy is van ez?

zsuzso100 9 órája Creative Commons License 110982

Húha...mintha én nem is ebben a Sunwingben jártam volna. Akkor kezdték megnyitni az oroszok előtt a Red Sea hoteleket, de ahogy látom ez egy nagyon rossz ötlet volt, mert leharcolják az egészet. Akkor meg is jegyeztem, hogy vannak oroszok, de mivel drága hotel, ide biztosan a kultúráltabbja jön...akkor ez ezek szerint sajnos megváltozott. :(

Előzmény: bmaria23 (110979)
FODI_21 12 órája Creative Commons License 110981

O.K., köszi a felajánlást, élni fogok a lehetőséggel!

Előzmény: Hajma (110970)
bmaria23 13 órája Creative Commons License 110980

Fakultatív programok:a tavalyihoz képest nagyon felmentek az árak..így mi magunk oldottuk meg az elfoglaltságunkat!Minden nap ingyenes buszok indulnak három uticél felé a Makadi Palace elől.Mi ezeket kihasználtuk bevásárlásra stb..Lesétáltunk a part mentén a Tiához... onann indul a submarine ..Tessék sokat alkudni!!!A fiam nagyon élvezte az élővilágot!Sajnos ő még sznorizni úgy sznorizik ,hogy beleteszi a fejét a tengerbe,majd 10 másodperc után kikapja:"Szépek a halak!" felkiáltással és aznapra be is fejezte.Ezért jó a submarine,vagy az glass boat.Mindenféle akumulátoros autók,háromkerekű herkentyűk is vannak a Tiánál fél óra 10 dollár.MINDENKÉPP DOLLÁRT ÉRDEMES VINNI EGYIPTOMBA!!Sokat sznoriztunk a férjemmel!Gyönyörű az élővilág a partnál!!!A parton szemben állva a tengerrel ,a bal oldalon érdemes messzire kiúszni!!Fényképeket majd töltök fel!Mindenkinek ajánlom a part jobb oldalán lévő Aquarius Diving Clubbot!!!Velük búvárkodott a férjem+ mindenféle vizisportokra velük mentünk!!Ajánlom a para cylingezést is!Mi többször voltunk!Fantasztikus volt!Ott dolgozik a Diving Clubbnál Andrea!Ha valaki nem tud jól nyelveket az sem lehet akadály,mert ő mindent elmagyaráz,sokat segít!Mindenképp ajánlom Őt,Őket!

Még valami!!!Kedves szülők!A kicsi gyermekekre tessék vigyázni!!Tudom,hogy ez nem általános,de tényleg csak egy percre fordultunk el és nem tartottuk szemmel a fiunkat,mert beszélgettünk,és addig egy "bácsi" megpróbálta becsalni a vizbe játszani és édességgel kínálta!! :( Szerencsére a fiam nyomban szaladt hozzánk..és mesélte,hogy mi történt..persze a férfi felszívódott..annyit tudott róla mondani,hogy fatal volt és bermuda nadrágos..ez alapján pesze nehéz előkeríteni..!! :(((((

Folyt.köv!

bmaria23 13 órája Creative Commons License 110979

Minden tiszteletem a kivéteknek az oroszok között!!Van olyan is!Megismerkedtünk egy nagyon kulturált családdal!Sajnos mégis azt kell,hogy írjam,a megtapasztaltak alapján, a 99%-uk rendkívül közönséges!Ha mi 40 évvel vagyunk lemaradva Erópától,akkor ők 100-al! :(

Programok:gyermekeknek ideális a szálloda!Sok mindent úgy alakítottak,hogy a gyemekek jól érezzék magukat!Berni maci és Lollo zsiráf az összes gyermek nagy kedvence lesz! :) Most a csúszdákra és a vizes szórakozási lehetőségekre nem térnék ki..sokfélék!Ezt mindenki láthatja a katalógsokban,utazási ajánlatokban,honlapon stb..Esténként remek animációs programokkal várják a kicsiket!Hatalmas bulikat szerveznek az animátorok..általában a Show bárban.Csütörtökön nincs semmi program,a kinti éttermeknél olyankor hastáncot csodálhatunk,feltéve ha egy orosz büszke apuka nem megy fel a színpadra és taperolja meg a táncosnőt ,mert az bizony érzékeny, és sírva elrohan, és akkor vége a műsornak.Péntekenként szintén hastánc és orientál műsor van az Afrika bárban.A felnőtt zenés műsorok közül az Abbát és a Rock műsort láttuk,nagyon jó volt!Ajánlom!Egyéb animációs elfoglaltságok is akadnak..főleg atengerparton lehet tornázni,táncot tanulni stb..

Fakultatív műsorok

bmaria23 13 órája Creative Commons License 110978

Az oroszokról tömören:szerintem humor nélkül nem lehet őket elviselni!!Mi sokszor könnyesre nevettük magunkat a férjemmel!! A kérem ,és a köszönöm szót nem ismerik!

Egy orosz "hölgy" elkezdte ütlegelni és rángatni a pincért amiért nem hagyta ott a félig megterített asztalunkat és nem az övével kezdett foglalkozni,hanem a türelmét kérte!Mindent összetúrnak a étteremben nem marad utánuk,csak disznóól!A tojásrántottát simán meglekvározzák vastagon,a palacsintába virslit és kristálycukrot tesznek,vagy rakott palacsintát készítenek egy-egy minivajjal minden réteg között.A szusik tetején elkennek egy csikitortát és úgy lapátolják be..és pazarolnak és pazarolnak...Egy orosz anyuka simán előkapta a cicit egy elegáns étterem kellős közepén,mindenkivel szemben ülve,hogy megszoptassa a kis Grísát és közben sűrűn töltögette magába a vörösborokat,mert ugye a folyadékpótlás az ugye kell! :D 10-kor nyitnak a bárok..kígyózó orosz sorokat látni mindenütt..és hordják az italall megtöltött poharakat.8 pohár/kop. úgy,hogy mindenújjuk benne ázik az italba,ha ez csak két pohár,a  körömáztatást akkor is kötelezőnek érzik! :D Ha egy orosz a csúszdaparknál a kezét nyútja az nem azért van,hogy segítsen kimászni a matracból,hanem azért,mert ha kicsit megemelkedsz ,akkor a másik kezével ki tudja rántani alólad a matracot! :D Ha ki szeretnél szállni a liftből,az nem biztos ,hogy mindenesetben sikerül,mert pl. ha 3 jégkrémes gyerek ,két megtermett bárisnya és egy gumikrokodil tol vissza,akkor lehet,hogy feladod és a lift oldalához préselve mész még két kört!Vagy ha beszáll melléd egy konplett család és még látják,hogy van egy pici hely a kkor a 190-es kopasz orosz apuka lazán elkezdi felfújni a családi matracot,mert ugye idő az nincs..avégén csak úgy tudsz távozni,ha te is segítesz a családnak kitolni aput!Két hétig folyamatosan neveltem őket,de hiába! :D Sorban állsz és te  következel?Egy frászt barátom!!Minimum még két orosz eléd kerül!Hogy honnan?Ki tudja!

karoly0317 26 órája Creative Commons License 110977

nagyon jó beszámoló, bár remélem az Aqamarine színvonala nem csökken, hogy így átcsábították az alkalmazottakat, már csak pár óra és mi is megyünk vettem + poggyászsúlyt 8kg 6400.- Ft volt inkább nem kockáztatok 

Előzmény: bmaria23 (110976)
bmaria23 27 órája Creative Commons License 110976

Elkezdem a beszámolót a Sunwing hotelről!

A utazás: a sokak által kritikákkal megfogalmazott és megtapasztalt budpesti indulást hamar elvetettük,így Bécsből indultunk.A repüléssel kapcsolatban semmi különöset nem tudok megfogalmazni..minden rendben zajlott..hármónkra a 69 kg-os súlyhatárba is belefértünk..:D A transzfer a szállodába gyorsan zajlott..a Makadi Palace-osokkal utaztunk egy buszon..

Az érkezés:a Sunwinghez érve derült ki,hogy csak mi hárman érkeztünk ebbe a hotelbe.Két rendkívül szinpatikus fiatalember fogadott bennünket a recepción.Az egyik széles mosollyal  közölte,hogy a szobánk már előkészítve vár.Én rögtön a csere lehetőségéről érdeklődtem.Mondta,hogy előbb tekintsük meg a szobát,ha mindent jónak találunk,akkor küldi a csomagokat,ha nem,akkor teljesen díjmentesen újat kapunk.(Ilyennel az ember lánya/utazója ritkán találkozik Egyiptomban! :D) A másik fiatalember elkísért bennünket,közben mindent megmutatott,elmagyarázott,mert a helykihasználás miatt elég bonyolult a szálloda elhelyezkedése.Pl.a háromszintes középső épületsor tetején is hatalmas medencék,bár és édességes sütöde található.Sokat kell liftezni..és bizony így a segítséggel is kellett két nap mire teljesen kiismertük magunkat!A szobánk a 7262-es volt,és nem szorultunk cserére! :) Szép volt és a szokásosnál is tisztább!Értem ezalatt,hogy eddig még mindenhol találtam némi kifogást a takarításban,de itt minden rendben volt.Aztán  kiderült,hogy ez azért van így ,mert minden nap leellenőrzik a takarítók munkáját..tőlem minimum hatszor érdeklődtek,hogy biztos elégedettek vagyunk-e!+ egyszer összetalálkoztam egy hölggyel,aki épp a szobánkat ellenőrizte.Ha valaki kiköltözik,ketten takarítják ki a szobát + egy főnök,aki ezt gondosan felügyeli!Mondjuk az oroszok után ez a minimum!Apropó oszoszok!!Róluk később még bővebben írni fogok!Természetesen sok fotóval is illusztrálom majd a leírtakat.

A hotel:Az elején hatalmas csalódás volt!!!Építészetileg gyönyörű,a kertek csodálatosak,a medencék sokfélék,a part is klassz,de a szobát kivéve mindenütt mocsok  fogadott bennünket!!!!Rengeteg kritikával illettem,illettünk mindent..és szidtuk magunkat,hogy ide foglaltunk és nem a Jaz Aquamarine-baahol tavaly voltunk. Az oroszok minden nap hatalmas disznóólat csináltak a főéttermekből..!A személyet hozzászokott már a sokszor felesleges szépítéshez,takarításhoz és ez nagyon meglátszott a szállodán!!Koszos medencék,a bárokat nem lehetett megközelíteni a bűztől,konkrétan odaragadt a könyököm az egyik bárpulthoz,(egy vidéki negyedosztályú italkimérés különb)!!Az éttermekben gyér választék, retkes,ételmaradékos abroszok, faleveles kert,leírhatatlanul retkes közös mosdók,koszos víz a medencékben,szemetes tengerpart,és rengeteg orosz!!!Minket szeretettel fogadtak mindenütt.Alapjában véve örülnek mindenkinek aki nem orosz,ez az általános meglátásunk.Szenvedtünk a férjemmel egészen az ötödik napig akkor jött egy delegáció reggel,aki végignézte az egész szállodát...és attól a naptól valami gyökeresen megváltozott..először feltűnt,hogy nagyobb az étteremben a választék..aztán láttuk,hogy mindenütt takarítanak,új főnökök jöttek,pár nap alatt nagyon nagy pozitív válozás történt!!!pl.előtte nem adtak csak fejenként 3dl.rostos mango juicet. Elárulta a pincér,hogy ez az utasítás!Megdöbbenve tapasztaltuk,hogy tiszta,jó illatú bárok lettek és vedelhettük a rostos italokat,sőt már a műanyag porból késült italautómatákat is dobozos juiceval töltötték fel!!Kidekorálva megszépítve minden!Mondták,hogy a bároknál is új főnök jött,majd megláttuk a régi ismerős arcot, az Aquamarine bárfőnökét! :DA medencéknél lecserélték a vizet és rendszeresen takarították a falevelektől!Addig a retkes törölközőket cserélték ide-oda..többször végignéztem a tengerparton ahogy valaki visszavitte ..összehajtogatták és megkapta a következő delikvens,aki cserélni akart!Szerencsére ez is megváltozott!És a nem kevés hisztimnek köszönhetően dekorálni kezdték a törölköző pavilont is !:D A fiú már úgy félt tőlem,mint a tűztől!Naponta többször megkeresett a parton,hogy nem koszos-e a törölközőnk,mert szívesen kicseréli ,és láttam-e a napi dekorációt! :D A második hét végén egy nagyon klassz ötcsillagos szállodát hagytunk ott szomorúan!

Étkezés:a szálloda területén 8 étterem van.A főéttermek és a német étteremkivételével mnind csak ajánlani tudom!!Kulturáltak és jók!A többit csak az oroszok miatt nem tanácsolom senkinek,mert ők főleg azokba járnak..a mennyiségre és nem a minőségre törekednek.A főéttermeket kivéve a vacsorához az éttermekbe asztalt kell foglalni!A szálloda bejáratát elhagyva, jobbra van egy kis "bevásárló központ" pár üzlettel és több étteremmel,színes esti programokkal,sisával(hastánc,mutatványosok,akrobaták,stb..)Mi kipróbáltuk az egyiptomi Tam-Tam éttermet,az olasz Maffia éttermet.Az első rendben volt a második után betegek lettünk,azt senkinek nem ajánlanám.Inkább a hotelben lévőt!

A szomszédos szállodák szépek a Spa-nál,és a Palace-nál sétáltunk többször.Igényes szállodák.A Sunwingbe rajtunk kívül csak németországba települt magyarok voltak,illetve menekültek át a Grandból.Nagyon panaszkodtak a gyenge színvonalára.

Hamarosan folyt köv!

bmaria23 29 órája Creative Commons License 110975

ÓÓ!Sajnálom a sok megpróbáltatást!A gép egyik hajtóműve (hiába csúsztattak,hazudtak) valóban a kigyulladt a leszállás után..az utasoknak pánikszerűen kellet elhagyniuk a gépet!Egy ismerősünk rajta volt tőle tudom!Jó,hogy minden jól alakult nálatok a végére!

Előzmény: tricsusz (110835)
bmaria23 29 órája Creative Commons License 110974

Most jöttünk haza a Sunwingből..a gyermekeidnek remek választás,ami az elfoglaltságokat illeti..!Vannak a hotelnek gyengeségei is..majd hamarosan valamelyik éjszaka írok egy hosszabb beszámolót..:)

Előzmény: sgah (110935)
zsuzso100 29 órája Creative Commons License 110973

Üdv itthon, várjuk az élményeket.  :)

Előzmény: bmaria23 (110971)
bmaria23 29 órája Creative Commons License 110972

Kedves Károly!Bizony nehéz betartani a súlyhatárokat!Mi mindig a kézi podgyásznál"csalunk"..Még soha,de soha nem mérték le!Az összes nehéz dolgot..a fiúknak a farmerétől kezve a férfi papucsokig és cipőkig mindent azokban cipelünk..nem a könnyed nyári ruhák,hanem ezek nyomnak a súlyon..+ na meg a rengeteg tisztálkodási szer..persze az már nem mehet a kézibe!

Előzmény: karoly0317 (110950)
bmaria23 29 órája Creative Commons License 110971

Kedveseim!Tegnap értünk haza a Suwingből..majd írok beszámolót+lesz mit olvasnom is!De  egyenlőre rengeteg az intézni valóm+beteg lett a kicsi fiam..pedig igazán remek idő fogadott minket itthon! :)

Hajma 30 órája Creative Commons License 110970

Igen , mi is  a 6.20-al repülünk 24-én.

Most olvasom , hogy mentek Thaiföldre , én januárban voltam, van magyar 

kontaktom is, szívesen segítek, ha kell.A többit ha érdekel priviben intézzük, publikus a mail címem.

Előzmény: FODI_21 (110967)
nhajnika 30 órája Creative Commons License 110969

Szia!

Mi két hete jöttünk haza. Bárhogy is próbáltuk, nem fértünk bele az összesen 30 kg-ba. Már beletörődtünk, hogy fizetni fogunk. Odafelé az én bőröndöm 17 kg volt, páromé 18,5. Kézink is túllépte volna, de azt nem mérték. Mondta a csaj a pultnál, hogy ugye tudjuk, hogy 15 kg a súly? Hát tudjuk, de nem tudunk mit tenni. Maga az üres bőrönd már 5 kg.. :( Jófejek voltak, elengedtek egy "ejnye-bejnyével". Hazafelé még jobban megtömtem a kézit, így lett az enyém 15, páromé maradt 18. Egy szót sem szóltak. De ez azért érdekes, mert akik előttünk voltak, rájuk szóltak, és ott pakoltatták át őket a kézibe. Hozzáteszem a mi csomagunk le volt fóliázva, úgyhogy ha akartuk volna se tudtuk volna átpakolni.... nemtom, min múlik a szerencse. :)

Előzmény: karoly0317 (110952)
FODI_21 1 napja Creative Commons License 110968

Sunrise Select Royal Makadiban melyik blokkokban lévő szobák jók, ha tengerpart (Fort Arabesque-hez) és étterem közeli, csendes szobát szeretnék? Vagy ilyen sokat ne akarjak?

FODI_21 1 napja Creative Commons License 110967

Ha 24-én indultok, akkor egy géppel megyünk. Mi nem merülünk, csak sznorizunk, de azt egész nap.

Előzmény: Hajma (110966)
Hajma 1 napja Creative Commons License 110966

Hotel: Beach Albatros Resort

Iroda: Kartago

Nekünk is van egy ottani magyar kapcsolatunk a programok leszervezésére.

Esetleg majd ez ügyben is egyeztethetünk (mi búvárkodni is megyünk).

Előzmény: FODI_21 (110964)