Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pamics 2014.07.23 01:56:37 © 108494

Most jöttünk meg a Mamlouk Palacból isteni volt. Lidoval voltunk az utopia szigeten és vip Luxorba. Szívesen válaszolok ha kérdésetek lenne.

zsuzso100 2014.07.22 22:48:34 © 108493

Ja igen, vmi rémlik, ez a tavalyi leállás körül volt...szerintem az az időszak nem mérvadó, hiszen azóta olyan sokan jöttek haza csupa pozitív élménnyel, de megértem, ha egy balul sikerült utazás után nem ajánlja, sajnálom, hogy így jártatok.

Előzmény: ajax1 (108492)
ajax1 2014.07.22 21:23:32 © 108492

Szia!

Hosszú lenne most újra írni, de a lényeg a több tucat veréb volt, és a verébszar mindenhol. Széken asztalon és a kajában. Nézd vissza szeptemberi beszámolómat. Ezért cseréltünk a Nabilába. Hozzáteszem az igazgató szerint pontosan 104 vendég volt csak abban a bazi nagy hotelben. A főépületi éttermet bezárták és a parton volt minden étkezés.

Előzmény: zsuzso100 (108465)
ajax1 2014.07.22 21:08:25 © 108491

Marsán. 

Előzmény: Jossyka78 (108447)
Mobius 2014.07.22 20:59:12 © 108490

Sziasztok.

A múlt héten jöttünk haza Egyiptomból.

Hurghada, Hotel Amwaj Blue Beach Resort and Spa.....

Nem voltunk elájulva.

A szálloda tiszta, a személyzet kedves, mindent tisztított vízzel mosnak, ballonokból lehet venni tisztított vizet. Szép a környezet, bár a környék kicsit sivár. Konkrétan nincs semmi a közelben.
Nem volt hajmenéses gondunk, pedig ettünk mindent, gyümölcsöt is. Ittunk jégkockás italt is. Úgyhogy ezen a területen is rendben van.

Eddig minden OK. De sajnos most is ott az a fránya DE!

Az ételekkel volt gondunk. Konkrétan azt hiszem egyszer sem tudtam olyat enni, amire azt mondtam volna, hogy ejha... ez igen!

Reggelire a szokásos dolgok voltak: Porból rántotta, paradicsomos bab, virsli (ami nekünk nem ízlett), felvágottak(2-3 féle ugyanolyan ízű), sajt

zöldség, műzli, pékárú, stb, stb.

Az egyetlen pozitívum, hogy frissen sütnek omlettet és tükörtojást, ami nagyon jó. Konkrétan szinte csak ezt ettük.

A pékárú felhozatala példás, rengeteg féle van. Sajnos szinte mindegyik édeskés, és a fele meg van szórva római köménnyel, ami ha elrágjuk olyan ízű mint valami parfüm :) Pozitívum, hogy folyamatosan sütik a palacsintát és a fánkot.

Reggelihez kévé, tea, juice, és víz vételezhető.

Van gyümölcs is, de nem volt túl bizalomgerjesztő.

Vacsoránál megint csak viszonylag nagy a kínálat, de (és ez szubjektív) nem mi ízlésünk megfelelő a felhozatal.

Én konkrétan minden nap valamilyen frissensültet ettem, amit ott szeleteltek. Ennek a kiszolgálásnak nagy hátránya, hogy főidőben sokat kell sorbanállni, majd mikor odaértem rápakolt a tányérra egy (nekem) negyed adagot, majd egy Bon apetit kifejezéssel jól elküldtek....

Saláta van, rizs van, kruplipüré van, de pld. sültkrumplit soha nem adtak. Pedig azt legalább megette volna a 6 éves lányom.

Amin a legjobban kiakadtam az az ital....

Automatából lehet két féle juicét vételezni. Ez önkiszolgáló.

A pultnál lehet kérni szódát, kólát, spriteot, bort, sört, röviditalokat. Pohárba adják ( milyen meglepő :-) ). Forró pohárba.
Nem túlzok!!! Kevés a poharuk, ezért folyamatosan szedik ki a mosogatógépből a forró poharat. El lehet képzeni, hogy milyen az amúgy sem hideg sör a forró pohárba öntve. Vagy egy langyos kóla.... Grrrrr........

És ez minden este így volt!

Más.... Pool Bár. Jó nagy forgalma van, sokszor 15-2O percet kell sorban állni. Ez egy dolog, elfogadja az ember.

De azt, hogy 11 körül kezd elfogyni minden, az kicsit kínos. Elfogy a hideg sör, (adnak meleget.. fúj)

Elfogynak a koktél alapanyagok is szépen sorban. Olyan dél körül elfogy a jég is. Innentől ami automatából jön (kóla, stb....)az még iható, a többi meleg. Olyan 1 óra, fél kettő körül hoznak újra jeget....
Mit mondjak, igaz, hogy van, de 4O fokban kinek kell melegen az ital? 

Aztán a gyümölcsökről. Van, mint feljebb írtam, de nem túl bizalomgerjesztő. Ringló nagyságú iztelen zöld őszibarack, és magyar mércével íztelen sárgadinnye minden étkezésnél volt. Néha volt szőlő is. Volt Graprfruit felszeletelve. Ez száraz volt és úgy nézett ki, minta már megették volna.
A parton van egy vitamin bár, ahol volt szép gyümölcs, de ez nem volt része az All Inclusive szolgáltatásnak. Jó pénzért vehettünk gyümölcsöt, ha akartunk.

A gyereknek jégkrém csak pénzért.

NOrmális halétel a hal restauranban. Természetesen nem része az All inclusive ellátásnak, külön pénzért.....

Az animátorok csak a lengyelekkel és oroszokkal foglalkoztak. Hozzánk konkrétan oda sem jöttek...

A helyi programszervezúk sem.

Nekik csak az ukrán, orosz és lengyel vendég a vendég.

Nyilván, mert onnan jöttel ők is.

Rengeteg a lengyel és az ukrán vendég. Mivel tömegként tudtak viselkedni, nem mondanám túl kultúráltnak őket. Pofátlanok, nem is kicsit. De ez nem a szálloda hibája.

Röviden ennyit az Amwajról.

Végül is nem éreztük rosszul magunkat, de az étel és ital problémái rányomták a bélyegét az egész nyaralásra.
Közel fél millió forintért többet vártam.

Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok.....

Üdv.

ESTD 2014.07.22 20:30:55 © 108489

Szia m-edit!

Mi aug. 10-én megyünk a Sonestába. Első egyiptomi utunk. Mi Kairóba és Luxorba is szeretnénk elmenni. Gondoltam még egy delfinúszásra. Sajnos nem beszélünk idegen nyelvet, úgyhogy jó lenne, ha magyarok is lennének ezeken a programokon velünk.

De hétvégén beszéljük át  a férjemmel, hogy hova és mikor, meg kivel. Jó lenne egy kis tanács, hogy érdemes beosztani az időt. Ja, meg igazából mit vigyünk majd magunkkal, amire feltétlen szükségünk lehet Egyiptomban az 50 faktoros naptejen kívül. Köszi, ha van valami jó tanácsod.

Előzmény: m_edit (108467)
Redsil 2014.07.22 20:30:53 © 108488

És a széfből való pénz eltűnését nem vizsgálták ki? Mert arra elvileg garanciát vállal a szálloda. Valami kütyüvel meg tudják nézni, hogy milyen kóddal és mikor nyitották ki. 

A mostani lopásnál az ajtót nézték meg egy ilyen műszerrel, hogy mikor, milyen kóddal mentek be rajta. Az már más kérdés, hogy nem derült ki belőle semmi.

Előzmény: Kathy8 (108479)
Szaszi1993 2014.07.22 20:30:11 © 108487

Köszönöm a tippet :) Nem feltétlen fontos, hogy a belvárosban legyen, mert oda tulajdonképpen taxival is be lehet jutni :)

Előzmény: zsuzso100 (108478)
Redsil 2014.07.22 20:27:54 © 108486

De, érdekes, már az előző hozzászólásodnál is elgondolkodtam ezen. Csak mivel ez egy Egyiptomot szeretők fóruma, nem nagyon akartam belemenni, nehogy leszólásnak tűnjön.:)

Előzmény: Kathy8 (108484)
Redsil 2014.07.22 20:26:16 © 108485

Persze, nem is rágódtunk ezeken, mentünk sznorizni. :D Aztán a következő alkalommal a dinnyeárus jófejkedik veled és már ki is egyenlítődött a mérleg. 

És ha már a pozitívumnál tartunk: van a parton egy olyan szolgáltatás, hogy fish spa. Mikor egy akváriumban a kis halak közé teszed a lábaid, azok meg tisztogatják a bőröd. Egy testvérpár vezeti, akikkel viszont tényleg jó kapcsolatba kerültünk. Párom villogtatta az arab tudását, hozott nekik a bárból kólát, vizet (merthogy koptok voltak), cserébe kedvezményt kaptunk egy lábtisztításra.:)

Előzmény: zsuzso100 (108480)
Kathy8 2014.07.22 20:25:40 © 108484

De nem érdekes ,hogy én is ezt éreztem most ? Viszont telik az idő .....hm :)

Előzmény: Redsil (108483)
Redsil 2014.07.22 20:18:22 © 108483

Ahogy ezt leírtad, magam sem tudtam volna jobban. Ezt kezdtem érezni az utolsó napokban.

Előzmény: saválló (108470)
zsuzso100 2014.07.22 20:16:04 © 108482

Én sem találkoztam ilyennel, sőt inkább örültek nekünk...és mondták a szokásos hungry-hungary poént vagy hogy kevés magyar jár oda...! :)

Előzmény: saválló (108475)
Redsil 2014.07.22 20:16:02 © 108481

Értem én, mire gondolsz. Én ezt a csömört az utolsó napokban éreztem. Talán túl sok a 12 nap a semmittevésből ugyanazon a helyen, de ha belegondolok, hogy milyen fakultatívokkal dobhatnám fel a nyaralásomat, már azok sem igazán vonzanak. Viccesen azt mondtam utolsó nap, hogy jövőre talán a Bajor kastélyok körútra kéne inkább menni, de lehet, hogy nem is volt az vicc.

A recepciósokra egyébként itt sem lehetett egy rossz szavunk sem. Tették a dolgukat. Vacsora előtt szóltunk, hogy rossz a légkondink. Vacsora után már meg is volt javítva. Segítettek a fényképezőgép vitában... És ha már a dicséretnél tartunk, a legutolsó bokornyesegető és gallyszedegető ezer foggal vigyorogva köszönt. 

Előzmény: saválló (108469)
zsuzso100 2014.07.22 20:14:30 © 108480

Így-így....a második részére kell koncentrálni!

És minden utazónak egy fontos dolog: OLYAN LESZ AZ UTAZÁS, AMILYENNÉ TESZITEK! :) Pihenni megyünk, nem a problémákon rágódni, kellemetlenségek lehetnek, de tovább kell lépni és a jóra koncentrálni, amiből van ott bőven!

Előzmény: Redsil (108477)
Kathy8 2014.07.22 20:13:36 © 108479

Nekem Marsán tűnt el a széfből euróm és szerintem a recepciós volt a ludas !!!!

Amúgy Marsán nagyon kedvesek voltak, mikor elmentünk szinte megsirattak szó szerint  , és oda jöttek az aulába egy csomóan akikkel összeismerkedtünk  elköszönni tőlünk :) Meg, meg is lepődtek ,hogy Magyarok ? nem is tudtak hova tenni . A szakács az egyik már 6 éve ott volt és azt mondta még egy magyart se látott ott még addig :)

Mivel eddig nem igazán vittek minket innen irodák Marsára , lehet ott még "érdekesek" vagyunk :)

Előzmény: Redsil (108477)
zsuzso100 2014.07.22 20:12:49 © 108478

Szia!

Szerintem ez bármelyik jó választás! Kérdés, mi a fontos, közel legyen a belvárosi nyüzsi, vagy az élővilág érdekel jobban?! Én a Seagull-ba nem mennék, persze vki azt szereti, ha egyből a belvárosi forgatagba lép, én jobban kedvelem a nyugisabb helyeket.

Előzmény: Szaszi1993 (108471)
Redsil 2014.07.22 20:06:00 © 108477

Igen, ezek az idén történtek. Mindenhol vannak vagy lehetnek kevésbé kedves kiszolgálók, én nem is várom el a túlzott nyájasságot, nyáladzást. Személyzet dolgában inkább a párom van kiakadva, mert ő egy csomó szót megtanult arabul és eddig mindig örömmel reagáltak, ha pl. így kért innivalót. 

Mondjuk a lopásra nincs mentség és az nem is hiszem, hogy azért történt, mert magyarok vagyunk. Egyszerűen a szobafiú látta, hogy a széf nyitva, a bőrönd zárva és összerakta, hogy ott lehet a pénz. Ez persze nem mentség vagy magyarázat a lopásra. De ha használod a széfet, nem lesz baj.

A vásárlásoknál történt dolgokat meg ki lehet küszöbölni úgy, hogy nem vásárolsz a hotelben és a környékén, csak a reptéren. Vagy megadod az irreálisan magas árat.

Szerintem a leírtak miatt nyugodtan választhatjátok ezt a szállodát, ha a személyzettől nem vártok túl sokat. Az is lehet, hogy mire mentek, váltás lesz. Már a mi ottlétünk végén is egy csomóan lecserélődtek. Arról nem is beszélve, hogy hamarosan letelik a Ramadan, ami szintén rányomhatja a bélyeget egyes emberek viselkedésére. Értem én, hogy tök szar étlen-szomjan egy bárban dolgozni az ezer fokban... de mégis, hadd ne érezzem már magam én rosszul, hogy kérek egy kólát!

Ez a fórum arra is jó, hogy ne csak a szépet és a jót ismertessük. De azt azért vedd figyelembe, hogy ezek velünk történtek, más meg csupa pozitív érzéssel jött haza. Ezeket az infókat ha a magad hasznára fordítod és mégis oda mentek, egy igazán klassz nyaralásban lehet részetek. Maga a hotel nagyon szép, hangulatos, az animátorok jófejek, még úgy is volt minden nap egy-egy jó szavuk hozzánk, hogy nem vettünk részt a programokon. Az ellátás, kaja is maximális, betegek nem lettünk. Tehát az angol és német vélemények helytállóak. A tenger élővilága pedig páratlan arrafelé. Szóval én egyáltalán nem lebeszélésképpen írtam le az eseteinket, sőt, simán, örömmel visszamennék.

Előzmény: seafan (108468)
saválló 2014.07.22 19:59:50 © 108476

A magyar idegenvezetés arab, magyarul érdekesen beszélő embert takar....csak szólok!

Luxor mellet lakik, ott is száll be a buszba idegenvezet, és kiszáll...jalla...jalla a legkedveseb szavajárása.:-)

Amúgy jó fej csak "érdekesen törve beszéli a magart".

Ezért ez a fajta magyar idegenvezetés nem egyenlő a magyar utazási iroda által biztosított, jól felkészül magyar idegenvezetővel!!

Előzmény: mkacca2 (108460)
saválló 2014.07.22 19:48:37 © 108475

Szia!

Egyszer minden letelik.:-)

"Találkoztál már azzal a kicsit lesajnáló kézlegyintéssel akár egy egyiptomi kisebb beosztású munkástól is , hogy magyar vagy?"

Őszintén belegondolva sosem, sőt sokszor inkább csodálkoztak, hogy abba szállodába magyarok is vannak.

Lásd tavaly Marsa-Alam, nem akart senki sem a fülénak mikor megtudták, hogy magyarok vagyunk...ketten a hotelban....VIP vendégnek neveztek minket hatalmas mosollyal az arcukon.

Mondjuk engem általában németnek néznek, talán a magabiztos magatartásom, és a német beszédem miatt.

Most is úgy volt, a menedzser aki a szobacserére várakozás alatti több óra  eltelte után a kezét tördelve jött oda hozzánk bocsánatot kérve a sok-sok várakozásért.

Pedig még az útlevelünket is elkérte mivel másodszor is bechekkoltunk az új szoba miatt, és alá kellett írnunk egy nyomtatványt ami a szobacserét igazolta.

Hazafelé hajnalban a lobbyban ülve egyszercsak megjelent jött oda hozzánk, megkérdezte minden rendben volt-e, nem volt-e probléma majd kezet fogott velünk, minden jót kívánt, és utólag megkérdezte németek vagyunk?

Nem, feleltem magar-ok vagyunk, meglepődött majd mégegyszer minden jót kívánt, és ment a dolgára.

Előzmény: camel1237 (108425)
Kathy8 2014.07.22 19:36:48 © 108474

Jossyka !

Ezt így nem lehet megmondani sosem ! Egy adott kilométert is ,hogy tudnánk összehasonlítani ...sehogy. Nekem nem volt szebb Marsa azokhoz a partokhoz képest amit nyilván jól megválasztok és csak szép korallos helyre megyek. Ott is van pusztultabb korallfal !!!

Előzmény: Jossyka78 (108447)
Kathy8 2014.07.22 19:34:18 © 108473

camel1237

Hihi igen , szuper volt azért  még így is,hogy a vízalatt nem sok minden volt :) De a jó társaság és ez a  különlegesség ,h nem sokat láttunk örök emlék marad a biztos :)

Tényleg a férjeink beszéltek számgép ügyileg ,majd kérdezz rá léci és hátha férjam tudna segíteni ! Már akartam írni ezt !

Előzmény: camel1237 (108446)
saválló 2014.07.22 19:32:34 © 108472

"Hát az nem nyerő ha a víz hideg"

No para, a víz miért is lenne nyáron főszezonban hideg?

Még az öböl közepén is voltak olyan helyek ahol olyan meleg volt a víz, mint a pisi....szó szerint forró volt pedig ott mély víz van.

Kisvonat csak ebédidőben van kb. 1/2 1- től, de nem órákig, előtte-utána csak mikroszkópikus méretű  kisbusz, de ahogy írtam kora reggel az sincs.

Előzmény: mmtt (108423)
Szaszi1993 2014.07.22 19:27:55 © 108471

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeptemberben megyünk Hurghadába és a nagy választéktól bőség zavarom van, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Leírnék ,,pár" helyet amit kinéztünk és a véleményeteket szeretném kérni.

4*:                                                                                  5*:

TTC Royal Star Beach Resort                                           Jaz Aquamarine

Grand Plaza Hotel                                                           Sentido Mamlouk Palace

Sea Gull Hotel & Aqua Park                                             Sunrise Holidays Resort

Ali Baba Palace                                                               Sunrise Crystal Bay

Titanic Resort and Aqua Park                                          Steigenberger  Ad Beach

Mercure Hurghada                                                          

Palm Beach Resort

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

saválló 2014.07.22 19:25:33 © 108470

Nekünk tulajdonképpen nem is az ár-érték arány miatt jött elő az az érzés hiszen azt kaptuk amit már megszoktunk.

Lehet ez mindennek az alapja a "megszoktuk".

Én is voltam már sokfelé, sok mindent láttam tapasztaltam, a megfelelő ár-érték arány ami minket is inkább mindig Egyiptomba irányított.

Lehet kellene egy kis "levegőváltozás".:)

Előzmény: Jossyka78 (108416)
saválló 2014.07.22 19:20:13 © 108469

A személyzettel nem volt semmi gondunk,  a recepciósok is tulajdonképpen a munkájukat végezték (7 óra szobacserére várás) ahogy a többiek is.

Árusokkal sem volt problémánk hiszen nem voltunk bennt a dzsumbujban, ráadásul a strandon volt egy szolgáltatást kínáló szimpatikus srác aki tudott "magyarul"...perfektül tudott Sziá-t mondani.:)

Többet pl. a Jó reggeltet képtelen volt megtanulni hiába is erőlködtünk vele.:-)

A megcsömörlés nem az elégedetlenség miatt jött elő.

Előzmény: Redsil (108414)
seafan 2014.07.22 19:04:03 © 108468

JAAAJ Istenem, miket olvasok!!! Ezek az idei Sunrise-os tapasztalataid? Mi pont ezt a szállodát néztük ki magunknak augusztus végére, első egyiptomi nyaralásunkra. A Trip-en és a HolidayChack-en is jó véleményeket írnak róla a németek és az angolok is, ezért gondoltuk, hogy jó lesz nekünk is, de olyan helyre semmi pénzért nem mennék, ahol éreztetik, hogy nem látnak szívesen.

30 évig éltünk olyan helyen, ahol utáltak minket a magyarságunkért, nem fogok most több-százezret fizetni azért, hogy újra átélhessem ezt az "élményt"

Előzmény: Redsil (108449)
m_edit 2014.07.22 18:43:27 © 108467

Szia! Szvitek Mónikára gondolsz, aki a Petrovszki Katával dolgozik? Mi tavaly velük voltunk nagyon sok fakultatívon (sivatagi szafari, búvárkodás, delfin show és úszás, delfin hajó .....), olcsóbb mint az irodával, kedvesek megbízhatóak, jó csapattal dolgoznak. Ha jól látom Ti is aug. 10-én jöttök. Melyik szállodában lesztek? Idén is mozgalmas nyaralást tervezünk, de jó lenne a fakultatívokon magyar társaság :) Mi ketten vagyunk párommal, már beszéltünk Katáékkal a programokról. Most úgy néz ki, hogy hétfő-kedd-szerda búvárkodás (párom tavaly beleszerelmesedett :) és csütörtök vagy péntek Luxor. Valami ilyesmi :) Ha valami szimpatikus egyeztethetünk :)

Előzmény: mutti72 (108456)
zsuzso100 2014.07.22 18:26:57 © 108466

Ezzel a hozzáállással tutira jó lesz! :)

Előzmény: mmtt (108423)
zsuzso100 2014.07.22 18:25:27 © 108465

Nekem az Amwaj nagyon tetszett, és azóta is sok pozitív beszámoló volt, mi volt a baj?

Előzmény: ajax1 (108420)