Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

karoly0317 4 órája Creative Commons License 110697

Sziasztok!

Van már valaki aki okt. 21. és nov. 1. között utazik Hurghadára mi biztos megyünk a Jaz Aquamarineben leszünk.

Lido-val szeretnénk a piramisokhoz menni repülővel ehhez keresünk társakat mi 4-en vagyunk!

zsuzso100 7 órája Creative Commons License 110696

Red Sea hotelek tutira nagyon jók...de sok jó van, szerintem nézd végig, kinézetre melyik jön be legjobban, aztán utána talán könnyebben tudunk segíteni.

Előzmény: utaznek (110694)
andi.x 8 órája Creative Commons License 110695

Utaznek!

Sok jó szálloda van, de szerintem itt sajnos senki sem járt mindegyikben, hogy megítélhesse, melyik a  legjobb.

Talán ha írnál pár szempontot vagy alternatívát, hogy mi a fontos nektek, nagyobb az esély, hogy érdemben segítséget kapjál.

A.

Előzmény: utaznek (110694)
utaznek 8 órája Creative Commons License 110694

Szerintetek melyik Makadin a legjobb szálloda?

MMoncsicsi 10 órája Creative Commons License 110693

Az én szobám a 229-es. Amikor lefoglaltam az utat írtam a guest relation-ös lánynak, hogy jövök, és ezt a szobát kérném. A főépülettől balra ez az első szoba, egyből a lift mellett, de nem hallani a szobában...

Előzmény: Peta601 (110691)
MMoncsicsi 10 órája Creative Commons License 110692

Szerintem jól döntöttetek! :)

Én euróval fizettem 5 € Sonesta - Sheraton MC Donalds útvonalért! De ezt az árat az egyik helyi ismerősöm beszélte le a sofőrrel, akinek el is kértem a mobilszámát, többször is utaztam vele. A Titanic előtt szokott parkolni, nagyon kedves, sokat beszél, de nem rámenős!

Előzmény: Kraviák Petya (110678)
Peta601 11 órája Creative Commons License 110691

Mi is kertre nézőt foglaltunk. 20 dollárt adtam a recepción, és aztán ilyen volt a kilátásunk az erkélyről:

A szobaszámunk 349 vot.

Előzmény: Kraviák Petya (110687)
Peta601 11 órája Creative Commons License 110690

Nemrég jöttünk haza ebből a hotelből, szerintem jól választottatok. :)

A taxi a sakkalai központhoz minket 50 fontért vitt, a mamsai központig 40-ért (lehet nem pontosan írtam a neveket). Nem tudom ez sok-e, vagy kevés, nekünk ennyire sikerült lealkudni.

Peta601 11 órája Creative Commons License 110689

Összességében nagyon tetszett. A 349-es szbában voltunk. A tengerpart is jó volt, a kaják jó ízűek és változatosak. Meg voltunk elégedve mindennel igazából. :)

A legnagyobb hátránya szerintem a hotelnek, hogy messze esik a belvárostól, de ezt tudtuk mielőtt odamentünk is.  

Előzmény: MMoncsicsi (110686)
zsuzso100 12 órája Creative Commons License 110688

Fakultatívra szerintem mindegy milyen pénz, én mindig váltok LE-t, taxi, busz, vásárlás..egyszerűbb úgy!

Előzmény: Kraviák Petya (110687)
Kraviák Petya 12 órája Creative Commons License 110687

Köszönöm szépen a választ aki írt.

Kertre néző szobát foglaltunk, de tudjuk,hogy kis baksis ellenében lehet másik szobát kérni, mi tengerre nézőt szeretnénk. Ezekről tudni hányas szobák? Vagy csak mondjuk majd hogy tengerre néző, és tudják a dolgukat?!..

Mennyi dollárt érdemes adni a szoba cseréért?!

Mi csak dollárt szeretnénk váltani, érdemes LE-t is meg EUR-t is ? Vagy hol, mit szeretnek jobban ? :) fakultatít az Euró azt olvastam..

Előzmény: MMoncsicsi (110686)
MMoncsicsi 13 órája Creative Commons License 110686

Szia!

Bocsi, hogy nem válaszoltam, de aznap épp neccessé vált az utazásom, nagypapámat kórházba kellett vinni, így ezzel voltam elfoglalva.

Hogy tetszett végül a szálloda?

Előzmény: Peta601 (110311)
andi.x 20 órája Creative Commons License 110685

Kraviák Petya!

Zsuzso jól leírta a választ a kérdésedre. Ha van még bármi, szívesen válaszolunk, mi júniusban voltunk a Sonestában, kérdezz nyugodtan.

A.

Okusaba 27 órája Creative Commons License 110684

Nem az elején-közepén, hanem a végén, 21-28 között, de voltam.:)

A levegő hőfoka 30 körül, inkább felette. A víz, nekem kellemesen fürödhető volt, szerintem  úgy 23-25 lehetett, már nem emlékszem pontos értékre. Az idegenvezető mondta, hogy szerencsénk volt az időjárással, az október sokkal szelesebb és melegebb volt. Mivel a sznori engem nem érdekel, így a zászlót nem figyeltem, az öbölben pancsolni nem volt érdekes. Az rémlik, hogy majd mindennap láttuk a "kisautót" a búvárfelszereléssel a móló felé menni. Tehát merülni lehetett.:)

Előzmény: Kathy8 (110683)
Kathy8 27 órája Creative Commons License 110683

Okusaba Te úgy rémlik voltál november elején-közepén kint.Igaz mi most Sharmra megyünk,de írhatnál nekem a hőfokokról,köszi!;)

Előzmény: Okusaba (110681)
zsuzso100 27 órája Creative Commons License 110682

Ha jól tudom, a Sonesta környékén is vannak bazárok, közel van a nagy bevásárlóközpont, a SenzoMall, de ha a városi nyüzsire vágytok, amit szintén látni kell és az új kikötőt is, akkor kérjétek magatokat a Seagull-hoz, ott szemben van a Cleopatra, fix áras üzlet! Hogy mennyi lehet a tarifa, mi helyi busszal mentünk, kb a Mamlouk előtt szálltunk be, ez két főre a 5 font volt (kb 150 Ft), lényegesen olcsóbb! :) De a taxi szerintem kb 40 font körül lehet, de tényleg nem akarok hülyeséget mondani.

Okusaba 28 órája Creative Commons License 110681

Ez lemaradt:

Bár nem alkalmazható egy-az egyben, mert nem tisztán eu-s utazás volt. De kiindulási alapnak jó.

Előzmény: Okusaba (110680)
Okusaba 28 órája Creative Commons License 110680

http://www.magyarefk.hu/hu/hasznos-tudnivalok/legi-utasok-jogai/jaratindulas-kesese.html

érdemes elolvasni akit érint.

két lényeges pontja:

" Utazási csomag keretében követelhetek mást is?

Ha a repülő út egy utazási csomag része, az utas az EU-s rendelet keretei között kizárólag a repülési költségek visszatérítésére tarthat igényt. Az utazási csomag többi részét más módon, az utazásszervezővel szemben (pld: külön kártérítési per keretében) kell az utasnak érvényesítenie."

"A légi jármű műszaki meghibásodása nem sorolható a rendkívüli körülmények közé, ez tehát önmagában nem alapozza meg, hogy a cég kibújhasson fizetési kötelezettsége alól. A rendkívüli körülményeket mindig esetről esetre kell megvizsgálni, hogy valóban rendkívüliek voltak-e."

Előzmény: zsuzso100 (110677)
Bendegúzina 30 órája Creative Commons License 110679

Mi a Taurussal mentünk. Szerintem a szállodát nézd ki és utána az irodát.

Előzmény: szlaci6 (110671)
Kraviák Petya 30 órája Creative Commons License 110678

Szép jóestét! sok fórum olvasgatás és internet után lefoglaltuk a Sonesta Pharaot november 9.-i indulással :) Remélem jól döntöttünk?! :) A szállodáóol Hurghada "belvárosába" bazározni kb mennyi dollárért visz a taxi?! És mit kell mondani,hova szeretnénk menni?! Lehet,hogy jövök még pár buta kérdéssel, de télen már énis tudok segíteni az új utazóknak :) 

zsuzso100 30 órája Creative Commons License 110677

Félek, hogy itt is csak az elveszett nap árát fizetik ki, pedig annál sokkal többről van szó, főleg ilyen alapból rossz gépindulás esetén. :(

Előzmény: bmaria23 (110676)
bmaria23 1 napja Creative Commons License 110676

Remélem kapnak "kártérítést" az utasok!Nehéz kiszámítani a gépindulásokat..Én nem panaszkodhatok,mert volt olyan,hogy egy napot,és olyan is,hogy két napot húztunk rá a nyaralásra, mert előbb indultak,vagy/és később érkeztek a gépek..Ez egy kicsit szerencse kérdése is..!

Előzmény: zsuzso100 (110662)
Békakirályfi22 1 napja Creative Commons License 110675

A kézipoggyász súlyát nem igazán nézik. Ha a normál kézipoggyászod mellett még egy laptop táska is van nálad, nem fognak vele foglalkozni. Azzal szintén nem foglalkoznak, hogy a feladott csomagodban miben van az ital, és van-e rajta zárjegy.

Előzmény: mezici (110673)
tulipánani 1 napja Creative Commons License 110674

Mi nem szoktuk a kézit leméretni, mindig abba van a laptop vagy hátizsákba. Az átvilágításnál úgyis ki kell tenni a "tepsibe".

A műanyagba töltött alkohollal senki nem foglalkozik természetesen kizárólag a feladandóba.

Óriási tapasztalatom nincs de általában van vízforraló és készíthetsz nescafét a szobában ha az megfelel ébresztőnek, de az igazi illatos kávét felejtsd el. Többnyire kávé automata van. Legfeljebb fizetsz érte valahol.

Még egyszer hozzáteszem szerény tapasztalataim szerint. A kávé probléma nálunk is állandó kizárólag jó minőségű igazit szeretjük de azért ki lehet bírni nélküle. Az én fejembe már megfordult a rezsó+kávéfőző is de még nem alkalmaztam. A takarítók biztos dilisnek néznének ha meglátnák a "szerelésemet" a szobába, persze inkább a súlyhatár tart vissza.

Előzmény: mezici (110673)
mezici 1 napja Creative Commons License 110673

Köszönöm.

A laptopot a kézipoggyászon felül lehet vinni?

Az jó hír lenne. :)

Az alkohol áttöltéséről van valakinek infója?

Már csak azért is kérdem, mert így nem lesz zárjegyes....

A pálesszel gondolom nincs gond műanyag palackban, az idehaza főzhető is magán céllal, na de zárjegyes italokkal  mi a helyzet?

Már nagyon várjuk, habár készülődés közepette, nagyon repül az idő, és még rengeteg dolog van hátra..

A szállodákban a vízforraló mennyire alapfelszereltség? vagy kérni lehet?

Kávézási lehetőségek odakint milyenek? Igazán fel sem tudunk kelni KV nélkül..... ;)

Üdv

Mezici

Előzmény: kadnat (110668)
mézi04 1 napja Creative Commons License 110672

Sziasztok!

Első körben a Pickalbatros Sea World-ot és a Hilton Long Beach-et sikerült kiválasztani. Van valakinek friss infója ezekről a szállodákról? 

szlaci6 1 napja Creative Commons License 110671

Nem ragaszkodunk, csak egy ismerősöm ajánlotta őket, így kézenfekvő volt.

Ti kivel mentetek?

Előzmény: Bendegúzina (110670)
Bendegúzina 1 napja Creative Commons License 110670

Miért ragaszkodtok az Anubishoz? Mi a The Desert Rose-ban voltunk most szeptemberben. Minden szempontból nagyon megfelelt nekünk. Milyen szempontok fontosak neked a szálloda választásnál?

Előzmény: szlaci6 (110669)
szlaci6 1 napja Creative Commons License 110669

Sziasztok!

November 12-én szeretnénk menni nászútra Hurghadára, az Anubissal.

Légyszíves segítsetek, hogy melyik szállodát válasszuk.

Sokat olvastuk a fórumot, de nem tudjuk eldönteni. Amit sokan ajánlotok az Albatros nincs az iroda ajánlatában sajnos.

Minden segítséget szívesen veszünk. Előre is kösz.

kadnat 1 napja Creative Commons License 110668

Szia Mezici!

Én is de szívesen mennék (habár egy hete jöttünk haza, de akár indulhatnánk is vissza :-) ) Mi 3 éve az Albatros Palace-ban voltunk és az egyik legjobb nyaralásunk volt, szerintem a Beach-csel sem lesz semmi gond. A csillagok számát nem európai szemmel kell nézni, nem lesz minden tökéletes, de ők ilyenek. És az egyiptomi 5 perc akár órákig is eltarthat, ha valamit meg kell oldaniuk :-)

-mehet 1 bőröndbe 30 kg, de ez amúgy is a  max. 1 csomagra

-laptopot kizárólag kézibe, simán fel lehet vinni

- mi még sosem csomagoltattunk, ebben nem nagyon tudok tanácsot adni (hallottam már olyat is, hogy van, aki vett nagyobb folpackot és azzal tekerte házilag körbe a bőröndöt és vitte is magával, hogy visszafelé is be tudja csomagolni)

- ha nincs benne az árban a vízum, akkor mindenképpen a bejárattól balra lévő banki ablakoknál vegyetek vízumot, EUR-t is elfogadnak

- azért szeretik jobban a dollárt, mert abból a kisebb címletek is papírból vannak, az érméket nem tudják beváltani, általában a vendégeket szokták megkérni, hogy váltsák be nekik papírra az 1-2 EUR-okat

- mi általában a takarítónak adtunk 1-1 dollárokat kb 2 naponta, a bőröndcipelők is kaptak illetve időnként egy-egy ki-/felszolgáló, ha kiérdemli :-)

- sznorizáshoz elsőre szerintem elég a szemüveg és a pipa kipróbálni és ha úgy érzitek, ott is tudtok venni békatalpat :-), jó cuccaik vannak és nem is igazán drágább (főleg, hogy itthon már nem is nagyon kapsz, mert már nincs szezon /szerintük/ :-( )

Nagyon jó utat! Remélem tetszeni fog Egyiptom!!!

Előzmény: mezici (110666)