Keresés

Részletes keresés

showtimes Creative Commons License 13 órája 0 0 116256

Amit még nem írtak, a kártyahasználat nagyon drága, kp-t érdemes vinni és betenni a széfbe, csak a kódot ne feledd el :)

Szúnyogriasztó, bogárriasztó - szálloda kérdése, van ahol minden este fújják a gázt a kertben, ott nincs érdemi probléma, ahol nem, ott adódhat, a csomagba biztonság kedvéért be lehet tenni egy sprayt

Nem kell mindenért automatikusan baksist adni, mert hülyének néznek és a semmiért is várják majd...

Előzmény: Kovan1985 (116252)
Moncsis79 Creative Commons License 1 napja 0 0 116255

Mi is vasárnap megyünk oda :-) A gép egy óra késéssel indul, ma jelezte az iroda......

Előzmény: Adrienn Csicsely (116248)
Kathy8 Creative Commons License 1 napja 0 0 116254

Szerintem feltétlen szóljatok ,h nászút! Vigyétek el a házassági másolatát is, bizonyítéknak ;) A neten ha megtalálod az emali címűket v FB -n hivatalos oldalukat írhatsz előre nekik. De ha más nem , ott helyben is kérheted. Ha nem felel meg a szoba valamennyi baksissal menjetek a recire, kb 10-20 dolcsi elég is egy hétre. Bankautomata szokott lenni a hoteleknél is, de ha visztek eurót és vagy usd-t nem kell váltani helyi pénzre, mindenhol fizethetsz úgy is. Más kérdés ha eleve így veszel le pénzt bár úgy meg plusz költség van gondolom, mi váltani szoktunk max automatába. Fém eurót nem szeretik! 1 dolcsist érdemes váltani borravalónak, pl londiner ,takarító stb. Ha bármi hasi panasz van egyből vegyetek Antinal nevű gyógyszert, kis hasfájásnál is. Előre nem kell szedni. Nagy vonalakban ennyi , jó nyaralást nektek, az ezeregyéjszaka meséiben lesztek, ja és sznori cuccot feltétlen vigyetek, mert az egyik legszebb korallzátony van a hotelek előtt, de az öböl átjárható bárhol tudtok fürdőzni is ,mert a hotel előtt egyből a korallfal teteje van ahova nem szabad és nem is illik rámenni. De fogjátok látni bójasorral ki vannak jelölve a szabad helyek. Jó pihit !

Előzmény: Kovan1985 (116252)
Kathy8 Creative Commons License 1 napja 0 0 116253

Ha gondolod írj privit nekem és segítek.

Előzmény: xenia1850 (116250)
Kovan1985 Creative Commons License 1 napja 0 0 116252

Sziasztok!

Vasárnap indulunk első egyiptomi utunkra és lenne pár kérdésünk.
-A makadi palace-ba van foglalásunk. Érdemes-e előre írni a szállodának, hogy mi egy csendes,szép kilátású szobát szeretnénk, mert ez lesz a nászutunk és szeretnénk ha emlékezetes lenne.
-Bankkártya használatnál van különbség a kártya típusok elfogadásánál? Maestro vagy visa dombornyomott kártyákat ugyan úgy elfogadják?

-Szúnyogriasztót érdemes vinni?

Elsőre ennyi kérdésünk van, előre is köszi a segítséget.

Laci_BP Creative Commons License 1 napja 0 0 116251

Jó sok kérdés. Válaszok az én szemszögömből:

- a turista célpontok a fokozott figyelmet igénylő kategóriában vannak. Egyiptom többi területe a nem ajánlott kategóriában.

- az idő rövidsége miatt már saját szervezés nem nagyon kivitelezhető, így maradnak a charter járatok. 

- anubis, neckermann stb nagyok megbízhatóak és stabilak, ami nem azt jelenti hogy nem lehet gond, csak jóval kisebb valószínűséggel

-a hasmenéses kór kiszámíthatatlan kinél jön elő és kinél nem. Gyerekek talán valahogy ellenállóbbak. Adott esetben a legnagyobb elővigyázatosság mellett is előfordulhat, de leginkább nem komoly, csak kellemetlen mellékhatásokkal

a legtöbb medence édesvizű

- sajnos az őszi szünet időszaka a legfelkapottabb. Pl. anubis gép, ha jól látom be is van telve, egy szállodába se tudsz foglalni. Ezért nem fogsz nagyon találni olcsó utat. Kanári szigetek, Törökország alternatíva lehet, de az őszi szünetben az is drága.

Laci

Előzmény: xenia1850 (116250)
xenia1850 Creative Commons License 1 napja 0 0 116250

Sziasztok!

Október vége felé, az őszi tanítási szünet környékén szeretnénk tél előtt még egy kicsit felöltődni, azon gondolkozunk a családdal, hogy Hurghadán töltünk el egy hetet. Van néhány kérdésem, tudtok segíteni?

- Biztonsági helyzet, napi politikai viszonyokat tekintve mennyire kockázatos besorolású most Hurgadára utazni?

- Milyen repülőgép járattal érdemes menni/jönni?

- Van valamilyen favorit utazási iroda, amely stabil, megbízható háttérrel rendelkezik és tudjátok ajánlani?

- 7 éves ikreink vannak, nekik ez lenne az első repülős útjuk. Egyiptom bevállalható gyerekkel? Kicsit (jó nagyon) aggódunk, hogy a nyaralás ne a hasmenésről, gyomorpanaszokról szóljon, nem akarjuk lebetegíteni a gyerekeket. Kicsit tájékozódtam ebben a témában, szélsőséges (semmi bajom - korházba kerültem) sztorikat lehet taláni a neten. Mi az igazság? Törvényszerű, hogy mindenkit megvisel többé-kevésbé az idegen baktériumtörzs? Ahogy gondolom, elkerülhetetlen az ezzel való találkozás, víz lenyelése, hisz a szállodák medencéi is tartalmazhatják ezeket. A gyerekeknek a tablettás gyógyszer lenyelése sem megy, nekik van speciális gyerekgyógyszer? Ha esetleg nagyobb gond van, akkor milyen kint az orvosi ellátás? 

- Apropó, a szállódák medencéi sós vizzel vannak töltve vagy édescsapvízzel?

- Ha tudnátok ajánlani nem horror összegért nyaralás, ahol késő ősszel is nagyon kellemes, kiszámítható meleg idő van, akkor Egyiptom mellett mi jöhet még számításba?

Aki tud reagálni, előre is köszi! :)

B-802 Creative Commons License 2 napja 0 0 116249

Szia, mi meg 9-én megyünk ugyan oda :)

Előzmény: Adrienn Csicsely (116248)
Adrienn Csicsely Creative Commons License 2 napja 0 0 116248

Sziasztok! Vasárnap indulunk Hurghada Grand Resortba! Valaki járt ott? Van valam infók? köszi

erikac Creative Commons License 5 napja 0 0 116247

Értem,köszönöm szépen.

Előzmény: singermarton (116246)
singermarton Creative Commons License 5 napja 0 0 116246

Hurghadán a legolcsóbb a vizum!

25 dollár a BANK feliratú ablaknál.

Nem kell félni,mert egy -két perc alatt meg lehet venni.

Az utazási irodák mind rátesznek jutalékot.

erikac Creative Commons License 5 napja 0 0 116245

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy itthon olcsóbban lehet megvenni a vízumot,mint Hurghadán?

Azt hallottam a Karthago toursnál a legkedvezőbb....

zsuzso100 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 116244

Ha gondolod, jelentkezz IDE is. 

Előzmény: 1Cirmi001 (116243)
1Cirmi001 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 116243

Az "Egyiptom magyar szemmel" face oldalán tettem fel a kérdést Brigitta egyik bejegyzéséhez kapcsolódóan.

Igen, a Sea Gull-ban leszünk. Ja, és köszönöm a fáradozásodat!

Előzmény: zsuzso100 (116241)
showtimes Creative Commons License 2016.09.21 0 0 116242

A rendőröktől nem csak a taxisok, hanem minden arab fél, ergo, elég határozottan megfenyegetni őket ezzel

Előzmény: 1Cirmi001 (116236)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 116241

Én nem láttam ott a kérdésedet. 

De erre most nem tudok válaszolni, az elsőre nem reagáltam, mert arra megkaptad a választ. Egyébként szerintem nyitva van, de próbálok utánakérdezni. Seagull-ban lesztek?

Előzmény: 1Cirmi001 (116240)
1Cirmi001 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 116240

Megkérdeztem, ott sincs válasz. :-( 

Előzmény: Kathy8 (116239)
Kathy8 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 116239

Próbáld megkérdezni az FB Egyiptom csoportba.

Előzmény: 1Cirmi001 (116238)
1Cirmi001 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 116238

Nem hiszem el, hogy a fórumon senki sem tudja, hogy a Sea Gull melletti (feletti) Duty Free Shop létezik-e még!

evi.b. Creative Commons License 2016.09.19 0 0 116237

Az Antinállal kapcsolatban tudok csak segíteni a többi kérdéshez biztos jön más fórumtárs.

Antinálból először 2 szemet kell bevenni, majd utána 4 óránként 1-1 szemet (maximum 4 szem/nap). Max.3 napig ajánlatos a szedés, ha nem javul, akkor orvos. 
Sok folyadék pótlás, illetve érdemes venni a patikában még Rehidratáló sót is (amit a vízbe lehet feloldani), pótolva ezzel a kiürülő ásványi anyagokat. A Steptoquin nevű gyógyszert is ajánlják mellé szedni (az egyik fertőtlenít, a másik megállítja a hasmenést). 
Semmiképpen sem szedjétek megelőzésre! 

Ezt a jótanácsot  taxi.sharm,  egy kint élő kedves magyar házaspár tette fel a társfórumba.

1Cirmi001 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 116236

Kedves Mindenki!

A szíves segítségeteket szeretném kérni a következő kérdések megválaszolásával:

1. Vészhelyzet (Fáraó átka) esetén az Antinalt hogy kell szedni?

2. A Sea Gull melletti Duty Free Shop létezik-e még?

3. Igaz-e, hogy Hurghadán van "turista rendőrség", és ha igen valóban leszerelhetők az erőszakos taxisok, ha megemlítjük nekik, hogy felhívjuk ezt a rendőrséget?

A válaszokat előre is köszönöm

jurita Creative Commons License 2016.09.15 0 0 116235

Kedves TChriss80!! Nagyon várom a hotelről a beszámolót!!!

Előzmény: TChriss80 (116194)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 116234

Persze, ez is igaz...talán az sem mindegy, hogy mit várnak el tőlük, mi ezt nem látjuk. 

Pár éve én is azt tapasztaltam a Sunwingben, hogy csak a palacsintás fiú volt mindig mosolygós, barátságos, a többiek nem...bár látszott, hogy nagyon sokat kell dolgozni. Pár hónap múlva az egyszerű Palma de Miretteben minden percet élveztem, nagyon jó csapat volt, sok helyi vendéggel.

Előzmény: Sandy1972 (116232)
evi.b. Creative Commons License 2016.09.06 0 0 116233

Tavaly voltam én is a Fort Arabesqueban Makadi Bayon és a személyzet akkor sem volt kedves és nem is volt segítőkész. Arra gondoltam akkor, hogy talán a magyarok megítélésével van valami gond? Előtte lévő évben a Sunrise Royal Makadiban voltam és ott mindenki szolgálatkész és kedves volt. Véleményem szerint kevés turista esetén meg még jobban oda kellene tenni magukat, hogy visszamenjünk.

Sandy1972 Creative Commons License 2016.09.06 0 1 116232

Ebben is lehet igazság, de ha mogorvák, akkor egy idő után még kilátástalanabb lesz a helyzetük, mivel a "bunkó" pincérnek biztos nem adok egy árva baksist sem... 

Előzmény: zsuzso100 (116231)
zsuzso100 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 116231

Talán a mostani helyzet, kilátástalanság, nagyon nehéz lehet most. :(

Előzmény: Békakirályfi22 (116230)
Békakirályfi22 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 116230

Érdekes, hogy Te is a személyzet mogorvaságát tapasztaltad. Mi lehet ennek az oka? Kérdezem a tapasztaltabb Egyiptom rajongóktól is. Csak mi éreztük így, vagy valami tényleg megváltozott???

Előzmény: Sandy1972 (116229)
Sandy1972 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 116229

Sunwing makadi 2016 07 30-08-07 bécsi indulást a jobb menetrend miatt választottuk, a repülő percre pontosan szállt fel minden rendben zajlott, kb. hajnali 2 órakkor szálltunk le az új terminálba, a vodafone bolt nem volt nyitva ebben az időben így internet kártyát nem tudtunk venni, de a szálloda területén több helyen is lehet venni (alkudni kell!!!). A szállodába nagy busz vitt minket kb. 8 családot, rögtön kaptunk szobát a 7101-t a földszinten. Közvetlen a gyermekmedencékre nézett, a szoba egy kisebb garzonlakás méretének megfelelő, szép, tágas, tiszta. Közel voltunk szinte mindenhez éttermek lobby stb. A zaj nem hallatszott be a szobába, bár nem is hallottuk volna a légkondi traktor szerűzajától. A takarítófiúnak hiába hagytam szorgalmasan a baksist csak egyx hajtogatott egy nyamvadt szívecskét az egy hét alatt J. Mivel aránylag sokáig aludtunk 10 körül kezdtük fölfedezni a labirintusszerű szállodát, sajnos hiába olvastam el a sok beszámolót ez az a szálloda ahol a helyszínen lehet csak kiismerni magát az embernek…. Próbáltunk a Sandétteremben reggelizni ez közvetlen a lobby alatt van de a fele be volt zárva szabad asztal meg nem volt ezért a beszámolókból már ismert partközel Finó éttermet kerestük fel, itt viszont már valószínűleg a késői időpontból adódóan elég szegényes volt a felhozatal nem volt tojássütés, felvágott stb. Ettől kezdve ide nem is mentünk ill. ez nekünk eléggé messze is volt. Másnap fedeztük fel, hogy van egy másik fő étterem a Sea ez pont szemben van a Sand étteremmel (az ellátás ugyanaz), itt mindig volt helyLegtöbbször itt ettünk, a reggeli a szokásos, mivel nem szeretjük az egyiptomi felvágottakat, virsliket, ezért legtöbbször tojást és sajtokat ettünk, a többi kajáról nem tudok véleményt mivel nem ettünk, de van választék mindenki talál magának megfelelőt, (műzlik, édes apró sütik , gyümölcsök, tejberizs, felvágottak, virslik, stb). Reggeli után irány a part, a VÖRÖS még mindig gyönyörű, bár az elő nap szinte termálvíz meleg volt a tenger, el is tűntek még a halak is, de másnapra minden visszaállt J.Ami furcsa volt a két évvel ezelőtti makadi öbölben nyaralásunkhoz képest, egyetlenegy murénát sem láttunk, nem tudom hová lettek…. tekivel sajnos most nem találkoztunk (két éve igen). A szálloda különben egy gyerekparadicsom, szinte minden a gyerekekről szól rengeteg medence, csúzdavan amit mi is többx ki is próbáltuk J, ide érdemes korábban ágyat foglalni mert 9 körül már nem nagyon volt szabad ágy. A parton viszont rengeteg szabad ágy van később is akár az első sorban, a parti ágyak némelyike már nincs 100 % állapotban de van miből válogatni. A parton lévő bárban nincs kv autómata, ill. az italautómatát rendszeresen nem töltötték fel volt amikor egész nap csak szóda folyt minden üdítő helyett (mondjuk én nem bántam mert legtöbbx azt ittunk).Többször ebédeltünk a mexikóiban ez közvetlen a parton van, ebédere nem kell bejelentkezi, vacsorázni kipróbáltuk a mollba a bejelentkezős kínait, indiait, a franciát, ill, a grand előtt a karibi éttermet, szerintünk ez volt a legjobb mind minőségben mind a kiszolgálásban, itt voltak a legkedvesebbek a pincérek. Egyik nap átsétáltunk a palace-grand elé snorizni  a molóhoz, felüdülés volt az ottani nyugalom. Fakultatív kiránduláson most nem voltunk ill. az ingyenes buszjáratot ami Hurghadába visz napi kétx sem próbáltuk ki. Az italokat (sör, üdítő, szóda) 5 napig 1 dl-s műanyag nyeklős/ nyaklós poharakban lehetett elfogyasztani aztán történt valami, mert előkerültek a normál műanyag 2 dl –s poharak, mind a medencék mind a parti bárokban. A főéttermek kínálatával nem voltunk 100% -n megelégedve, 3 napig csak hal volt, csirkét csak onnét tudtuk, hogy volt, mivel az üres edény mellé volt írva, hogy mi volt benne J, de aztán a kedvünkbe jártak, mert volt grillezett tintahal. A szerdai napot (lehet, nem minden szerdán van) mindenki kerülje el, mert a medence körül van egy fizetős rendezvény 9 euró/fő áron, ami sehol nincs feltüntetve, még az üzenőfalon sem, és szigorúan elzavarják azt, aki nincs befizetve. A személyzet egy két kivételével morcos- mogorva, az hogy sok a vendég és vagy kevés a személyzet nem tudom megállapítani, de még ilyen átlátszónak nem éreztük magunkat egy egyiptomi hotelbensem mint itt, még baksis után sem, vagy lehet Mi nem vagyunk elég erőszakosak, tény hogy a kiszolgálás lehetne jobb is. A hazaút is éjjel volt, amiben a red sea hotelek jók: van késői kijelentkezés, nem is tudom mi lett volna ha délbenkipenderítenek a szobából minket, csomagostúlmindenestűl.A hazaúton éjjel 1:50 kor kellett volna felszállnunk a többszöri motozás, és átvilágítás után a bőröndünk a repülő előtt várt minket, itt mindenki kiválasztotta a csomagját, csak ezután került fel a gépre, majd ezután megállítottak a gép lépcsőjén, nem szállhatunk fel, több ember le föl rohangált, majd ¾ óra múlva miután már kezdtünk bepánikolni megjelent egy orvosi autó, sajnos az utasok közül vki rosszul lett, ott is maradt Ő is és a családja is vele. Ezután még 1,5 órát vártunk a nemtudommire mikor megkaptuk a felszállási engedélyt. Összegezve a szálloda jó adottságokkal rendelkezik minden adva van egy jó nyaraláshoz, pláne kisgyerekkel, a kiszolgálásra, szolgáltatásra, minőségre viszont maximum 3* adnék.

Békakirályfi22 Creative Commons License 2016.09.05 0 1 116228

Nagyon nem is ráztak meg a negatívumok, továbbra is nagy szerelmünk a Vörös-tenger és az egyiptomi klíma, úgyhogy megyünk legközelebb is. Csak nem ide :))

Előzmény: slia (116227)
slia Creative Commons License 2016.08.31 0 0 116227

Szia! Élvezettel olvastuk végig a beszámolód! 😀 Nagyon sokat nevettünk! 👍 Sajnáljuk, hogy nem volt minden tökéletes, de biztos azért nagyon jól éreztétek magatokat! Hülyeségekkel nem érdemes foglalkozni, teljesen igaz! Köszönjük! 🐠🐢👣🌴

Előzmény: Békakirályfi22 (116226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!