Keresés

Részletes keresés

evi.b. Creative Commons License 8 órája 0 0 115501

Tavaly pont a Fort Arabesqueba voltunk a Taurus Reisennel  és minden hibátlan volt.

Előzmény: szemi junior (115499)
safetycar2 Creative Commons License 17 órája 0 0 115500

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a hurghadai strandokra és a Mahmya, Giftun programokra kell-e strandcipőt (vagy mi a franc a neve) beszerezni? Van-e veszély a talpakra?

szemi junior Creative Commons License 20 órája 0 0 115499

Sziasztok!

Áprilisban szeretnénk utazni a Makadi öbölbe,azon belül is Fort Arabesque-be!Nagyon jókat olvastam már róla itt a fórumon,remélem ezt a szintet még most is tartja(szoba,kaja,part).Azokat kérdezném akik voltak már ott,h melyik utazási irodát tudnák ajánlani?Utánna néztem már,de nem sok lehetőséget találtam.

Köszönöm:)

xReed Creative Commons License 2016.02.03 0 0 115498

általában 5 euro/fő szokott lenni a transzfer, ha a makadiba mennek értetek

Előzmény: Böby86 (115487)
Böby86 Creative Commons License 2016.02.01 0 1 115497

Köszönöm szépen :)

Hajma Creative Commons License 2016.02.01 0 0 115496
Szia én Szvitek Mónikát javasolom, 3-szor voltunk vele, nagyon okés volt minden szempontból.
Kathy8 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 115495

Szia Böby86!

Én már többször voltam magánban kint. Ajánlom figyelmedbe a Booking sztem Egyiptomra sokszor drágább, mint az Alpharooms.com vagy a Travel Republic. Esetleg ha fent vagy FB-n ott van az <3 Egyiptom <3 csoport tudsz hozzánk ott is csatlakozni és sok hasznos infó van , akár az egyéni szervezéssel kapcs. is ! Üdv

Előzmény: Böby86 (115484)
andi.x Creative Commons License 2016.01.30 0 0 115494

Javítom magam, elnézést. A felár a Makadiból szervezőnként eltérő lehet, illetve függ attól is, hogy milyen programra akartok menni, mennyire van messze...

Előzmény: andi.x (115493)
andi.x Creative Commons License 2016.01.30 0 0 115493

Böby!

Nem igényel külön szervezést a fakt program Makadiból, mert nem neked kell bemenni a városba, érted mennek és vissza is visznek a szállodádba.  Általában felárat kérnek érte, de nem mindenki. Ezért kérjél ajánlatot a szervezőktől, és akkor el tudod dönteni, neked melyik szimpatikus :)

Andi

showtimes Creative Commons License 2016.01.30 0 0 115492

bátrak, mint a vak ló :)  

Előzmény: saválló (115470)
showtimes Creative Commons License 2016.01.30 0 0 115491

Persze, érted mennek a szálloda közelébe, csak felszámolnak pár euró/dollár költséget, Krisztus koporsóját se őrizték ingyen. Ezen utóbbit kalkuláld be, amikor a különböző ajánlatokat összeveted.

showtimes Creative Commons License 2016.01.30 -1 0 115490

Nem, ha kicsit értenek hozzá és pontosan akarják írni, akkor azt írják:

tőrbe csalták a rendőröket és felrobbantották őket... mert ez történt.

Igen, Magyarországon terrorbiztonság van, mivel egyetlen muszlim extrémista csoport sem működik, akárcsak a lengyeleknél, cseheknél, stb.  ergo a nulla felé tendál az esély, hogy felrobbantsanak, lelőjenek - azt természetesen senki se gondolhatja komolyan, hogy egyetlen bűncselekmény se történjen.

Előzmény: zsuzso100 (115471)
n.tomika Creative Commons License 2016.01.29 0 0 115489

Fakultatív programok során, busszal jönnek érted a szálloda bejáratához....... 

EFVK2 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 115488

Udv))) ezt honnan vetted hogy onnan indulnak a progik???

Böby86 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 115487

Szia andi.x!

Nagyon köszönöm a válaszod :) Én csak attól tartok, hogy a fakultatív programok ugye Hurghada központjából indulnak mi pedig onnan 25 km-re leszünk a Makadi részen és ezért is érdeklődtem, hogy vajon onnan is eltudunk-e menni vagy be központba és onnan indulunk, mert akkor az megint külön szervezést igényel. :) Nagyon aranyos vagy, hofy válaszoltál.

Előzmény: andi.x (115485)
n.tomika Creative Commons License 2016.01.29 0 0 115486

:-D 

Előzmény: andi.x (115485)
andi.x Creative Commons License 2016.01.29 0 0 115485

Szia Böby!

Az egyéni szervezés kontra utazási iroda kérdésre a válasz: Ez teljesen relatív. Ki lehet fogni utazási irodával is nagyon jó árat, pl. egy last minute utat. Illetve vannak first minute ajánlatok, utaztatótól függően különböző kedvezmények. Ez attól függ mennyire vagytok rugalmasak, mennyire elfogadható az ő lehetőségük számotokra. Azért ott adott az időpont (hiába akarsz 11 napra menni, ha csak 7-14 napos ajánlat van) Hiába akarsz Te a választott szállodádba menni, ha egyik sem adja...stb. Szóval mindkét oldalon vannak előnyök, és vannak hátrányok. (pl irodával nem kell várni a csatlakozásra) Nektek kell eldöntenetek, hogy Ti melyiket választjátok.

A kinti fakt program lehetőségek tárháza nagyon bőséges. Több magyar, vagy magyarul beszélő helyi is szerezi ezeket. A teljesség kedvéért:

Szvitek Mónika, Liliomtours Brigitta, Lidotours, Ghoneim Mohamed

A facebookon mindenkit megtalálsz, kérj tőlük ajánlatot, és aki, amelyik szimpatikus, azt válaszd. De légyszi ne kérdezd meg itt, hogy ki a legjobb, mert abból mindig parázs vita van.  :)

A.

Előzmény: Böby86 (115484)
Böby86 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 115484

Sziasztok!Még új vagyok :) és örülök, hogy rátok találtam.Férjemmel elöszőr utazunk Egyiptomba augusztus 28-án indulunk 11 napra.A szállást lefoglaltam a Booking.com-on 137 ezer ft ebben kettőnk szállása és az All inclusive ellátás van benne.A hely ahova megyünk Makadi Garden Hotel Azur.Esetleg járt ott valaki már?Szívesen várom a tapasztalataitokat, veleményeiteket.Úgy gondolom olcsóbban jön ki az ember ha egyénileg szervezi meg az utazást mint irodával.Erről mi a véleményetek?A repülő Istambulba tesz le előszőr ott 5-6 óra várakozás lenne a Hurghadai járatig.Aki volt ìgy attól kérdezném, hogyha kimennénk várost nézni lehetséges-e?Nem esik ki túlságosan a város a reptértől?A fakultatív program lehetősége megvan a szálláshelyen?A Piramisokat szeretnénk megnézni, búvárkodni, quadozni és deldin showra menni vagy velük úszni.Hirtelen most ennyi jutott eszembe, aki válaszol a kérdéseimre köszönöm és a véleményeiteket is.Szép Estét mindenkinek :)

antiglobalistapistabá Creative Commons License 2016.01.28 0 0 115483

köszi szépen az infót!!

Előzmény: volvo s80 (115482)
volvo s80 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 115482

Ha a part szépsége és a hotel a fontos szempont, akkor a kamasz fiaiddal a Sunwing Waterworld hotel jó választás, szerintem. Ebben a hotelben ugyan még nem laktam, de a Grand Makadiban és a Makadi Palace-ban már többször is. Ezek egy hotel lánc tagjai- Red Sea hotelek - amelyekkel eddig mi még mindig nagyon elégedettek voltunk. Tavasszal remélem megint a Makadi Palce-ban fogunk nyaralni.

A komlexum mindegyik szállodája nagyon szép, és amit mi nagyon kedvelünk a Red Sea hotelekben, hogy nagyon sok helyen lehet ebédelni és vacsorázni is, széles a kínálat és jó is.

A víz alatti látnivaló a hotelek előtt fantasztikusan szép, kiváló hely sznorizásra.

Előzmény: antiglobalistapistabá (115478)
slia Creative Commons License 2016.01.27 0 0 115481

Szia!

Én sem mennék utazási iroda által fakultatívra! Sokkal drágább is. Itt a fórumon ha utána nézel, sok hasznos tanácsot kaphatsz. Lido, Mohamed, inkább velük!

Előzmény: vanilia975 (115479)
n.tomika Creative Commons License 2016.01.27 0 1 115480

Szia.  Nagy irodák árai?  Ezt az utazási irodában tudod megkérdezni. Plusz számolj hozzá még vagy 20százalékot. Mert mi is meglepődtünk mikor vittük az irodában kapott árlistát és az idegenvezetőnk "Pistike" előkapott egy saját maga által nyomtatott papírt teljesen más árakkal. Na akkor eldöntöttük, hogy nem megyünk sokkal többért nagy buszos kürándulásokra. Mert ez tényleges átverésnek, lehúzásnak minősült. Úgyhogy mi választottuk Lidót. Amivel maximálisan meg voltunk elégedve és jelzem jóval olcsóbban.  De hogy ne csak őt dícsérjem van itt az oldalon több mindenki aki szervez fakultatívot. Hidd el nem bánod meg.

Előzmény: vanilia975 (115479)
vanilia975 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 115479

Sziasztok!

Már olyan sokan írtatok a különböző helyi szervezésű fakultatív programokról.

Esetleg valaki tud segíteni, hogy a nagy irodák (taurus, kartago, sun&fun) által kínált fakultatív programok árai hogyan alakulnak mostanság?

Ki hogyan volt ezekkel megelégedve?

Segítségeteket előre is köszönöm!

antiglobalistapistabá Creative Commons License 2016.01.25 0 0 115478

Sziasztok!

Júniusban tervezem Makadi Bayre menni, minimum 10-11- 12 vagy 14 napos nyaralásra a Sunwing Waterworld Hotelbe a kamasz nagy fiammal, ETI-vel.

Ha valaki volt már itt, kérem meséljen róla, remélem jó választás, több iroda is ajánlotta.  :)

Voltunk már többször Egyiptomban, Hurghadán a Palm Beach-ben és Sharm-on a Tropicana Grand Azurban, de most ezt néztem ki, talán itt jobb,

mint Hurghadában- nekem főként a part szépsége és a Hotel számítana.

Köszi előre is!

zsuzso100 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 115477

Ahogy nézem a Tripadvisor értékelést, viszont sokan írták, hogy nagyon jó, és nyáron még jónak mondták, de más is alátámasztotta ezt a friss véleményt sajnos. 

Egyébként 1-2 hónap alatt is jól le lehet élni egy hotelt, mikor én májusban voltam egy hotelban, még minden klassz volt, júliusban már kevésbé..persze függ, hogy ki mit vár el, hol járt előtte....DE ezek a képek sajnos nem biztatóak. :( Reméljük már nem tartanak sokáig a szűk hónapok (évek).

Előzmény: Jossyka78 (115476)
Jossyka78 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 115476

Köszi a beszámolót és a képeket.

Valóban lehangoló ez a látvány.

Mindentől függetlenül a fotókon látottak én úgy gondolom, hogy nem a jelenlegi helyzet miatt alakultak ki. Szerintem ha fél évvel ez előtt mentél volna ide, ugyanez a lepukkant tv, lift, fotel, repedezett fal..stb várt volna, ez egy elég lepukkant szállodának tűnik:(.

Más kérdés viszont az ukránok minősíthetetlen viselkedése (lehet, hogy tényleg visszasírjuk az oroszokat?:(), és a koszos pohara, szalvéta hiánya...stb... Elkeserítő, hogy ebben a hotelben ilyen állapotok vannak, remélem ez nem általános:(.

Tripadvisoron olvasgattál előtte róla? Ahogy elnézem a közel 600 értékelésből összesen 87 a kiváló, ami sajnos azt tükrözi, hogy ez a szálloda soha nem volt a toppon...

Én már úgy vagyok vele, hogy ha az össz értékelésnek a 80-90%-a nem kiváló, akkor lapozok is tovább, mert akkor az valszeg egy lepukkant hotel. Itt meg épp, hogy 15% a kiváló:( Ez sokat elárul:(

https://www.tripadvisor.co.hu/Hotel_Review-g297549-d628646-Reviews-Mirage_New_Hawaii_Resort_and_Spa-Hurghada_Red_Sea_and_Sinai.html

Előzmény: lizacska64 (115473)
andi.x Creative Commons License 2016.01.24 0 0 115475

Köszönjük a hasznos infókat Lizácska!

Félő, hogy a turisták hiánya ilyen szintű minőség romláshoz fog vezetni, más szállodákban is..:(

Békakirályfi22 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 115474

Huhhh... kemény két hét lehetett! Ennyi rossz dolgot egyszerre még nem is olvashattunk itt!

lizacska64 Creative Commons License 2016.01.23 -1 0 115473

lizacska64 Creative Commons License 2016.01.23 -1 2 115472

Mindenkinek szép napot!

Szeretném megosztani az Egyiptomi élményemet.2015 decemberében 2 hetet töltöttünk Egyiptomban "ALL INCLUSIVE
 ellátásban."

Mirage New Hawaii 4 csillagos szállodába. Odaérkezésünkkor bejelentkeztünk felvittek bennünket egy olyan lifttel melynek ajtója nem volt koszos mocskos volt. Itt már összenéztünk a családommal.

Megmutatták a szobát a döbbenettől szinte szóhoz sem jutottunk. Kosz, mocsok, retek vett körül bennünket.

Pár perc tétovázás után eldöntöttük, hogy szólunk, mert nem akarunk 2 hetet ilyen mocskos szobában lenni.

Mutattak másik szobát, de az sem volt különb. Mivel volt még egy Magyar házaspár rajtunk kívül, akiknek szintén ez volt a gondjuk szóltunk az idegenvezetőnek, aki intézkedett.

Vártunk közbe kértünk 1 vörösbort a bárban ahol kiszolgált bennünket a pincér a pohár széle, ami műanyag volt rúzsos volt. Szerettünk volna még egy pohár vörösbort kérni, de a pincér nem adott mondván már az előbb adott egyet.  Kapóra jött, hogy megjött az idegenvezető vele a menedzser.

Kérdezte mi a probléma elmondtuk. Felajánlotta a menedzser, hogy átmehetünk az 5 csillagos testvér szállodájukba a Mirage  Aqua Parkba saját költségen taxival.

Gondoltuk egy 5 csillagos szálloda csak jobb lehet ennél így gondolkodás nélkül mind az 5 fő saját költségén átment taxival.

Az új szállóra oda érve tisztábbnak tűnk már ez is boldoggá tett bennünket. De, a meglepetés csak hajnali 5 –kor ért bennünket mikor a KB 100-200 méterre található imaház hangszórói imára szólította fel a szálloda lakóit. Ez egy döbbenet erről senki nem beszélt mikor ezt a szállodát ajánlották fel. Nos, megpróbáltunk beletörődni a korai ébresztőbe, habár szerettünk volna magunktól felébredni. Reggel lementünk reggelizni ahol a2grammos vajért könyörögni kellet az ételek nagyon hiányosok voltak. Étkezés után a medencéhez mentünk a meglepetés akkor ért bennünket mikor szerettünk volna inni, de nem volt pohár hát ez egy 5 csillagos szállodára nem volt jellemző eddig. Reggeli után lementünk a medencéhez ahol 1 órán belül 2db fürdőlepedőnket loptak el. Ebédnél sorba állás minden nap a bejutásért aztán sorba állás az ételért, de volt, hogy tányérért pohárért is várakoznunk kellett. Meleg víz a szobában nem volt csak langyos így mind az öten egy hét alatt nagyon megfáztunk. A rövid italok mérhetetlenül fel voltak vizezve. A délutáni pizza és hamburger mellé a szalvéta nem volt még kérésre sem. Azt mondták nincs. Karácsonykor a férjemet megtámadta 3részeg Ukrán, akikről már előtte 2 napja a karszalagot levették, hogy ne tudjanak inni, de voltak társaik, akik kikérték nekik az italt és oda adták nekik. Mindenkibe belekötöttek, de a szálloda tehetetlen volt velük szembe.

Szóval a karácsonyunk is rémálommá vált. Másnap reggel tömegverekedés volt a portán a személyzet ütötte a turistákat így nem éreztük biztonságban magunkat. Nagyon hosszú lenne leírni az ott történteket, de a lényege az volt, hogy visszamentünk saját költségünkre a 4 csillagos Mirage New Hawaii szállóba, mert ott nem éreztük magunkat biztonságba. Ez a kis 2 hetes út a befizetett összegen kívül 50 dollárba és 20 euróba került pluszba nekünk. Mikor a taxissal beszélgettünk csak mosolygott, hogy ott az lenne a szenzáció, ha nem történne semmi utalt a tömegverekedésre és jót nevetett. Bízom benne, hogy a videó felkerül az internetre és önök is látják majd.az eset 12.26.-án délután fél 3 körül történt. Rémisztő látvány volt én sajnos végignéztem az egészet a családommal együtt. Az Ukrán Magyaroknak, akik 1 hétre 60 000ft fizettek ők ezzel lehet, hogy elégedettek volna, de mi Egyiptomon belül nem voltunk elégedettek. Valószínű, hogy az Oroszok hiánya okozta ezt a hiányosságot az élelmiszerben, hiszen az ételek mindig ugyan azok voltak szinte változatos egyik szállodában sem volt. 1db tojásból csinálták a rántottát, ha 2db szerettem volna már meg volt sértődve a szakács. A poharak koszosak voltak benne volt az előző ital, aminek az ízét még érezni lehetett. Egyszóval jóindulattal 2 csillag. Volt, hogy reggel nyitásra mentem reggelizni, amibe a rántottát csinálták az előző napi tojásdarabkák még a serpenyőbe voltak borzalmas volt a látvány a szélére oda ragadva a tojás. Hát többet nem reggeliztem tojást.  Hát volna még mit írnom, de tudom, úgy sem megyek vele sokra. Mindenesetre üvegpoharat ritkán láttunk, mert még a bárban is akár délután akár nappal műanyag fogmosó pohárból kaptuk az italt. A koszos mocskos szoba egy részéről készítettem képeket a liftről videót. Bízom benne, hogy ezek után nem 4 csillagosként hirdetik meg, mert többen is belefutnak ebbe a csaliba. Mindenesetre szeretném kihangsúlyozni, hogy eddig minden alkalommal elégedettek voltunk soha semmi probléma nem volt. A szállodák, amiben voltunk 4-5 csillagosak voltak, amit ki is érdemeltek. Sajnos ez a szálloda nem 4 csillagos és 5 csillagos besorolást kell, hogy kapja, mert így becsapva érzik magukat az odautazók. Így lett egy nyaralásból rémálom a családommal együtt.

Köszönöm, hogy olvasták soraimat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!