Keresés

Részletes keresés

NilsHolgersson Creative Commons License 16 órája 0 1 33118
Előzmény: kovacsrolyyy (33116)
NilsHolgersson Creative Commons License 26 órája 0 1 33117

Előzmény: kovacsrolyyy (33116)
kovacsrolyyy Creative Commons License 29 órája 0 0 33116

a tengeralattjáróról nem hallottam még....

Előzmény: NilsHolgersson (33114)
kovacsrolyyy Creative Commons License 29 órája 0 0 33115

Igen, ezért várom az ötleteket.... Mert nem tudom mi mennyi idő lesz/ mi fér bele :S

Előzmény: NilsHolgersson (33113)
NilsHolgersson Creative Commons License 30 órája 0 0 33114

Mamula,Rose,Stevuzo beach,Zanjice ,Tunel/garaz (tengeralattjáró),Savina ...stb.

Előzmény: kovacsrolyyy (33112)
NilsHolgersson Creative Commons License 1 napja 0 0 33113

Ez mind szép terv,de ennyi programhoz picit rövid az idő.20-tól mi is ott leszünk Herceg Noviban hajóval.

Előzmény: kovacsrolyyy (33112)
kovacsrolyyy Creative Commons License 1 napja 0 0 33112

Sziasztok!
Mi 11en Június 19-25 között megyünk Sutorinába/Igalóba. Szívesen várom a program ötleteket, javaslatokat.
Kotor, Budva, Sveti Stefan szigete, Petrovac ezt szeretnénk megnézni egyik nap. Illetve Skadar tó + Cijevna vízesést pedig másik nap. Hajókázásnál pedig kék barlang és Szent Miklós szigetére gondoltunk. Van ezekről tapasztalat? Köszönöm előre is

H_G Creative Commons License 2 napja 0 0 33111

A túra egész napos, korán is kell indulni, és nagyon fárasztó.

Njegusiban (ill. már a környékén, útszéli asztalokról) egész fantasztikus minőségű sonka és méz kapható, azt ne hagyjátok ki.

Előzmény: Seisonett (33105)
Seisonett Creative Commons License 2 napja 0 0 33110

Köszönöm 

Alexanna713 Creative Commons License 2 napja 0 2 33109

Bocsi, képeket is akartam, nem jött össze, talán most!

Alexanna713 Creative Commons License 2 napja 0 1 33108

Szia! Ahogy scarabeus is írta, érdemesebb autóval, hihetetlen vezetési élményben "is"lesz részed, és tényleg nagy szintkülönbséget kell leküzdeni. Jómagam Virpazarból mentem fel, Rijeka Crnojevica érintésével, Cetinje felé,be a nezeti parkba és fel a Lovcenre, majd leerszkedve Kotorfelém nem mentünk be, hanme mentem tovább, azt hiszem Tivat irányába. Egy számozott eszméletlen kilátással fűszerezett szerpentines részenm mész le és útközben egy klassz erődöt is

útbaejthetsz, nem nagy kitérővel :)

Traveller00 Creative Commons License 2 napja 0 0 33107

Győr környékéről gyorsabb (2-3órával) és kényelmesebb a horvát autópályán. Erre az útra felesleges tranitszállás. Ha Boszniának mentek, akkor Mostarnal egy szállás adja magát, a város csodás. 

Előzmény: keddy74 (33101)
scarabaeus Creative Commons License 2 napja 0 0 33106

Eljutni gyalog is el lehet, de hozzá tartozik, hogy a távolság mellett a tengerszint és az 1660 méteres csúcs közti magasságkülönbséget is le kell küzdeni. Volt, aki az ide írók közül megtette, amúgy.

Seisonett Creative Commons License 2 napja 0 0 33105

gyalog is el lehet a mauzóleumhoz jutni? Mennyi idő kb?? Mivel érdemesebb inkább próbálkozni, túrázni vagy autózni?

Előzmény: Alkapánó (33100)
FRANKYE Creative Commons License 2 napja 0 0 33104

Horvát autópályán kb. 15E forinttal drágább a leutazás ellenben nem gyorsabb. Klek (Ho)-Bp 10-11 óra nyugodt tempóval.

Előzmény: keddy74 (33096)
Amaribp Creative Commons License 3 napja 0 0 33103

Tengeri ételek nem olcsók, a legdrágábbak, marad a tengeri lubickolás, meg az, amire a szülő kíváncsi.

Előzmény: Kovinkinga (33093)
H_G Creative Commons License 3 napja 0 1 33102

Szebb Szarajevó és Mostar felé, mindkettőben meg is lehet szállni.

Előzmény: keddy74 (33101)
keddy74 Creative Commons License 3 napja 0 0 33101

Nagyon köszönöm a gyors hozzászólásokat. Megnyugodtam, hogy nem fogok fázni a vízben én sem, a két vizicsibe fiam meg pláne:). Örülök hogy ilyen aktív fórumra találtam. A horvátországon keresztüli útról mi a véleményetek illetve a tranzitszállásról? Eddig mikor Horvátországba voltunk (Vodice volt talán a legmesszebb) mindig Letenyénél mentünk át a határon. Győr környékéről indulunk. 

Alkapánó Creative Commons License 3 napja 0 3 33100

Kotorból érdemes felmenni a szerpentinen a Lovcen Nemzeti Parkba.

Nincs messze (kb. 20km) és gyönyörű!

H_G Creative Commons License 3 napja 0 4 33099

H. Novinak és Igalónak kiváló a mikroklímája, a hegyek gyakran akkor is szétoszlatják az esőfelhőket e fölött a két város fölött, ha amúgy az egész öbölben esik!

És Tivatban, ami modern kisváros, teherkikötővel és betonlapos stranddal, lehetne ugyan nyaralni, ha nem lenne más lehetőség, de a pazar történelmi város Herceg Novival egyáltalán nem lehet egy napon említeni.

halacs Creative Commons License 3 napja 0 2 33098

Mi szeptember közepén szoktunk utazni, és többször előfordult, hogy melegebb volt a tenger, mint a Balaton, 30 fok közeli vízhőmérséklettel. :-)

Herceg Novi mellett, Igalóban pedig állítólag meleg vizes források is törnek elő - mi még ugyan nem találtunk ilyet, de attól még létezhetnek, szóval nem kell a hideg víztől tartanod.

totopad Creative Commons License 3 napja 0 0 33097

Szerintem augusztusban nem találsz olyan helyet az  egész adrián, nemhogy Montenegro-ban ahol hideg lenne a víz fűrdésre :)

Főleg, ha bejön a 40 fokos napi átlag.

keddy74 Creative Commons License 3 napja 0 1 33096

Üdvözlöm a Fórumot!

Mi még nem jártunk Montenegróban. A topikokat visszaolvasva legtöbben Ulcinj-ba vagy arra a környékre utaztok. Mi Herceg Noviba vagy Tivatba tervezzük az utazást augusztus elején, 2 családdal, nagyobb gyerekekkel. Szeretném megkérdezni, hogy a tengervíz milyen ezeken a részeken ekkor? Azt olvastam, hogy Kotorban hideg a víz. Tivat-ban vagy Herceg Novi-ban vállalhatóbb a fürdés? Köszönöm előre is a válaszokat. Kirándulást Budvára és Kotorba tervezünk, persze ez még változhat. Az utat a Horvát autópályán tervezzük. A tranzit szálláson még gondolkodunk. Üdv.

lajoska69 Creative Commons License 4 napja 0 0 33095

A tengeri hal és egyéb "tengergyümölcsök" nem éppen az olcsó kategória, kivéve, ha magad készíted el.... Halpiacon 8-10 euro(kg alatt nem kapsz nyers halat, a kagyló is 5-7 euronál kezdődik, rákot 10 alatt sehol nem kapsz.... A halak átlagára 12-16 euro, kb. a rákok is ennyiért kaphatók ..... A nemesebb halakért akár 20 eurót is elkérnek.....(tonhalat 40 euro/kg-ért is láttam...)  Egy olcsóbb kategóriás étteremben a halétel minimum 10-15 euro/fő,  egy jobb helyen agy salátával és egy üveg borral a halétel elérheti a 60 eurot is két főre....  Itthon a tengeri sügér, vagy aranydurbincs olcsóbb, mint Montenegróban... Nagyon jó halpiac van Bárban. a nagy piac mellett, mindig friss az árú, de nem mondható olcsónak.... Budvában a piaccsarnokban is van hal árusítás, ill. mellette is van egy halbolt, de az árak szinte azonosak... A Skadar-tó mellett az élő pontyot 8-10 euro/kg-ért árulják.... Biztosan olcsóbban is hozzájuthatsz, ha kisebb helyen próbálkozol....

Előzmény: Kovinkinga (33093)
tr 502 Creative Commons License 4 napja 0 0 33094

köszönöm

Előzmény: mesterné (33092)
Kovinkinga Creative Commons License 4 napja 0 0 33093

Mi is gyerkőccel megyünk. Egy 3 és egy 11 évessel. Apartmani Dado-ban fogunk megszállni 7 éjszakát. Ismeri valaki? Az út hosszától kicsit félünk, de reméljük bírni fogják. Ulcinj az úti cél. Azt hallottuk a tengeri ételek kifejezetten olcsók, de erről is eltérő véleményeket olvastam, valaki szerint drága. Nagyon szeretjük, úgyhogy remélem ebben az első állítás lesz az igazság. Ha van esetleg valakinek ötlete, hogy ilyen eltérő életkorú gyermekek esetében mi az amit a kicsi és a nagy is tudna egyformán élvezni, azt nagyon megköszönném. A lubickoláson kívül.

Előzmény: Bujazliz (32571)
mesterné Creative Commons License 4 napja 0 0 33092

Gorican-Zagrab=44kuna

Zagrab-Carapine=232kuna

összesen276kuna

Előzmény: tr 502 (33090)
tr 502 Creative Commons License 4 napja 0 0 33091

Köszönöm szépen.

Előzmény: lajoska69 (33083)
tr 502 Creative Commons License 4 napja 0 0 33090

Sziasztok!! Már három napja olvasgatom az elejétől a topikot. Sok okos dolgot megtudtam s ezt köszönöm nektek. Viszont egy aktuális dologra azért rá kérdeznék a nálam tapasztaltabb topiktársaknál. Letenye és Kotor között mennyi a Horvát autópálya díja ?

JAWA-CZ/SK Creative Commons License 4 napja 0 0 33089

A legszebb resze a Morača-folyo kanonja https://www.youtube.com/watch?v=P3qW3lrEXCk

es igy nez ki virradatkor...https://www.youtube.com/watch?v=wtBjtSmRrwo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!