Keresés

Részletes keresés

quad Creative Commons License 1,5 órája 0 0 36337

Mi tavaly szeptember 13-20-ig voltunk Budváttól 10 km-rel délebbre. (Sveeti Stefan)

30 fok azért nem volt, de semmi panaszunk nem volt az időjárásra és a tengervíz hőmérsékletére sem.

Előzmény: Adrike40 (36335)
gy-gyuri Creative Commons License 2 órája 0 0 36336

Jo idõ várható és elviselhetõ a tömeg.

Előzmény: Adrike40 (36335)
Adrike40 Creative Commons License 7 órája -1 1 36335

Sziasztok, idén lehetséges hogy Budvába mennénk nyaralni. Viszont az időpont szeptember közepén lenne. Érdeklődnék hogy akkor még alkalmas az idő fürdésre, nyaralásra? Megnéztem a tavalyi szeptemberi időjárást accuweatheren, szeptember közepére még 29-31fokot írt. 

szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 2 36334

Igazából adottak voltak a feltételek, de elhúzódott a technikai megbeszélés. Nem tudtunk dönteni, egy sima videot csinál Dole, a kőműves, amit később csinosítunk, vagy nyomjunk egy live-ot youtubeon. Mire a kérdést eldöntöttük (live) addigra túladagoltam az operatőrt...

:-(((((

Tenger, napsütés, pálmafák és egy húsz éves gömbölyű fenekű!

Téli idil Canjban!

:-))))

Előzmény: vbalazs81 (36332)
vbalazs81 Creative Commons License 2 napja 0 0 36333

Hosszas vívódás után letettem az "egy éjjel és egy fél nap alatt rohanjunk le" tervről és foglaltam egy szállást Novi Varos-ban. Addig nagyjából 9-10 óra az út. Este megpihen az ember, majd másnap 12 körül eléri a célját (mi Ulcinjt). És kipihenten talán még le is van kedve menni a strandra vagy szétnézni.

Az este 20-kor induljunk el, nyomjuk egész éjjel úgy, hogy aznap ébren volt az ember, mert nyilván pakolt, meg gyermekei is vannak, nem merem megkockáztatni. A gyerekeknek sem valami jó egész éjjel zötyögni.

vbalazs81 Creative Commons License 2 napja 0 0 36332

Egészségedre!

Előzmény: szervezkedő (36331)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 36331

A taktika még hiányzik, de már "melegítünk"!

Előzmény: szervezkedő (36330)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja -2 0 36330

"...jól érzed, 15°C-ot ír, simán bevállalható,..."

Ezzel most azt mondod, menjek le délelőtt úszni egyet? Az újév első napján? ???????

Na legyen...!

(Kimászok az ágyból és megkeresem a fürdőbugyimat!)

Előzmény: nohab (36328)
belojozso Creative Commons License 2 napja 0 1 36329

Kemény a csapat !! :) .....suttyó koromban - 56 - vagyok , folyam úszásra agitáltak - kellett mennem - 6 km , 16 C-os Kőrös-ben.....másnap , a nevemet sem tudtam kimondani :)

Előzmény: nohab (36328)
nohab Creative Commons License 2 napja 0 2 36328

a balatoni mércénkkel mérve az bakfitty, az appomban azt látom, hogy tavaly november 18-án 21°C-os volt a víz (Petrovac) :)

a mostanit jól érzed, 15°C-ot ír, simán bevállalható, zsengébb koromban Balcsin jóval durvábbakat is elkövettünk, tulajdonképpen azokkal Montenegróban egész évre kvalifikáltuk magunkat :)

Előzmény: szervezkedő (36327)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja -2 0 36327

A magyar diaszpóra térségünkben élő tagjai közül Józsi bácsi tartja a rekordot november 18-i strandolással. (A nagy könyvbe csak az a teljesítmény kerül be, ha a bójáig beúszik a "játékos"! - és a Schirilla család tagjai nem számítanak bele! :-D)

Érzetre, úgy kézzel kipróbálva szerintem most sem tűnik annyira veszélyesnek.

Előzmény: belojozso (36326)
belojozso Creative Commons License 3 napja 0 0 36326

Köszi ! Kérdésem - agyi kapacitásomból eredően - kissé homályos volt , de Neked ez nem okozott gondot :)

2018 szept.végén mi is fürcsiztünk még , de most a család hölgy tagjainál a C - fok fontossá vált . 

Hvala :)

Előzmény: szervezkedő (36321)
belojozso Creative Commons License 3 napja 0 1 36325

Köszi / hvala / :)

Előzmény: nohab (36322)
sarli Creative Commons License 3 napja 0 1 36324

Igen. Szerintem gyorsabb.

Nézzük az útvonalakat.

1. Ha Szerbia felé mész, akkor rengeteg lakott területen mész keresztül és nemcsak Magyarországon, hanem a sűrűn lakott szerb vidéken is. Ha erre mész, akkor az út hossza Budváig kb 1060-1070 km és ebből csak kb 260 km az autópálya amit Szerbiában tudsz menni Čačak-ig. Ráadásul ott van még Röszke, amelyről tudjuk jól, hogy nyáron gyakran kell ott dekkolni órákat a nagy forgalom miatt. 

2. Ha Bosznia felé indulnál, mondjuk éjjel egykor, akkor a magyar autópályán 450 km megtétele után ott vagy reggel hatkor a horvát határon és Udvarnál át tudsz könnyen menni, várakozási idő minimális szokott lenni.

Horvátországban Eszék után autópályán (kb 60 km) eléred a bosnyák határt Samac-nál. Onnan Zenicáig lassú főút, de onnan ismét autópálya van Szarajevóig (kb 60 km ez is) A kb 1100 km-es út durván felét autópályán teszed meg!

Szarajevó után Foča felé indulj és majd Foča (nem kell a városba bemenni) előtt kell a montenegrói határ felé elkanyarodni. Az út során ez a legrosszabb szakasz (kb 20 km), de a táj lenyűgöző, ezért nem olyan baj, ha itt lelassulsz. A bosnyák-montenegrói határon egy érdekes hídon átkelsz és onnan kitűnő úton a Piva-völgyében sok-sok (kivilágítatlan) alagúton nagyon látványos útvonalon haladhatsz Pluzsinéig. Onnan meg már irány Budva.

Igaz, hogy két határátlépéssel több van erre, de érdemes Bosznia felé menni. Egyrészt az utak minősége jó (leszámítva a fentebb említett rövid szakaszt), az üzemanyag a legolcsóbb a térségben, euróval és kártyával lehet fizetni. Bár, előtte érdemes megkérdezni, hogy lehet-e kártyával fizetni ("može platiti sa karticom") Kis cimletű eurós bankjegyeket vigyél, mert szinte mindenhol elfogadják, de bosnyák márkában adnak vissza. (Az euró fémpénzt nem váltják.)

Bosznia felé az autópályák miatt oda-vissza kb 15 ezer forinttal drágább lesz az út, de lényegesen gyorsabb és a tájélmény is nagyszerű erre.

Szóval mindenképpen ezt ajánlom. Ha van valami kérdezz nyugodtan :)

1. útvonal

Előzmény: Vappali (36319)
OrSoLy Creative Commons License 3 napja 0 2 36323

Hát nem tudom, mi tavaly (2018-ban) július közepén voltunk és konkrétan hideg volt a víz :( Jaz, Trsteno, Plocet próbáltuk... Előtte volt valami lehűlés egész Európában és nagyon visszahűlt a víz is, ki gondolta volna ezt július közepén.

Előzmény: nohab (36322)
nohab Creative Commons License 3 napja 0 0 36322

Ha a május eleje jó volt, akkor október közepe is jó lesz. Ahogy néztem anno a statisztikát, valamikor novemberben megy be 20°C alá, május eleje teljesen hasonló, de ott egy-két hét sokat számít, októberben kevésbé.

Előzmény: belojozso (36314)
szervezkedő Creative Commons License 3 napja -2 0 36321

A tengervíz októberben?

2018 vagy 2019????

:-D)))))))

(Májusinál piivel melegebb, de évjáratfüggő. 18ban kozepén mi pancsoltunk. Végén az iskolai szünetben úgy emlékszem lehűlt és esett.)

Előzmény: belojozso (36314)
szervezkedő Creative Commons License 3 napja -1 1 36320

A bosnyák kanyarok szelídebbek, a szintkülönbség lágyabb, de van a határ előtt egy 20km makadán út. A szerb irányba is leérsz, de a schengeni határba be van kódolva egy "nyalóka". A másik "nyalóka" a montenegrói határ lehet, ha nincs szerencséd. A harmadik "nyalóka" a nagyob a forgalomból adódó balesetek előfordulása, ami során legtöbbször nincs kerülőút.

Bárhogy ötletel az ember, sehogy sem jut le gyorsabban. A bruttó időt vagy a várakozás, vagy a hosszabb út megtétele kerekíti szép nagyra. (Szerintem.)

Előzmény: Vappali (36319)
Vappali Creative Commons License 3 napja 0 0 36319

Köszi!

Ezt esetleg gyorsabbnak találod, mintha Szerbián megyek keresztül?  

Előzmény: sarli (36318)
sarli Creative Commons License 3 napja 0 2 36318

Egy előbbi hozzászólásodban már leírtad a frankót!

Éjjeli indulással szerintem a Nyírségből legegyszerűbb és a leggyorsabb autópályán végig elmenni Mohácsig. Ezzel gyakorlatilag bő öt óra alatt letudod a hosszú és unalmas magyarországi szakaszt, és nincs a lakott területeken történő lelassulás.  Udvarnál könnyen átjutsz a határon, és nincs para a nyári röszkei határátkeléssel. A horvát területen Eszéktől ismét autópályán mehetsz egészen a bosnyák határig. Ott Samac-nál átléped a bosnyák határt és irány Szarajevó, amerre egyes szakaszokon ugyancsak autópályán tudsz haladni. Igaz, hogy így plusz egy horvát határátkelés is beiktatódik, de ez nem hiszem, hogy sokat rontana az utazási időn.

Szarajevó után két lehetőséged van:

1. Vagy elmész Bileca felé és a kotori-öbölnél érsz le a montenegrói tengerpartra és onnan irány Budva

2. Vagy elmész Foca irányába és a határon átkelve Niksic és Podgorica felé mész Budvába.

1. útvonal

2. útvonal

Nyilván ezeken az útvonalakon vannak autópályadíjak, de egy 10 napos magyar matrica 3500 Ft, plusz Horvátországban és a bosnyákoknál fizetsz majd kb 3000-4000 forintnyi díjat (kártyával is lehet)

Ennyit bőven megér a gyors haladás,  és ahol meg majd lelassulsz ott meg amúgy is érdemes nézelődni és megállni, mert rendkívül szép tájakon mész majd Boszniában és Montenegróban keresztül. :)

Előzmény: Vappali (36297)
argo1 Creative Commons License 3 napja 0 0 36317
Előzmény: Roccinho (36315)
bcsillag Creative Commons License 3 napja 0 1 36316

Ez szól az autópályáról, de nem értem meg belöle teljesen, mi az ami készrn van, mi az ami nincs.

http://www.koridor10.rs/en/belgrade-south-adriatic

Előzmény: Roccinho (36315)
Roccinho Creative Commons License 3 napja 0 1 36315

Most terveztem Budvába egy frissen (ma) letöltött Igo-val az utat Nyíregyházáról. Meglepetésemre azt mutatja, hogy Belgrádtól Cacakig autópályán mutatja az utat. Utána olvastam és valamelyik külföldi oldalon azt olvastam, hogy 2018 végére adják át ezt a szakaszt. Erről tudtok valamit? Valóban megépült volna? 

belojozso Creative Commons License 4 napja 0 0 36314

Sziasztok ! A tengervíz hőmérséklete érdekelne okt. közepe körül / Bar-Budva / . Május elején már úszkáltunk Risan-nál , az jó volt . 

Köszi :)

NilsHolgersson Creative Commons License 4 napja 0 0 36313
szervezkedő Creative Commons License 5 napja -3 0 36312

Egy párszor lenyomtam már az utat a tengerig és nekem is voltak nagy pillanataim Ukrajnában. :-)

Szerintem csodálatos végigautózni bármelyik útvonalat, bármelyik évszakban. Lassan 2 éve van közvetlen járat újra Pestről. Autóval nem, de így repülővel csak passzióból is lejövök pár napra. 2napja még világvége hangulat volt az időjárás miatt. 24oran keresztül nem volt áram. Reptér lezárva, országot belepte a hó, a vadkacsák Skhodrai tó jégen csúszkálnak stb stb.

De hol van ez már?!?!?!

:-)

Előzmény: Vappali (36311)
Vappali Creative Commons License 5 napja 0 2 36311

Még soha nem utaztunk repülővel..... Ideje lenne azt is elkezdeni, igaz? ! 

Előzmény: szervezkedő (36310)
szervezkedő Creative Commons License 5 napja -4 1 36310

Egy esetleges B verzió a határhelyzet kijátszására:

Előzmény: Vappali (36309)
Vappali Creative Commons License 5 napja 0 1 36309

A határhelyzetről: Az ukrán határon szocializálódtam. Záhonyban laktam sokáig. Most is járok ki tankolni Ukrajnában, így a határon való várakozás, helyezkedésben van tapasztalatom. 

Előzmény: szervezkedő (36308)
szervezkedő Creative Commons License 5 napja -2 1 36308

Ez egy jó ötlet lehet arra hogy tájékozódj a lehetőségekről. 

Biztos recept azonban nincs, hogy ne kelljen órákat várni a határon, annak aki ezen az útszakaszon szeretné elhagyni az országot. Bele kell tervezni, ha tetszik ha nem, legfeljebb szerencséje van az embernek és átcsúszik gyorsan. Vannak erősebb időszakok amikor egyik vagy másik irányba várható a tömeg, de olyankor is előfordul hogy lesz egy "lyuk" amikor senki sincs. Olyan is előrodul, hogy a "semmiből" egyszercsak megjeleni egy halom autós és eloszel 30 perc azután akár 1-2óra várakozás is kialakul. Azt is többször tapasztaltam, hogy a hivatalos info szerinti nincs várakozás, és ez Röszkén vagy Tompán is kb azt jelenti nyáron hogy valójában 30perc.  Volt olyan utam, amikor Roszkén már összeverekedtek az emberek akkora volt a tumultus, Tiszaszigetnél pedig egy autó se volt elottem.

Kecskemétről az út autóval Sutomoreig Szerbián keresztül bruttó 12-14óra, mert bárhol, bármikor történhet  bármi- és általában történik is. Nyáron tömeg, télen hó, máskor az esőzések stb.

:-) 

Előzmény: Vappali (36307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!