Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 6 órája 0 2 34918

Egy hét itt, egy hét amott!

...és a feladat megoldódott!

:-)

Előzmény: muccc (34917)
muccc Creative Commons License 12 órája 0 0 34917

Sziasztok! 

Segítségeteket szeretném kérni. Évek óta Montenegró ad helyet nyaralásunknak azon belül pedig mindig Tivatra esik a választásunk! Idén még egy pár csatlakozik hozzánk, akiknek szeretnénk megmutatni ezt a csodás országot, viszont sajnos nem tudok dűlőre jutni,hogy újra Tivat legyen a célpont vagy esetleg Ulcinjt nézzük meg..bizzok benne, hogy tudtok egy kis segítséget nyújtani nekünk a döntéshez. Köszönöm szépen előre is Nektek!

portugéza Creative Commons License 16 órája 0 0 34916

Ok, látom, az eső esett. :D 

Előzmény: portugéza (34915)
portugéza Creative Commons License 16 órája 0 0 34915

most néztem meg 2-3 évre visszamenőleg

A Wizz balkáni járatok egy éve indultak. Más légitársaságok adatai ugyanoda nem tudom, mennyire számítanak. Vagy éppen a Wizz árai hasonló célpontokra.

Tavalyról nem rémlik, hogy lett volna ennyi 3-6-9 ezres jegy visszafelé irányban főszezonra (+ szeptember). Eddig nem voltak konkrét terveim idénre, de...  

Előzmény: Pumpkin92 (34913)
szervezkedő Creative Commons License 17 órája 0 0 34914

A hétezres jegyeknél már csak az 5980forintos repjegyek a jobbak!

(Főleg úgy hogy nem is kell érte fizetni, hanem csak levonják a "jutalom"pontokból! :-D)

Gondolom az átfoglalást nem mondtad komolyan, vagy csak még nem nézted meg milyen díjat kér ezért a wizzair=40euro/jegy. Tehát ez returba 80euro! Ha jól tudom!

Előzmény: Pumpkin92 (34913)
Pumpkin92 Creative Commons License 25 órája 0 0 34913

jók ezek a 7ezres május jegyek! köszi az infot.. lehet átfoglalom az áprilisit májusra, a szállás még kérdéses ugyis.... viszont pont most néztem meg 2-3 évre visszamenőleg és májusban többször esett mint áprilisban, pedig elvileg "április az esős hónap" ...  (mivel túrázós programot tervezek, ezért kis eső is gond lehet)

Előzmény: portugéza (34905)
portugéza Creative Commons License 1 napja 0 0 34912

Pl. távolsági busz 1 átszállással van mindkét helyre Szarajevóból (Zabljak, Kolasin). Előbbi 14 + 5, utóbbi 17 + 5 euró egy irányban / fő. (+ Szarajevón belüli közlekedés; a kisebb, szerb Istocno buszállomás viszont gyalogos távon belül van).  

Hogy matematikailag melyik éri meg adott esetben, könnyű kiszámolni. Vagy: lehet úgy is gondolkodni, hogy összességében nem feltétlenül lesz olcsóbb szomszédos országon keresztül repülni, de annyi pénzért legalább máshová is eljut az ember. És ha már ott van, valamennyi időt ott is eltölthet, kisebb balkáni körúttá bővítve a programot.

Először úgy válaszoltam neked, hogy nem néztem meg az aktuális árakat... A Podgoricáról visszafelé mostani 3-9 ezres árak jók a tavalyiakhoz képest, érdemes lehet lecsapni rájuk. (Utána rendszeresen figyelni az odafelé árakat. Ez persze okkult dolog és valamennyire szerencsejáték. Amit tavaly látni véltem a balkáni járatok árképzésében egész évben, hogy egy idő után átfordultak az árak több esetben is, az ellenkező irány lett olcsóbb, az idén változhat. Kockázatok és mellékhatások tekintetében...)

Előzmény: kirgizke (34910)
kirgizke Creative Commons License 1 napja 0 0 34911

Az jó lenne! :-)

Előzmény: PSB fan (34908)
kirgizke Creative Commons License 1 napja 0 0 34910

Köszi a részletes választ. És egyébként a szarajevói érkezés/indulás is jó lenne a Durmitorhoz és a Biogradska Gora NP-hez? 

Előzmény: portugéza (34907)
portugéza Creative Commons License 1 napja 0 0 34909

Reméljük, inkább én tévedjek.

A mostani július-augusztusi 3-9 ezer Ft árakat visszafelé irányban (tagságival) kedvezőnek tartom a tavalyiak alapján. Ezek nem lesznek már jobbak, akár érdemes lehet "rárepülni" ezekre.

Előzmény: PSB fan (34908)
PSB fan Creative Commons License 1 napja 0 0 34908

Megy az még sokkal lejjebb.

Előzmény: kirgizke (34906)
portugéza Creative Commons License 1 napja 0 0 34907

Kb. ilyen árak vannak főszezonban szerintem. Tavaly augusztus 2-án repültem vissza Podgoricáról, 18 ezer Ft volt klubtagságival. Csak visszafelé, feladott 23 kg poggyásszal.

Tavaly, a Wizz balkáni járatok indulási évében sokat nézegettem a menetrendet. Úgy emlékszem, június-szeptember közepe időszakban nem voltak 6-7 ezer Ft-os retúrjegyek (ez a minimum a Wizz balkáni járatokon). Viszont néha egy-egy napon akadtak valamivel kedvezőbb árak, de messze nem 3000 Ft körüliek egy irányban. Ehhez 3-8 héttel előtte szinte minden nap érdemes ránézni az árakra  (= megszállottnak kell lenni). Ezzel lehet hazardírozni: először csak az egyik irányba veszel jegyet, amikor az viszonylag jó, majd tovább figyelsz, amíg a másik viszonylatra is lesz kedvezőbb... Meg szoktak lenni ugye a 20 %-os akciók. Ami előny tavalyhoz képest, hogy már heti 3 járat van 2 helyett - viszont a járatok is ismertebbek lettek azóta.

Van itt a topikban, aki nálam többet repül arra és a menetrenden is többet "lóg", talán tud mondani pontosabbat. 

Az én tippem, amit én is csináltam, hogy nem Montenegróba repültem közvetlenül, hanem Szarajevóba. (Nem elsősorban a költséghatékonyság miatt, kifejezetten oda is akartam menni, és a boszniai hegyekben is túráztam). Az tavaly főszezon elején is még 6 ezer volt retúr. Lehet, hogy idén oda már nem lesz ennyi, de ott van még Prishtina, Szkopje.

Előzmény: kirgizke (34906)
kirgizke Creative Commons License 1 napja 0 0 34906

Szia! 

Én július végére-aug. elejére keresnék. Szerinted erre az időszakra mennyi a reális? Amiket most hoz a Wizz egy irányba (30 e+), azok nagyon drágák, legalábbis eennyiért tuti nem veszek. Köszi a segítséget.

Előzmény: portugéza (34905)
portugéza Creative Commons License 1 napja 0 1 34905

Ha valaki kedvet kap egy kis május közepi kiruccanásra, oda-vissza 7 ezer Ft a jegy ebben a pillanatban.

Beus199 Creative Commons License 1 napja 0 0 34904

Most sikerült feltölteni!

Előzmény: laguna1,8 (34900)
Beus199 Creative Commons License 1 napja 0 0 34903

Így néz ki!

Előzmény: Beus199 (34902)
Beus199 Creative Commons License 1 napja 0 0 34902

Mi Zlatiborban szálltunk meg, a Villa Miris Dunja-ban. Nagyon szép helyen van, jó a konyhája, kedves a tulajdonos, jó árban is van - szerintem! bátran merem ajánlani. A bookingon foglaltuk.

szervezkedő Creative Commons License 1 napja 0 0 34901

Ott mentek el mellette, szó szerint "útba esik".

http://zlatarskojezero.rs/motel-zlatarsko-jezero/

Konyhájuk jó, kilátás pazar, strand, napsütés jó levegő stb.

(.... és kb azon a környéken van ahol eddig is megszalltatok)

laguna1,8 Creative Commons License 2 napja -1 1 34900

Urak transit szállást valaki tudna e ajánlani ? Nyaralásba menet

ahol megszáltam éveken keresztül az Szerbiában van

ime a link  http://www.restoranfilipovic.co.rs/

valami másikat keresek ha ismertek ilyet elfogadható árban

szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 34899

(Részemről nem a Suzikin, hanem inkább a "szombaton" volt a hangsúly.)

Előzmény: Blaci78 (34892)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 34898

Ennyire nem kell parázni! 

Ha tetszik az ország, majd dupláztok/tripláztok stb májusban is!

Előzmény: Pumpkin92 (34895)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 34897

Csak úgy hirtelen átfutva, február első vagy utolsó hétvégéjén kell lerepülni! :-) Csütörtök délután ki, kedd reggel vissza!

Előzmény: NilsHolgersson (34894)
scarabaeus Creative Commons License 2 napja 0 0 34896

Már amikor a 45 napos """"előrejelzést"""" bevezette az AccuWeather, erőteljesen körbe lettek röhögve.

Egy meteorológus professzor pár éve teszteltette a hallgatókkal, milyen viszonyban vannak ezek a jóslatok a tényleges hőmérsékletekkel. Nem nagy meglepetésre (de kell az a tapasztalat az ifjú meteorológus hallgatóknak) még a sokéves átlagok is jobb közelítést adtak, mint az AccuWeather túlhúzott modelljéből származó, mondjuk úgy, véletlenszámok.

Erre most, ahogy mondod, már három hónapos előrejelzésük is van. Régen voltak ilyen lottótippek, újságokban. Azok megbízhatóbbak voltak, szerintem (bár ki az, aki újság alapján lottózik, hogy aztán osztozzon a többi hasonszőrűvel :-D).

Előzmény: Pumpkin92 (34895)
Pumpkin92 Creative Commons License 3 napja 0 0 34895

Nyilván nehéz megjósolni én ezt értem :) de valamilyen támpont kell, mert a repülőjegyet meg kell venni.. végül április közepére vettem potom 2x5.000ért ami vicc de igaz. Viszont most megint megnéztem az accuweather.com-ot (tudom, egyik se megbízható ennyire előre...) és már nem 19 fokot ír hanem 16-ot jósol. Tavaly meg pl. tényleges 22-23 fok volt ugyanakkor.. lehet valami melegfront anomália volt, ki tudja... 

Igazából elsősorban kirándulni szeretnék, nem strandolni így a víz hőfoka annyira nem izgat. Viszont megázni és fagyoskodni sem szeretnék a szeles időben. Most épp azon filózom, hogy lehet jobb lenne átrakni májusra az egész utazást, mert akkor már jó idő lenne (túrázáshoz már talán túlságosan is meleg, tavaly 24-28 fok volt már), csak akkor buknám az áprilisi olcsó repjegyet, + vehetném drágábban a májusit...és a szállást is át kéne foglalni... stb.. nem tudom megéri-e a sok macera.

Előzmény: szervezkedő (34891)
NilsHolgersson Creative Commons License 3 napja 0 1 34894

Blaci78 Creative Commons License 4 napja 0 0 34893

Kalandvàgy

Előzmény: Blaci78 (34892)
Blaci78 Creative Commons License 4 napja 0 0 34892

Szia!A nagy csapat kaladvàny elengedhetelen.Mi tavaly sajnos sok ok miatt egy a nyaralàs elött 2 hèttel vàsàrolt suzuki swiftel full fapad klima nèlküli ès 1000 motorral mentünk kedvenc orszàgomba Boszniàn keresztül. 

Előzmény: szervezkedő (34890)
szervezkedő Creative Commons License 4 napja 0 0 34891

Időjárás előrejelzés áprilisra??????

Januárban???? Max ha a Vatikán kiszivárogtatja! :-)

Nálam a strandszezon Montenehróban május elsején indul és november elsején ér véget hivatalosan, vagy nem. Mert egyik év ilyen, másik olyan.

Tavaly ilyenkor az óhazában láncfűrésszel vágtuk a léket a befagyott holt Tiszán hogy tudjunk merülni, idén meg a műjégpályán látok csak jeget!

Szezonon kívül célszerű nem csak 1-2napra leutazni, mert akkor biztosan van esély a napsütésre is, nem csak a szeles, hűvös esőre!

Előzmény: Pumpkin92 (34874)
szervezkedő Creative Commons License 4 napja 0 0 34890

A linken leírt "szörnyűségek" kb 10év leforgása alatt történnek meg szerintem. 

Többször volt már róla szó, aki csak szombatonként veszi elő az Ignist, az ne ide tervezgessen, mert nehéz lesz számára a lejutás.

Ésszel, odafigyeléssel, átlagos vezetéstechnikai rutinnal+egy csipetnyi bevállalósággal, bármilyen autóval leküzdhető az út, bármely évszakban.

Előzmény: Bosanac (34887)
zelenikaput Creative Commons License 5 napja -1 0 34889

rafailovici becici szomszéd települése nagyon jó ki hely sok kis apartmannal

Előzmény: mokus27 (34817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!