Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8169
Amikor én is először voltam kint bennem is felmerült a kérdés, mit csinálnak itt az emberek, mit dolgoznak, miből élnek? Mert az a nyári másfél két hónap nem tarthat el egy családot ami a nyári szezonból áll????!!!
Nagyon jól kfejezi az ottani világot amit az ismerősöm, ahogy fogalmazott:
"feltaláljuk magunkat"!
Szerintem mindig nyitott szemmel járva, a szomszédokkal ismerkedve, ha valaki több időt eltölt kint, nem egy elveszett ember és nem csak tátott szájjal várja hogy bemanőverezen a sültgalamb a szájába, akkor megtalálja miből csurranhat-cseppenhet!
Mindig nyitott szemmel járva, a szomszédokkal ismerkedve
Ez nem titok, de erre itthonról nem lehet rájönni, ehhez ki kell menni!
(Én és a nejem ha pl olyan munkát végeznénk amit ott is tudunk kint csinálni, amire ott is van igény biztosan fognánk magunkat és húznánk ki és kb 2-3 havonta hazajönnénk látogatóba.)
Előzmény: halacs (8167)
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8168
Péter!
Húúú de örülök hogy lefordítottad ezt nekünk!
Ismertem ezt a tízparancsolatot, szerbül valami képeslapon vagy pólón vagy mittomén hol már láttam és egyszer le is fordította nekem egy ismerősöm de nem is fordított inkább csak úgy elmagyrázta miről szől mert a magyarra fordítás nem nagyon ment neki!
Nagyon jó!
Előzmény: Kópé.. (8158)
halacs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8167
Bármelyik pillanatban szívesen indulnánk hosszú távra, ha lenne valami tippünk, hogy miből tudjuk fenntartani magunkat...
Előzmény: szervezkedő (8147)
halacs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8166
Nekem is ez volt az első gondolatom. :-)
Előzmény: Amari bp (8157)
halacs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8165
Csatlakozom, én is nagyon köszönöm. :-)
Előzmény: Amari bp (8163)
halacs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8164
Ez nagyon jó. :-)
Régebben azt hittem, nem sokáig bírnám munka nélkül. Amióta beleszerelmesedtünk a Balkánba, már tudom, hogy nem ez az igazi élet. :-)
Előzmény: Kópé.. (8158)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8163
Köszönjük képeket, rózsa is, meg a naplemente is csodás:)
Előzmény: szervezkedő (8149)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8162
ÁtvonatoztunkBe az alagútba, onnan ki, aztán újra be.
Előzmény: Amari bp (8161)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8161
Ezt nagyon akartam látni.
Előzmény: Amari bp (8160)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8160
Előzmény: Amari bp (8159)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8159

:o)))

 

Ez nagyon jó, de valahonnan, csak kell egy kis euró:)

 Én ahogy ott buszozgattam, azt láttam, idegenforgalom, amiből élnek, zöldség-gyümölcs honnan jön, azt nem láttam, tiszta hepe-hupa az az ország:)

 

Most lehetnek, arrafele, nagy bizniszek.

 

Előzmény: Kópé.. (8158)
Kópé.. Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8158
Sziasztok.

Kérdésedre a munkával kapcsolatban: Mivel már említettem, hogy Bar-ban élek, szószerint ÉLEK...és élvezem az ittlétet. Segítségül neked illetve másoknak is ajánlom figyelmébe a Montenegró-i 10 parancsolatot, ami itt szentírás, én ezt szószerint be is tartom:

1. Az ember fáradtan születik és azért él, hogy pihenjen.
2. Szeresd saját ágyad úgy, mint önmagad.
3. Pihenj nappal, hogy éjjel aludni tudj.
4. Ne dolgozz! - A munka öl.
5. Ha látsz valakit hűvösben pihenni - segíts neki.
6. Dolgozz minél kevesebbet és azt a keveset is add át másnak.
7. A pihénésbe még senki nem halt bele.
8. A munka fertőző betegség - ne halj meg fiatalon.
9. Ha ESETLEG dolgozni támad kedved, ülj le, várj, meglátod el fog múlni.
10. Ahol látod, hogy esznek isznak - csatlakozz, de ahol látod, hogy dolgoznak gyorsan távozz, hogy ne légy útban.

Sok szeretettel: Kópé ... Bar-ból
Amari bp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8157

Nem vitás, látszik, hogy 3és félévesnek  nagyon tetszik a dolog:)

De  ahol Te vagy oda kellett volna egy buborék, és beirni, help, vagy pomoc......:)

Előzmény: szervezkedő (8156)
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8156
Na jó, én azért tudok valahogy csalni, de egy három és fél évas gyerek őszinte tekintetéből elhiszitek ugye hogy pénteken még a habokat szeltük?!

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8155
A kételkedők kedvéért!
Ugye most már elhiszitek a jó időt és a tengerben való pancsolást?
Ott bent, messzire, a végtelenbe, az a kis piszok, az én vagyok :-)




szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8154
Cunami!

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8153
Hullámok Sutomoreban!

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8152
A saját termés!!!
(Érlelgettük, tartogattuk, hogy majd hozzuk haza megmutatni a családnak és addig amíg majdnem teljesen megromlott.)

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8151
Hullámok Canjban!

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8150
A kisfiam kedvencei nyáron annyi dinnyét és kápsztát kaptak, annyira jól érezték magukat hogy a 8 nagy teknős utódokat "produkált". angyokat nem láttuk csak a kicsik szédelegtek amikor kisütöt a nap!

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8149
Ahogy a franciák mondják:
"Nápléménté"!

2008 Október 22- Sutomore

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8148
Ismerős és ismeretlen Hölgyek!
Egy kis kedvesség tőlem nektek!
Picike kertünkben a nyár utolsó emlékei...

Adélutáni eső édes könnycsepjei gyöngyként csillognak... Nektek!
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8147
JAjj, de indiszkrét vagy már ne is haragudj!!!!
Mentségedre szóljon magyar fejjel olvastad Péter hozzászólását és így asszociáltál erre a munka dologra!

Hiszen Péter azt írta "Barban élek".
Szerintem ha ő már teljesen átvette a montenegrói életformát akkor már annak a helyiek által ismert titoknak a kulcsát is megtalálta hogy hogy lehet ott élni hogy a munkával az ember ne pusztítsa önmagát.
Az egyik ottani ismerősömnek úgy néz ki a héten megszűnik a vállalata ahol dolgozott. Én együttérző sajnálatomat fejeztem ki irányába. Erre ő azt mondja nincs ezzel gond, "feltaláljuk mi magunkat".

Ha nem változik iszonyatosan meg ez a kis ország illtve itthon nálunk a nyugdíjrendszer, akkor pár év múlva nyugdíjasként úgy gondolom hogy én is jobban "feltalálnám magam" Montenegróban mint Magyarországon.
Előzmény: halacs (8136)
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8146
Tizsteletem Mindenkinek!
Sajnos most már itthonról!
Millió dolg történt kint ismét, de igazából semmi sem változott.
Napokig tudnék lelkesen mesélni, de nem fájdítom szíveteket.
Az egyik tanulság amit szeretnék megosztani veletek:
Tegyen egyszer mindenki egy próbát, milyen csodálatos ez az ország SZEZONON KÍVÜL!!! Mert a nyár egy bolondok háza, agyrém!!! Szerintem!

Alapvetően 2 nap volt esős az idő, de akkor sem 48 órán keresztül szakadt hanem azért volt lehetőség kimozdulni a lakásból és sétálni a parton. Ilyenkor szinte harapni lehetett a sós, tiszta, meleg levegőt. Sajnos a pillant hangulatát nem adják vissza a képek, de mennyei volt.
Egy nap volt még amikor az idő azon gondolkodott essen e vagy ne. Ez így ment estig, na akkor volt eső.
Kivittünk egy halom téli cuccot hogy majd megyünk hógolyózni Zabljakra, na ebből semmi sem lett, a hó hiánya miatt. Ettől függetlenül Adriennek köszönöm az infót a szállással kapcsolatban, ha úgy alakul akkor decemberben kimegyünk a téli szünetben. Ha másért nem, kíváncsi vagyok Baffalolev hogy főz! Az "ebédcsata" alkalmával rákérdezett nejemnél hogy a cseréptálat megfelelően készítette e elő sütéshez. Na mondom dik má! Ez a tesvír nem csak a hűtőig jut el a konyhába (mint én) hanem a rejhez is odaáll! Tehát ezért furdal a kíváncsiság!

Rendőrökkel nem volt gond, nagyon rendesek voltak mindkétszer amikor kapcsolatba kerültünk egymással. Az egyik alkalom egy rögtönzött Scooter koncert alkalmával találkoztam velük. Azon csúsztam meg hogy szólt a zene az autóba, nem volt senki az úton, én csak mentem- mert szép sima és széles lett az új út Sotomoreban, hátra nem csak előre néztem és egyszer megelőzött egy fehér furgon aminek az oldalán kék felirat és integetnek az ablakából. Na csesszék meg! Azt mondja a rendőr hogy 92vel nem szabad menni városban. Mondom nekik ez az én öreg csotrogányom nem is tud annyival menni. De rossz az órám és lehet hogy nem éreztem a sebességet az új út meg a hidós felfüggesztsé kényelme miatt. Jajj nekem! Igaz trafi nem volt náluk csak hát jöttek utánam és nekeik jó volt az órájuk. (Mutattam nekik hogy nem mutat semmit az én órám-persze mert állt az autóm). Mondom meleg a kenyér még és próbáltam elmutogatni hogy a gyerek meg az asszony alszik és meleg motyóval akarom ébreszteni őket.
Bejött mert gyorsan továbbmentek-de lehet hogy valahová utaztak és nem is voltak szoliba, vagy mittomén. A msik alkalom pedig egy olyan heléyen volt ahol már kétszer lelőttek és most harmadjára is belementem 84-vel az 50es táblánál. A GPS-en is be van jelölve és tutira meg vagyok győződve hogy a tábla előtt 300 méterrel lőnek le mert amikor a gps jelez én már lassítok. Na mindegy nem volt gond ott sem, mert végül nem fizettem egy centet sem, csak bosszantott. (Ez egyébként a szerb határ előtt van kb 15-30kmel-ha jól emlékszem. Enyhe jobbos kanyar, egy kis lejtő, a lejtő tetején megindulsz le, kb félúton 50-es tábla és a ljető alján jobbra állnak a fakabátok.)

Feltettem pár videót a nagy hullámokról, a teljesen kihallllllllt utakról, az úton kavargó színes őszi levelekről(bár ez nem nagyon látszik a felvételen). Egy kis nosztalgia gyanánt... Ha gondoljátok!

2008 októbere
jisell Creative Commons License 2008.11.01 0 0 8145

 Szia szervezkedő

Remélem jól haza fogsz érni én nagyon sajnálom hogy nem tudtunk találkozni jó lett volna ami a szatelitet érinti amiről beszéltünk az azt hiszem érdekes lenne valahol ott november véde felé. Nem egy két riszíverről volna szó.

A telefon amin el lehet érni + 382 69 463 622

 

Péter te mióta élsz a szomszédságban én Budván vagyok

 

Üdv mindenkinek

P.S: lód a lába az essőnek de semmi nincs belőle, egyépként meg meleg van

Előzmény: szervezkedő (8144)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.30 0 0 8144
esik! És a mára tervezett kertészkedés ilyen idöben kicsit döcögös. Leszaladtam Sutomoreba család nélkül. Rövid wifivadászat után, mit gondolsz Levi találtam valamit? Tengeri panorámás nyitott wifi. Most már tuti hogy utáltok!
Előzmény: baffalolev (8143)
baffalolev Creative Commons License 2008.10.30 0 0 8143
Persze hogy van most kezdődnek a nagy viharok amikor azt hiszem hogy elviszi a házat a szél
Előzmény: halacs (8142)
halacs Creative Commons License 2008.10.30 0 0 8142
Szépek! :-)

Egyszer fürödtem a bóra idején, hát mit ne mondjak, nagy élmény volt. :-)
Tényleg, Montenegróban is van bóra?
Előzmény: baffalolev (8141)
baffalolev Creative Commons License 2008.10.30 0 0 8141
Szépmorci
baffalolev Creative Commons License 2008.10.30 0 0 8140

Sziasztok


Ezeket a képeket Péter küldte.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!