Keresés

Részletes keresés

moon. Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6291

Hát akkor mégiscsak van aki Montenegróban nyaral. Már azt hittem csak szervezkedő meg bafaloleven kivül senki sem fog menni -)).  Tavaly egy kolléganőmék Sutomoren voltak, tetszett nekik. Azért nem árt a környező helyeket is meglátogatni mert mindenkit más ragad meg.

Azért kiváncsi vagyok növekszik vagy csökken az idén az érdeklődés Montenegró iránt. Itt sincs még nagy láz, persze lehet sok potenciális montenegrói nyaraló nem is jár ide. Szerbiából szokott lenni  a legtöbb nyaraló, ma olvastam az érdeklődés alapján a szerbiai nyaralók 36%-a választja Törökországot, 35% Görögországot, Montenegró van a 4. helyen 5%-al.  Lehet az oroszok betömik a hézagokat. Zabljakról nem tudok semmit, vissza kellene olvasni :-)), most én mondom pedig hát nem illik, de azért biztos bekukkant valaki a napokban aki járt már ott, boszniai utat is átadom másnak :-)

Viszont friss infóm van a szerbiai utról, igaz nem a tengerig csak Divcibara, Zlatibor. Odafele Ujvidék Belgrád Cacak, jo az út, de nagy a forgalom, sok a kamion és Belgrád után csak 2 sávos. Azt hiszem ezt eddig is tudta mindenki :-)

Viszont visszafele Valjevo, Sabac, Ujvidék. Valjevoig kb 20 km kemény szerpentin, Sabacig utfelujitás, nagy erőkkel vannak, szerbiai útépitőket igy még nem láttam dolgozni . 1-2 héten belül meglesznek. Sok helyen 3 sávos az út. Sabac Ujvidék, jó út csak keskeny. Majd Fruska Gora nem vészes még 20 km sincs. Ott láttam egy rendőrt aki radarozott a lefelé menőket nézte ki magának. Innen meg ugyanaz mint a belgrádi út. Én nem mértem le, de egy újság szerint 80 km-vel rövidebb.

Sutomoren a Panorama apartmanról itt vannak képek katt
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6290
Dobra večer!

Készülődőben Crna Gorába, kérdéseim lennének, először is, hogy Ulcinj jó hely-e, mert azt szemléltem ki, a topik látogatóinak instruikciói alapján!
Kocsival mennénk, július végén és átruccannék Albániába is, ha érdemes, onnan!

Hvala!
H_G Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6289
Régebben Miso sokat írt ide zabljaki szállásokról, ha jól emlékszem, de azóta már akár el is avulhattak az infói...

Előzmény: szemerke (6287)
szemerke Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6288
Köszi a bíztatást. De jó lesz nekünk!!!! Remélem!!! :)
Előzmény: Törölt nick (6284)
szemerke Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6287

Helló!

Nem, nem...hülyén hangzik, de nem zavar ha zajos az élet, három naggyerekkel megyünk, ők élvezni fogják....szerintem, a kicsik pedig kénytelenek alkalmazkodni. Mi szeretünk menni, minden nap máshol strandolni, máshová kirándulni...az én szempontom, hogy lássam a tengert...akár éjjel is, ha felkelek és kinézek a teraszon, és tiszta legyen az apartman. Olvastam, hogy valamelyikőtök...talán Szervezkedő? érdekelt Sutomoréban, talán hallottatok már az említett apartmanról.

És Zabljak? Arról nem mondtok semmit?

Igyekszem közben művelődni a neten, mindenféle látnivalóról, fürdőhelyekről stb.

Azt már tudom, hogy tetszeni fog...már most szerelembe estem :)

Előzmény: H_G (6286)
H_G Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6286
Khmm, ha előbb mondod, a többség alighanem másik várost ajánlott volna "Szutyokmore" helyett...

Előzmény: szemerke (6281)
Hümi Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6285
Talán oldani tudom leleked ríjását azzal, hogy...ne keseredj el kedves szervezkedő...dejszen itthon is 33 fok várható, és a Balaton is 22 fokos lesz...:)))
Előzmény: szervezkedő (6282)
szervezkedő Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6283
Ja! Ami kimaradt!
szervezkedő Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6282
A munkából ki sem látszok!
Egész héten egyedül vagyok, a család kórházban!
Leklemet még mardossák az egy-két hetes tengeri emlékek...
...és ebben a kiszolgáltatott, hánytatott állapotban azt látom hogy 32-34fokot jeleznek holnapra és 20-23fokosma délután a tenger.
El nem tudom képzelni, hogy egy hasonló irodában, hasonló munkát végző ember Barban vagy Budvában tisztában van azzal hogy az északabbra lévők hogy sajnálják hogy nem ott vannak? Vagy mii után vágyakoznak azok az emberek? Mi hiányozhat nenik ezen felül?

NA mindegy!
Keresek egy pszichológust (vagy inkább pszicho nénit) hogy kisimítsa a bennem lévő kuszaságot!
szemerke Creative Commons License 2008.05.26 0 0 6281

Sziasztok!

Friss Montenegróba vágyó vagyok, lelkesen elolvastam ma az idei hozzászólásokat.

Mi Sutomoréba megyünk augusztus 1-én. Foglaltunk szállást a Panoráma...vagy Monteráma apartmanban /számomra nem derült ki, hogy melyik is a neve/. Esetleg tudnátok róla valamilyen infót mondani? Mi Bosznia felől megyünk...Szekszárdról indulunk, és már nagyon-nagyon várjuk, hogy mehessünk!!

Eddig Horvátországba jártunk, de most "új vizekre eveztünk".

Hazafelé Zabljakban és Mosztárban is eltöltenénk 1-1 napot. Zabljakban nem tudtok véletlenül valamilyen szállást?

 

 

hellll Creative Commons License 2008.05.25 0 0 6280
Köszönöm a válaszokat!!!
potika Creative Commons License 2008.05.21 0 0 6279
A külügyminisztérium szerint :

"Schengeni tagságunk kezdetétől, 2007. december 21.-től magyar állampolgárok mindegyik típusú érvényben lévő magyar személyi igazolvánnyal beutazhatnak Bosznia-Hercegovinába."

Ezenkívül már nem kell vízum télen sem.

Viszont Montenegroról ez van :

"Ennek értelmében magyar állampolgárok érvényes útlevél birtokában vízum nélkül utazhatnak be a Montenegrói Köztársaságba..."

Tehát ide kell az útlevél.

A boszniai utak jobbak, mint a magyarok. Persze autópálya az nincs.
Előzmény: hellll (6277)
H_G Creative Commons License 2008.05.21 0 0 6278
Oda pedig nem lehet. (Sőt, télen még vízum is kell.)

Előzmény: hellll (6277)
hellll Creative Commons License 2008.05.21 0 0 6277

Sziasztok!

 

Június 5-én mennénk Kotorba. voltunk már ott, de akkor Albánia felől érkeztünk. A kérdésem, hogy a boszniai utak milyenek?

Mi a Dunántúlról indulnánk és Barcson lépnénk át a határt, majd átvágnánk Horvátországon és Bosznián Mostar felé és onnan a tengerparton mennénk Kotorig.

Jól járhatóak az ottani utak?

Más: azt hallottam, hogy Montenegróba lehet személyi igazolvánnyal menni, Boszniáról nincs hasonló infótok, mert sajnos le fog járni az útlevelem és elég drága, ha sürgősen kéne.

Segítségeteket és válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv!

 

babaja Creative Commons License 2008.05.21 0 0 6276
Az előrejelzés szerint a víz ma du. Bar 21; Budva:20 fokos
szervezkedő Creative Commons License 2008.05.21 0 0 6275
Ezt beszúrta már valaki?
Nem nézegettem jobban, csak látom kb 80 kiadó szállás van rajta Montenegróból:
katt!
szervezkedő Creative Commons License 2008.05.21 0 0 6274
krobertro85!
Ha legközelebb leülsz a számítógép elé, akkor majd mielőtt ismét, véletlen, a számodra teljesen újdonság erejével ható oldal 6-ik belinkelése előtt inkább írd át az oldalon a telefonszámaitok előtt a 381-et 382-re, mert akik még nem voltak nálatok azok nehezen fognak elérni, aki meg már volt, az meg tudja mi a helyzet. Szállásotok szerintem tök normálisan néz ki, csak kicsit idétlenül mutat, hogy hetente bedobod a linket "böngésztem és ni-ni nézzétek mit találtam" cimkével. Mond azt hogy ez egy akár hirdetésre is használható ingyenes fórum ahol heti rendszerességgel feldobod a lehetőséget.
Szerintem ez így sokkal korrrrrektebb lenne!

Akik esetleg emlékeznek Misóra, nem tud valaki róla valamit?
Misóóóóóóóó!
Hahóóóóóóó!
Merrrrrrre vaaaaagy?
Szeretnék egy Misós Montenegrós CD lemezt magamnak!
Úgy érzem most vagyok azon a szinten amikor már tudom valahová helyezni azokat az infókat amiket évek alatt te összegeztél!
Előzmény: kroberto85 (6272)
mammamija Creative Commons License 2008.05.21 0 0 6273
SZia.
Nagyon jól néz ki! Nem tudod lehet ellátás nélkül is foglalni? Mi szeretünk kiruccanni ide-oda, ezért nem lenne jó, ha időhöz lennénk kötve az étkezés miatt.
Előzmény: kroberto85 (6272)
kroberto85 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 6272
Kedvező nyaralási lehetőség Montenegróban Bár mellett Susanjban. Kettő három és öt ágyas konfortos szobák 250m a tengerparttól kiadók fél panziós ellátással 22eu nap/fő
Saját fürdőszoba erkély.
Honlap http://www.montenego.5mp.eu
Hümi Creative Commons License 2008.05.20 0 0 6271
Én kétszer voltam Budvában, mintkét esetben az Adriatours irádával és mindíg az Adria apartmanban...elégedett voltam vele...
Előzmény: Stanii (6270)
Stanii Creative Commons License 2008.05.20 0 0 6270

Az utazas.com fórumán is hasonló tapasztalatokat olvastam, szóval nem egy véleményről.. :) de ahogy látom az általad beszúrt linken sem éppen dicsérik őket...

akkor azt hiszem ez felejtős... pedig jó lett volna.

Aki esetleg Budvában tud bejáratott kisebb hotelt, panziót (fp-vel) hasonló árfekvésben, esetleg valami jó kis app-mant, studiót, szobát (2 főre), megköszönném, ha megosztaná:)

Eddig jó pár oldalt átböngésztem, párat már találtam, de sosem elég :)

Ahogy nézem a magyar utazási irodák kissé borsos árakon adják az utjaikat Budvába.. bár lehet van kivétel.

Előzmény: Hümi (6257)
baffalolev Creative Commons License 2008.05.20 0 0 6269
Na csőőőőőőőőő

Gyere bármikor ha én ott vagyok akkor biztos van behűtve minden -féle finomság
5 €-s villa az van találtam 1 gyet a parton de sajnos elgörbült és kidobtam.
Tudod a számom hívj ha kiértél.

Sziasztok
Előzmény: szervezkedő (6264)
Amari bp Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6268
Elolvastam, hát ez van.  Tényleg sok az orosz vagy szerb arra, úgy látszik igy alakult. Mikor szállást kerestem, szlovenszki plázson, azt válaszolták: elfoglalták az oroszok :o)) Hát aztán utazgattunk is együtt, lázasan kutatgattam emlékeimben között, na egy nazdarovje kijött:o)) Azt hiszem az utazók nem egyformák, van akinek fontos, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy azt elképzelte, van kiben dolgozik a kalandvágy, az jobban elvisel mindent . Lásd szervezkedő, be van sózva, decemberben meg majd összefagyott :o)) Én meg  tavaly, azt hittem majd összeverödünk mi magyarok, akik együtt buszoztunk, és úgyszétszórodtunk szerjózsa összes irányába, hogy ott voltam egyedül 6 napig. Ez volt az én kalandom:) Egész télen gondoltam rá, hogy szeptemberben ruccanok, bele vágok, végre nyugdij:) eh, de történtek nem jó dolgok, igy ..........egyenlőre, csak olvasgatok, de tavaly sokat segitett fórumon olvasottak :)
Előzmény: Hümi (6258)
Amari bp Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6267
Lelkiszemeimmel látom, hogy le lesztek taglózva, vagy hengerelve? :o)
Hümi Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6266
V@zze...egyszer még együtt fogunk ríni...hogy tenne magáévá egy hordó Nikšićko... :)))
Előzmény: szervezkedő (6265)
szervezkedő Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6265
Hümi!
Ne mentegetőzz máán itten!
Te a felső pár ezer azon tagja vagy aki megteheti hogy egyik évben itt, másikban ott!
...és majd dédpapaként a zord téli estéken, a kandalló mellett a hintaszékben pihenve az unokák nógatnak: "Dédi! Meséld el milyen volt amikor itt meg ott jártál!"

Mi meg baffalolevvel megy csak annyit tudunk sztorizni, hogy volt egy házikónk, csaltunk, hívtunk mindíg mindenkit, de sose jött nagyon senki sem, vagy mindenki csak aug10-20ig akart bennünket a társaságával elvarászolni!

Tehát Hümi ne mentegetőzz, mert azonnal rííííjni kezdek!
Mert mindíg megrííííkatsz te is engem!
Előzmény: Hümi (6263)
szervezkedő Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6264
Arra figyelj, hogy hideg sört csak akkor igyál, ha valami tüzes csaj meg tudja utána simogatni a torkodat!
:-)

(Egyébként még egy perc sem múlt el abból hogy hétvégén ne találkozzunk. A pangó montenegrói ingatlanpiacot lehet hogy már a hétvégén megpezsgetjük picikét.)
Ha megyek elküldöm neked a "MERLOT" szót sms-ben. Elolvasás után 20 percen belül egy palack "olyantot" kell a hűtőbe tenni, hogy biztosan megtaláljam a szükséges műholdat! :-)

Szép időt, jó utat nektek!!!!!!

(...és ha van időd kérdezősködj 5 euros kiadó tengerparti villa után!)
Előzmény: baffalolev (6261)
Hümi Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6263
Én egyik kasztba sem tartozom...mivel már kétszer voltam...egyszer vonattal...egyszer ótóval most más felé veszem az irányt...szertem a változatosságot...természetesen nem zárható ki, hogy pár év múlva nem térek vissza...mert mitagadás szívemhez nőtt Montenegró...l :)
Előzmény: szervezkedő (6262)
szervezkedő Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6262
Szerintem nem lesz kevesebb ember mint tavaly! Legfeljebb a magyar turisták száma nem nő. Annak aki nem fanatikus és nem kötődik valami miatt az országhoz, aki 50-100km-nél nem vezet többet évközben egy szuszra, aki el sem tudja képzelni hogy ne autópályán menjen nyaralni, akinek bulgár/ horvát/ olasz/ görög tengerpartok kb ugyanannyi idő alatt elérhető vízum minden nélkül legtöbbször autópályán, annak nem egy nagy durranás leszenvedni a zsúfolt montenegrói plazara!
Előzmény: moon. (6260)
baffalolev Creative Commons License 2008.05.19 0 0 6261
Sziasztok mindenkinek.

Mi a helyzet veletek nem akartok jönni Monenegróba?
Pedig nagyon jó hely igaz Zoli nem baj én holnap éjszaka megyek, megnézem a tengert, tudjátok, hogy rendben van minden vagy sem az éttermekben.
Megyek összerakom a beltérit Zoli, ha sikerül, ha meg nem az sem baj majd valahogy elütöm az időt a nagybaj az az hogy meleg van nagyon és hideg az ital.

Megyek sziasztok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!