Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4221
Érdekes módon Tivat és Perast tiszták, de a kettő között Kotor vízpartja irtó mocskos -- főleg, ahol egy lakótelep ér ki odáig.
Előzmény: Kőkapu (4220)
Kőkapu Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4220

Szemét?

Attól függ, merre mész, azt hallottam Bar-tól lefelé, pl. Ulcinjban probléma ez.

Én eddig ahol jártam (leginkább a tengerparti részen, és legdélebb Petrovácon), soha nem gondoltam azt, hogy Montenegróban több lenne a szemét, mint mondjuk itthon, Magyarországon.

 

Emlékszem, amikor először mentünk a vonattal, Podgorica felé az útitársak ott szörnyülködtek, hogy mennyire szemetes.

Erre azt tudom mondani, hogy tessék csak itthon felülni mondjuk egy Bp-Bcsaba felé tartó vonatra, aztán lehet jó nagyra meresztgetni a szemünket, hogy mennyi szemét van. Semmivel sincs kevesebb, mint Montenegróban.

De pl. Tivatot én kimondottan tisztának találtam anno, igaz, mindig július első felében voltunk, tehát az lehet, hogy mondjuk augusztus második felére már leharcolódik. 

Viszont a mellékhelyiségek állapota tényleg kétségbe ejtő!

Előzmény: soknyar (4210)
szervezkedő Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4219
Hümi!
Az hogy merre menjetek picit meghatározza hogy Battonyáról vagy Nagykanizsáról indultok. Szerintem menjetek le az egyiken és jöjjetek haza a másikon. Én többször mentem Szerbián kerezstül. Ami az előnyére szól, hogy olcsóbb az üzemanyag. Dízel és gázos autóval is voltunk úgy lennt, hogy nem volt szükségünk montenegrói tankolásra. Az utolsó lehetőség Bijelo Poljen van. De az út szerintem kacskaringós, haladatlan. Vagy csak nekem tünt úgy.?! Bosznia mellett szól, hogy szerintem kulturáltabb a vidék és hiába mutatta a gps hogy baromira magasan vagyunk, valahogy nem az volt az érzésem, hogy sose érünk oda, hanem haladtunk. (Zárójelben megjegyzem az IGO elég tűrhető térképet ad Boszniáról.) Én legközelebb Bosznián keresztül megyek.
mammamija Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4218
...:))) azt csak hiszed!:)
Előzmény: rial (4214)
Hümi Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4217
Hali!

Két éve hálókocsis vonattal mentünk Budvába, az idén ótóval vágunk neki! Egyszerűen képtelen vagyok dönteni, hogy melyik útirányt válasszam. Szerb, Horvát, netán Bosznián át. Ha van okos ötletetek, személyes tapasztalatotok kérlek benneteket osszátok meg velem! Minden jó tanácsot örömmel veszek...

Köszi...
H_G Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4216
Ott a hamburger is helyi specialitás, mint itt a 80-as években -- ugyanazzal a húspogácsával töktik, ami a pljeskavica alapanyaga, jó nagy buciba és pakolhatsz hozzá bőven mindenféle zöldséget. (Mert gondolom, nem az ottani McDonalds termékére gondolt. Van olyan is, elég nagy rejtély, hogyan élhet meg.)

Előzmény: rial (4214)
Breki1 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4215

Ez nem olyan hamburger

 

Azt raksz bele amit akarsz

és nem hamburgerzsemlébe P

rial Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4214
hamburger?:)))

inkább próbáljátok ki a helyi specialitásokat, hamburger az utolsó,amit Montiban ennék:)
Előzmény: mammamija (4213)
mammamija Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4213
Hali:)
Szerintem nem érdemes kajára befizetni - egyrészt mert kötött, hogy mikor menjél enni - másrészt ha nem változott a hamburgerek mérete (remélem nem!), akkor azzal el lesztek jó darabig.
Rengeteg pizzás, burgeres, fagyis van bármerre jársz - fillérekért jól lax.
Előzmény: soknyar (4210)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4212
Ha Montenegróba indulsz, hagyd itthon az előítéleteidet. Szemétrakások számolgatásával ne tedd tönkre a nyaralásod. Ne foglalkozz vele, ha tömeg van, az azért van, mert k..va jó hely! Ha mégis zavar a tömeg, akkor menj arrébb, élvezd a gyönyörű tengert és tájat. Ha így teszel, biztos nem fogsz csalódni ebben a gyönyörű országban.
Előzmény: soknyar (4210)
crnagora Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4211

 

Szia!

 

Nagyon jól főznek és több féléből lehet választani, de ha apartmanban lesztek akkor nem kötelező, csak a szobákban.

A parton is jókat lehet enni, de náluk is nagyon jó a konyha. Mi voltunk már félpanziósak és voltunk úgy is, hogy csak vacsorát kértünk.

Előzmény: soknyar (4210)
soknyar Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4210
Köszönöm a választ crnaqora!Megnéztem a hozzászólásokat Montenegróról,és amikor jókat olvasok örülök hogy ezt az országot választottam a nyaraláshoz, de sokszor olvasom hogy sok a szemét, ilyenkor abban bízom hogy talán mégsem így van, mert egyébként fényképekről gyönyörű országnak tartom Montenegrót! A Zec apartmannal kapcsolatban szeretném még megkérdezni hogy érdemes-e félpanzióra befizetni, milyen árak vannak, és van sok választék az ételek között?
Előzmény: crnagora (4205)
szervezkedő Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4209
Tesztelő20!!!!!!

Na egy kis fáziskésés!
Valami biztonsági beállítás tiltotta a stellamaris oldalát nálam. Két hete másik tűzfalat raktam fel és most néztem meg hogy megnyílik az oldal!
Eldobom magam!!! Ezt a házat én is néztem az ősszel, de nem ezen az oldalon hanem egy msásikon találtam még a nyáron, ahol fénykép se volt. Az ipse akinél a kulcs volt még autóval se rendelkezett úgy kelett Barba bemenni érte majd visszavinni. Tehát gáz!!!

Remélem most több sikerrel járunk!
Előzmény: Tesztelö20 (4114)
szervezkedő Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4208
A hétvégén én is Montenegróban voltam, de csak fejben. A május elsejei hétvége ismét hosszú lesz. Ha minden igaz most már nem csak készülünk, hanem ki is megyünk. Igaz ismét megfogyatkozott a létszám és bőven elférünk a mikrobuszba, de most már akkor is kimegyünk ha csak 2-3an leszünk induláskor. Holnap egyezetetek a szállásadóinkal.
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.15 0 0 4207
Üdv Mindenkinek!

Ma egy pici Montenegro várást tartottunk,Szeged 28 fok és sül a sok finomság.Külön felhívom a figyelmet a borra.Kivánok hasonló jókat mindenkinek és jöjjön már az a nyár és Montenegro!

Vandorr Creative Commons License 2007.04.14 0 0 4206
Új lap.hu:
Ulcinj.lap.hu
crnagora Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4205

Szia!

 

Ird be a keresőbe, hogy Canj vagy Zec apartman és egy csomó hozzászólást fogsz elolvasni. Mi 2 x voltunk ott egymás után, nem akarom ismételni magamat.

Mások is voltak már ott a fórumról.

 

Ha elolvastad és még mindig van kérdésed szívesen segítek.

Előzmény: soknyar (4200)
mammamija Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4204
SZerintem nyugodtan nekiindulhattok - lehet ám 1 éjszakát megszállni valahol és akkor nem olyan kimerítő a vezetés ha csak 1 ember vezet.
A gyerekek jobban bírják a gyűrődést bárki másnál, innivaló legyen velük 'oszt jónapot.

És van olyan hely ahol a gyerekekkel is lehet strandolni pl. Petrovac-ban a kisebbik strandon... a többit mondjuk nem ismerem, de vannak itt szakértők szép számmal.
Menjetek nyugodtan! Előszezonban még olcsóbb is.
Előzmény: rebka (4189)
haya1973 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4203
én kb 10percet álltam kisgatyában a tara folyoban
mondanom sem kell h olyan hideg vizben soha a b....ös életben nem voltam
:-)
rial Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4202
1400 méter magasan van, fenn a hegyek között. Ott azért nincs olyan meleg. Ha már a hegyek is szoba jöttek, akkor Durmitor Nemzeti Parkot a Tara kanyonnal csak ajánlani tudom. Meseszép !
Előzmény: Vandorr (4198)
Míso Creative Commons License 2007.04.08 0 0 4201

Ha valaki még nem tudná:

Július 9.-én a Jaz parton (Budva mellett)lép fel a ROLLING STONES

Én 1965-ben láttam őket először (én 18, ők 20 évesek voltak, a stage 1 m magas, a jegyár a 6. sorban - Űlőhely!!! - 12 német márka), majd 30 évvel késöbb Pesten, talán ide is elmegyek. Egyébként senkit nem irigylek aki csak nyaralni megy és, nem a koncert miatt, mert + 100 ezer embert nem lesz ott könnyű elviselni, de az országutakon sem jövet-menet.

Akinek nincs szállása, és nem éri be a szabad ég alatt, az el se induljon.

Egyébként 14-én lápnek fel Belgrádban, majd 17-én Bukarestben, és 20-án a Puskás F. Stadionban. Jegyárakat még nem ismerek.

Bővebbet itt: http://www.visit-montenegro.com/montenegro-rollingstones.htm

soknyar Creative Commons License 2007.04.07 0 0 4200
Sziasztok! Mi az idén julius elején megyünk Montenegroba Canjba, a Zec apartmanba, ha tudtok hasznos informáciot a helyről, és a strandról, esetleg mit érdemes megnézni, megkóstólni nagyon megköszönöm.
holinyo Creative Commons License 2007.04.01 0 0 4199

szeva!

 

hát ez baromi jó lehet! mmint a jégszobor kiállítás! kiváncsi vok, hogy nem oolvad el?! itthon már akkor is paráznak, ha 0 fok felett van a hőmérséklet...

 

asszem a múlkot írtam, h nagy szívás, h lemaradtam az Utazás kiállításról, erre most látom, h mégsem, ezen a hétvégén van! de basszus közbejött vmi, és nem tudunk kimenni. Nem megy valaki? Ha lát hasznos infókat Montenegróról, írjon már please!

köszi

Vandorr Creative Commons License 2007.03.31 0 0 4198
Zindexről:
"Forró tél a hegyekben
március 31. szombat 11:06
[MTI]
Forró tél a hegyekben címmel jégszobor fesztivált tartanak szombaton a montenegrói Zabljak hegységben - adta hírül a Vijesti című, független podgoricai napilap. Öt jégszobrász Szerbiából, a Fülöp-szigetekről és Montenegróból 10 nagy jégtömbből - amely Belgrádból érkezett - farag olimpiai szobrot. Darko Stijepovic, a zabljaki turistaszövetség vezetője azt mondta, hogy a vendégek néhány napon át biztosan megcsodálhatják a jégszobrokat."
H_G Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4197
Ezekre már nem emlékszem pontosan, annyiszor kérnek tőled naponta 1-2 eurót, tarts készenlétben egy zacskónyit :)


Előzmény: Bandi29 (4195)
Bandi29 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4196

Szia Rebka!

 

Mi úgy megyünk le, hogy 1 hét Horvátország és 1 hét Montenegró (Budva) Kettőnknek a szállás 140,- Eur lesz 1 hétre + költőpénz.

Útiköltségre én kb. 15 ezret számoltam a hazaútra. Persze az odafelé nálunk több lesz mert Pestről indulunk és hát ugye a Horvátok felé sokkal hosszabb! Mondjuk az attól is függ, hogy ott mennyit szeretnél kirándulni + milyen autód van stb.

Előzmény: rebka (4189)
Bandi29 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 4195

Köszi szépen a kielégítő választ. Szerintem inkább maradunk a gyalogos esetleg még a kisbuszos megoldásnál. (Erre a jegy mennyibe kerül?)

A felsorolt strandok közül melyik a fizetős? A Mogren-ről tudom, hogy az (mennyi a belépő?), na és a többi?

Előzmény: H_G (4188)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4194
Ezért is jobb a Podravka, mert a márkanevet mindenki ismeri! : )))
Előzmény: H_G (4191)
H_G Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4193
Ja, és ott mi nem mertünk sátrazni, mert a kempingjeikről nagyon rosszakat olvastunk-hallottunk, nem érik el a higiéniai minimumot.
Előzmény: rebka (4189)
H_G Creative Commons License 2007.03.29 0 0 4192
Nektek viszont szerintem inkább Horváto.-ba kellene menni, Montiban messzebb vannak egymástól a túrázási és strandolási lehetőségek. (Korzika után pedig bármelyik ország okozhat csalódást.) Bár Míso talán tud javasolni egy jó útvonalat, ő nagyon képben van a hegyvidéket illetően.

Ált. bárhová is mész, jól lehet útvonalat puskázni a Barakától, de a montenegrói útitervükben nincs olyasmi, amit kellemes gyerekes fürdőzésként tudnék elképzelni.
Előzmény: rebka (4189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!