Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1675

Ezem a fórumon tanácsokat kérnek, információkat. Aki tud, segít, minden információt átad, amiről tudomása van.  Te úgy adsz információt az utazas.com fórumon, hogy próbálod megvetetni a cd-det. Mi is nagyon szeretjük Montenegrót, de nem cd-t árulni jöttünk ide a fórumra, hanem leírjuk élményeinket...stb.  Tedd Te is ezt. Aztán majd megemlítheted, hogy van egy utikönynek készült írásod, amit még nem tudtál kiadatni valamilyen okból és jutányos áron megosztanád fórumozó  társaiddal. Másolj be ide írásokat, képeket..stb.

Az adok-veszek fórum az máshol van. Egyébként semmi bajom veled, de amit a másik fórumon csinálsz, néha a gusztustalanság alsó szélét súrolja.  Üdv.

Előzmény: Míso (1672)
k.marcsi Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1674

 

Helló imecseva!

 

Nem utaztunk még el, majd péntek du. indulunk. Köszönöm a segítségedet,de nekünk Nagykanizsa felé jóval hosszabb lenne az út, mivel Martfűn lakunk. Tavaly jártunk azon az autópályán, mert Trogírban nyaraltunk. Az tény, hogy az a környék is nagyon szép.

Mindenkinek köszönjük azt a sok jó tanácsot ,amivel a fórumon  elláttatok bennünket.

Mindenkinek jó nyaralást!!!!!!

 

Előzmény: imecseva (1663)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1673
sok hasonló alapkifejezés van
és nem haragszanak meg
ha megtudták hogy magyar vagyok megörültek neki
és érteni akarnak
a keverékszövegeket (magyar, angol, horvát, jelnyelv) is megértik:)
Előzmény: kiscsako (1665)
Míso Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1672

Olvasom, olvasom. olyan amilyen: locsogások, haverkodás, tanácsok, nincs semmi baj! De mitől jobb mint az utazás.comfóruma?

És miért kell nekem innen elhúzni? Velem mi a bajod? (tényszerűen) Hogy nem csak a tengerpartot ismerem, hogy nem csak a szórakozás érdekel?

Ezért huzzak el?

Egyébként pár nap alatt már ketten találtak meg, hogy érdekli őket a CD, és örültek, hogy létezik, és információhoz jutnak.

 

Előzmény: Törölt nick (1635)
H_G Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1671
De nem a vénasszonyoknál, akik egyébként jó felvilágosítás-adók, mert nem szoktak sietni :)
Előzmény: mammamija (1669)
H_G Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1670
Általában minimális a különbség. Mint a példából látszik, a vonatot pont másképp mondják... (És ahol "ij" hangokkal találkozol, azt nem kell nagyon hangsúlyozni, pl. mlijeko, bijelo szerbeknél csak mljeko, bjelo.) De a kiejtésed amúgy sem lesz anyanyelvi, turistának leszel öltözve és látják, h. egy könyvecskéből olvasod, szóval nem valószínű, h. horvátnak néznének.
Előzmény: kiscsako (1665)
mammamija Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1669
Angollal-némettel jobban boldogulsz...

Előzmény: kiscsako (1665)
Agu Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1668

Hello Pygmea! Nem szemelyreszolo es nincs semmilyen utlevelszam rajta. Ugyanolyan mint a magyar retur jegyek amelyek ket honapig ervenyesek. Csak a vonatok ugy lattam nem valami megbihatoak, ugyanis amivel mi mentunk Podgoricabol Belgradba ket orat kesett. Az volt a szerencsenk hogy az osszekotettes is.

 

Előzmény: pygmea (1667)
pygmea Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1667
Ha még egy hét múlva is meglesz, tedd meg újra az ajánlatot! :) Még reménykedünk, hogy mégis kocsibal mehetünk.
Egyébként nincs ráírva az útlevélszám vagy egyéb ilyesmi?
Előzmény: Agu (1666)
Agu Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1666
Sziasztok! Van ket Budapest-Belgrad vonatjegyem ami meg kb. szeptemberig ervenyes. Nem erdekelne veletlenul valakit?
kiscsako Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1665
Horvát - Magyar útiszótárat én is láttam, nem mertem megvenni, mert nem tudtam mekkora a különbség, meg hát azt sem tom mennyire örülnek neki ha horvátul próbálkozom. Egyik kedves tanárom szerint nyugodtan megvehetem azt, mert simán megértik a horvátot, mert hasonló. Mit tegyek ? :)
Előzmény: H_G (1661)
kiscsako Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1664
Ok! köszi :) . Végül is jegyvételkor is elboldogultunk, bár voltak érdekességek :) Azt monták lehet Euroval fizetni, amikor meg fizettem volna, közölték, hogy dínár kell, menjek váltali. Majd miután megbeszéltük hogy jegyet lehet oda-vissza, hálókocsijegyet meg csak oda, s kitöltötte, pénzt váltottam, kifizettem, kiadta, akkor meg megkérdezte a hölgy, hogy szeretnék-e esetleg visszafelé is hálókocsijegyet, mert lehet venni :) . Már nagyon menős hangulatban vagyok, alig bírok munkára koncentrálni. Üdv!
Előzmény: Törölt nick (1662)
imecseva Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1663

Helló K. Marcsi!

elutaztál már Budvába? Ha nem, csak egy kérdésem van!!! Miért Belgrád felé?

Hát én Albániában dolgozom már három éve, és kipróbáltam néhány útvonalat, de mondhatom, a legszebb, leggyorsabb útvonal a következő: Bp-Nagykanizsa-Zágráb-Karlovác-Split-Dubrovnik-Kotor-Budva. Az új Spliti autópálya mint a Grand Kanyon, nincs nyüzsi, széles, szóval csodás. Ellenben a Belgrádi hosszú, dögunalom, Belgrádból kijutni sokszor órákba kerül. Tehát kedves Marcsi gondold meg, és ha mát Budvába vagy, látogassatok el a Kotor-i öbölbe, Fjordokat találsz. Jó utat, ha még nem késő.

Előzmény: k.marcsi (1647)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1662
Szabadkán nem hiszem,hogy magyarul ne boldogulnál el.
Jó utat,jó nyaralást.
Előzmény: kiscsako (1657)
H_G Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1661
Szóval nem vlak? Pont akartam javasolni szerb híján a horvát utiszótár használatát, olyan van és könnyebb is elolvasni, de ezek szerint nyomban belefutott volna a különbségek egyikébe.
Előzmény: crnagora (1659)
kiscsako Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1660
Hello! Köszönöm szépen a fordítást :) . Az a nagy helyzet, hogy az alapján amit itt olvastam, asszem 2 helyen fogunk megszállni, első hely Budva v. Sveti Stefan, hogy melyik legyen, abban még segítsetek :) . Második Szállás Herceg Novi, mert bár messze van, de onnan lehet kihajókázni Mammulához, meg Kék Barlanghoz, ráadásul ugye akkor van Kotori Fesztivál, s félek hogy ott nem lenne helyünk. Szal valszínű Kotorba majd onnan átbuszozunk. Ha van jobb ötlet, szívesen fogadom :) . Egyébként a Niksickozás még áll, ha mégis össze tudnánk futni :) . Most láttam a MÁV menetrend kiegészítő kiadásában, hogy időszakosan van Budapest - Bar közvetlen vonatjárat, meg vissza is. Nam tom úgy mennyibe kerül, de hátha valakinek még segít ha Bp.-ről menne, és nem akar kerülni. Csőváz!
Előzmény: crnagora (1659)
crnagora Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1659

Szia!

 

Szóval elidulsz, 27-én, mi 2 napra rá. Eldöntötted hova cuccoltok le?

 

Amit kérdeztél:

 

Molim vas da pokazite odakle krene voz za Bar!  Fonetikusan: Molim vász dá pokázsite odáklé kréne voz za Bár! Igy egy kicsit hülyén néz ki, de igy kellene mondanod.

 

na hello!

Előzmény: kiscsako (1657)
kiscsako Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1658
Vonatot azért is előnyben részesíteném busszal szemben, mert hétvégén sikerült több kilométer hosszú sorba belefutni, hazatéső szerb vendégmunkásoknak köszönhetően. Én meg amilyen "okos" vagyok ez eszembe sem jutott előre. 
kiscsako Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1657

Sziasztok!

 

Végre megvettem a vonatjegyeket Barba, 2 személynem oda-vissza + hálókocsi oda, 9000 dínár volt. Hatalmas szerencsém volt, hogy kaptam jegyet még júli. 27-re, épp ott volt egy másik magyar csoport, ők nem kaptak aug. 12-re, csak asszem 13-ra. Lenne azonban kérdésem.

 

Szegedről Szabadkára ugye sima ügy, ha következő vonattal megyünk át?

indul: 16:25

érkezik: 18:14

Szabadkáról Barba indul: asszem 19:10

 

Másik kérdésem, ha egy kukkot sem tok Szerbül, hogy találom meg Szabadkána megfelelő vonatot ? :)  (Bár asszem ez marhaság mert ki van írva)

Esetleg írjátok már meg hogy kell mondani azt, hogy:

 

Kérem mutassa meg honnan indul a vonat Barba!

 

Még egy: szerb - magyar útiszótár nincs, csak kisszótár?

 

A válaszokat köszi, üdvözlettel:

 

János

potika Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1656
Ne félj Boszniától, mi mindig arra megyünk. Az utak általában jobbak, mint nálunk. Az élélmiszerhiány baromság, aki ilyet terjeszt, az még soha nem volt ott.
Előzmény: szépi (1649)
kisbé Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1655

Szia Szépi!

 

Ahogy itt előttem is mondták, tényleg érdemes arra menni, mert a Neretva völgye csodálatos, és Mostart is kár lenne kihagyni. Semmi problémánk nem volt arrafelé, olyannyira, hogy úgy döntöttünk, hogy Mostarban maradunk is egy éjszakát (megérte!).

És Szarajevót látni is érdekes (ha nem is mindig szívderítő).

 

 

 

Előzmény: szépi (1649)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1654
#1632 ben van egy ajánlat Svetiben.Onnan simán át tudtok járni szórakozni Budvára.
"Csakamunka" most ott nyaral,ha érdekel,emilben megadom a telszámát és gondolom segít a szállástalálásban.
>délután ment egy emil, a tegnap beszéltekről<
Előzmény: k.marcsi (1647)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1653

Szia k.marcsi!

 

Lehet, hogy más a telefonja, ez tavaly ilyenkori adat.

De hallgass nyugodtan lalilalilalira, tényleg van szállás rogyásig :-))))

 

Én a 2004-es budvai szálláskeresgélés sikerén annyira beindultam, hogy holnap így indulunk Thassosra. Remélem ott is sikerül majd!

 

Szép nyarat mindenkinek!!

 

fakk1

Előzmény: k.marcsi (1647)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1652

k.marcsi,

szerintem ne görcsölj annyit a szállással, mindnyájan azt mondjuk itt, hogy találtok ott bőséggel, egyik jobb, mint a másik.

Előzmény: k.marcsi (1647)
szépi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1651
Kössz az infót!
Előzmény: Törölt nick (1650)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1650
Boszniában minden a legnagyobb rendben van, minden évben egyszer legalább átmegyünk rajta. Egy gyönyörű ország, érdemes arra menni. Van élelmiszer is meg benzin is bőséggel, érdemes ott tankolni, mert olcsó.  1-2 órát érdemes megállni Mosztárban is, nagyon szép.  Üdv.
Előzmény: szépi (1649)
szépi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1649

Szia kisbé!

Egy másik forumon olvastam,hogy Bosznia felé ne menjünk mert ,szörnyűség/taposóaknák,élelmiszerhiány/ stb.borzalmat sorolt fel az illető.

Kicsit ijesztgetősnek tűnik a dolog.Ti hogy láttátok.Csütörtökön indulunk Montenegróba és vergődöm az útirány miatt.

Megköszönném a véleményedet.

Előzmény: kisbé (1628)
anikó+geri Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1648
Idén már 6 euro/kapu.Dínárban ugyanannyi, emiatt nem érdemes váltani. Belgrádig kettő kapu van.
Előzmény: k.marcsi (1639)
k.marcsi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1647

Szia fakk1!

Folyamatosan próbáltuk Ibolyát hívni a megadott tel.számon, de nem kapcsolható. Nem tudjuk, mi lehet az oka. Talán másik telefonja van azóta, és az a szám azért nem él. Ha tudsz róla valamit, légyszi írd már meg!!!

-hanyi- Creative Commons License 2005.07.17 0 0 1646
Ha eléritek a montenegrói ellenőrzőpotot, ( egy kis egyenruhás emberke int, hogy menjél már - csak szerbekkel foglalkozik ) - szóval ha elértétek, akkor egy 10-12 km után beleszalad az ember egy rohadt nagy sorba. Na ezt bátran lehet ( kell ) előzni, mert itt CSAK a teherforgalmat ellenörzik. Ez régen egy helyen volt.

Ajánlott útvonal: Kragujevác felé
Előzmény: k.marcsi (1645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!