Keresés

Részletes keresés

Vandorr Creative Commons License 2005.02.23 0 0 723
<b>Nagycsaládnak</b> kell! De azért szívesen vesszük mi is az infót!
Előzmény: crnagora (722)
crnagora Creative Commons License 2005.02.23 0 0 722

Vandorr, megnéztem az árakat.  Hétvégén Szabadkán leszek, ird meg,hogy mi érdekel a vonatos utazással kapcsolatban és meg fogom kérdezni.

Gondolom Szabadkáról indulnátok, az autót akarjátok vinni? A gyerekek hány évesek? Azt tudom, hogy Szabadkáról 19,00 - kor indul, Bar-ból vissza pedig 19,50-kor. Jelentkezz!

 

mammamija köszi az infót Petrovacrol!

Előzmény: Vandorr (720)
mammamija Creative Commons License 2005.02.23 0 0 721
Petrovacon két strand van, az egyik az ún. főutcához, és szállodákhoz közel, a másik pedig egy öbölben, úgy hívják Lucice.
Mi az utóbbira jártunk, a szállásunkhoz is közel volt, és csak szombat-vasárnapra lett tömeg, amikor a helyiek is ott sziesztáztak.
Karnyújtásnyira a víztől négy vendéglátóipari egység található, az egyikben csak ital, a többi háromban kaja is van.
Maga Petrovac kicsi, a korzón van élet este, egymás mellett kocsmák sora, az 1.20-as korsó sörtől kezdve minden kapható - pizza, hal, kávé, stb.... árusok tömege - CD-től a giccses kagylós bizbaszokig mindent lehet venni...
Azért szerettük, mert "középtájt" van, és sok helyre elmentünk (Ulcinj, Ostrog, Budva)
Mi a szállást egy kollégám közvetítésével foglaltuk innen, 10 euro /fő/nap volt... üdülőhelyi díjat nem kellett fizetni.

A szállással kapcsolatban az nem tetszett, hogy este 10-kor már ránkszóltak, hogy ne dumáljunk a teraszon - máshol sem volt senki - kerti partiknak is este 10-kor vége volt:(
Amikor meg elmentünk beljebb vacsorázni... mire hazamentünk lazán bezárták a kerti kaput... úgyhogy felcsörgettük őket, ami nem nagyon tetszett nekik.... persze ez a kertvárosi rész volt már, de akkor is...

Előzmény: crnagora (719)
Vandorr Creative Commons License 2005.02.23 0 0 720
Ha minden igaz, ezek az árak!
Majd Crna Gora megmondja, hogy így van-e!
Köszi CG!
Előzmény: nagycsalád (718)
crnagora Creative Commons License 2005.02.23 0 0 719
mammamija, mesélj egy kicsit Petrovacrol. Mivel ott leszünk mellette, biztosan meg fogjuk nézni. Tehát merre érdemes tekeregni, milyenek a strandok, hol lehet jót fagyizni, kajálni. A szállást ott kerestétek helyben, milyen volt? Köszi.
Előzmény: mammamija (717)
nagycsalád Creative Commons License 2005.02.22 0 0 718

Szia Vandorr!

 

Minket érdekelne ez a vonatos dolog - igaz hogy szerbül mi sem tudunk csak a német vagy angol megy - de bízom benne, hogy azért elboldogulnánk a nénivel. Tehát ha tudod, hogy kb. mennyi az ár akkor légy szíves írd meg (az autó szállítás is érdekelne)

Valamint ha meg tudnád mondani, hogy meg lehet-e venni a jegyet előre, vagy csak az indulás előtt? A jövő hónapban ugyanis pont Szabadkára megyek, lehet hogy akkor nyélbe is tudnám ütni az üzletet? (akkor be kell szednem a pénzt a többiektől)

 

Előre is köszi a választ!

Előzmény: Vandorr (705)
mammamija Creative Commons License 2005.02.21 0 0 717
crnagora! húúúúazannyát, megnéztem én is, hát az a terasz..... naggggyon jó... mi még szarakodunk merre menjünk... az ifjúság "pörgősebb" helyre vágyik, nekünk jó volt Petrovac tavaly, de ők azért hiányolták, hogy nem lehetett dizsibe menni egyszer-kétszer....(biztos volt, csak gondosan titkoltuk előlük:))
Előzmény: crnagora (713)
sztereó Creative Commons License 2005.02.19 0 0 716

Valaki ha esetleg tényleg rendelkezik gyakorlati tapasztalattal budvai hoteleket vagy panziókat illetőleg az segítsen nekem. Az óváros környékén pl a Hotel Mogrenben valaki volt már?

De ha tudtok jobbat szívesen venném.

 

Köszi!

fallert Creative Commons License 2005.02.17 0 0 715
De én nem tudok se szerbül, se angolul. Valaki segít nekem? fallert@citromail.hu
Előzmény: crnagora (714)
crnagora Creative Commons License 2005.02.17 0 0 714
Fallert, még valami, nem tudom,hogy tudod e, de a Jaz, az egy öböl, tehát nem lakott terület. Budva mellett van, kocsival úgy 5-10 percre. Az biztos,hogy este a legnagyobb nyugalomban lesz részetek, a strandja az fenomenális.
crnagora Creative Commons License 2005.02.17 0 0 713

Fallert, a Posseidon Jaz honlapja szerb és angol nyelven van, ezért gondolom,hogy ezen a 2 nyelven tudnak komunikálni. Mi tudunk szerbül, ez igy egyszerűbb.

Idén Canjba ( Petrovac után ) megyünk Villa Zec, a parton van, lefoglaltuk és fizettünk előleget is. Jónak tünik nagyon, apartman 45 euró/ nap, a www.turizamcg.com oldalon megtalálható, Bar város alatt keresd.

fallert Creative Commons License 2005.02.17 0 0 712
A tulajjal hogy veszem fel a kapcsolatot? Németül?
Előzmény: crnagora (711)
crnagora Creative Commons License 2005.02.17 0 0 711

Sziasztok!

 

Egypárszor már mi is jártunk Montenegróban és a kérdéses Jazon is. Subassának üzenem,hogy nagyon klassz hely,biztosan tetszeni fog nektek is.

Fallert, mi is kértünk árakat a Posseidon Jaz tulajától, a gyerek kedvezményt majd megnézem mert az otthoni gépen van. Az biztos,hogy előleget kell fizetni a tulaj számlájára a többit a helyszinen kell. Budván nagyon szép az óváros, a Mogren strand. Nézzétek meg Sveti Stefánt, nem szabad kihagyni a Kotori öblöt, menjetek el Zanjicra a kék barlangot megnézni. Budvából hajó indul amely elvisz a Zanjic strandra, onnan pedig kishajó elvisz a Mamula szigetre és a barlangba, ez egy egész napos kirándulás. Az árak nem magasak, mindent lehet kapni, tiszta felesleges otthonról cipelni dolgokat.

 

fallert Creative Commons License 2005.02.17 0 0 710
Mit érdemes megnézni Budva környékén, milyenek az árak, euróval kell fizetni, utak milyenek? Légyszi mesélj.
Előzmény: agabor3 (709)
agabor3 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 709

Mi voltunk nyáron egy hetet. Elégedettek voltunk vele.

A képen jobbra nem látszik, de ott egy jó nagy camping van.

A kaja kicsit egyhangú volt, szerintem nem érdemes félpanzióra befizetni.

A part kavicsos, mint a képen látszik. A szobához kaptunk napernyőt, azt

le lehet vinni a partra, de ágy nincs, úgyhogy ajánlatos gumimatracot vagy polifoam-ot vinni. Jetski és vizibicikli kölcsönözhető.

 

Ha érdekel még valami kérdezz bátran !

 

 

Előzmény: subbasa (704)
fallert Creative Commons License 2005.02.16 0 0 708

Köszi szépen.

Azt nem tudod, hogy a gyerekkedvezmény mennyi? Különben igen jó ár ez. Mi hárman megyünk. Hallottam, hogy gyönyörű vidék. Ha tudsz valamit légyszi tájékoztass. Helyszínen kell fizetni? Hogyan foglaljuk le? Ti hányan és honnan mentek?

Előzmény: subbasa (707)
subbasa Creative Commons License 2005.02.16 0 0 707

No június 20-július 01 18euró

     július 01-10-ig 20 euró

     július 10-augusztus 20-ig 25 euró/fő félpanzióval csak azt nem tudom, hogy milyen jellegű a félpanzió.(büfé jellegű, vagy kontinentális)

Előzmény: fallert (706)
fallert Creative Commons License 2005.02.16 0 0 706

Szia!

Mi is Montenegróba indulunk a nyáron, kb. ugyanebben az időben. Ha tudod az árakat légyszi küld el nekem, nagyon örülnék neki. Ide küld: fallert@citromail.hu

Előzmény: subbasa (704)
Vandorr Creative Commons License 2005.02.16 0 0 705
Itt kérem az extraprofit esete forog fenn! Ha magad veszed a jegyet Szabadkán, akkor sokkal olcsóbb. Igaz ehhez kell tudni szerbül, mivel a pénztáros remekül titkolja, hogy tud magyarul.
Előzmény: mammamija (703)
subbasa Creative Commons License 2005.02.16 0 0 704

mi június 25-július-05-ig mennénk montenegróba.

Ki néztünk egy szállást az interneten, a jaz-beach-en.

A neve Villa-poseidon. Volt-e már valaki ott!!

Itt a web-lapja www.poseidon-jaz.com

Normális árajánlatot küldött, de nem ismerjük.

Ha valaki tud infót az írjon.

 

mammamija Creative Commons License 2005.02.16 0 0 703
Nem beszélve arról, hogy pl. a Car-tours prospektus szerint a kocsit 33.000.- Ft-ért viszik el, a hálókocsijegy sem olcsó, és Tivatból még + 6000 Ft transzfert számolnak fel. Ezért oda-vissza elmész autóval.

Szeretnék egy infot.
Sokan jártatok a Tara-kanyonban, hogy jutottatok el oda, mert mi Ostrog felől akartunk visszafele menni, de az ott vásárolt térképen semmiféle út nem volt jelezve, csak sárgavonalas földutak, melyek egyszercsak véget értek.
Ha pl. Petrovacból indulnánk merre menjünk Ulcinj felé????
Előzmény: Törölt nick (701)
kiscsako Creative Commons License 2005.02.15 0 0 702
  Köszi szépen az infót! :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.13 0 0 701

 

kiscsako,

 

A vonatos utazás legnagyobb hátránya, hogy a mozgás korlátozott. Gyalog csak a városi strandok elérhetők. Az igazán jó strandokhoz csak autóval lehet odajutni, főleg ha minden nap más strandra akarsz menni, mi legalábbis úgy szoktuk. A legjobb strandok Budva környékén vannak. Budvából gyalog csak a Slovenska Plaža-ra és a Mogrenre lehet eljutni. A Slovenska igen zsúfolt, mert az a városi strand. Ha Sveti Stefanon szállsz meg, ott is van 1-2 strand, ami gyalog elérhető,itt nicsenek túl sokan és nagyon tiszták. A városi strandok nem túl szép környezetben vannak, pl Becici vagy Budva, és búvárkodásra is alkalmatlan. Vonattal én Sveti Stefant, Budvát ajánlanám, de jó kirándulásokat (Kotor,Ulcinj,Bar) csak autóval lehet csinálni, esetleg taxival. Az elég olcsó. Sveti Stefan-Budva pl 2Európerfő. Kishajók is járnak Budvából a környező strandokra.

Előzmény: kiscsako (697)
Szeszabi Creative Commons License 2005.02.13 0 0 700
HÖ!!! MI4EN M1ÜNK GÁZOS AUTOVAL, KB 10 NAOIG ELLESZÜNK AZ ÁRKÜLÖNBÖZETBŐL... NEMBESZÉLVE A GYÖNYÖRŰ TÁJ LÁTVÁNYÁRÓL ÚTKÖZBEN!!! ;-)))
Előzmény: Vandorr (686)
sztereó Creative Commons License 2005.02.13 0 0 699

Sziasztok!

Tavaly mi szállásilag Becicin voltunk,de eltöltöttünk egy napot Sveti Stefanban és Budván is. Olyannyire megtetszett mindkét hely hogy idén ismét megyünk de Budva lesz mint célpont.

Ha valaki tudna olcsó szállást ahol esetleg a félpanzió vagy teljespanzió is megoldható az kérem segítsen!

Olcsó motel,vagy esetleg apartman is érdekelne minket! 2 felnőtt+1 gyerek.

 

Érdekelnek budvai szállás tapasztalatok!

A szokásos oldalakat amit a montenegro.lap.hu is ad már sokszor végignyálaztam.

 

Kössz mindenkinek a segítséget!

_csogi_ Creative Commons License 2005.02.08 0 0 698
Mi oda-vissza is Bosznián keresztül mentünk. Szarajevo-ig nagyon jó út van, utána kelet felé haladva már egyre rosszabb, a táblázás is nagyon gyér. A bosnyák-montenegrói határszakaszon végig murvás utak vannak mindenfelé, sajnos elég rossz az úthálózat arra (Brod-Scepan Polje - "halálút" erről sokat lehetett olvasni itt a fórumban; Sutjeska-Bileca-Grahovo-Risan - erre mi mentünk, vagyis inkább tévedtünk :)), szintén "halálút" ha át akarunk vágni a tengerpartra a hegyeken keresztül). Viszont Mostar irányában remek főútvonal van, igaz ez hosszabb, de aki nyugodtan szeretne autózni az inkább erre menjen. Sarajevo-Mostar-Neum-Dubrovnik-Crna-Gora; ha legközelebb mennék ezt választanám, nem lehet eltévedni és haladni is lehet ráadásul a táj is nagyon szép mind a Neretva-völgyében, mind a tengerparton.
kiscsako Creative Commons License 2005.02.08 0 0 697

Üdv mindenkinek!

a nyáron a párommal Montenegróba szeretnénk utazni vonattal. Segítségre lenne szükségünk, hova, hogyan menjünk, hol, mennyiért tudunk megszállni. Mivel vonattal mennénk (talán Szerbián át), olyan helyen szeretnénk lakni, ahol egymáshoz közel sok látnivaló van, s jó a strand :) . A segítségeket előre is köszönöm.

haya1973 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 696
sziasztok!
mi 4 kocsival+1mocival mentünk!
barcs-daruvár-banja luka-jajce-mostar-dubrovnik-kotor-pertovac uton

nekünk semmi gondunk nem volt utközben!
bár mindenki ova intett hogy ne arra menjünk!
minden ok volt!
fakk1 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 695

Üdv nagycsalád!

 

Én tavaly Szerbián át mentem Budváig.

Két család- két autóval. Belgrádon keresztül 16 óra alatt értünk le Tompától.

Semmi gond nem volt. Ott tankoltam - jóval olcsóbb volt a benzin, mint nálunk.Ha nem mégy feltűnően gyorsan, akkor nem szúr ki a rendőr.

En csak Montiban fizettem 10 E-t, mert azt állította, hogy 40 helyett 63al mentem.

De mindenki annyival ment, akit addig megfogtak, amíg én alkudtam.

A vicc, hogy 50ről mentem le 10ig, de csak 9ről adott számlát...

Még azt az 1et is lenyúlta:)

Szóval mindenkit bíztatok, hogy induljon el a rövidebb úton. Csodálatos vidékeken halad az út.

Előzmény: nagycsalád (692)
fakk1 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 694

Nagyon kösz!

Valóban mondtál új infót... Magam is láttam a háború megmaradt nyomait, és azt a döbbenetes kiállítást, Dubrovnikban, ami az áldozatok arcát, nevét, történetét meséli el.

De!

Azt is elmondták az ott élő ismerősök, hogy igen nehezen fegyverezték le azt a szabadcsapatot, a melyik elégtételként a crnagoracok ellen akart vonulni. Én rájuk gondoltam, amikor az üzletemberré változott egykori rabló különítményesként kéülődtek.

De ennek a fórumnak nem ez a fő témája. Szerencse, hogy  a vidék szépsége erősebb, mint a háború réme. De szomorú, hogy én oda kívánkozom nyaralni, ahol nem rég szomszédok ölték ádázul egymást...

Maradjon Montenegro a béke és a nyugalom országa örökre!!!

Előzmény: H_G (693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!