Keresés

Részletes keresés

Kőkapu Creative Commons License 2004.08.13 0 0 484

Szia!

 

Ti az Adria Tourssal voltatok Albániában, vagy magatok?

Mi az Adria Tourssal voltunk, a Bandi nevű id. vez-el. Nagyon jó volt, képzeljétek, bemehettünk a Mecsetbe, sőt fényképezhettünk is ott. Ha valakit érdekel, felrakhatom valahova.

 

Előzmény: Vandorr (482)
mammamija Creative Commons License 2004.08.13 0 0 483
Hali efraim!

Tudok egy budvai taxis címet - neki mindent tudni kell, amit tudni érdemes.
069-061-724 mobil
086-451-848 vonalas
Címe:

BUDVA
Primorski bataljon 38.
A neve: GOJKO MITROVICS

Remélem még itthon vagy, nem késtem el:)
Előzmény: hajnal.efraim (477)
Vandorr Creative Commons License 2004.08.13 0 0 482
Feltettem a fotóalbumomat: ide.
immo Creative Commons License 2004.08.13 0 0 481

Hellósztok!

 

Köszi Vandorr az infót Albániáról, lehet, hogy 2 napot is ott töltünk, de tényleg nem offolok többet.

Breki1 nagyon jó a fogalmazás, bár a hármas tagolást (bevezetés, tárgyalás befejezés) hiányoltam :), a képek is borzasztó jók. Az autó meghibásodása okozta stresszt nem kívánom senkinek, az tényleg nem lehetett kellemes, de ezek szerint túléltétek.

A külföldiül írt jogosítvány nem hiszem, hogy kell, de ezt most csak úgy saccolom.

Kedden indulunk, már nagyon bé vagyok, összeírtam mindent, megkérdeztem mindenkit, olvastam topicot :) szóval mindennek sikerülnie kell!

bbsh Creative Commons License 2004.08.12 0 0 480

Újra én, mivel rájöttem hogy az előző kérdésemre a válasz az lesz hogy lizingelt gépkocsiról volt szó és ahhoz kellett az engedély.

 

Viszont támadt egy másik kérdésem.

 

Belefutott-e valaki olyanba hogy nem fogadták el a magyar jogsit és kellett a nemzetközi jogosítvány?

 

Jövő héten utazunk ki és szeretnénk mindenre felkészülni. Az okmányiroda szerint hivatalosan elegendő a magyar jogsi, de sose lehet tudni...

Olaszországban is megkövetelik a nemzetközit, pedig EU tag.

 

Köszi...

Előzmény: bbsh (479)
bbsh Creative Commons License 2004.08.12 0 0 479

Sziasztok!

 

Breki hozzászolásában szereplő cikket elolvasva rögtön az elején egy érdekes mondatra lettem figyelmes.

 

Azt irja a határon kérték tőle azt a meghatalmazást, ami szerint vezetheti a saját autóját. Tényleg létezik ilyen hülyeség, hogy vinni kell egy ilyen meghatalmazást???

 

aki tud erről valamit irjon!

 

Köszi..

 

bbsh

Előzmény: Breki1 (478)
Breki1 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 478

Sziasztok

 

Először is bocsi azoktól akiknek megigértem a hosszú beszámolót.

 

Még nem volt időm rá, hogy részletesen térképpel és a többiekkel leüljek és megírjam.

 

De képeket raktam fel Budvá-ró, KOtori öbölről és Dubrovnikról ide.

 

Egy része saját kép, de találtam gyönyörű képeket Stevan Kordic's-től

Felpakoltam az sg utazás fórumába

klikk

 

Sztem tetszeni fognak gyönyörűek.

 

Ja és ajánlom ezt a cikket nemtudom ismeritek-e

 

2004. július 23.

 

az idei montenegrói nyaralás zanzásított, fotókkal illusztrált és bámulatosan hiteles leírása.

 

Itt még a híres másfél eurós hamburger is bemutatásra kerül.

 

http://maz.hu/archives/001183.html

 


 

hajnal.efraim Creative Commons License 2004.08.11 0 0 477

Az előző hozzászólásomra visszatérve.

 

Esetleg tud-e valaki olyan apartmant vagy magánházat Budvában, aminek lehet sátorozni az udvarában? Ez a fajta megoldás 100-szor jobb lenne higénia szempontjából....... :-)

hajnal.efraim Creative Commons License 2004.08.11 0 0 476

Üdv mindenkinek!

 

Mi múlt héten jöttünk haza Budvából. aki szeret sznorkelezni, az okvetlen látogassa meg ezt a helyet!!!! Keresse  a Mogren strandot, és az oda vezető sziklafalat a part mentén. A strand belső fele(Mogren 2) szintén csodálatos, tele zátonnyal.

 

Kérdés: Volt valaki mostanában Budvában a kempingben? Én arra a kempingre gondolok amelyik a főúttól balra található, ha haladunk Ulcinj felé. Ugyanis leugranánk még egy hétre, most sátorral. Nem a Beciciben található kempingre gondolok ami az út mrllrtt van, hanem ami benn van Budvában.

Előre is köszi.

_csogi_ Creative Commons License 2004.08.11 0 0 475
Köszönöm szépen a jókívánságokat! Sajnos csak egy hét jut most a nyaralásból, 21.-én már jövünk is haza; elfogyott évközben a szabi. A kamerát majd a feleségem fogja kezelni, ő már ebben profi (kocsiból, menetközben spot-shot bármire :)). Senyvedni pedig nem kell, mert jön az olimpia! És rögtön vasárnap 16:30 SCG-HUN vízilabdameccs! :)
Előzmény: mammamija (474)
mammamija Creative Commons License 2004.08.11 0 0 474
Csogi! Te már mindent tudsz:))
Jó nyaralást, napsugaras,naggyon jó időt kívánok nektek:)
A kamera mindíg legyen kézközelben!!!
Ha átmentek a Durmitoron, az alagutak számolását 20-nál tuti abbahagyod, közben gondolj szegény topiclakókra, akik itthon senyvednek:(
Mégeccer:
JÓ NYARALÁST!!!!
:)))

Ps: mikor jöttök haza?
Előzmény: _csogi_ (473)
_csogi_ Creative Commons License 2004.08.11 0 0 473

Hello mindenkinek!

 

Nos szombaton hajnalban indulnánk Montenegro-ba előreláthatólag a Kalocsa-(szekszárdi híd)-Mohács-Eszék-Doboj-Zenica-Szarajevo-Brod-Niksic-Podgorica-Budva útvonalon. Ha valaki esetleg szintén erre tart, akkor egy zöld skodri fabia-ban fogunk "repeszteni" ebben az irányban. Elég sok info-t sikerült összeszednem innen a fórumról, hála néktek! Ha visszatérünk, igyekszem alapos beszámolót nyújtani, addig is szívesen várok bármilyen "last minute" információt. Üdv: csogi

mammamija Creative Commons License 2004.08.10 0 0 472
Kedves Lena,
ugye ezt nem komolyan kérdezted?
Előzmény: lena0425 (469)
grillcsirke Creative Commons License 2004.08.09 0 0 471
Szia suno ! Irtam e-mailt az utazással kapcsolatban! Olvasd el minél hamarabb, jó lenne telefonon is beszélnünk (elküldtem a számom). Potyautas joco :-)
Előzmény: suno (447)
Tommy2 Creative Commons License 2004.08.09 0 0 470

Sziasztok!

 

 Tegnap éjjel értünk haza Tívat-ból.

 

Egy-két jó tanács:

 - Ne horvát felé menjetek montenegro-ba, mert a horvát autópályán az utolsó 100km 5-6 óra + 20-30-as átlagsebesség.

 Hihetetlen méretű dugó a vége felé (az M0-ás ahhoz képest kispálya).

 De ha addig el is vergődik az ember, akkor utána nem tudsz haladni, millió magyar, lengyel és német.

 - A legjobb (mi minden évben megyünk és ez tapasztalat)   :

   Röszke

   Novi sad

   Zdvornik

   Gorazde

   Foca

   Gacko

   Bileca

   Igalo

   Herceg Novi

   Kamerani

   Lepetani  (itt komppal át az kotor-i öblön)

   és TIVAT 

 Ne kell félni sem szerbiától, sem pedig boszniától 2-3 éves utak és ami a legfontosabb: tudsz haladni, még ha 60-70-el is, mert millió rendőr van és mindegyik radarpisztolyozik szinte.

 Ha megvannak a kötelező autós kellékek, meg nem mész gyorsan akkor nem igaz, hogy levesz. Kb. 10-szer(!) igazoltattak tegnap és nem fizettünk sehol rendőrnek.

 Van egy trükköm, amikor kinyitom a farát (mindegyik belenéz, tehát ne legyen benne géppisztoly!-))) olyankor odavan készítve a dobozos kóla egy tálcával és egyből megkérdezem, hogy megkinálhatom-e? (...ennyí bőven belefér)

 Ez után már szinte mindegyik mosolyog, a gyerekeim fejét is megsimogatta az egyik.

 Semmi negatív provokációtól nem kell tartani.

 

 Bocs' a hosszért.

lena0425 Creative Commons License 2004.08.09 0 0 469

Sziasztok!

Mi szeptember végén indulunk Becici-be.Valaki meg tudná mondani, milyen időjárásra számíthatunk?

Vandorr Creative Commons License 2004.08.07 0 0 468
Vonatjegy: info a vonatjegyről. Adria Tours
Sőt a Budapest-Szabadka vonalra is lehet. De csak, ha nem akarsz saját magad venni ott.
Mi szerdán mentünk a vonattal...
Előzmény: less (467)
less Creative Commons License 2004.08.07 0 0 467

Sziasztok,

lekéstünk a nyaralásról, ma viszont megtaláltam ezt a topikot és elgondolkodtam egy montenegrói utazásról. Jövő hét közepén indulnánk.Egyszer már végigolvastam a hozzászólások nagy részét, de néhány dolog homály számomra. Tudna valaki segíteni az alábbiakban:

1. Vonattal mennénk, Budapestről. Azt értem, hogy Szabadkáról megy Bar-ba vonat,de  mintha valaki azt írta volna, hogy csak szombatonként közlekedik. Ez igaz?

2. Elővételben megtudom venni valahol a jegyet (Pesten) vagy csak Szabadkán juthatok hozzá?

   Előfordulhat, hogy nincs jegy a vonatra?

4. Hely: melyik részre érdemes menni 2 gyerekkel?

3. Szállás: tud valaki ajánlani konkrét szállást (e-mail vagy internetcímmel- magyarul vagy angolul)?

 4. Ha nem foglalok szállást előre, mekkora a sanszom arra, hogy nem találok a helyszínen?

Előre is kösz!

less

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.07 0 0 466

 

Az apartmanok minősége nagyon eltérő, nem a felszereltség miatt, hanem a tisztaság és berendezés miatt. Néhány, amit megnéztünk elég koszos volt, volt amelyikben a berendezés volt nagyon leamortizálva. Szerb és albán igényekhez vannak szokva. Ha mondod előre hogy magyarszka vagy , biztos hogy a legjobbat mutatja.  Általában vill.rezsó, hűtő és mosogató van a konyhában, meg egy asztal 4 székkel. 4 személyes apartmant 45-60 Euró között fogsz találni sztem, többet ne adj érte és alkudj!!

Az apartmanokhoz a tulaj ad  parkolóhelyet is, vagy udvarban, vagy a ház előtt. Nyugodtan aludhatsz nem fognak hozzá nyúlni. Láttam több autót parkolni kissé lehúzott ablakkal.

Előzmény: csakamunka (463)
Breki1 Creative Commons License 2004.08.07 0 0 465

Ja még egy fontos infó akik Budvába mennek.

 

A strand vége felé a molónál lévő zuhanyzónál lehet a legjobban honfitársakba botlani valamiért és ott van kissé hátrább egy zöld füves terület.

Ott nem kell tolongani homokozódni és napernyő harcot vívni.

 

Nálunk nagyon jó társaság jött össze mindenhonnan szinte, voltak ott Zentai magyarok, magyarországon élő orosz-ukránok.

 

 

Viszont énis kérdeznék valamit azoktól akik Budvában súrűn megfordultak az említett diszkókban.

Van egy szám ami dobszóloval kezdődik és mindig erre indulnak be a helybéliek legjobban a discoban, szinte mindig ezt hallani.

 

Talán Ceca az előado, de ez se biztos.

Amúgy most szedem le a Hitovi 2004-es CD-ket mert amit ott vettem elég gázul szól.

Igaz a másik helyen vett görögös népzene nagyon jó.

Breki1 Creative Commons License 2004.08.07 0 0 464

Később akarok egy részletesebb összefoglalót írni, de mivel látom sürget az idő.

 

Mi odafele Dubrovnik felé mentünk, de ha jól emléxem ezen a szakaszon is.

Itt 17 kilométeres útípítés van

 

Fotó:

 

utepites

 

Most remélem nem keverem, de mivel ezer felé voltunk Canj tól kezdve, Petrovac, Budva (Itt a legtöbbet), sőt még egy nap Albánia is.

 

A másik kérdés:

Láttam ilyen helyet az úgynevezett discosor végén, de énsem értem miért kell egy 256-os kártyára simán ráfért az általunk készített több mint 800 kép.

Albániának meg jó volt külön egy 16-os.

Mondom ezt úgy, hogy az XD kártya a legdrágább.

 

A tankolást mi igyekeztünk gázos kutaknál kézpénzben intézni.

Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondjak annak a srácnak aki innen a fórumról LPG kutak ugyébben és részletes Montenegrói térképpel segített.

Előzmény: _csogi_ (455)
csakamunka Creative Commons License 2004.08.07 0 0 463

   

     Sziasztok!

 

 

 Nagyon sok fontos dolgot tudtam meg itt Montenegróról. Mi / 2 felnött+2 gyerek/

 pénteken szeretnénk útrakelni autóval. Nyugat-Dunántúlról indulva   Horvátországon   keresztül tervezzük az utat, Splitig autópályán. Igaz, hogy kb. 150 kilométerrel hosszab az út, de szerintem gyorsabb mint Bosznián keresztül. Szállást nem foglaltunk mert itt olvastam, hogy gond nélkül és nem is nagyon drágán lehet apartmant bérelni a helyszinen. Örömmel olvastam azt is hogy , nem érdemes kajával fölpakolni, mert kapható minden és nem drágább mint itthon. A leirtak alapján egy vendéglői vacsora sem nagy érvágás.

Azt szeretném megkérdezni, hogy az apartmanok felszereltsége megfelelő-e /pl.: hütő,tv,főzési lehetőség,stb./, valamint az autót kint lehet-e nyugodtan hagyni.

Előre is köszi az információkat.

mammamija Creative Commons License 2004.08.06 0 0 462
Vandorr! Teljesen igazad van)))

Csogi! Azon ne lepődj meg túlságosan, hogy szinte az összes sebességjelző tábla össze-vissza van ragasztva, még a 0 sem lóg ki:))) Falvakban bizony poroszkálni kell - úton-útfélen iskola van- araszolni kell 40-el.
A szembenjövők nagyon segítőkészek, villognak, ha radaroznak.
Mi +úsztuk 1 szál bünti nélkül hál Istennek.
Záróvonalon pedig csak a helyiek előznek .... általában Audival.

Két-három éve még írták, hogy helyenként korlátozott a vízellátás, mostanra ez is teljesen megszűnt.
Ha a nyelvükön beszélsz nagyon örülnek, de kijavítják a hangsúlyt. Aranyosak.
Előzmény: _csogi_ (460)
Vandorr Creative Commons License 2004.08.06 0 0 461
Én ajto-val nem értek egyet. A crna goracok nagyon barátságosak, s ha egy-két szót kiböffentesz a nyelvükön, akkor már nagyon örülnek. Az utakon két dologra figyelj, a sebességkorlátozás és a záróvonal. Csak erre harapnak a rendőrök. A strandon mindent kint tudtunk hagyni, mikor bementünk úszni a tengerbe, s ha véletlen belerúgtak az útban hagyott papucsomba, akkor még a helyükre is igazították. Ha nem akarsz vezetni, akkor a Szabadka-Bár vonat elviszi a kocsidat olcsón...
Budva kicsit zsúfolt hely, de ha az ilyet szereted... Az óváros gyönyörű állítólag, a földrengés után kövenként rakták újra.
És a tenger nagyon tiszta!!!
_csogi_ Creative Commons License 2004.08.06 0 0 460

Szia!

 

Köszönöm a biztatást és a tanácsokat! :) Erősen gondolkodom a mostar-i úton is a Starimost miatt, lehet, hogy majd inkább visszafelé, mert a Durmitor még jobban foglalkoztat :)). Mintegy 60-80 km-rel tűnik hosszabnak, de ebből elég sok a "Jadranski put"-on vezet, ami gondolom "beáll" hétvégére, szóval jó korán el kell majd indulni visszafelé is. Szerencsém van, mert bár én észak-magyarországon lakom, a szüleim délen, így az országon egyhuzamban átvezetést legalább megspórolom.

Az úttal kapcsolatban ijedős nem vagyok, nem is magamtól tartok a közlekedésben, hanem másoktól. De olyan "izgalmakat", amikről írtál szívesen átélek a hegyek közötti autózásért, amit imádok. Viszont a nyomtávnyi földutakon való kergetőzést őrült kamionosokkal ha lehet megspórolom (á lá Párbaj), mert ha olyan tájon járok én bizony szeretek lassan, nyugodt tempóban vezetni (nem poroszkálni persze) és jól megnézni menet közben, amit csak lehet :))

Előzmény: mammamija (458)
_csogi_ Creative Commons License 2004.08.06 0 0 459

Köszi a tanácsokat! :))

Valóban, sohasem jártam még Montenegro-ban, ezért fogalmam sincs az ottani gyakorlati viszonyokról. Kelet-Európát járva hozzászoktam már sokmindenhez, ezért én nem ütközöm meg semmin és szeretem felvenni a helyiek ritmusát, ha lehet; igyekszem sokmindenben alkalmazkodni, mert mint vendég, gyakorlatilag ez kötelességem; ezen az sem változtat, hogy fizetek mindenért, mert pl. egy jó szóért, vagy kedves mosolyért (ami remélem azért nem marad el, bármennyire is mogorva népség) nyilván nem lehet. Bennem is csörgedez jócskán délszláv vér, a nyelv sem túlságosan idegen számomra (édesanyám még anyanyelveként beszélte), ezért remélem nem fogom "hülyenyugatituristának" érezni magam. Csak egyszerűen nem nagyon tudom milyen lehet az infrastruktúra; a turistáknak szánt montázsképek nyilván idillikus állapotokat tükröznek, ezért ebből nem lehet leszűrni semmi konkrétumot, tehát kérdezek Tőletek, akik már jártak arra. :)

Előzmény: ajto (456)
mammamija Creative Commons License 2004.08.06 0 0 458
Hali csogi!

Nem tudom hol foglaltál szállást, de ennyiért nagyon megéri. (Most Petrovacban már 12 euroért adják ki a szobákat (nem apartmant).
A Scepan Polje-i átkelőhely nem 1 méter, van az 1.20 is!!!
Ha én nő létemre, meg a két gyerek nem tojt be te sem fogsz, és fél óra után csodálatos élményben lesz részed.
(Amikor mi mentünk láttunk, hogy jön egy busz, de megvárta míg visszatolatunk egy kicsit, nem dudált, nem volt türelmetlen - azzal együtt elég nagy forgalom van arrafelé.
Ha nem szeretnél ilyen "izgalmakat" átélni, menj Mostar felé - át Dubrovnikon - és úgy Crna Gorába.
Mi HO-ban tankoltunk, és a böszme hegyeken át is elég volt az üzemanyag Petrovacig.

Ajto-val nem értek egyet abban, hogy le....ják a magyarokat. Nekünk két törzshelyünk volt: az egyikben a srác beszélt angolul, a másikban pedig már előre hozták a sört, a pincérfiú mosolygott - igaz, ő nem "igazi" crnagorac volt, hanem horvát.
Nem lehet általánosítani, van ilyen is, olyan is.
Naggyon írigyellek, hogy most mentek:)

Ja: internetes kávézót is láttunk, ne vigyél laptopot..bár a közbiztonság jó.
Előzmény: _csogi_ (455)
ajto Creative Commons License 2004.08.06 0 0 457

Budván nagyon jó képet lehet csinálni egy kis majomal ha saját gépel csinálod 1.5-2 euró ha ő csinálja 5 euró ne hagyjátok ki nagyon király csak a szőke hoszú hajuak vigyázzanak mert kicsit morcos rájuk:)

 

ajto Creative Commons License 2004.08.06 0 0 456

Hali!

 Kedves _csogi_ azt hiszem nem tudod hová mész.Ugyan van internet+számitogép lehetőség de nem hiszem hogy egy kártyával foglalkoznak.Vegyél a gépbe itthon mégegyet.A bankártyát Budván és környékén biztos hogy elfelejtheted fel kell fogni hogy qrvára les....... a magyarokat csaka környékbeliek nyaralnak ott  mi az ő eszükkeel csak pici pénzt viszünk oda.Nem fogják fel hogy ez az ő jövöjük sajnos tehát csak azt akarom mondani hogy szinte semmit nem fejlesztenek.A 10 euró viszont jó ha olyat kapsz mint mi ill. amit igértek telefonban.Válts eurót és nem lesz gondod, ilyen egyszerű ,véletlenül gondba vagy a benzinnel nem érhet meglepetés.Az utak nem roszak Boszniában.Egyébként nem piszkálni akartalak csak én is mindjárt vettem kártyát a gépembe hogy elég legyen a laptopot meg alapba sem vinném pláne nem  hogy kiszurják.U.I.:nem tetszettek a Montenegroiak semmilyen formában ill. a lányok gyönyörű teste az igen egyébként érdekes nép.Ne  tántorodjon el senki az uttól a tengerük gyönyörű és nem kötözködnek és nem isznek szinte semmit nem csinálnsk csak nem kedvesek. De mondom mindent megér:)

 

 

Előzmény: _csogi_ (455)
_csogi_ Creative Commons License 2004.08.05 0 0 455

Csupa kérdés vagyok még mindig; egy hét múlva indulnánk. :)

Én azért foglaltam telefonon szállást, biztos ami biztos, 10 EUR/fő áron fürdőszobás, klímás, TVs (olimpia, legalább egy-két percet megnézne az ember, mielőtt álomba zuhan!), teraszos szobát, ami sztem nem olyan rossz. Ha valami közbejön, még mindig lehet helyben keresni másikat.

Kicsit bizonytalan vagyok még mindig a bosznián keresztülvezető utat illetően, kicsit tartok a Brod-Scepan Polje útszakasztól, mert már több helyen is olvastam (itt is), hogy az E betűt nem feltétlenül érdemli meg. Nincs véletlenül valakinek fotója erről az ominózus szakaszról, legalább tudnék viszonyítani, és lehet, hogy csak az én képzeletemben él - tévesen - egy 1m széles murvás földút szalagkorlát nélkül, jobbra-balra feneketlen szakadékkal? :)

Aki már járt Budvában attól kérdezném, hogy van-e ott lehetőség (mondjuk fotóboltokban, esetleg sz.gépes üzletekben) memóriakártya tartalmát CD-re íratni? Ha nem muszáj, nem vinnék laptopot.

Mindenképpen szeretnék kártyával tankolni, mert megszoktam, hogy így követem nyomon az üzemanyagköltségeket, és így legalább erre nem kellene készpénzt felvenni. Írtátok, hogy Boszniában általában lehet plasztikkal fizetni a kutakon, ez áll Montenegro-ra is?

:D Köszi a válaszokat előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!