Keresés

Részletes keresés

csocseszka Creative Commons License 2003.07.23 0 0 97
Szaisztok!

Szóval a Monte Negro travel nekünk( pedig 6-an voltunk....)bejött. Jó fej volt és segítőkész az idegenvezető, meg a szállásunk is teljesen korrekt volt.
Viszont amikor átmentünk Ulcinjba és megláttuk a kis öblöt, ami a vár alatt van, egy ici-picit meglepődtünk, kb. 10.000 ember nyüzsgött, feküdt, fürdött egymás hegyén - hátán. Az ottani idvez ajánlotta, hogy óránként megy egy vizi taxi 2 Euro oda vissza, és elvisz a Velika Plázsra.Ami több kilóméter hosszú homokos tengerpart, kevés emberrel...megnéztük, De én még mindig inkább Budva párti vagyok. Budva szerintem hasonlít egy Spanyol nyüzsgő tengerparti városkához. Ha este beindultok az éjszakába, mindenképpen menjetek az óvárosba, mert minden hétvégén fesztivál van, élőzene, nyitott szórakozóhelyek, és Isteni kaják.
Úgyhogy jó nyaralást....

Előzmény: csocseszka (93)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.23 0 0 96
Hát, érdekes, amit írsz.

Pláne, hogy két óra alatt elmentél Beciciig meg vissza, és ez idő alatt még a fejedbe is belebámultak, holott szerintem kiszállni sem nagyon volt időd az autóból.

Nem tudom, mi tényleg ott voltunk két hétig, és senki sem nézett ránk ferde szemmel, kifosztani sem akartak, pedig éjszakánként sétálgattunk is. Bár az elején engem is megíjesztett a sok "sötétebb" arcszín, aztán rájöttem, hogy ez nem jelenti azt, hogy "sötét alakok" lennének :-)

A gázolajszagot aláírom, ez tényleg így van.
De én összességében nem láttam koszosabbnak, mint kis hazánkat, igaz mi Tivatban voltunk és az nagyon tiszta volt.

Először a vonat út alatt megdöbbentett, hogy mennyi eldobált szemetet láttunk. Aztán a hétvégén volt szerencsém itthon vonatozni :-)
Hááát...

(Bár igaz, hogy akik Ulcinjben nyaraltak, azok azt mondták, hogy ott hatalmas szemét volt, talán mert az ottani lakosság 80%-a albán. De mondom Tivat tényleg szép tiszta volt. Tömeg sem volt csak este, a nappali képeinken alig lézeng néhány ember.)

Nekünk nagyon tetszett, alighanem jövőre is Montenegróba megyünk.

Bár, Te ezek szerint régebben is jártál ott, ahhoz képest lehet, hogy tényleg nem olyan már, mint akkor.

Előzmény: geronim0 (95)
geronim0 Creative Commons License 2003.07.23 0 0 95
Már 2x voltam régebben Jugoszlávia fennállása alatt. Akkor szép volt. Azóta nagyon lepattant és rengeteg gyanús alak mozog Montenegróban. Belebámulnak a fejedbe, kosz van, gázolajszag, tömeg. És ráadásul nem olcsó ha kifoszt valami bosnyák vagy albán tolvaj. Megnéztem Becicit Budvánál ahol régen nagyon klassz volt, most elképedve láttam milyen csöves lett a hely.
Szabályosan visszamenekültünk a csajjommal Horvátországba.
Előzmény: Kőkapu (90)
Szedrencs Creative Commons License 2003.07.22 0 0 94
Köszi vkhir, már utánanéztem a szolgáltatóknak. 2 db van, az egyik a Monet a másik a Promonte. A Monet az olcsóbb (Westeleseknek), bár asszem nem a mobilomról fogok hazacsörögni (kb. 340 Ft/perc :( Az sms viszont csak 30 forint körül van, ha jól tudom.

Akkor Ulcinj ezek szerint az olcsóbb, és mégiscsak jó a Montenegró Travel. Ulcinj tengerpart tényleg ilyen iszonyat zsúfolt, mint a katalógusban a képen? Valamelyik haverom mondta, hogy skorpiókkal vigyázzunk.

csocseszka Creative Commons License 2003.07.22 0 0 93
Sziasztok !

Most jöttem haza én is Montenegróból,nagyon jó volt, a táj gyönyörű, a helyiek nagyon kedvesek, segítőkészek. Mi is a monte negro travellel utaztunk, csak repülővel voltunk, a menetidő 50perc volt, majd kb. még 1 óra a transzfer a szállásunkig. Mi egy Cupic nevű apartmanban voltunk Budvában, gyönyörű kilátás nyílt a tengerre és az óvárosra. A konyha felszereltsége teljesen alap,de ha valamire szükségünk volt kértünk a tulajtól, és egyből hozta....
Nagyon sok szép öböl van budvában, bár a legtöbb apró kavicsos. Részt vettünk egy Kotor kiránduláson is, ami megint csak felejthetetlen volt. Voltunk Ulcinjban is és tényleg olcsóbb mint Budva, mármint az élet. Összeségében nagyon jól éreztük magunkat, és mindenkinek csak ajánlani tudjuk.....üdv csocsesz

Előzmény: mihula (82)
vkhir Creative Commons License 2003.07.22 0 0 92
Szia Szedrencs!
Mi tavaly voltunk Montenegróban, működött a Westeles telefonom. A tarifákra most nem emlékszem,de utánanézhetek, ha gondolod. Azt hiszem 2 v. 3 szolgáltató közül lehet választani. Semmi gond nem volt vele, jó térerő volt.
Előzmény: Szedrencs (87)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.22 0 0 91
1. Viccelsz???
2. Nekem a Pannon működött, nyilván a Westel is megy.
Előzmény: Szedrencs (87)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.22 0 0 90
Nagyszerű, hogy két óra alatt rájöttél, hogy "BORZALMAS!"
Én a két hét alatt csodásan éreztem magam, sokkal, de sokkal jobban, mint Korfun.

Érdekelne a beszámolód.

Előzmény: geronim0 (88)
Hawk T Creative Commons License 2003.07.21 0 0 89
Mi bajod vele?
Előzmény: geronim0 (88)
geronim0 Creative Commons License 2003.07.21 0 0 88
Most jöttünk Korculáról. Átmentem Montenegróba 2 órára. 1 szóban foglalnám össze amit ott láttam. BORZALMAS!
Holnap esetleg bővebben kifejtem, de senkinek sem ajánlom. :(
Szedrencs Creative Commons License 2003.07.21 0 0 87
Néhány kérdés még gyorsan:

- be kell még jelentkezni a helyi rend?rörsön, vagy ezt a fasisztoid dolgot már megsz?ntették?

- Westeles el?fizetéses roaming tarifákról meg mobil+Montenegró viszonylatban tud valaki mondani valamit?

Hawk T Creative Commons License 2003.07.20 0 0 86
Tegnap érkeztünk haza Montenegróból! Szerintem nagyon jó hely. Ulcinjban a belvárosban laktunk nagyon élveztük. A helyi emberek nem semmi alakok, autóikkal dudálnak, megállnak az út közepén beszélgetni, nem zavartatják magukat a feltorlódott autók miatt.
Ami a lopást illeti itt még a slusszkulcsot is az autóban hagyják, mivel a parkolás nehéz a sok autó miatt, így néha egymásra állnak rá. Most jön a poén: ha te vagy belül akkor fogod és elállsz a másik autójával majd kiállsz a sajátoddal. Ez nem vicc.
Velünk is megesett: fószer(Golf4) rááll a kocsinkra, mennénk el, dudálás, bosszankodás ezerrel, akkor vesszük észre, hogy benne van a kulcs. Bratyó modja ő kiáll vele én meg a sajátunkkal, így is lett, a faszi meg a kávézóból megköszönte.

Kaja:
Szerintem nagyon jó az ottani koszt. Az Ulcinji várban lévő Antigone vendéglőbe feltétlenül menjetek el ha arra jártok nem fogtok csalódni. A tulaj úgy nézz ki mint Al Capone, Welcome Drink ezerrel kaja elött majd utánna. Mi Halat, polipot, rákot ettünk, 4 főre, 6 sör, 4 ásványvíz=85 EUR

Pizza: 4 EUR -Sonkás, Margareta
5,5 EUR Tenger gyümolcsei

Sör:
Nicsici 0.6 EUR 0.5
Nic Gold 0.6 EUR 0.33
Nic lime 0.6 EUR 0.33
Ásványvíz 0.5 EUR 1.5

Strand:

A városban lévő stand nagyon zsúfolt így aki autóval van az szerencsés helyzeteben van mert 10 percnyi autózás után egy baromi nagy strand van 14 km hosszú homokos! part napernyőkkel(1,5 EUR), napágyakkal(? EUR).

Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.16 0 0 85
Ja és ki ne felejtsem, hogy a Shkodrai-tó partján Virpazarban remek sült halakat zúztunk be orcánkba.
Itt olvasható a tavalyi beszámolóm (208-as beszólás).
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.15 0 0 84
A raznyica roston sült hússzeleteket jelent.

Itt is egy szótár.

ephrajim Creative Commons License 2003.07.15 0 0 83
két friss, de nem velemmegesett élmény:
egy ismerősöm most jött haza, feleannyi mint horvátország, lassú ügymenet, tesznek magasról az emberre, de ha megszokja a turista az ottani tempót, jól ellesz, 5 euro az apartman, és kapkodnak az ember után.

montenegro-tours-al ment ki két ismerősöm, ulcinj helyett budvát kaptak, a szallóban semmi nincs, ellenben ami igen, az gázos:
- az első nap kirabolták őket, penz, iratok, stb, minden eltűnt, szálló vezetése az utazási irodával egyetemben tárja szét a karját, nem tehetnek róla. lehet, h nem, de akkor is, nagyon ciki.

én pár évvel ezelőtt voltam, a vendégszeretetük nem éppen mosolygós, de tényelg jól ellehet az ember, bár arra nem árt felkészülni, hogy nem a vendég az első, de nem is a bevétel, ami azért szempont, vagyis nem találkoztam lenyúlos helyekkel, helyiekkel.

mihula Creative Commons License 2003.07.15 0 0 82
http://dictionaries.travlang.com/

mindenbôl mindenbe néhány szót

Előzmény: Szedrencs (81)
Szedrencs Creative Commons License 2003.07.15 0 0 81
H?ha...se angol, se német. Asszem gondjaim lesznek. Magyar-szerbhorvát szótárral próbálkozhatok, vagy a helyszínen kivégeznek? :)

Tényleg, kéne valami szószedet féleség. Nincs valakinek?

Üdv:
Szedrencs

U.i.: Köszi mindenkinek a kimerít? infókat, sajna még ebéd el?tt vagyok, úgyogy majdnem meghaltam, amíg olvastam itt a kajás hozzászólásokat.

(Reklám on)

Egyébként aki meg akar ismerkedni a déli konyhával, az nézzen el a Vogue hajóra (Pesti rakpart, Margitsziget közepével egy magasságban.)

Magát szerbnek valló horvát-magyar haverom autentikusnak ítélte. Szóval lehet jókat kajálni, f?leg a Vogue-tál Ajvárral és friss cipóval az, ami eléggé finom tud lenni.

(Reklám off)

Kőkapu Creative Commons License 2003.07.15 0 0 80
Télleg, télleg, hagyma is volt benne!
Előzmény: WYE (79)
WYE Creative Commons License 2003.07.15 0 0 79
Én úgy tudom, hogy a sopszka az bolgár eredetű saláta: paradicsom, paprika, lilahagyma, uborka kockákra vágva, a tetején reszlet juhsajt, nagyon finom.

Cevapcici, plejskavica: eredetileg kétféle húsból készül: pontosan nem tudom, hogy marha-sertés, sertés-birka, vagy marha-birka párosításban. Szóval ezekből kettő össze van gyúrva, jó fokhagymásan és borsosan fűszerezve és roston kisütve.

A raznyicát passzolom, inkább fogyasszatok rakiját
(pálinka).

Előzmény: Kőkapu (78)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.15 0 0 78
Szia!
Sopszka: saláta, leginkább olyan, mint a görög saláta, oliva bogyó nélkül, de paprika is van benne. A sajt - javítson ki aki jobban ért hozzá - nagyon hasonló a görög fetához, persze biztos nem az a neve.

A pleskavica az ilyen darált hús szerűség kerekre kilapítva, és megsütve. A csevap szintén ilyesmi de kis rúd szerűségekre formázva.

A raznyicát nem tom, hogy mi :-)

Ajánlanám még a Njegusi sztéket, ez asszem marhahús prosuttal, és sajttal töltve.
És a punjeni lingnje-t, ez tintahal töltve, de hogy mivel, az általában az étteremtől függ.

Előzmény: Kicsy (77)
Kicsy Creative Commons License 2003.07.15 0 0 77
Kőkapunak!

Meg tudnád modani, hogy pontosan milyen ételt takar a sopszka, a csevap, a raznyica, meg a pleskovica név? Mi augusztus elején megyünk egy hétre, és mindenképpen ki szeretnénk próbálni a helyi konyhát.

Üdv, Kicsy

Előzmény: Kőkapu (76)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.15 0 0 76
Néhány kép található itt:

http://kep.tar.hu/kokapu/index.phtml?aid=27579031

Kőkapu Creative Commons License 2003.07.15 0 0 75
Szia!

Érdekes, hogy ezt írod, mert találkoztunk egy magyar családdal (ők még ott vannak - de jó nekik!), és mondták, hogy már tavaly is Montenegróban nyaraltak. No, ők is mondták, hogy tavaly sehol nem lehetett kapni Niksici sört.

Viszont most tényleg volt mindenütt :-)

Előzmény: Riff-Raff (73)
WYE Creative Commons License 2003.07.15 0 0 74
Akinek információ éhsége van ajánlanám az alábbi két linket:
http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=26&file=1052388481

http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=1&file=1028799575

Előzmény: Szeder Bandee (66)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.15 0 0 73
Mi Ulcinjben egy idő után már kerestük a niksici sört, mert több helyen ki volt rakva a cégére, de sehol se volt, aztán nagy nehezen találtunk az egyik helyen Nik Gold-ot, de Niksicko nem volt sehol. Aztán valaki mondta, hogy azért, mert bezárt a niksici sörgyár, amire kissé elkerekedett a szemünk. Bezárni egy sörgyárat??? Aztán később Kotorban találtunk Niksickot is.
Előzmény: Kőkapu (69)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.15 0 0 72
Bár hozzáteszem, hogy mi nem beülős éttermekben kajáltunk, hanem kicsi, teraszos vendéglőfélékben, ahol lehetett kapni pljeszkanyicát meg raznyicát.
A vízi sportoknak nem hódoltunk, csak egy napot strandoltunk, a többit Albániában töltöttük.
Előzmény: Szedrencs (68)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.14 0 0 71
Ja, egyébként boltban ugyanaz a dobozos kóla pont a felébe, 0,5 euba kerül. De hát ez így van nálunk is :-)
Előzmény: Kőkapu (69)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.14 0 0 70
Hát, vízisportokban nem vagyok járatos (merhogy úszni is csak a mellig érő vízben tudok), de szerintem Budva (ez a helyi Siófok) környékén lehet.
Előzmény: Szedrencs (68)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.14 0 0 69
Szia!
Irígyellek, legszívesebben máris indulnék vissza :-)

Éttermi árak, lássuk csak.

Általánosságban elmondható, hogy a kóla (0,25-ös üveg) nagyjából 1 eu mindenhol (étteremben, kávézóban), és ugyanennyi a Niksici sör is. Ami egyébként -főleg a Nik Gold- nagyon finom.

11 euróért már ettünk étteremben: két kólát, két sopszkát, egy pleskovicát, és egy csevapot. Plusz köret és kenyér. A kenyeret van ahol felszámolják, van ahol nem. És a köret sem mindig 100%, hogy van hozzá, de általában igen.

14 euróért volt két sör, két csirkesült körettel, két saláta.

Legdrágábban egy hotel éttermében ettünk, 30 euróért. Ebben négy üdítő, két sopszka, kenyér, egy töltött tintahal (punjeni lignje) körettel, és grillezet rák volt szintén körettel és még egy plusz sült krumpli (pomfrit) köret.
Őszintén szólva a rákot véletlenségből rendeltük, mert szerbül gamboli volt írva, az angol étlapban meg crayfish néven szerepelt, és ezt mi halnak gondoltuk. Viszont finom volt nagyon.

Halat én cipolt ettem, azt tudom ajánlani, mert finom ízű, és kevés szálka van benne.

Az adagok mindenütt bőségesek.

A fenti adatok egyébként Tivatra vonatkoznak, állítólag Ulcinj körül, délen, kissé más a helyzet.

Volt nagyon finom hamburger is. Hatalmas buciba (mint nálunk a békebeli mekimentes időkben) egy nagy húspogácsát sütnek, belerakják, aztán a többit neked kell belepakolni. Ki van téve paradicsom, uborka, kecsap, majonéz, mustár, hagyma, saláta, fűszerek, szószok, és annyit raksz bele, amennyit akarsz. Mindezt 1-1,5 euróért.

Az angollal sem lehet sokra menni, csak kevesen tudnak, inkább a régi orosz tanulmányok többet érnek. Angol nyelvű étlap is csak kevés helyen van, de ha van is, nem sokkal ér többet mint a szerb.

Előzmény: Szeder Bandee (66)
Szedrencs Creative Commons License 2003.07.14 0 0 68
Woooo, akkor olcsóbb mint Hispánia. Királyság!

Még egy valóságtól elrugaszkodott kérdés:
szörföt bérelni? Vagy ez már nagyon extra? :)

Előzmény: Riff-Raff (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!