Keresés

Részletes keresés

Blaci78 Creative Commons License 2018.11.18 -2 5 36175

Szia! Gyerekkel min 15 óra , sokban függ a forgalomtol ,na meg a gyerkőc nyügössègètöl. Ha elöször mentek arra akkor plussz egy kèt óra a sok fènykèp miatt, lèlegzet elállitó tájak vannak.Èn is most tervezem a jövő èvi utat..

Előzmény: $imonUUUR (36174)
$imonUUUR Creative Commons License 2018.11.17 0 0 36174

Szia!

Bosznián keresztül mennyi idő alatt lehet leérni? Meg szoktatok állni hosszabb időre?

Remélem nem gond, ha többször faggatni foglak, csak gyerekkel megyünk és még nem voltunk ilyen hosszú úton.

Köszi a segítséget!

Előzmény: Blaci78 (36172)
$imonUUUR Creative Commons License 2018.11.17 0 0 36173

Szia!

Köszi a segítséget!

Előzmény: gy-gyuri (36171)
Blaci78 Creative Commons License 2018.11.17 -1 0 36172

Szia!Győriek vagyunk. Mindegyik utvonalon voltun már. Mindegyiknek megvan a maga szèpsège.Talán a Boszniás jött be legjobban.

Előzmény: $imonUUUR (36170)
gy-gyuri Creative Commons License 2018.11.16 0 1 36171

Ha főidény, akkor számits a tömegre fõleg az utakon. Útvonal szerintem Bosznián keresztül, gyönyörű hegyi utak, ezért az időt szánd rá. Árak olcsóbbak mint a Horvátok, és elég nagy a szórás, nem árt keresgélni. Az ország kicsi, de tele szépségekkel, ezért ha a forgalom engedi kirándulni mindenképpen érdemes. Én 2 éve voltamt es csak egyszer, de visszamegyek az már eldöntve,  a többi kérdésedre, meg majd biztosan van hozzáértõbb, csak ilyenkor szezonon kívül, lehet alszanak...:-)

 

 

Előzmény: $imonUUUR (36170)
$imonUUUR Creative Commons License 2018.11.10 0 2 36170

Sziasztok!

Petrovacról mi a véleményetek, vagy ha már Montenegróba megyek, akkor inkább Budva?

Komáromból mennék, melyik útvonalat ajánlanátok?

Horvátországban már többször voltam, így ahhoz van viszonyítási alapom. Árak hasonlóak? Egy család mennyiből tud egy étteremben megkajálni?

Airbnb-s tapasztalat? Itt találtam elég jó szállásokat, de nem tudom, hogy be merjem-e vállalni.

Egyenlőre ennyi, de még biztos, hogy jelentkezem, mert úgy döntött a család, hogy Montenegró az úti cél :)

Köszi!

Kroy Prince Creative Commons License 2018.11.09 -2 1 36169

A válasz egyszerű. "szervezkedő" korábban valamiért magára haragított 3  tagot, azóta minden hozzászólását minuszolják. Vagy egyvalaki három névvel.

Előzmény: Blaci78 (36164)
belojozso Creative Commons License 2018.11.08 0 0 36168

 Szia .  Kis hátizsákkal nyomtam , on board , 2 üveg hecsedli jött haza - macedón CKM - be csomagolva....:) . 

 Szerény Balkán - járó múlttal mögöttem , MNE jóval kultibb hely ! 

Előzmény: szervezkedő (36159)
Bujazliz Creative Commons License 2018.11.05 0 2 36167

A ruhátlanság tényleg igaz, de a "szociálisan hátrányos helyzetűek" kicsit sántít, mert a szigeten azok az apartmanok vastag pénztálcájúaknak valók. 2 éve gondoltam oda megyünk nyáron, de miután elolvastam a szállásárakat, maradtunk a Velika Plaza kezdeténél, mert ott azért megfizethetőek a szállások.

Előzmény: szervezkedő (36166)
szervezkedő Creative Commons License 2018.11.05 -4 0 36166

Szezonban ez a rész egyfajta "gyűjtőtábor". Leginkább szociálisan hátrányos emberek pihennek itt, legtöbbjük még fürdőrucira sem áldoz, ezzel súlyos ezreket spórolva.

:-))))

Előzmény: csogi_ (36162)
szervezkedő Creative Commons License 2018.11.05 -4 0 36165

Nincs ezzel semmi baj. Mindenki ott nyomkod és azt amire lehetősége van. A héten többször esett, borongott de ezt a "rossz időt" sem én és szerintem pl. sem csogi nem cserélte volna el egy orosházi vagy hódmezővásárhelyi napsütésre. Az elmúlt 60 év legmelegebb november harmadikája volt szombaton. Semmi forgalom, semmi tömeg, a gránátalma lassan már fekete!!!!

:-)

 

(Legfeljebb az a rossz ebben a nagy napsütésben, hogy locsolni kell a friss betont! :-D)))))

Előzmény: Blaci78 (36164)
Blaci78 Creative Commons License 2018.11.04 -4 2 36164

Szia!Ki az a nyomi aki ismèt egy közèrdekű időjárás jelentèst offolgat? Valami iq bajnok, fotel harcos lehet.....

Előzmény: szervezkedő (36158)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2018.11.04 0 0 36163

A képen a fiaim szerepelnek "illusztrációként", mint a betolakodókkal szemben harcra kész, a civilizáció által érintetlen őslakosok.

 

Én is így értelmeztem a szöveget és a képet - együtt. Annyi különbséggel, hogy azt hittem helyiek vannak a képen.

Előzmény: csogi_ (36162)
csogi_ Creative Commons License 2018.11.04 0 0 36162

Arra próbáltam utalni, hogy amíg végigsétáltunk a folyó egyik torkolatától a másikig, addig senkivel nem találkoztunk. Egy lélek sem járt arra, még halászok sem. A képen a fiaim szerepelnek "illusztrációként", mint a betolakodókkal szemben harcra kész, a civilizáció által érintetlen őslakosok. Lásd https://hu.wikipedia.org/wiki/Szentinel%C3%A9zek. :) A helyiektől eddig az évek során csak kedvességet és vendégszeretet kaptunk, természetesen nem rájuk utaltam.

 

Előzmény: Bujazliz (36160)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 36161

Szerintem nem értetted a tréfát. A furcsa képre utalhatott csogi.

Előzmény: Bujazliz (36160)
Bujazliz Creative Commons License 2018.11.03 0 3 36160

Nagyon mégsem ismerted meg a környéket, mert az Ada-Bojana tengerhez közeli részén sok, a Booking-on is megtalálható bungalló van európai minőségben és napi 100-150€-s árral.

Nem törzsek tulajdonában és kezelésében van.

Előzmény: csogi_ (36157)
szervezkedő Creative Commons License 2018.11.03 -4 1 36159

Vegyél egy Petőfi Népét!

Figyelj arra hogy ha repulővel mégy, 2napja megváltoztak a csomagszabályok. Ha még rég vetted a jegyet, akkor van a foglalásodon egy feladott poggyász (ami rég a kabin bőrönd méret volt), de ha néhány napja, akkor meg kell szervezned, hogy hozd haza a lekvárgyűjteményt! :-) 

...és ugye van nálad egy mai újság, be tudod csomagolni, ne törjön össze ha dobálják a cuccod! :-)))))

Előzmény: belojozso (36156)
szervezkedő Creative Commons License 2018.11.03 -5 0 36158

Az elmúlt napok legszebb napsütését prognosztizálják mára. Strandolásra szuper lenne, maradjatok még!!!

 

(Nálunk ma betonozás a program, de ha túl meleg lesz, majd behúzzuk árnyékba a keverőt! :-D)

Előzmény: csogi_ (36157)
csogi_ Creative Commons License 2018.11.02 -1 3 36157

Szia, üdv Nektek is! ;)

Ma végre jobb idő volt, elbaktattunk az Ada Bojana-n az albán határig, ahol emberi civilizációval még nem érintkezett törzseket találtunk. :)

 

 

Szóval ontopic leg-ként bevettük Montenegro legdélebbi pontját.

Aztán uccsó mártózás a habokban, holnap sajna irány haza.

(Itt a most teraszon pólóban és rövidgatyában üldögélve egészen elképesztő, hogy november van.)

Előzmény: szervezkedő (36154)
belojozso Creative Commons License 2018.11.02 0 0 36156

 Nyam-nyam...! 1 barna Niksic mellett elkóstolgatnám :) . 

 Holnap megyek Szkopjébe , ott is rámegyek . 

 

Előzmény: szervezkedő (36154)
teri50 Creative Commons License 2018.11.01 0 4 36155

Sziasztok! Transzferrel kapcsolatban én a Gettransfert ajánlom nagyon pontosak voltak a reptértől Budváig retur kis busz gyereküléssel kértük meg is kaptuk nemúgy mint más szolgáltató Máltán nem hozott kérés ellenérese gyerekülést mint az őrült úgy ment késve érkezett hazafele. A baby hányt úgy összerázta és 35 € kért a takarításér az unokámtól. A lányomékat meg rossz helyen tette ki jó 1 km gyalogoltak bőröndel. Gettransferrel mentünk Faróból Albufeirába is 3x mentünk velük de csak ajánlani tudom őket.Csomaggal nem jó buszozni és Podgoricából korán jön a repülő jövőre mind a heti 3 járat és olyan korán nincs busz.Egyik unokámat szept.-be Budvából a reptérre Eco taxi 30€ vitte 2-en voltak. üdv TERI

szervezkedő Creative Commons License 2018.10.31 -4 0 36154

 

Montázs. Egy bolt 4 gyártó!

:-)

 

(Csogi! Üdv Daninak!)

Előzmény: belojozso (36152)
szervezkedő Creative Commons License 2018.10.31 -4 1 36153

Tegnap reggel itt is "huncut" volt az idő!!!

 

 

Majd csendesedett, de lecsurrant 50mm 3-3,5óra alatt.

 

 

...és ebéd után, kisütött a nap.

Előzmény: csogi_ (36151)
belojozso Creative Commons License 2018.10.30 0 0 36152

Bocs , nem akarok belepofázni , a " bjg " esetleg Bányai Júlia gimit jelent ? ...kecskeméti vagyok .

Előzmény: csogi_ (36151)
csogi_ Creative Commons License 2018.10.30 -1 2 36151

Szia; köszi, kipróbáljuk azt is. :)

Igen az időjárás most elég hektikusnak tűnik, bizonytalan a légkör; tegnap még kedvezőbb volt az előrejelzés is. Gond egy szál se, a tiszta levegő és a nyugalom az valóban adott. Na most éppen, ahogy írom elkezdett ömleni az eső. :)

A fiad véletlenül nem a BJG7A-ba jár?

Üdv:csogi

 

Előzmény: szervezkedő (36150)
szervezkedő Creative Commons License 2018.10.30 -4 0 36150

Nyugalom, csend, jó levegő, ezek mind adottak.

Az előrejelzést meg ne mutatsd meg a családnak.

 

 

Ha már "unjátok" a mandarint, kóstoljátok meg a japán almát. De csak szigorúan a fa mellett állva és az érettet (pirosas héjú, lágy húsú) leszedve!!! A kemény, narancs színű még nem jó!!!

:-)

 

Előzmény: csogi_ (36149)
csogi_ Creative Commons License 2018.10.29 0 2 36149

Sziasztok,

üdv Ulcinjból, vasárnap szakadt az eső, ma megmártóztunk a hullámokban az Ada Bojana-n. Mondjuk tömeg az nem volt. :) A mandarin valóban csak ládával érdemes, 5 € a Velika Plaza melletti kertekből véve. Isteni! Most kicsit zordabb az idő, de meleg a levegő és a víz sem hideg még. Egy kis napsütés azért jól jönne még a hétre.

szervezkedő Creative Commons License 2018.10.29 -4 1 36148

Csak sajnos már nincs belőle! :-(

A fényképek kb 2hete készültek. Kis csalás, a ládányit a piacon fotóztam.

Akkor a mandarin még nem volt az igazi. Szerintem kb innentől finom.

(Szombat délelőtt vettem egy szatyornyi mandarint. Vacsora után gondoltam a tv előtt eszegetek, de a család egész nap rájárt és maradt 2-3darab. Tegnap már rutinosabb voltam, nem "szatyrozunk"!)

 

Egy ládányiból talán nekem is jut...

:-D

Előzmény: NilsHolgersson (36143)
szervezkedő Creative Commons License 2018.10.29 -3 1 36147

Kimondottan ezt a gyártmányt nem ismerem, de szinte bármelyik bolt polcán találhatsz, sokszor több cég termékeit is, kisebb nagyobb kiszerelésben. 

 

Ha pedig már a télbe haladunk, és valaki a tengerparton sétálva beül egy kávézóba, próbáljátok ki a hibiszkusz teát. Ha ízlett, boltban lehet ebből is venni otthonra.

:-)

Előzmény: belojozso (36142)
szervezkedő Creative Commons License 2018.10.29 -3 0 36146

Ahogy portugéza írta, ez egy ún. használati díj. Perondíjnak is mondják. Nem csak itt hanem Szerbiában is teljesen elfogadott. A buszpályaudvarok több helyen méteres kerítésekkel vannak körbezárva. A busz is csak akkor tud bemenni ja kinyitja a portás neki a kaput, illetve bekísérni sem lehet valakit az induló buszhoz csak ha kifizeted ezt a dijat. A másik amit te is írsz a csomagdíj, amit akkor kell fizetned, ha berakják a csomagtérbe a cuccodat és annyiszor 1euro, amennyi táskád van.

 

(Szabadkáról hoztam le az autó nyári kerekeit, amit osszecsomagoltunk !egy táskába! Látták a 2 hülyét hogy bírkózik valamivel, de a haveromat nem engedték be, hanem hoztak egy kis kocsit, amin be tudtam tolni a cuccot a buszig!)

 

...egy kis rutinnal, a buszok az út szélén integetve leállíthatók!

:-)

Előzmény: Csacsoa (36145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!