Keresés

Részletes keresés

Blaci78 Creative Commons License 2018.09.28 -12 2 36082

Családtag a blöki?Engem meg az nem èrdekel hogy mit perverzkedsz a "blökivel" az a te intim dolgod, de te ezt nyilvánosan fel vállalod hát gratula.Remèlem nincsenek gyerekeid....

Előzmény: Törölt nick (36080)
termosz Creative Commons License 2018.09.28 0 0 36081
Blaci78 Creative Commons License 2018.09.28 -9 3 36079

Kutya meg a gyermek nem egyenrangù egy èrett èrtelmes családban.

Előzmény: quad (36076)
szervezkedő Creative Commons License 2018.09.28 -3 1 36078

Na mi a helyzet? Gondolom lent vagytok már.

Kérdésedre válaszolva, a Rumijával kapcsolatban én picit elfogult vagyok, én azt tenném a listában előbbre.

Előzmény: voltrel. (36068)
szervezkedő Creative Commons License 2018.09.28 -7 3 36077

Ez a "házi kedvenccel" nyaralás kérdése nagyon megosztó dolog. Azt hiszem nagyságrendileg többen vannak azok, akik úgy gondolják otthon hagyják a kutyát/ macskát/ vadászgörényt/ törpe malacot stb.

 

Többen foglalkoznak azzal hogy nyaralás idenére vállalják az adott háziállat gondozását, így nem musz' elcipelni az állatokat. Sogoromék kaméleonja vészelt vészelt így át 2hetet. :-)

 

Mi lett végül az úti könyvvel? Mit választottál?

Segített?

Előzmény: quad (36076)
quad Creative Commons License 2018.09.27 0 8 36076

Ha figyelmesen olvasol, Kotort azért nem tudtuk megnézni, mert elromlott a gépkocsi.

Előtte Zadar, Dubrovnik és Cavtat megnézését egyáltalán nem zavarta a kutya.

 

Ilyen alapon az elöttem hozzászólónak is megjegyezhetted volna, hogy minek vitt kisgyereket magával nyaralni.

Előzmény: Blaci78 (36075)
Blaci78 Creative Commons License 2018.09.27 -9 2 36075

Kutyával nyaralni? Megèrdemlitek hogy csak fotzni tudtatok megállni.

Előzmény: quad (36074)
quad Creative Commons License 2018.09.26 -2 4 36074

Mi is a múlt héten jüttünk haza egy Horvátország-Montenegró nyaralásról, ami eléggé vegyesre sikerült

Montenegróban Sveti Stefanban foglaltunk a More apartmanházban 70 Euró/nap áron egy tengerre néző  "46" nm-es, nappali+ hálószoba apartmant. Sajnos csak megérkezéskor derült ki, hogy ennek kb a fele az igaz: a két szoba egyenként kb 12 nm-es, a konyhablokk pedig az erkélyen volt úgy, hogy a hűtőt egész délután sütötte a nap. Az már csak hab volt a tortán, hogy a tulaj gyerekei egész délután az erkély alatt ordítva rohangáltak. Természetesen sürgősen új szállás után néztünk.

 

Ebben már szerencsék volt, a Bookingot nézegettük, ahol megláttunk a közvetlenül a tengerparton álló Montesan apartman házat, ami előtt délután már elsétáltunk, így személyesen kerestük meg őket.

Itt egy 5 szobás, (nappali + 4 hálószoba) szuperül felszerelt apartmant kaptunk ("sajnos" más nem volt) 80 Euróért amiben a parkolás és a nyugágyhasználat is benne volt.

 

A kilátás pedig ilyen volt:

 

 

Csak Budvát tudtuk megnézni, mivel a tervezett kotori látogatás nálunk is kimaradt, mert amikor oda indultunk volna még Budvában elkezdett szakadozni a kocsink ékszíja. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy találtunk egy kis szervízt, ahol másnapra megszerezték a szükséges alkatrészt, és megjavították a kocsit, de igy egy teljes nap elveszett a nyaralásból.

Igaz a kotori öblöt oda-vissza megkerültük, de a velünk lévő négylábú miatt csak fotózni tudtunk megállni.

 

Korábban érdeklődtem itt a fórumon a kutyák montenegrói utazásával kapcsolatban, amiről az utazás előtt egy héttel derült ki, hogy bár nem nagyon ellenőrzik de hivatalosan a kutya Montenegróból az EU-ba történő viszzautazásához kell egy külön igazolás, amit mi végül is megcsináltattunk.

Érdekes módon nem a beutazáskor, hanem fordítva, a Horvátországból Montenegró felé történő kiutazáskor - hallva a kutyaugatást - odajött hozzánk valamilyen egyenruhás, először megnézte a rendszámot, és utána kérte az állatútlevelet, amit alaposan átnézett, majd szó nélkül visszaadta. 

 

 

 

teri50 Creative Commons License 2018.09.26 -3 3 36073

Sziasztok! Szombaton hazaérkeztünk Budvából repülővel. Kellemesen csalódtunk minden nagyon klassz volt az idő is. Sokszor voltunk Görögbe is de Budva kulturáltabb. 5 m.-ként szemetes zuhany öltöző csatornázás /wc papír/ Egyedül a kavicsos köves tengerpart nem jött be nem vagyunk nagy fürdősek de a 2 éves dédunoka is ott volt,

jobb lett volna a homokos part.A baby végett csak közeli helyekre tudtunk menni.A taxi nem drága busz jegy ára kb. Aqva parkba 5 € vitt 4 felnőtt+1 gyerek értünk is jött ugyanennyiért. A helyiek is megállnak hogy kell-e fuvar? 3€ retur/fő a Hawai de nem jöttbe.ugyanolyan köves kavicsos.Hajóval voltunk 5€/fő retur  PLOCE strandon tengervizes medencék + tenger nyugágy 6€/szett 2ágy 1 napernyő jó volt.Sokat sétáltunk az óvárosba és a tengerparti sétányon.Ha van is kínai árú kínai árus itt nincs török és olasz ruhaneműk törölközők meg sok helyre jellegzetes ajándék van. Cigi 2€-tól 3,5€-ig. Aközért árak hasonlóak mint itt a kajélókba is van olcsóbb.Kebab pitába 3,5€ de olyan sok volt hogy alig bírtuk megenni. 30-40 € is fizettünk de halas volt megcsevapcsicsa 5 emberre és hatalmas adagok.Nekem Montenegró tetszett vissza mennék lemaradt a Kotori öböl a gyerek végett.Üdv: aki még most megy jó nyaralást.

termosz Creative Commons License 2018.09.24 -2 1 36072

honvágyam van...

Előzmény: szervezkedő (36071)
szervezkedő Creative Commons License 2018.09.22 -3 1 36071

 

Csapasd a fotókat!

 

"Egy jó fénykép többet mond ezer szónál!"

 

 

Előzmény: Brányik.Lilla (36070)
Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.09.18 -2 6 36070

Sziasztok,

vasárnap érkeztünk haza Montenegróból. Odafelé szarajevói, visszafelé mostari szállással. Montenegróban az alábbi helyeken jártunk: Utjeha, Bar, Ulcinj óváros, Valdanos beach, Skodrai-tó, Lovcen (mauzóleum), Dobra voda.

Ha bárkinek infóra lenne szüksége az úttal, vagy bármivel kapcsolatban, szívesen próbálok segíteni.

Bd - mne Creative Commons License 2018.09.17 -2 3 36069

Kedves utazo, Canj üdülőtelepülés Misici alatt van legalabb 3 km oda le a főútról. Misici a főút melett van Canj pedig lent. A főúton van helyi jól felismerhető buszmegálló ahol a városķözi járatok is megállnak ha előre szólsz a vezetőnek. Direkt járat Kotor és Budva felé nincs Canjból. Canjból van helyi járat Misici -be, Sutomore-ba,Bar-ba és Ulcinjba de mivel az üdülőtelepülésen a szezon véget járja nem 30 perces indulások vannak Canjbol a Slatka Bajka kávézòtòl  ahol a  kezdő és végállomás van hanem òránkénti indulàsok vannak. Mindej járatot rikitottak a szezon végeztével.igen megallnak a járatok Misiciben de le Canjba nem mennek. 

Előzmény: voltrel. (36068)
voltrel. Creative Commons License 2018.09.17 0 0 36068

Ja, hogy a busticket4 oldalán nincsenek feltüntetve a helyi járatok? :)) Azt hittem, hogy az leginkább azokat mutatja. :)Így viszont, ha egyenesen Canj-ból indulnak és oda érkeznek helyi buszok, akkor arany életem lesz. A Velji Grad kötelező lesz, neked egyébként a Rumija és/vagy a Loska csúcsa megvolt már? Ha igen, melyik út tetszett jobban? Nagyon remélem, hogy nem kell választanom közülük és sikerül bevenni mindkettőt, mert lesznek azért egyéb programok is. Már csak a jó időt kellene kiszurkolni..

Előzmény: szervezkedő (36066)
voltrel. Creative Commons License 2018.09.17 0 0 36067

Köszönöm!!

Előzmény: scarabaeus (36065)
szervezkedő Creative Commons License 2018.09.17 -4 2 36066

Akkor ha Canjban szállsz meg, nem kell sehová sétálnod, Misicibe meg végképp nem, mert Canjban 3 (vagy 4) helyen van kiépített, idegenek számára is felismerhető buszmegálló. Canj és Bar kozott jár helyijárat. Menetrendet a strand elején lévő turista iroda ablakára ragasztva találsz.

Velji gradra csak Sutomore "irányából" tudsz felmenni, ha elindulsz Zagradjeba felfelé az aszfaltúton, ami egyszer csak elfogy. Terepjáróval teljesen fel lehet menni, sima autóval kb félúton le kell állni.

Ha te helyben akarsz mozogni, ne a távolsági járatokat bongészd b neten!

:-)

Előzmény: voltrel. (36064)
scarabaeus Creative Commons License 2018.09.17 0 2 36065

A Loškára szerintem Dobra Voda fölött érdemes indulni, mert keletről megy fel az út. Itt balra.

 

Áttekintéshez: mivel a Google Mapset és a Google Earthöt sikeresen sújtja most egy rosszul kiválasztott 2017.10.02. műholdkép, amely a Loškát és a Rumija egy részét sűrű felhővel borítja, érdemesebb a "történelmi képekre" váltani (ez utóbbiban, ugye, a Google Maps hülye ilyesmihez, akárcsak a funkciókban meglehetősen visszafogott böngészős Google Earth, csakis az alkalmazásban működik), ami ebben az esetben nem régebbi, hanem újabb műholdképet mutat, mint az aktuális, 2018.01.03-ait. Jobb felbontású és jobban áttekinthető kép, mint az aktuálisan kiválasztott.

Előzmény: voltrel. (36064)
voltrel. Creative Commons License 2018.09.16 0 1 36064

Canj-ban lesz a szállás, így a misici buszállomásról lenne ideális indulni, de...:

Velji Grad: nincs is nagyon szükség buszra, térképet nézve Durmani északi részén lehet kerülni, oda-vissza kb. 21km


Rumija-Loska: Úgy nézem, hogy talán Bar-ból kellene őket megcélozni.Bar belvárosból Rumija kb 32km (oda-vissza), Loska pedig 41km. Ezekhez a hegyekhez lenne jó lenne minél közelebbi megállókat találni.

 

Közben néztem a busticket4 oldalát és ha ezek az időpontok még reálisak, akkor Misici-ből 10:20-kor indul a legkorábbi busz:https://busticket4.me/MNE/1440-1165-132-0-0/0-1/Misici-Bar/24-09-2018/ az már késői, így még át kellene Canj-ból gyalogolni Sutomore-be, ahol 7:46-ra van kiírva az első busz...:)https://busticket4.me/MNE/1164-1165-132-0-0/0-1/Sutomore-Bar/24-09-2018/ 


Jó, hogy írjátok a leintést, azt gondoltam, hogy a helyi járatot vezetőnek az is elég, ha valaki ott álldogál a megállóban, és ő automatikusan megáll. :)

Előzmény: szervezkedő (36058)
Bd - mne Creative Commons License 2018.09.16 -1 3 36063

Hát igen a régi szép idők 😎😎😎

Múlt héten Sv. Stefan buszmegálló várjuk a buszt Budvára -Mediterán express de sehogy hogy jöjjön, megáll egy városközi járat kérdezzük Budva ? Mondja a hapsi igen de nem vehet föl minket mert ez Podgorica -Herceg Novi járat és csak a nagy buszmegállón vehet föl utasokat mert ha megfogják őket megbüntetik. Kedvessen elnézést kért és tovább áltak mi meg maradtunk még vagy fél órát várni a helyi Mediterán expres - re.

Előzmény: szervezkedő (36061)
szervezkedő Creative Commons License 2018.09.16 -5 3 36062

Kiegészítés: múltkor családdal együtt mentünk a reptérre egy mojkovaci busszal. A sofőr messziről mutatja hogy tele a busz és hogy fizetős a stoppolás. Én vissza mutattam hogy OK illetve bólogattam, így megállt. Azt nem tudom hol lehet hivatalos a buszmegálló, de én mindig mondom hová megyek (reptér) és a körforgalom elött (szemben a Voli) pár méterre áll meg minden buszos.

Vissza úton a benzinkút mellett várakozok (most az út szét van dúrva) és ott is megállnak simán annak aki integet.

 

Aki buszozást tervezget felhívom a figyelmét ez az integetés csak jó időben működik, ha esik az eső akkor itt úgy esik mint Magyarországon csak ritkán és perceken belül SZARRRRRRÁÁÁ lehet ázni. 

szervezkedő Creative Commons License 2018.09.16 -4 3 36061

Helyi járatot helyi, távolsági járatot távolsági, nemzetközi járatot "interkontinentális" távra intünk le! Működik! Akár éjszaka, ötétben is! :-)

Egy időben busszal ingáztam. Hatalmas feeeeeling, kis túlzással az utca végén leinteni a szabadkai buszt, bepakolni az aljába a frissen szedett mandarinnal teli festékes vödröket, másnap délelőtt Szabadkán beülni a saját autómba és gurulni haza! Úgy emlékszem 40-50euro korul volt akkoriban a retúr jegy+ 10liter occccsóó gázolaj az autóba. Régi szép idők!

 

 

(Közszolgálatilag jelentem: a gránátalma nepperkedést tekintve kedvezően változott a wizzair csomagszabályzata.)

Előzmény: portugéza (36060)
portugéza Creative Commons License 2018.09.16 0 2 36060

Saját tapasztalat, hogy a távolsági járat is megáll, ha van leszálló, aki kéri. Vagy emberek csoportosulnak olyan helyen, "ahol úgyis meg szokott állni" a busz. Vagy tényleg egyszerűen leintik. Azt el tudom képzelni, hogy egy Eszék-Ulcinj, vagy Herceg Novi-Belgrád nemzetközi busz sofőrje nem fog feltétlenül megállni, hogy egy kis plusz euróért elvigyen valakit 5 km-re.

 

A kérdezőnek: a helyi busz (Mediteran Express) Sutomorén belül, és gondolom Bar-ban is, több helyen megáll. Sutomore központban Bar felé a távolsági buszállomás után van közvetlenül a megállója, jól beazonosítható. Budva felé viszont ugyanabban a beállóban áll meg, ahol a távolsági buszok. (Ezen kívül pl. a szállásom utcájánál is megállt, a Partizán útnál. :)

Előzmény: Bd - mne (36059)
Bd - mne Creative Commons License 2018.09.16 -1 3 36059

Szerveszkedő:

fontos hogy honnan hova akarunk menni és ahhoz igazítani az időt és a türelmet, mivel már a szezon lement a helyi város közi járatok sűrűségét is ritkították. 

Az igaz hogy egy város közi járat sok helyen megáll és le is lehet őket inteni de a nemzetközi és távolsági járatok nem fognak senkinek megállni ezt tapasztalatból írom. 

Előzmény: szervezkedő (36058)
szervezkedő Creative Commons License 2018.09.15 -3 3 36058

Buszmegálló pontos helye?

Akkor azt pontosítsuk, honnan hová szeretnél menni a helyijáratos busszal?

 

A helyijáratos busz alapból csomó helyen megáll. Távolsági és akár nemzetközi járatot is bárhol leinthetsz, vagy bárhol leszállhatsz ha előre jelzed.

Előzmény: voltrel. (36056)
portugéza Creative Commons License 2018.09.15 0 1 36057

(Helyi járattal arrafelé nem utaztam, csak láttam, hogy van. Ha van türelmed, menj végig a Google utcaképpel a főút mentén. Pl. link.)

Előzmény: voltrel. (36056)
voltrel. Creative Commons License 2018.09.15 0 0 36056

portugéza, szervezkedő, scarabaeus: Köszönöm a válaszaitokat!


szervezkedő: Igen, korán kellene indulni, viszont a legkorábbi járat (az is Sutomore-ból) 7:46-ra van kiírva. Egy megállót láttam, a Durmani felőli részen, remélem ez arra vonatkozik. 
Nincs esetleg olyan oldal, ahol megtalálhatóak a buszmegállók pontos helyei? A Misici, Sutomore, Bar vonalon érdekelne.

 

scarabaeus: Köszönöm a linket, igen, a Loska vagy a Rumija lesz a befutó, valamint a Velji Grad levezetésként. Ha még belefér, akkor még a Vrsuta, a térképet megnézve eléggé megtetszett az is. :) 


Előzmény: szervezkedő (36015)
portugéza Creative Commons License 2018.09.14 0 4 36055

Jó volt.

 

Búbosvöcsök58 Creative Commons License 2018.09.14 0 1 36054

Mindenképp jobban jártatok...

 

Előzmény: GENOM_66 (36051)
Búbosvöcsök58 Creative Commons License 2018.09.14 0 1 36053

Minden lehet. Akár így, akár úgy elkeserítő a helyzet.

Előzmény: portugéza (36046)
portugéza Creative Commons License 2018.09.13 0 0 36052

Talan Stari Barban, de ott regen jartam. (A kozelben meg a sutomorei setanyon.)

Előzmény: Brányik.Lilla (36050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!