Keresés

Részletes keresés

Tyullci Creative Commons License 2018.07.14 0 2 35651

Szia, mi Netrisken keresztül kötöttük, ott elég sok opciót lehet választani, kinek mi a fontosabb. Nekünk 10 nap 2 főre autóval lett 7500 ft körül, nem egy prémium csomag,de remélem nem is lesz rá szükség.

Előzmény: mbeata11 (35648)
newman2018 Creative Commons License 2018.07.14 0 1 35650

7 Eurós pizza mitől olcsó? 

Herceg Novi óvárosának a főterén 5.50-7.50 Euró között van. 

Előzmény: AlmaT (35627)
Győri Márta Creative Commons License 2018.07.13 0 4 35649

Bár nem tudom hol lehet bérelni mocit, de bukó nem kell!

 

Előzmény: Kázmér Cseman (35645)
mbeata11 Creative Commons License 2018.07.13 -4 3 35648

Sziasztok!Tudnátok utasbiztit ajánlani jó ár-érték arányban,amiben az autó assistance is megfelelő?Valamint jó strandot Budván vagy környékén,ami kicsit nyugisabb?Köszi!

kék/fehér#15 Creative Commons License 2018.07.13 0 2 35647

Sziasztok!

 

Akik mostanàban jàrtak Montenegròban,tudnànak belépõ àrakat írni a fõbb làtnivalòkhoz? Budva,Kotor,Lovcen 

Köszi

fitgitke Creative Commons License 2018.07.13 0 1 35646

Szia.

 

Nem valószinű hogy be tudsz menni. Mi csak 1 bejáratot láttunk. Bemásztunk, gyonyorkodtunk a kilátásba. Majd kb 3 perc mulva, lattuk hogy deszkákat dobnak be. Asszony nevetett is, hogy biztos bedeszkazzak. Elindultunk felfelé, majd kalapács ütésekre lettünk figyelmesek. Majd láttuk, hogy be van deszkázva, és ütik a rögzitő pöcköket a falba. 

Amúgy sokkal könnyebb ott felmenni az erődbe, mint a lépcsőn, főleg babával a hasamon. Visszafele nagyon nagy szivás volt lefele a lépcsőn. Tumultus...stb. A be/kiengedő kapunál 5 percet álltunk (es a többiek már egy ideje ott voltak), mert csak 1 kapu van és az enged be/ki. 

Előzmény: laguna1,8 (35637)
Kázmér Cseman Creative Commons License 2018.07.12 0 2 35645

Sziasztok, 

Nagyon sok jó dolgot leírtatok montenegrói utazással kapcsolatban.

Júl. 24 én utazunk a párommal autóval Ulcinjba.

Ami engem nagyon érdekelne és nem nagyon találkoztam vele, hogy hogy robogó bérlésére van e lehetőség, ha igen akkor Montenegróban kötelező e a sisak és lehet e két személyel menni?

Érdekelnének az éttermi árak is.

Várom montenegrói tapasztalattal rendelkezők szíves válaszát.

Előre is köszönöm.

 

Csaba__ Creative Commons License 2018.07.11 0 2 35644

Köszi a helpet!

Előzmény: merkurusz (35632)
kicsiati Creative Commons License 2018.07.11 0 2 35643

Köszi!

Előzmény: merkurusz (35633)
Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.07.11 0 3 35642

Saját autókkal leszünk, így annyira nem gond, ha bizonyos helyek kiesnek a főútvonalról. Olvastam több helyen az egysávos, tolatós részekről, minket nem zavar különösebben. Nem az első balkáni túránk lesz, így nagyjából van sejtésünk,hogy mire számítsunk :) Azért gondolkodom Rijeka C.-ban Virpazar helyett, mert itt a fórumon is többen írták, hogy arrafelé több szép látnivaló van rövidebb túra esetén is, és az árak is kedvezőbbek. 9 fős csoporttal leszünk, így az anyagi része sem mellékes a dolognak. Valószínűleg megállunk majd Virpazarban először, szétnézünk, aztán ott döntünk, hogy továbbállunk-e Rijeka C.-ba

Köszi az infókat

 

Előzmény: teletabiii (35640)
cszs72 Creative Commons License 2018.07.11 0 2 35641

Köszi a részletes választ

Előzmény: AlmaT (35627)
teletabiii Creative Commons License 2018.07.11 0 3 35640

Kirándulás szempontjából az is tényező lehet, hogy Virpazart sokkal könyebb megközelíteni, bár a Rijeka Crnojevica-ba vezető út önmagában is egy élmény, bár lehet egyeseknek negatív.

Előzmény: Brányik.Lilla (35636)
teletabiii Creative Commons License 2018.07.11 0 3 35639

Céget nem tudok ajánlani, de ott az utazásszervező pult a faluközpontban egy térképpel, rajta, hogy milyen célpont mennyibe kerül, csak rá kell bökni.

Előzmény: Brányik.Lilla (35636)
teletabiii Creative Commons License 2018.07.11 0 3 35638

Szia !

 

Valóban onnan jobbak a kirándulási lehetőségek, mint Virpazarból szerintem, 40-től 100 euróig terjednek az árak, attól függően, hogy milyen messzire visznek, valószínűleg fügetlenül a szállított személyek számától. Mi 10-es voltunk, kissé hosszabra nyúlt a kirándulás a strandolás miatt, 40 euró/órát fiztettünk.  

Két órás út alatt elég sok mindent be lehet járni szerintem.

 

Előzmény: Brányik.Lilla (35636)
laguna1,8 Creative Commons License 2018.07.11 0 2 35637

Nem mondod egyszer akarok felmenni a befolyó felöl akkor sem fog sikerülni ?

Előzmény: fitgitke (35626)
Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.07.11 0 3 35636

Szia!

mi szeretnénk majd szeptemberben részt venni egy hajókázáson és az itt olvasottak alapján Rijeka Crnojevicából indulnánk szívesebben ár/látnivalók miatt,viszont mi 2-3 óránál nem szánnánk rá többet. Esetleg van arról információd, hogy milyen időtartamú kirándulásokból lehet ott választani, illetve van olyan "cég" akiket ajánlanál? Árakra esetleg emlékszel, mi mennyibe került?

Köszi előre is

 

Előzmény: teletabiii (35629)
GENOM_66 Creative Commons License 2018.07.11 0 2 35635

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e esetleg valakinek tapasztalata Igalo éttermeiről, ill. más egyéb "melegkonyhás" egységeiről, melyik ajánlottabb, esetleg melyiket inkább kerüljük.

Pincészet(ek) vannak-e a környéken amelyeket érdemes felkeresni?

Köszönöm!

merkurusz Creative Commons License 2018.07.11 0 3 35634

5 és 10 eur között, két ágy és egy napernyő, attól függ melyik strandon.

Előzmény: dzsinike (35625)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.11 0 4 35633

1,5 literes zöld tea 1,5 eur, van sok faja 1-1,5 között, Hoegaarden belga fehér buza sör 1,5 eur, ez olcsóbb mint nálunk.

Dinnye 0,25, sárga 0,50

Előzmény: kicsiati (35607)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.11 0 3 35632

+382 695 00102, ez a fonok nem tud angolul,de van vele egy csajszi aki perfekt beszeli. Az ahol mondtam Volitol lefele kikoto fele, balra sarok elott. Akkor vittek el egy Ford Ka-t, 45-35 eur egy nap ha tobb napra berelsz 10 eur-al is olcsobb lehet, van meg egy az kozvetlenul a setanyon, ha akarsz reszletesebb infot csorgesd meg.

Előzmény: Csaba__ (35618)
Győri Márta Creative Commons License 2018.07.10 0 3 35631

P11 Lipci :)

 

Előzmény: teletabiii (35630)
teletabiii Creative Commons License 2018.07.10 0 3 35630

folyt köv:

 

Visszaúton Kotori megállót tervezünk, szombat lévén lassú haladásra készültünk a tengerparti úton, az átlagsebességünk 42 km/h volt Kotorig, Barban, Budvában kisebb dugóval, Kotorban viszont legalább fél órát araszoltunk. Morinjnál hagytuk el a tengerpartot egy látványos P11-el jelölt hosszú emelkedőn, majd a Vracenovici határátkelőt céloztuk meg. Petrovoci térségében eltűnt az út alólunk, kb. 5 km-es murvás szakasz következett, de itt javában zajlik az útépítés, pár hónap múlva szerintem végig jól járható lesz. A határon nem lettek volna sokan, de nagyon lassú a szkennerük, ezért kb. egy órát itt is álltunk a montenegrói oldalon. Határ után Bilecába érkeztünk, majd Gacko felé haladva közelítettük meg Focát. A Sutjeska völgy gyönyörű, haladás kissé lasabb, útközben ízletes hegyen szedett málnát és áfonyát vásároltunk. Kb. 8-9 órás utazás után érkezünk Sarajevoba. Ezt a megállót mindenkinek ajánlom. A Bascarsijához hasonló hangulatos hely nem sok van Európában, a zegzugos bazár feledhetetlen, a csevap kihagyhatatlan, Magyarországon hasonlót sem kapni. A megálló azért is ajánlott, mert egy nap alatt nagyon fárasztó lett volna ezt a nagyon szép, de meglehetősen vontatott utat letudni. 

teletabiii Creative Commons License 2018.07.10 0 5 35629

Sziasztok !

 

Két napja érkeztünk haza montenegrói utazásunkról, rövid beszámoló az érdeklődőknek. Egynapos Tara rafting ill. két napos Rijeka Crnojevica megállónk volt odafelé, Ulcinj volt a végcél, négy nap tartózkodás után visszafelé Sarajevo-i éjszakázás. 

Odafelé az Eszék, Doboj, Zencica Sarajevo útvonalat követve különösebb probléma nem volt, nagyjából lehetett tartani szombati napon a GPS által megadott tempót (megállókat nem számítva). Az érdekes rész Sarajevo után következik Foca felé tartva, jóval kanyargósabb, szűkebb út, de biztonságos, bár egy helyen korábbi hegyomlást kikerülve kell haladni, átlagsebesség itt már csökken. Foca előtti benzinkútnál tankoltunk, kicsit pihentünk, majd áthajtva a Drina hídon mentünk a rafting szállás felé (Tara Raft). Ez az út minőségét tekintve nagyob vacak, kb. 20-25 km/h óta haladást tett lehetővé, vagyis a montenegrói határig tartó 25 km-re kb. egy órát kell számolni, a szakasz egyébként biztonságos, két autó elfér egymás mellett. Maga a rafting nagy élmény ráadásul érkezésünk előtt két hétig szakadt az eső, magas vízállás miatt le is rövidítették kissé a szakaszt kikerülve egy felső zúgót, úgy volt gyerekekért nem is vállalják a felelőséget, de aztán mégis jöhettek. Kiváló vacsorát, reggelit ill. ebédet adtak, ugyanakkor a szállás nagyon egyszerű, de tisztának mondható faház, de legalább saját fürdővel A területen legalább 4 cég táborhelyei találhatóak, egyik szomszédban kb. éjjel 2-ig ment a zenebona, nem volt túl jó az alvásminőség. Költség 70euró/fő, 12 év alatt a fele. 

Másnap az evezés után 3-4 között indultunk tovább, a Scepan polje-i határátkelőt kb. 1 óra alatt tudtuk le, kifele a bosnyákok kérték a zölt kártyát, akinek nem volt 20 euro kenőpénz megoldotta a problémát. Rafting kempingek egyébként a határ túloldalán is találhatóak. A határátkelés után az útminőség látványosan javult, gyorsabban lehetett haladni, a Piva kanyon nagyon szép, helyenként tériszonyos. A plató után Podgoricáig kb 100 km. az út, alig kanyargós előzési lehetőségekkel, jó haladási sebességgel. Podgorica után Cetinje felé haladva tábla jelzi a Rijeka Crnojevica letérőt, viszont az út kesnekny, szakadékot kőtömbökkel próbálják a szakadéktól elválasztani, bár ebből se jutott mindenhova. Útközben van egy megálló gyönyörű kilátással a "dunakanyarra". A falu nagyon hangulatos, nyugodt igazi idilli hely kevés turistával, szerzetesekkel, 1-2 étteremmel. Szállásunk közvetlenül az örgehíd mellett a Milena appartmanban volt (Booking), ami talán a legszebb a faluban, a folyó fölé nyúló nagyon hangulatos erkélyekkel. (liba, kacsa, haletetés stb). A házigazdák roppant kedves nyugdíjas bankárok, csak lesték mivel tudnak kedveskedni. Egyik nap reggelive a legjobb minőségű prsut volt egyebek mellett, másnapra saját készítésű sós süti várt. Az öreg híd étteremben vacsoráztunk, a pisztráng szokásosan jó, különlgesség az angolnasült ill. a füstölt ponty sem érdemes kihagyni. Másnap kb. félnapos program volt a csónakázás strandolással. A víz édes, kellemesen meleg, tiszta. Másnap reggel horgászatra fizettünk be, nagyon sok sügér van a tóban, sajnos rajokban járnak, nekünk pecával nem volt szerencsénk, de hálóval eredményesek voltunk. Pelikánt sajnos nem láttunk, ebben az időszakban állítólag az albán partok felé eső költőhelyeiken vannak, kárókatonák viszont rengetegen vannak.  

Továbbindulva a Virpazarig tartó út szintén nagyon szűk, szembejövő forgalom esetén tolatós. A falu szerintem annak köszönheti intimitását, hogy a tömegturizmus a nehézkes útviszonyok miatt elkerüli. Virpazar után a Soline alagutat követően haladtunk dél fele, az út nem túl haladós, de az emelkedőkön van kapaszkodósáv, itt lehet előzni. 

Ulcinjt úticélul első sorban a Bookingon talált hotel miatt választottuk, mely messzemenően visszaigazolta a várakozásainkat. A Hotel Pirate volt a szállásunk az óvárosban, kb. 50-100 méterrel a tengerszint felett gyönyörű kilátással az Adriára. Életem legjobb szállodája volt. Egy 150 (!) négyzetméteres gyönyörűen berendezett appartmant béreltünk külön erkéllyel ill. terasszal. Közel mindenhez, mégis nagyon nyugodt, csendes. A reggeli különleges, szinten minden házi készítésű (sajt, kenyér, ajvár, kajmak) a rántotta szenzációs, az ajvár szintén. Kb. 10 féle gyümölcs volt az asztalon, köztük ananász, áfonya, szeder és málna. (disznóságokból készült ételt mondjuk nem adnak, de ez egész Ulcinjra jellemző). Személyzet figyelmes és roppant kedves, az éttermükben többször vacsoráztunk, nem sokkal drágább, mint a normál városi árak. Rizotto, tészták külön ajánlottak (7-8 euro/adag), orada 35 euro/kg, város 30 euro/kg. Köves strand kb. 300 m-re van, de a szintkülönbség jelentős.

Maga Ulcinj annyira nem ragadott meg. Az óváros zegzugos sikátorai lépcsökkel, emelkedőkkel tarkítottak, sétára, nézelődésre nem annyira alkalmasak. A városban este az utcákon meglehetősen nagy nyüzsgés, főleg muszlimok és albánok, de semmi probléma. A nagy strandra jártunk, amiről itt sokan írtak, mi előszezon lévén a közeli Miami beach-et választottuk (kb. 15 perc autóval az óvárostól), páros napágy napvédővel 7-8 euróért bérelhető, érdemes a nádfedelű helyett a ponyvásat válsztani, jobb árnyékot ad. Gyerekeknek szórakozásként banán 5 euro/fő, fánk 10euro/fő, tengeri ugrálóvár 5 euro/fél óra, felnőtteknek jetski 20euro/15 perc. A strand tisztaságra nem volt panaszunk, parkolni egy árnyékos fenyvesben lehet. Sznorizni a szállodai strandnál próbáltam, semmi különös. 

folyt köv. 

dzsinike Creative Commons License 2018.07.10 0 4 35628

Mi csütörtökön megyünk Budvába, előtte kis Mostar kitérővel. 

 

Én csak jókat hallottam Montengeróról és Budváról. 

 

 

AlmaT Creative Commons License 2018.07.10 -1 5 35627

Sziasztok!

 

Nem vagyok nagy fórumozó, de megosztanám tavalyi tapasztalataimat, mert a leírt negatív kommenteket túlzóknak tartom.

2018. Július utolsó hetében voltunk Ulcinjban, autóval a horvát pályán át Pestről (1150 km).

 

Amit a szenyvízről írtak, hogy közvetlenül a tengerbe eresztik nincs infóm, mert ezt a problémát azzal küszöböltem ki, hogy a nagy strandra jártunk a középső 7 km-es szakaszra, a folyók találkozását kerültük. Ott mind a szabadstrand, mind pedig a napágyas rész élhető volt. igen, volt némi szemét, de én ritkának mondanám.

 

Először saját napernyővel próbálkoztunk, de hamar átáltunk a fizetős ágyakra, mert mindig fújt a szél és mindig homokos lett minden. Megéri a kényelmet az a 4-6 EUR. Főleg azért is, mert így le tudtam fektetni a 3 éves lányomat és ha kellett meg tudtam etetni. 

Mindig másik strandra mentünk és mindenütt volt normális wc.

Az összes helyre igaz volt, hogy amikorra kiértünk (12:00) addigra a napágyak 80%-a foglalt volt, de soha nem volt zsúfolt. Kellő távolságban vannak az ágyak egymástól. Aki szerint élhetetlenül sokan vannak annak nem való ez az ország.

Minden esetben a strandi étteremben ebédeltünk és soha nem volt semmi panaszunk. Finom volt. Soha egyikünknek sem fájt a hasa, pedig a feleségem problémás eset. Egyértelműen minden friss volt.

 

Egyszer a kis strandra is lementünk, de az nagy csalódás volt. Minden este takarítják a homokot, de a rengeteg cigicsikket nem tudják teljesen eltávolítani. A helyet szemetesnek ítélem. Ehhez hozzá jön az is, hogy túlzsúfolt, szó szerint lépni sem lehet. Szerintem vagy kocsi és irány a Velika Plaza vagy taxi, de semmiképp sem a helyi kis strand.

 

Nyaraláskor egy vajas kenyeret is nehezen kenek meg, így a reggelik felét étteremben fogyasztottuk el. Mindig máshol.

Minden este más-más étteremben vacsoráztunk.

Mindegyik helyre ugyanaz igaz volt, mint a nagy strand éttermeire. Finom, friss, elegendő.

ami meglepett a horvát tengerparti éttermekhez képest, hogy nem takarítják tisztára a területüket. Az asztalok környékén mindig volt egy kis szemét (szalvéta, pohár). Felületesen takarítanak.

De itt is azt mondanám, hogy nem vészes a szemét. A túristákból élnek és tesznek érte.

 

Ellátogattunk Budvára is. Teljesen más hely, mint Ulcinj. Családdal a déli részt  (Ulcinjt) ajánlom.

ami szembetűnő volt, azok az árak. Az északi rész sokkal drágább, mint a déli. Ulcinjban nem néztem, hogy hova ülök be (olcsó).

 

 Aki szereti a finomhomokos, lassan mélyülő, olcsó helyet, annak Ulcinj ideális.

 

Egy kis pontosítás az árakhoz, hogy mit is értek az olcsó alatt:

 

 reggeli 2 főre, itallal, 15 EUR

 ebéd 2 főre:

      2 hal körettel 2x25 EUR

      Ital: 8'EUR, sokat iszom

 vacsora 2 főre, itallal:

       Pizza 7 EUR

       Valami másik is 5 EUR

       Ital, 8 EUR

 

esti korzózás:

    napi hülyeség 25 EUR

    Koktélok 5-6 EUR/db

 

Üdv,

 

Tamás

 

 

Előzmény: cszs72 (35620)
fitgitke Creative Commons License 2018.07.10 -2 6 35626

Sziasztok!

 

Friss info!!!

Senki nemenjen az ajanlott ingyenes szaggatott turista utvonalon a Kotori erődbe! Most deszkázták be a helyet ahol be lehet mászni az erődbe. Mi meg bejutottunk, ki már nem. 

dzsinike Creative Commons License 2018.07.10 0 3 35625

Sziasztok!

 

Aki volt már Budvában vagy más montenegrói városban, az biztos tudja, hogy a napernyőkét a parton mennyit szoktak elkérni?

 

Köszönet,

 

dzsinike

cszs72 Creative Commons License 2018.07.10 0 2 35624

köszi szépen

Előzmény: leutsch (35623)
leutsch Creative Commons License 2018.07.10 0 5 35623

Szia!

Mi majd 4 éve voltunk Ulcinjban egy pár napot kettesben a férjemmel. Velika Plazanal fürödtünk kiépített részen. A kiépített rész tiszta volt, sehol egy szemét, pedig augusztusban voltunk. a szabad strand részen ott már el voltak dobálva a szemetek. Mi nagy Bulgária rajongók vagyunk, de augusztusban ott már annyira szemetes a tenger, hogy az embernek nincs kedve bemenni a vízbe. Nem tudom, hogy ez alatt a pár év alatt mennyit változott a helyzet, de én a gyerekeimmel Velika Plazara szeretnék menni jövőre és ott is a délebbi részére, mert nem volt zsúfoltság és relatív tiszta volt a tengerpart.

Előzmény: cszs72 (35620)
leutsch Creative Commons License 2018.07.10 0 2 35622

Köszönöm szépen a választ!

Előzmény: merkurusz (35615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!