Keresés

Részletes keresés

merkurusz Creative Commons License 2018.07.10 0 6 35621

Megtaláltam róla a videót

 

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/rts-1/3192357/.html

 

40-ik perctől, vasárnap leadják a teljes adást Belgrád Budva útvonalról

Előzmény: merkurusz (35619)
cszs72 Creative Commons License 2018.07.10 0 1 35620

Sziasztok!

 

Ulcinj-ban foglalásunk augusztus elején.

Egy másik oldalon az alábbi bejegyzést találtam.

 

"2017. nyarán Montenegróban, Ulcinjban (Albán határ) nyaraltunk. A tengerpart koszos, szemetes, rettenetesen kiábrándító. A szennyvizet közvetlenül a tengerbe vezetik, nem sokkal távolabb a strandtól. A utazásból hazaérkezve, a 2,5 éves gyermekünkkel kórházban kötöttünk ki, hányással, hasmenéssel, sikerült rota-vírussal megfertőzödnie a kislányunknak. Hiába csodálatos az ország természeti adottsága, még van hová fejlődnie. Mi többet nem térünk ide vissza, az biztos."

 

Kérdezném, aki a környéken van, vagy volt az elmúlt időszakban, hogy ez mennyire lehet valós?

 

Köszi előre is

merkurusz Creative Commons License 2018.07.10 0 4 35619

Szerbián keresztül utazónak fontos, Brodarevo után egy alagút , lassíts kijövet útszűkület nincs piros lámpa sem emberke aki irányít átkell menni a túloldalra plusz kanyar, ezt a szerb SAT partrola műsor szóvá is tette, mennyire felelőtlenek az utkezelők.

 

Csaba__ Creative Commons License 2018.07.10 0 2 35618

Köszi az infót előre is.

 

Előzmény: merkurusz (35612)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.10 0 5 35617

0-24 nyitvatartás minden határátkelő

Előzmény: AlmaT (35610)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.10 0 5 35616

Nektek szerbiai útvonal lenne a kézenfekvő.

Itt van infó

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148335969&t=9091419

 

robicskának volt a válasz, a három link benne a szerbiai útvonal, muccc azóte leírta a bosziniait saját tapasztalatra hagyatkozva amit köszönünk neki, most már bosanaccal ketten vannak akitől lehet kérdezni.

 

Montenegró a fekete hegyek országa nem igazán lehet elkerülni, a magasságokat ahol tériszonyt kaphat az ember.

Lehet Horvátország lenne a legtériszonymentesebb, viszont tinektek az nagy kerülő, valaki jó lenne idei tapasztalatból leírná azt az útvonalat is.

 

Moracsa kanyon

https://www.youtube.com/watch?v=P3qW3lrEXCk, itt lehet esetleg tériszony a többi nem vészes. Persze én nem tudhatom, hogy az utas miatt belehet e válalni, lehet pánik roham is, szóval nektek kell eldönteni, de ha az ablakra tesztek függönyt, olvas közben max az utat figyeli amit a vezető, és nem nézelődik nem lehet gond. Olyan ember is levezet Montenegróba aki tériszonyos, mivel az utat figyeli nem ér rá mással foglalkozni.

 

Előzmény: sonaj21 (35609)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.10 0 2 35615

Ulcinj környékét az idén nem járjuk, Bártól Budváig továbbra is kint vannak a vendégfogó manusok, ezen kivül minden szembeötlö helyen kint van apartmani, soba telefonszámokkal vagy konkrétan a szálláson. Szerintem arrafelé is így van, kora délutánig azért érdemes megérkezni,legyen idő válogatni. 

Előzmény: leutsch (35608)
muccc Creative Commons License 2018.07.10 0 4 35614

Mi éjjel indultunk tavaly Bosznia felé Tivatba.... minden határon simán átjöttünk. Sehol sem volt probléma.... kb mindenhol 5 percet álltunk vagy még annyit sem. :) 

Előzmény: AlmaT (35610)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.10 0 0 35613

Lehet holnapra már lesz infó.

Előzmény: kicsiati (35607)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.10 0 3 35612

Voli market, onnan indulsz a part, kikötő felé, múlt évben ott láttam hirdetést autóbérlésre. Napokban arra járunk akkor megnézem és leírom a telefonszámukat, tudnak angolul egy az egyben letudod beszélni ami érdekel.

Előzmény: Csaba__ (35606)
muccc Creative Commons License 2018.07.10 0 5 35611

Szia! 
A saját tapasztalatunkat tudom veled megosztani! Apukám nagyon jó útvonala amit már nagyon sokszor megjártunk! mi Pécsről indulunk Bosznián keresztül Tivatba az alábbi útvonalon.

Pécs-Mohács-Udvar
Udvar-Beli Manastir -Osijek (7-es út)
Osijek - Vuka- Siroko Polije- Velika Kopanica (7-es út)
Velika Kopanica- Slavonski Samac Határ! (7-es út)
Bosanski Samac- Podnovlije- Kotorsko- Doboj (17-es út E73)
Doboj-Zenica (1-es út E73 )
Zenica után Sarajevo felé majd autópálya ( A1 E73 fizetős )
Sarajevo után Tarcin autópálya vége-- Mostar (17-es út E73)
Tarcin-Jablanica- Mostar (17-es út E73)
Mostar-Buna (17-es út E73)
Buna-Stolac 
Stolac- Ljubinje- Trebinje  (6-os út)

Trebinjéből Herceg Novi felé. (429-es út)
 
Határnál 3eurós útdíj

Ha esetleg segítség :D 

Előzmény: robicska98 (35588)
AlmaT Creative Commons License 2018.07.09 0 4 35610

Sziasztok! 

 

Tavaly Budapestről a horvát autópályán keresztül mentünk Ulcinjba. 

Idén Pécsről indulunk este 20:00 körül. Sehol sem találok arra vonatkozóan infót, hogy a határátkelők 0-24-es nyitvatartásúak-e. Csak a magyar-horvát határról találtam meg, hogy éjjel-nappali. 

 

Illetve valaki mostanában kérdezte a horvát útvonalat. Tavaly éjszaka mentünk. 140-el végig. Mint kés a vajban. Ha Budapestről mennénk most is azt az utat választanám. Hátránya, hogy sokkal drágább, mint a bosnyák út. Főleg az én kocsimmal 10l országút, 13 l városba. 

De míg a gyerek (tavaly 3 éves) és a feleségem aludt, addig én vezettem. Szerintem ez így a legkényelmesebb. 

 

Köszönöm a segítségeteket. 

 

Tamás

sonaj21 Creative Commons License 2018.07.09 0 4 35609

Sziasztok. Mi is Montenegróba készülünk, nem voltunk még egyszer se. Horvátországba jártunk nyaralni.Egy problémám van csak az úttal Montenegróba hogy sok az olyan útszakasz ahol szakadékok mellet megy.A családba van olyan aki nagyon szédülős.Esetleg tud valaki segíteni melyik útvonalon a legkevesebb.Horvát o. felé nagy kerülő Békés m. indulunk.Vagy esetleg nem is vészes a kanyon,a szerpentin nem érdekes,csak a szakadékot ne látják az út szélén. Köszönöm.

leutsch Creative Commons License 2018.07.09 0 4 35608

Sziasztok!

Mi a férjemmel kettesben voltunk egy pár napot Ulcinjban 4 éve. Lenne egy kérdése, ahhoz aki most jött haza vagy most fog utazni. Akkor nagyon sok apartmant hirdettek az út szélén. Most is hirdetnek még? Jövő nyáron szeretnénk utazni a gyerekekkel és addig kicsit jobban szeretnék tájékozódni.

Előre is köszönöm a választ.

kicsiati Creative Commons License 2018.07.09 0 2 35607

Köszi!

 

A 1,5, vagy 2 literes zöld teát, és a búza sört még megnézhetnéd, de nem életbe vágó, úgy is kint veszünk mindent. Nem szoktam cipelni itthonról csak 1 napra valót.

 

Előzmény: merkurusz (35605)
Csaba__ Creative Commons License 2018.07.09 -2 2 35606

Sziasztok. Autóbérlésről kérdezném a járatos tagokat. Petrovac-ban szálunk meg és helyi bérlési lehetőséget keresek. Valaki bérelt már és milyen feltételekkel? köszi

merkurusz Creative Commons License 2018.07.09 0 5 35605

Cobranco előtt le a kalappal, minden elismerésem az övé, nem volt még időm végig nézni a montis filmjeit sem, de ami nekem kellett azokat kikeresgettem, télen pedig lesz mozizás. 

Na akkor friss fél órás árak, csak neked , csak most, csak itt :-)

 

Van laktózmentes tej, 1 l  1,45 Imlek,  1,1 a sima Imlek tej. Zöld tea fél literes San Benedetto 1 eur aloe vera-val.

Bevallom buzasört elfelejtettem megnézni, ami késik nem múlik :-)

Ez egy kis önki ahová mi járunk, Voliban biztos van nagyobb kiszerelésben is tea, napokban megyünk akkor megnézem, ha még érdekel valami nyugodtan írd meg.

Az ami érdekes, a Cola-t veszem példának, 2 l 1,9 eur itt az önkiben, gondoltam Voliban biztos olcsóbb, na de egy colaért vagy tejért nem megyek 2-3 km-t, majd ha nagybevásárolunk. Erre fel kiderült, 1,89 a cola. Kb. ugyanazok az árak.

Szerintem ez természetes, hogy nyaralóhelyeken sokkal drágább minden mint az ország belsejében. Аzért nekem valami rémlik, hogy pár éve 1,1 eur volt a cola, lehet azokra az évekre gondolnak azok akik szerint ugyanazok az árak mint nálunk.

Múlt évben mintha 1,6 lett volna a cola. Lassan drágább lesz mint a vendéglőben. 

Előzmény: kicsiati (35600)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.09 0 3 35604

Valószínüleg ackciós lehetett, mikor mi volltunk csoki volt félárazva. Niksickot akkor felnyomtak , 2,60, a többi sör úgy valahogy lehet ahogy írtad, mert láttam olcsóbb de nem igazán figyeltem mennyi.

Előzmény: potika (35598)
szervezkedő Creative Commons License 2018.07.08 -5 1 35603

Azt javaslom ne adj az itt leírt mindenféle hülyeségekre. Találgatások, buta tanácsokkal bármibe nekivágni nem szerencsés. Montenegró egy szabadon választott vezetők által irányított, demokratikus ország. Jogállam. (...persze most lehetne elemezmi a politikai helyzetet, de ne tegyük!)  Nincs itt semmi maffia, meg verőemberek a strandon stb. Aki ilyeneket mond, lehet többet iszik a kelleténél-és nem patakvizet! Javaslom fordulj helyi ügyvédhez, aki nem csak a téged érintő/érdeklő jogszabályokat mondja el, de ismeri az adott településen az embereket is. Segít hová fordulj, elmondja az ötleted kivitelezhető vagy sem. Van e jogszabályi, élelmiszerbiztonsági vagy bármi más akadálya. 

Előzmény: ZBE (35573)
szervezkedő Creative Commons License 2018.07.08 -5 0 35602

Alapvetően semmi sem változik néhány nap alatt.  Évi szinten van az áraknak egy lágy hullámzása, de szerinted az ulcinji paraszt emel a dinnye árán mert júliust mutat a naptár?!?! 

 

Van akinek másról szól a nyaralás mint az átlagos utazóknak. Pár faluval arrébb tőlünk a szomszédom dolgozott egy helyen, ahol a gazda elmondta, nyaranta visszajár hozzá egy magyar banda. Igazi "rémtörténeteket" sztorizott, végén azt mondta: hosszú időt foglalnak+ fizetnek rendesen, de érdekesek.

Előzmény: potika (35598)
bentoka Creative Commons License 2018.07.08 0 2 35601

Nagyobb szupermarketekben van mindenféle tej, kár otthonról cipelni. Ez általában érvényes mindenféle élelmiszerre.

Előzmény: kicsiati (35600)
kicsiati Creative Commons License 2018.07.08 0 1 35600

Érdekes, mert mindenhol azt írják, hogy az árak megegyeznek az itthoniakkal. Ezek szerint nem így van, de biztos van különbség bolt, és bolt között, hogy az most egy üdülő városban van, vagy nem. Mi amit nagyobb mennyiségben fogyasztunk az üveges zöld tea (nem tudom van-e ott ilyen), a magam részéről meg a búzasör, bár azt nem annyira nagy mennyiségben.

Azt nem tudod véletlenül, hogy laktóz mentes tejtermékek mennyire vannak ott? Laktóz érzékeny vagyok, minimum laktózmentes tej kellene. Nem akarom lecipelni, ha nem muszáj.

Előzmény: merkurusz (35596)
kicsiati Creative Commons License 2018.07.08 0 3 35599

Visszaolvasva látom, hogy Cobranco ide is belinkelte a videóit régebben.

Én most néztem meg a Montenegró visszainteget sorozatot, nagyon hasznos így utazás előtt. Érdemes megnézni, nem csak bringásoknak.

potika Creative Commons License 2018.07.08 0 2 35598

Én írtam a dinnyét, a Voliban 10 napja még 0,25 volt, de a piacon vettünk 0,20-ért is . Úgy látszik a főszezonra felnyomják az árakat. A sör is drágább lett ezek szerint, nemrég a 2 literes Niksicko 2,15 volt, az Apatinsko 1,99, MB 1,89 és a LAV akcióban 1,69. A dobozos Niksicko nagyon drága, 1,20 körül, de van (volt) Apatinsko 0,69-ért.

 

Előzmény: merkurusz (35596)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 3 35597

Csevap, pljeskavica Voliban 1 kg, 4 eur, nagyon finom és ez nem is drága.

Előzmény: merkurusz (35596)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 5 35596

Egy kicsit az árakról is, akik Sveti Stefan ötcsillagos hoteljában szálltak meg , titkáruk rendezi a pénzügyeiket azok most ne figyeljenek mert csak felidegesítik magukat :-)

Vendéglői árak nem igazán változtak, viszont az önkin meglepődtem. Voli árakat irok, elméletileg a legolcsóbb önkiszolgáló Montenegróban. Coca Cola 2 l, 1,9, sör nagyágyú 2,6, tej 1,1 - 1,5  , jogurt 1,5 literes 1,5-2 ,  Gorki list pelinkovác , literes, hasonló az Unicumhoz 15 eur, gyümölcsszörpök, 1,5-2 eur. Valaki írta a görögdinnyét 20 cent, Voliba 35, sárga 70, kinti árusoknál 50 és 90 centgyümölcsök 2,5 - 4 eur, füge 3,5 - 6 eur, a . 

Mi általában 1-2 napra hozunk le ezt azt ne kelljen rögtön vásárolni rohanni, , örülök hogy Szabadkánn vettem 2 üveg Gorki listet, a 2 üvegért 16 eur-t fizettem a 30 helyett, tudom akinek a pénz nem számít ez hidegen hadja. :-)

merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 3 35595

Szerbia Montenegro határátkelő. Ha késő délután érkezel pár perc csak a várakozás. Szerbek Belgrádból és környékéről reggel indulnak, délig nagy a tumultus, azután fokozatosan csökken. Este nem szeret senki szállást keresni, ha van is foglalva, inkább délelőtt kora délután szeretnek odaérni, hogy még aznap lehessen csobbani egyet.

Előzmény: merkurusz (35594)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 0 7 35594

Bocs a kicsit kevert írásért, előbb wordba szoktam leírni, és elrontottam a beszúrást L

 

Van egy két észrevételem a fórummal kapcsolatban. Nem tudom észrevettétek-e majdnem minden kérdező, tök új, 10 perces regisztrálással. Pedig valójában régóta fórumoznak utaznak is Horvátországba, Bulgáriába stb... ott bemegy saját nevén és kérdez. Ide nem mer, mert itt felmossák vele a padlót nevetség tárgyává teszik, és ezt senki sem szereti beválalni, több éves ronmét amit kialakitott magárol itt lerombolják és kiderül valójában mekkora balfax is. Ezen szeretnék válatoztatni, azért kezdem több éves olvasás után írni én is, olyan fórum legyen ez is mint a többi utazós fórum, ne kellen rettegnije annak aki kérdez.

Aki segíteni akar az tudja a linket írja be a kérdezőnek, és biztosan tud még ezt azt hozzá.

Nem akarok ezzel senkit megbántani, hiszen eddig ez volt itt a szokás van 1-2 vagy három nagyon okos ember akikre felkell nézni a többi pedig aki valójában rendes ember másolja őket mert ez a menő.

Persze akkor is lehet villongás a topikozó között , ez normális dolog van aki szimpatiku van aki nem, a lényeg segítsünk jöjjönek az emberek kérdezzenek, és főleg merjenek saját nevükön kérdezni.

Bocs ha kicsit off voltam, szép nyaralást mindenkinek.

Előzmény: merkurusz (35593)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 5 35593

na da nem mindegy hogy 40 perc vagy fél óra alatt teszed meg az utat? Aki először megy szoktam ajánla álljon be egy kamion mögé (Moracsa kanyon), 60-70 km segesség nagyon elég, a kamion megvéd ha valaki szemből kiugrana a sorbol. Podgoricától pedig szinte végig négy sáv Sozina alagútig, arra menj ne Budva felé amit írtam a linken. Sutomorenál éred el a tengert, jobbra Bár majd jön Ulcinj.

 

Előzmény: merkurusz (35592)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 7 35592

Hát nehéz tanácsot adni, most ezen vagy emezen az útvonalon menj a döntés a tiéd lesz, Szerbián keresztül tudok segíteni, Horvátországon keresztül nagyon régen voltam, Bosznián keresztül pedig Bosanac biztosan segíteni fog, úgy látom azon  a pályán nagyon otthon van. Három hozzászólást tudok ajánlani nem irom keresd meg a 35000 hozászólás között mivel tudom mit akarok és beírom a linkeket.

Az első Lajoskáé, lajoska útvonalának is nevezhetjük Szerbián keresztül ezen jár mindenki, kevés az aki a még rövidebbet választja Valjevo felé, mivel arra autóút nincs illetve csak Novi Sad-ig.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144661959&t=9091419

 

 

A másik kettőt én írtam, nem tudok olyan jól fogalmazni mint Lajoska, de a lényeg így is érthető, és ami a lényeg mostani helyzet az utakon nem több éves, több hónapos.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148302818&t=9091419

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148305192&t=9091419

 

Horvátországon keresztül szinte végig autópálya majd tengerparti út le végig Ulcinjig. Kényelmesnek tűnik. Szerbián keresztül Ibarska magistrala, legyél felkészülve forgalmas, nincs kamion stop, sok van belőlülük az úton. Türelemesnek kell lenni akkor nincs gond, főleg ha először mész nem ismered az utat, másodszor már könyebb lesz. Végül is az a 100 valamennyi km nem sok belőle. Montenegróba Kolasinig is ok, lesz több hely 3 sávval ahol tudsz kerülni, kb 40 km kemény a Moracsa kanyon ahol nem igazán érdemes kerülni, na da nem mindegy hogy 40 perc vagy fél óra alatt teszed meg az utat? Aki el

 

 

 

Előzmény: robicska98 (35588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!