Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2018.07.08 -5 0 35602

Alapvetően semmi sem változik néhány nap alatt.  Évi szinten van az áraknak egy lágy hullámzása, de szerinted az ulcinji paraszt emel a dinnye árán mert júliust mutat a naptár?!?! 

 

Van akinek másról szól a nyaralás mint az átlagos utazóknak. Pár faluval arrébb tőlünk a szomszédom dolgozott egy helyen, ahol a gazda elmondta, nyaranta visszajár hozzá egy magyar banda. Igazi "rémtörténeteket" sztorizott, végén azt mondta: hosszú időt foglalnak+ fizetnek rendesen, de érdekesek.

Előzmény: potika (35598)
bentoka Creative Commons License 2018.07.08 0 2 35601

Nagyobb szupermarketekben van mindenféle tej, kár otthonról cipelni. Ez általában érvényes mindenféle élelmiszerre.

Előzmény: kicsiati (35600)
kicsiati Creative Commons License 2018.07.08 0 1 35600

Érdekes, mert mindenhol azt írják, hogy az árak megegyeznek az itthoniakkal. Ezek szerint nem így van, de biztos van különbség bolt, és bolt között, hogy az most egy üdülő városban van, vagy nem. Mi amit nagyobb mennyiségben fogyasztunk az üveges zöld tea (nem tudom van-e ott ilyen), a magam részéről meg a búzasör, bár azt nem annyira nagy mennyiségben.

Azt nem tudod véletlenül, hogy laktóz mentes tejtermékek mennyire vannak ott? Laktóz érzékeny vagyok, minimum laktózmentes tej kellene. Nem akarom lecipelni, ha nem muszáj.

Előzmény: merkurusz (35596)
kicsiati Creative Commons License 2018.07.08 0 3 35599

Visszaolvasva látom, hogy Cobranco ide is belinkelte a videóit régebben.

Én most néztem meg a Montenegró visszainteget sorozatot, nagyon hasznos így utazás előtt. Érdemes megnézni, nem csak bringásoknak.

potika Creative Commons License 2018.07.08 0 2 35598

Én írtam a dinnyét, a Voliban 10 napja még 0,25 volt, de a piacon vettünk 0,20-ért is . Úgy látszik a főszezonra felnyomják az árakat. A sör is drágább lett ezek szerint, nemrég a 2 literes Niksicko 2,15 volt, az Apatinsko 1,99, MB 1,89 és a LAV akcióban 1,69. A dobozos Niksicko nagyon drága, 1,20 körül, de van (volt) Apatinsko 0,69-ért.

 

Előzmény: merkurusz (35596)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 3 35597

Csevap, pljeskavica Voliban 1 kg, 4 eur, nagyon finom és ez nem is drága.

Előzmény: merkurusz (35596)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 5 35596

Egy kicsit az árakról is, akik Sveti Stefan ötcsillagos hoteljában szálltak meg , titkáruk rendezi a pénzügyeiket azok most ne figyeljenek mert csak felidegesítik magukat :-)

Vendéglői árak nem igazán változtak, viszont az önkin meglepődtem. Voli árakat irok, elméletileg a legolcsóbb önkiszolgáló Montenegróban. Coca Cola 2 l, 1,9, sör nagyágyú 2,6, tej 1,1 - 1,5  , jogurt 1,5 literes 1,5-2 ,  Gorki list pelinkovác , literes, hasonló az Unicumhoz 15 eur, gyümölcsszörpök, 1,5-2 eur. Valaki írta a görögdinnyét 20 cent, Voliba 35, sárga 70, kinti árusoknál 50 és 90 centgyümölcsök 2,5 - 4 eur, füge 3,5 - 6 eur, a . 

Mi általában 1-2 napra hozunk le ezt azt ne kelljen rögtön vásárolni rohanni, , örülök hogy Szabadkánn vettem 2 üveg Gorki listet, a 2 üvegért 16 eur-t fizettem a 30 helyett, tudom akinek a pénz nem számít ez hidegen hadja. :-)

merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 3 35595

Szerbia Montenegro határátkelő. Ha késő délután érkezel pár perc csak a várakozás. Szerbek Belgrádból és környékéről reggel indulnak, délig nagy a tumultus, azután fokozatosan csökken. Este nem szeret senki szállást keresni, ha van is foglalva, inkább délelőtt kora délután szeretnek odaérni, hogy még aznap lehessen csobbani egyet.

Előzmény: merkurusz (35594)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 0 7 35594

Bocs a kicsit kevert írásért, előbb wordba szoktam leírni, és elrontottam a beszúrást L

 

Van egy két észrevételem a fórummal kapcsolatban. Nem tudom észrevettétek-e majdnem minden kérdező, tök új, 10 perces regisztrálással. Pedig valójában régóta fórumoznak utaznak is Horvátországba, Bulgáriába stb... ott bemegy saját nevén és kérdez. Ide nem mer, mert itt felmossák vele a padlót nevetség tárgyává teszik, és ezt senki sem szereti beválalni, több éves ronmét amit kialakitott magárol itt lerombolják és kiderül valójában mekkora balfax is. Ezen szeretnék válatoztatni, azért kezdem több éves olvasás után írni én is, olyan fórum legyen ez is mint a többi utazós fórum, ne kellen rettegnije annak aki kérdez.

Aki segíteni akar az tudja a linket írja be a kérdezőnek, és biztosan tud még ezt azt hozzá.

Nem akarok ezzel senkit megbántani, hiszen eddig ez volt itt a szokás van 1-2 vagy három nagyon okos ember akikre felkell nézni a többi pedig aki valójában rendes ember másolja őket mert ez a menő.

Persze akkor is lehet villongás a topikozó között , ez normális dolog van aki szimpatiku van aki nem, a lényeg segítsünk jöjjönek az emberek kérdezzenek, és főleg merjenek saját nevükön kérdezni.

Bocs ha kicsit off voltam, szép nyaralást mindenkinek.

Előzmény: merkurusz (35593)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 5 35593

na da nem mindegy hogy 40 perc vagy fél óra alatt teszed meg az utat? Aki először megy szoktam ajánla álljon be egy kamion mögé (Moracsa kanyon), 60-70 km segesség nagyon elég, a kamion megvéd ha valaki szemből kiugrana a sorbol. Podgoricától pedig szinte végig négy sáv Sozina alagútig, arra menj ne Budva felé amit írtam a linken. Sutomorenál éred el a tengert, jobbra Bár majd jön Ulcinj.

 

Előzmény: merkurusz (35592)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.08 -1 7 35592

Hát nehéz tanácsot adni, most ezen vagy emezen az útvonalon menj a döntés a tiéd lesz, Szerbián keresztül tudok segíteni, Horvátországon keresztül nagyon régen voltam, Bosznián keresztül pedig Bosanac biztosan segíteni fog, úgy látom azon  a pályán nagyon otthon van. Három hozzászólást tudok ajánlani nem irom keresd meg a 35000 hozászólás között mivel tudom mit akarok és beírom a linkeket.

Az első Lajoskáé, lajoska útvonalának is nevezhetjük Szerbián keresztül ezen jár mindenki, kevés az aki a még rövidebbet választja Valjevo felé, mivel arra autóút nincs illetve csak Novi Sad-ig.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144661959&t=9091419

 

 

A másik kettőt én írtam, nem tudok olyan jól fogalmazni mint Lajoska, de a lényeg így is érthető, és ami a lényeg mostani helyzet az utakon nem több éves, több hónapos.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148302818&t=9091419

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148305192&t=9091419

 

Horvátországon keresztül szinte végig autópálya majd tengerparti út le végig Ulcinjig. Kényelmesnek tűnik. Szerbián keresztül Ibarska magistrala, legyél felkészülve forgalmas, nincs kamion stop, sok van belőlülük az úton. Türelemesnek kell lenni akkor nincs gond, főleg ha először mész nem ismered az utat, másodszor már könyebb lesz. Végül is az a 100 valamennyi km nem sok belőle. Montenegróba Kolasinig is ok, lesz több hely 3 sávval ahol tudsz kerülni, kb 40 km kemény a Moracsa kanyon ahol nem igazán érdemes kerülni, na da nem mindegy hogy 40 perc vagy fél óra alatt teszed meg az utat? Aki el

 

 

 

Előzmény: robicska98 (35588)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.07.08 -4 2 35591

Nos, éppen ezért adtam a tanácsot.

Előzmény: robicska98 (35590)
robicska98 Creative Commons License 2018.07.07 -5 3 35590

Kedves Apcsi! Nem kioktatást vártam, hanem tanácsot, Ha ez nem megy tisztességesen, inkább mellőzni kell a válaszadást. Mivel nem szoktam fórumozni, sem a használatához, sem ehhez a stílushoz nem vagyok hozzászokva.

Apcsi1 Creative Commons License 2018.07.07 -4 2 35589

Kb. hetente kétszer teszik fel ezt a kérdést, és általában tisztességgel válaszolnak is rá. Próbálj meg legalább néhány oldalt visszaolvasni, kb. minden harmadik válasz erről szól. Már amennyiben a drága időd ezt megengedi számodra.

Előzmény: robicska98 (35588)
robicska98 Creative Commons License 2018.07.07 -5 3 35588

Merkurusz és kedves többiek! Montenegróba (Ulcinj) készülünk a családdal. Ez lesz az első alkalom ebbe az országba. Nem tudjuk eldönteni, hogy melyik utat válasszuk. Horvátország felé, ami hosszabb és több költséggel jár, vagy Szerbián keresztül, ami bár rövidebb, de haladás szempontjából "gyötrelmesebbnek"tűnik. Várnám a használható tanácsokat. 

merkurusz Creative Commons License 2018.07.07 0 0 35587

Nem tudom, nem vok a könyvelője :-), csak saccot írtam.

Előzmény: H_G (35584)
pa445 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 35586

Jó ezt újra olvasni. Mi mikor még 2011-ben voltunk Herceg Noviban fedeztük fel, azóta is emlegetjük, hogy milyen jó éttermet találtunk. Múlt évbem és jövő hét után is Suto Morebe megyünk, ott sajnos még nem találtunk ilyet.

Előzmény: H_G (35563)
kék/fehér#15 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 35585

Sziasztok!

Több helyen is olvastam,hogy Lovcen után Njegusi sonka kostoló a program,7 Euróért.

Erről valaki tud bővebben valamit vagy vett már részt rajta? 

H_G Creative Commons License 2018.07.06 -1 1 35584

Honnan tudod? Az ilyenek még a feleségüknek sem mondják el soha, mennyi a pontos bevételük.

 

Előzmény: merkurusz (35582)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.05 -1 3 35583

Bocs, nem jól írtam , 1 hónap alatt keres meg ennyit.

Előzmény: merkurusz (35582)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.05 -1 3 35582

Hát igen benne van a pakliban valaki lenyúlja a pénzt.Nagyon leleményes emberek vannak, biztosan láttál már kártyalapot osztogató süketnémát, mi kedvenc strandunkra minden évben visszatér egy pasi, nem jól játsza, na mindegy egy szezonba összeszed 3-4ezer eur ha keményen csinálja nem hagy ki egy napot sem és végigjára naponta az összes strandot Bártól Budváig, lehet még többet is ha elég gyors a sportkocsija. Elnézést azoktól akik valóban valami fogyatékosságuk van és valóban embertársai segítségére szorul., 

 

Szóval napernyő, én eddig mindig kiszurtam, hol kell fizetni, ha mégsem sikerül egy napágyon sütkérező szépséget kell megkérdezni ő hol fizetett.

Előzmény: kicsiati (35580)
Blaci78 Creative Commons License 2018.07.05 -9 3 35581

Szia!Làtod ès màs is làtja tele van a forum fillèrbaszó, szerencsètlen emberekkel. Nincs semmi önàllosàg bennük, fedezzètek fel! Ha fèltek az ismeretlentől maradjatok otthon, a felmosó vödörbe engedj kuti vizet mert az olcsóbb ès àztasd otthon a làbaidat. Talàlkoztam olyan kollègàval aki azt mondta hogy MNE be soha többet mert nincs homokos part. Ott van a Velika Plaza de ő nem tett egy kmse a làtnivalóért , plussz mèg vèlemènyt is alkotott ami nem fedi a valósàgot. Az ilyen ember maradjon otthon !!!!

Előzmény: szervezkedő (35556)
kicsiati Creative Commons License 2018.07.05 -3 4 35580

Néztem pár videót, ott több strandon ki volt pakolva sorban.

Egyébként nem mondtál hülyeséget. Honnan tudom, hogy az étterem alkalmazottja kéri a pénzt, nem valamelyik suhanc gyerek.

Előzmény: merkurusz (35579)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.05 -1 3 35579

Nem kell idegeskedni lefekszel az ágyra két perc múlva ott lesz a benszülött és tartja a markát. Na de komolyra forditva állatalában valami vendéglő vagy valami hasonló előtt van kipakolva ott kell fizetni, de ha csak egyszerűen lefoglalod odajön valaki és kéri a pénzt.

Előzmény: kicsiati (35577)
Bosanac Creative Commons License 2018.07.05 -2 6 35578

Ha valaki Bosznián keresztül Sarajevo - Foca - Gacko - Bileca - Deleusa - Vilusi - Risan úton menne, számítson arra, hogy előreláthatóan 2018.07.15-ig komoly forgalmi korlátozások vannak/lesznek a Deleusa - Vilusi szakasz egy részén: 

 

https://goo.gl/maps/uNQ6Cq4NWN92

 

Itt 9h - 13h között teljes útzár van érvényben (18.07.15-ig.)

 

Forrás:

http://www.amscg.org/pages.php?id=3&lang=cg

 

Öröm az ürömben, hogy ezt követően (ha  nem csúsznak), a majdnem a teljes Bileca - Deleusa - Vilusi - Risan út már felújított lesz. 

Ezt a szakaszt már hosszabb ideje rekonstruálják, itt egy 2017.08.31-i video a tavalyi  állapotokról: https://youtu.be/HzelvfWCu9Q

kicsiati Creative Commons License 2018.07.05 -2 4 35577

Üdv!

Azokon a strandokon ahol a belépés ingyenes, csak a napozó ágyakért kell fizetni, hogy működik az ágy bérlés?

Elfoglalom, és majd jön valaki aki beszedi a pénzt, vagy van egy hely, ahol ki kell fizetni előre?

merkurusz Creative Commons License 2018.07.05 -1 3 35576

Nem az én gyerekeim heccelték hanem montenegrói suhancok, akik el is húzták a csíkot mielőtt megjelent az ideges néni az úgyszint ideges hústoronnyal :-)

 

 

Előzmény: merkurusz (35575)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.04 -2 3 35575

Ebben nem tudok segíteni, a tengerparton szerintem nehéz ügy, helyi dinnye maffiák :-)

 

A parton a krofnet, kukoricát stb. hordta egy öreg csaj, a gyerekek heccelték, hogy most volt itt valaki aki féláron árulja, a csaj idegrohamot kapott, azt kiabálta ezt a partrészt ő bérli, majd kisvártatva megjelent egy kigyúrt pasival megkeresni a konkurenciát, szerintem ha nem üzletet nyitsz akkor elég a szezonra kapott engedély, de ne vedd készpénznek. 

Előzmény: ZBE (35573)
merkurusz Creative Commons License 2018.07.04 -1 7 35574

190 km, jobbra ellehet menni Mokra Gora, Tara felé aki meggondolja és felakarja fedezni Boszniát is, Visegradnál aki még nem járt (Híd a Drinán, Szokoli Mehmed pasa hídja) érdemes megnézni, engem nagyon megfogott, megvan még az igazi török hangulata, habár szerb enklávéhoz tartozik és az utóbbiak ténykedése eléggé érezhető. Na szóval Budva fele itt tovább egyenest Zlatibor felé.

 

199 km, körforgalom, egyenest a tenger Nova Varos felé, jobbra az út bevisz Zlatiborba, hotelek, magánszállások, ideális hely ha valaki itt akar eltölteni egy éjszakát.

3-4 csillagos hotelek 25-50 eur per koponya. Magánszállás 8-15 eur.

Itt is nagyon finomak a száritott húsok (prsut), vagy a tejtermékek, séta fenyőerdőben, kerékpárt lehet bérelni, van golf, tenisz, száguldás bobbal sineken, zip line meg hasonló érdekességek. Sielni nem lehet azt majd télen J.

 

213 km, Borove Glave – Kokin Brod kb 15 km, sok kanyarral.

 

231 km , Zlatarsko jezero, motel itt is lehet aludni, ebédelni terasza a tóra néz. 2 ágyas szoba 20 eur.

t

239 km Nova Varos

 

242 km AMSS

 

262 km Prijepolje, utolsó előtti benzinkút Szerbiában

 

267 km , jobbra azok akik Jabuka határátkelőt választják

 

281 km, Lim folyó mellett visz a nem éppen jó minőségű út, kicsit lassabban, 60 km a megengedett sebesség

 

288 km Brodarevo, az emberek mint a csirkék mászkálnak az úton, utolsó benzinkút Szerbiában

 

296 km , Szerb határátkelő Gostun, eléggé lestrapált az út

 

301 km, Montenegrói határátkelő Dobrakovo,

 

306 km , Lukoil benzinkút, 98-as 1,44  95-ös 1,41, dizel 1,30, gáz 0,57.

 

313 km, balra kilehet kerülni Bijelo Polje-t , kicsit hosszabb de megéri, volt már esetem hogy két traktorista megállt beszélgetni, persze zárták az utat, vagy ugyanez a központban két kismama babakocsikkal az út közepén.

Az elkerülő út vége felé van egy tábla ahol írja balra Podgorica, az útkereszteződénél nincs tábla, szóval balra kell fordulni.

 

321 km, körforgalom, csak egyenesen

 

327 km, Slijepaca híd, nem kell rohanni, 1 km után 3 sáv lesz lehet kerülni

 

335 km, útépítes, szélesítettek, nincs még kifestve kicsit zavaró kb 1 km

 

343 km Mojkovac,

 

359 km, utolsó benzinkút Moracsa kanyon előtt, 0-24

 

363 km Kolasin

 

373 km, Crkvina , van egy étterem bal felől, itt majd hazafelé kell vigyázni mert kanyarban van és könnyen kivágódhatnak az útra

8 eur a pecsenye porció, 1,2 kávé, rostélyos 5-8 , üdítő 1,5

Innen kezdődik a Moracsa kanyon 32 alagúttal.

 

398 km, vigyazat 700 m alagút nincs kivilágítva

 

408 km, Dromira, a nehezén túl vagyunk , mégis itt történik a legtöbb baleset mert elengedik magukat a vezetők.

 

416 km, Utolsó alagút, az alagútból kijövet szépen lehet látni az autóút építését, állítólag ez a rész jövő nyárra készen lesz 2020 a határidő Boljareig.

 

421 km , Moracsa kanyon vége

 

427 km, Podgorica, a tranzitot keresni a táblán végig

 

429 km, Utjelző, balra

 

432 km, körforgalom, balra akik Bár , Sozina alagút felé mennek, egyenest Cetinje Budva

 

438 km, körforgalom, Cetinje felé, útszükület csak óvatosan

 

441 km, 3 sáv lehet kerülni

 

463 km, Mekavac alagút nem hosszú de nincs világitva

 

468 km, körforgalom, Jobbra Cetinje, balra Budva

 

482 km, egy új alagút 200 m kb

 

486 km, 2-3 km szerpentin, rendőr szinte biztos radarozik

 

495 km, körforgalom, balra Bar Ulcinj, jobbra Budva

 

496 km, Budva

 

497 km, Parkolás az óvárosnál :-)

 

Előzmény: merkurusz (35572)
ZBE Creative Commons License 2018.07.04 -1 3 35573

Sziasztok!

 

A kérdésem a következő: Élelmiszer árusításhoz kell valami engedély a napi-helyjegyen kivűl?Vagy kell pénztárgép egyéb(az adózás végett kérdezem).Az építő jellegű hozzászólásokat köszönöm szépen! :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!