Keresés

Részletes keresés

kicsiati Creative Commons License 2018.06.15 0 2 35413

Ennyi van ott:

 

Fizetési részletek:

Apartman Maestral kezeli a fizetést.
A szálláshely az alábbi fizetési módokat fogadja el: American Express, Visa, Euro/Mastercard, Maestro

 

Előzetes zárolás:

Hitelkártyája érvényességének ellenőrzése céljából, és foglalása garanciájaként ez a szállás fenntartja a jogot arra, hogy az érkezés előtt átmenetileg zároljon rajta egy megadott összeget.

 

Úgy emlékeztem, hogy kp-ben is lehet fizetni, de ahogy látom, csak kártyával, de azért rákérdezünk.

Előzmény: OrSoLy (35412)
OrSoLy Creative Commons License 2018.06.15 0 1 35412

Hát, akkor tedd azt, de amúgy minden szállásadó leírja hogy ő mit kér, elvileg ott kellene lenni a foglalásnál. Ha megírod melyik szállás ez, megnézhetem neked :) Ingyen visszamondható valameddig? Lehet hogy ez a határidő jár le és olyankor be szokták foglalni azt az összeget pl, amit az ezután történő lemondásnál levonnának.

Előzmény: kicsiati (35411)
kicsiati Creative Commons License 2018.06.15 0 2 35411

Megnéztem. A foglalásnál nem írnak semmit. Azt írják a GYIK-ben, hogy van aki csak ellenőrzi a kártyát, van aki befoglalja a szállás díját. Akkor ezek szerint érdemes indulásig legalább annyi összeget rajta tartani amennyi a szállás díja.

Előzmény: OrSoLy (35408)
merkurusz Creative Commons License 2018.06.14 -3 2 35410

Jut eszembe, kamionok, tudom Montiba sem Szerbiában hétvégén nincs kamionstopp, viszont érezhető-e különbség a kamionforgalomban attól függően hétvége vagy hétköznap van?

Előzmény: merkurusz (35409)
merkurusz Creative Commons License 2018.06.14 -3 3 35409

Persze, hogy lenne, akár most rögtön :-), de hát sajna a kötlezettségek meg a munka, na de már visszafelé számoljuk a napokat hamarosan indulunk. Lenne kérdésem is, (mármint mindenkitől kérdezem nem csak tőled) mi éjszakai utazók vagyunk, lehet most váltunk, nappal mekkora a forgalom Szerbián keresztül, Belgrád után érdekel, a montenegrói határnál (Dobrakovo) sokkal többet kell várni mintha hajnalban érnénk oda? A Moracsa kanyon délutáni órákban mennyire forgalmas reggelhez képest, hétvége hétköznap között mekkora a különbség?

Ha lehet az olvass vissza beírástól kíméljenek meg azok akik csak annyit tudnak írni, nagyon régóta itt vagyok a fórumon ha nem is régi a regisztrációm, a nem aktuális infókkal sajna nem jutok semmire.

Előzmény: geodo1 (35407)
OrSoLy Creative Commons License 2018.06.14 0 1 35408

A bookingon elvileg minden ott van, a foglalásodban nézd meg, a szállás mikor és mennyi pénzt zárol a kártyán. Lehet csak ellenőrzi, lehet egy éjszaka ára, stb.

Előzmény: kicsiati (35405)
geodo1 Creative Commons License 2018.06.14 0 2 35407

nem lenne kedved nyaralni is már egy kicsit?

Előzmény: merkurusz (35406)
merkurusz Creative Commons License 2018.06.14 -2 7 35406

Előre is bocsánatot kérek olvtársaimtól kicsit off leszek, de kénytelen vagyok válaszolni ha már megszólitottak.Valóban regisztráltam az enyém mellé a feleségemnek nick nevet, viszont őt nem vonza az ilyen eszmecsere. Azt is tudni kell rólam évekig csak olvasgattam az oldalt mire rászántam magam a hozzászólásra, így biztos vagyok benne te soha nem is mernél a feleségednek nicket adni a magadé mellett, tudjuk miért. Személyiségzavar? Magadat megvizsgáltad-e már. Miért gondolod ha valaki kérdez valamit tőled kérdezi, ha nem tetszik, hogy kérdez nem lenne elég csak lapozni és aki válaszolni akar majd fog is. Ez szerinted normális válasz tőled egy kezdő fórumozónak?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147834306&t=9091419

 

 Na de mégis miért kötöttél belém közben rájöttem. Mert ez jó buli, az újakat akik még nem jártak Montiba, kilehet gúnyolni, jókat röhögni rajtuk, frappáns választ írni ami megmutatja te vagy a mindenttudó, a megmondható, a felsőbbrendű. Akkor jöttem én  leírtam a választ és elrontottam a bulit, volt más is aki leírta azokat sikerült már innen kiüldözni a kigúnyolt újakkal együtt.

Probálgattad keresni rajtam a fogást, a szabályzat átolvasása, nem semmi vagy, tanítónéniiiiiiiiii a merkurusz má megin Lajoska leckéjét másolja.

Ajánlom neked megnézni a kövekező filmet, mivel te is nagyon könnyen a házigazda sorsára juthatsz.

https://port.hu/adatlap/film/tv/dilisek-vacsoraja-le-diner-de-cons/movie-4738

 

on

 

Előzmény: szervezkedő (35402)
kicsiati Creative Commons License 2018.06.14 0 0 35405

A Bookin-on foglaltam szállást még áprilisban.

Tegnap hívtak a Bookingtól, hogy frissítenem kell a bakkártya adataimat, mert a szállásadó nem fér hozzá. Túl sok idő telt el a foglalás, és az ellenőrzés között.

Valaki meg tudná mondani, hogyan történik ez a zárolás a bakszámlán? A szállásadó zárolja a szállás díját a számlán? És, ha nincs rajta annyi pénz? Én kp-ben szeretném majd kifizetni a szállást. A szállásadó elfogad bakkártyát, és kp-t is.

Vagy csak ellenőrzi, hogy valódi-e a bakszámla?

mickasga Creative Commons License 2018.06.14 0 0 35404

Sziasztok!Már többször jártunk Montenegróban idén is oda készülünk és legtöbbször a Bookingon foglaltunk,ahogy most is.Eddig úgy volt,hogy egy bizonyos összeget zároltak a számlán, de fizetni mindig ott kellett helyben,viszont most levonásra került a teljes összeg,pedig itt is azt írták,hogy zárólhatnak  valamennyit biztosítékként. Az lenne a kérdésem,hogy valaki járt-e már hasonlóan,és mit gondoltok,hogy  vigyük el a magyar számlakivonatot,amin rajta van,hogy levették a pénzt?Köszi előre is ha valaki tud segíteni.

meranusz Creative Commons License 2018.06.14 0 0 35403

Délelött 10-kor indultam tényleg borult de nem esett.Nem volt nagy forgalom a tengerparti uton.Utána a hegyi úton sem, megelőzött egy Albán és mentem utána kellő távolságot tartva,figyeltem hol előz,hol fékez én is úgy tettem,Ő volt a "felvezető"kocsi.A határon 3. voltam hamar átmentem kb.10perc.Albánoknál ahol tudtam előztem,felvettem a ritmust.

Végig szerencsém is volt,nem ragadtam be sehol.Ide is értem volna 3órán belül,ha a Tirana-Durres közti autóútról nem terelnek le.De egyébként ha beállok a sorba és jövök sodródok és a határon a 15-20. vagyok tényleg jól saccolod!Egyszer álltam meg,még elővettem a hűtőtáskából egy energia italt 2percre.

Előzmény: Cs_ (35383)
Blaci78 Creative Commons License 2018.06.14 -4 2 35401

Istenem!!!

Előzmény: fitgitke (35385)
Blaci78 Creative Commons License 2018.06.14 -4 2 35400

Szia!Menj oda keresd meg fedezd fel!! 

Előzmény: Kopasz1976 (35392)
merkurusz Creative Commons License 2018.06.14 -2 4 35399

Szinte egész Montenegró sziklás strand, Sutomore Budva között biztosan találsz megelelőt :-)

Feltörtem az asszonyka titkos noteszét is a kedvedért, remélem ezért nem jelent fel senki :-)

 

2017-ben - euroban értendő

 

Pizza 4,5-8

Kebab 5

Pljeskavica csevap giros 3,5, sajttal töltve pljeskavica 4

Spagetti 5

Tengergyümölcsei 7

Csirke mell 7

Borjúszelet 12

Grillezett rák vagy hal 9-15

Kávé , capuccino 1-2

Sör fél liter 2,-2,5€

üdítő, szénsavas illetve mentes  1,5 - 2

Ásványvíz  1 

Sült krumpli 2 

Saláták 2-2,5

Leves, halászlé 2-2,5

Mesano meso -minden fajta hús van benne 10-16, két személyre bőven elegendő

Vannak eltérések a vendéglői árak között érdemes szétnézni, tapasztalat 25-30 eu-ból 2 felnőt két gyerek bőségessen megvacsorázhat, itallal együtt.

 

 

Előzmény: Kopasz1976 (35392)
merkurusz Creative Commons License 2018.06.13 -5 3 35398

Különben örülök, hogy látlak, nagyon szerettük olvasni a hozzászólásaidat, nagyon sok tanulságos dolog van benne. Ha lent lesztek immár saját házban továbbra is várjuk a meglátásokat, történéseket. Na nem akarok itt dicshimnuszokat zengeni, de sok olyan olvtárs írása van amit ha olvasunk olyan mintha ott lennénk mi is átélnénk, Lajoskáé is ilyen és persze sok más emberkéé is. És nem kellene feljelentgetni egymást, azzal nem hiszem, hogy segítünk egymáson.

Előzmény: lajoska69 (35396)
merkurusz Creative Commons License 2018.06.13 -4 3 35397

Illetlenke nem hibás, engem feljelentett valaki a moderatoroknál meglehet nézni ki az, nem tudom miért volt baja szervezkedő olvtársnak a bemásolás, csak segíteni szerettem volna, a linket sem tudja mindenki értelmezni. Szóval ez van, van mindenféle ember, illetlenke csak a munkáját végezte, feljelentettek nála mivel szabályellenes figyelmeztett engem.

Előzmény: lajoska69 (35396)
lajoska69 Creative Commons License 2018.06.13 -5 5 35396

"merkurusz" bejegyzése és "lajoska69" útvonalterve,    és annak idézete nem hiba....... ide vagy oda....!!!  Ez  "nekem" tökéletes..!!!! próbálni kell....és akkor véleményt mondani, ha van jobb, vagy más.... Mielőtt kóstolnál, véleményt ne mondjál.... !!! Tízen éve járok erre..... "Számomra tökéletes...!" Az idén is megyünk.... most már 10 év után a sajátunkba.... Sikerült megvenni az álom házat....Montenegró a szerelmünk....! Most éppen a Balatonon töltjük időnket, (zuhog az eső) De az igazi....  a saját ház a montenegrói tengerparton.... nem lehet elsietni.... közel 10 év kellett, hogy saját házunk legyen... Imádjuk Montenegrót, így ezek után, az év nagyobb részét itt töltjük majd.... a négy gyerekünk és családja,  unokák és keresztmamák és papák szintén jönnek...  Nagyon jó lesz így...!!!!

Előzmény: illetlenke (35393)
merkurusz Creative Commons License 2018.06.13 -3 2 35395

Bocs, feleségem neve volt bent csak nem vettem észre, szóval csak linket osztok meg. :-)

Előzmény: illetlenke (35393)
Keklaguna2018 Creative Commons License 2018.06.13 -2 1 35394

Ok, igazad van, a linket fogom betenni.

Előzmény: illetlenke (35393)
illetlenke Creative Commons License 2018.06.13 -2 5 35393

Kérlek legközelebb, csak annak a hozzászólásnak a linkjét tedd be, ahol Lajoska megosztotta az útvonalat!

Előzmény: merkurusz (35391)
Kopasz1976 Creative Commons License 2018.06.13 -2 1 35392

Sziasztok.Tud valaki segíteni hogy Montenegróban hol találunk sziklás strandokat?

Estelge aktuális éttermi árakat ha tudtok írjatok.Köszi

merkurusz Creative Commons License 2018.06.13 -6 4 35391

Bemásolom Lajoska útvonalát, itt minden pontosan és tökéletesen le van írva. Remélem miharabb jelentkezik és kibővíti, mint tavaly érdekes képekkel fűszerezve.

 

Montenegróba utazóknak! Elsősorban azoknak akik a Budapest és a Duna észak-déli vonalától keletebbről indulnak, tehát a Duna-Tisza köze, ill. a Tiszántúlról.... Évek óta használom ezt az útvonalat, és minden évben újra és újra bemásolom a szöveget, így teszek most is magamat idézem....

 

"Már annyiszor leírtam, hogy....    aki ennél gyorsabb (nem rövidebb.... mert a rövidebb sokszor hosszabb....) lejutást tud, annak én fizetek! Bemásolom újra és újra és várom a jelentkezőket a fizetésért.... Mindenki Belgrádtól fél, hogy nagyváros és majd eltévednek.... "CACAK" tábla! nem lehet eltéveszteni.... Kb.: 3X lesz kiírva.....Belgrád közelében !!! Nem kell számokat nézni csak betűket! Nem érdemes továbbmenni a pályán Nis felé, mert a pálya megszakad Belgrádban és amíg kijut az ember fia odáig, hogy kimenjen a pályára, majd később kijöjjön onnan Cacak felé, addig már félúton vagy a cél felé....

 

Útvonal Röszkétől Montenegró tengerpartjára

Röszke határkirendeltség információs telefonszáma: +3662573851 0-24-ig.

Határátlépés után autópálya Belgrádig, egy helyen kell fizetni,  kb. 2.5 Euró. Érdemes bankkártyával fizetni… (olcsóbb…)

Viszonylag jó lehet haladni a pályán 120 km/h a megengedett, de a korlátozásokat érdemes betartani, mert mérnek és büntetnek…

Belgrád környékére érve, egyetlen táblát kell figyelni „ CACAK” felé…. Jól láthatóan többször is jelzik ezt a belgrádi elkerülőt. Ez az út kivezet arra az útra amely Montenegró felé megy.

Röszke- Belgrád  kb. 210 km    2 óra 15 perc

Belgrád- Cacak  kb. 140 km   2 óra   Az idéntől egy új autópálya szakasz épült útközben Ljigtől Cacakig, ez az általam írt 2 órás utat kb. 20-25 perccel rövidíti….

Cacak- Uzice kb. 60 km   50 perc

Uzice- Nova Varos- Pripolje- Brodarevo  kb. 110 km  1 óra 40 perc

Brodarevo az utolsó szerb település a határ előtt…  A határ montenegrói oldalán kérhetik a „Nemzetközi Zöldkártya”-t…

Brodarevo-Határállomás- Bijelo Polje (első montenegrói település) kb. 25 km  30 perc… esetleg a határállomáson várakozás 10-20 perc is lehet…

Bijelo Polje- Mojkovac  kb. 30 km 25-30 perc

Mojkovac- Podgorica (főváros)  kb. 95 km  1 óra 40 perc

Podgorica- Sutomore (tengerpart) kb. 35- 40 km  30 perc                        Podgoricából a tengerpartot Sutomorét egy alagúton (SOZINA) (2,5 Euro) lehet leggyorsabban elérni,  a főváros elhagyása után nemsokkal a Skadar tó után fénytábla mutatja az utat Bar felé ez vezet az alagúton át.

Ha viszont egy csodát akar látni az ember, akkor inkább nem elfordulni Bar felé az alagúton át, hanem egyenesen Petrovác felé a hegyen megközelíteni a tengert… Egy nem túl erős szerpentines út holdpontján olyan kilátás jön a tengerre ami szinte páratlan szépségű. Kb. 10-15 perccel hosszabb a menetidő, de megéri…..

A két út választása (  az alagút, vagy a szerpentin??? ) az is befolyásolja, hogy hol akar letelepedni a tengerparton… Az alaguton át érdemes, ha valaki Canj-ba Sutomoréba, Bar-ba, vagy délebbre Ulcinj-ba utazik…

Ha viszont Petrovácra vagy nyugatabbra Budva, vagy Tivát esetleg Kotor, vagy Herceg-Novi felé, akkor a szerpentin….

És most jön a „harmadik” (köztes) megoldás…. ha valaki gyorsabban akar leérni 10-20 perccel Petrovácra, vagy tovább Budva felé, akkor használja az alagutat és akkor a tengerparton teszi meg az utat miután kiért az alagútból…

Többéves tapasztalat után jómagam inkább Petrováctól Budva felé szeretek megszállni, de, ha valaki nagyon homos partot kíván, akkor Ulcinj felé tartson.

 

Az út összesen Röszkétől a „tengerpartig”…. kb. 700 km ami átlagosan 11 óra alatt lehet megtenni…. Az útminőség általában jónak mondható, de rendkívül zsúfolt, főleg hétvégén…"

 

Podgoricából  Budvába vagy Kotor felé van egy másik út is, Cetinjén át.  Szerintem az lassabb és nehezebb mint a Sozina alagúton át, majd a  tengerparton tovább Budván át és Tivátnál az alagúton be Kotorba….

Előzmény: Építő2 (35375)
Frenky84 Creative Commons License 2018.06.13 -4 0 35390

Kösz a tanácsot, nem olyan egyszerű az időpont egyeztetés, júliusban 2 hetet lent lesz egy nehezék is vele :-), szóval majd ha kapom a jelzést. 

Előzmény: szervezkedő (35389)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.13 -3 1 35389

Szerintem ha a tanárnőre pályázol, 2ágyas szobát vegyél ki, egy ágyon kényelmetlen

:-D))))

Minimál szolgáltatási szintű helyen 5euro/ágy a tarifa, de az ilyen helyeket túlzás hotelnek minősíteni, illetve ki kell fizetned az üres ágy díját is! 

Lezaj vagy sobe felirat van kitéve a házakra, legtöbbször hányaveti módon, kartonta vagy egy rossz lemezre.

Előzmény: Frenky84 (35387)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.13 -4 1 35388

Her Müller nem fog kétségbe esni, mert akár az egész sebészetet megveszi magának kpban Fehérváron. Her Müller nem egy balkáni országban fizeti a TB-t. Nekem több alkalommal kioktató stílusban játszotta az eszét a tudatlan, hiányos információkkal rendelkező magyar ügyintéző.

Montenegróban megismerkedtem egy középvezetői szinten levő kb 50-55éves fickóval. Beszélgettünk pár mondatot, ki honnan való, merre jart, mit csinál. Legközelebb már úgy köszöntött mint ismeröst. Valamikor télen rámköszönt a piacon és már mondta is, melyik termelő a rokona, tőle vegyem a narancsot. Ez itt így működik és az EU kártyát feldughatja az összes magyar ügyintéző magának, aki a tájékozatlanságával félrevezeti az információért hozzáfordulókat. Ez az igazi balkán, nem ami a tengeren fogad.

 

...te meg figyelj oda, ne történjen veled semmi. Ma nem olyan idő lesz mint tegnap volt. Vizes úton vigyázz, mert bármikor lehet kisebb nagyobb kavics/kő/szikla ami elronthatja a kirándulást!

Előzmény: meranusz (35380)
Frenky84 Creative Commons License 2018.06.13 -4 0 35387

Múlt évben Csányban voltam a haverokkal, nekem nagyon tetszett, talán azért meg megismerkedtem egy kedves tanárnővel aki szinte az egész nyarat ott tölti a közelben. 

Tudtok ott a közelben hotelt ahol nem nézik rossz szemmel ha egy ágyas szobát veszek ki és néha azért vendégem is lenne? :-)

Előzmény: Építő2 (35375)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.13 -7 2 35386

"....a víz széle fel van töltve apró kavicsokkal, valószínűleg azért, hogybe tudj menni a vízbe..."

 

Szerinted valaki ezt odahodrta nagy kamionokkal, hogy majd a magyar turista be tudjon menni a vízbe?????? Ezt úgy hívják, kavicsos tengerpart.

A tengerbe mindenütt bemászkálnak az emberek. Akinek ott van háza, nem utazik egy csobbanás kedvéért 20-30-40kmt, de ettől nem egy klasszikus strandoló helyet találtál magadnak/ magatoknak!

 

Ha foglalkoztat a vízminőség kérdése, miért öbölbe mégy, miért nem a nyílt tenger mellé?

Előzmény: fitgitke (35385)
fitgitke Creative Commons License 2018.06.13 -1 1 35385

Szia Mégegyszer. :)

 

Amúgy ha jól értelmezem, te voltál a közelmúltban Muoban? Tudnál adni információt, hogy milyen a vízminőség, azt olvastam, hogy kb bárhol lehet fürdeni, de nagyon nem láttam kijelölt fürdőzőhelyet... Mennyire biztonságos? Google maps-on láttam képeket, ahol az emberek a mólók melelt fürdenek. Láttam olyan képeket is, ahol a víz széle fel van töltve apró kavicsokkal, valószínűleg azért, hogybe tudj menni a vízbe.  mint pl ezen a képen

Előzmény: Boncuska (35331)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.13 -2 3 35384

Unatkozol?    " Az én bajom,hogy nem érdeklődtem utána mielött elindultam!OKÉ. "  Akkor meg nem mindegy, melyik kórház van leszerződve a montenegrói TB-vel, ha te nem váltottad ki a 111-es igazolást itthon? Bárhová mész, fizeti fogsz. Unatkozol?

Előzmény: meranusz (35380)
Cs_ Creative Commons License 2018.06.12 -1 0 35383

"Sutomore-Durres 150 egynéhány km.és 3 órát ír.."

 

Ha ezt a távot megteszed 3 óra alatt, akkor én kalapot emelek és meghívlak egy sörre :) 

Előzmény: meranusz (35362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!