Keresés

Részletes keresés

Keklaguna2018 Creative Commons License 2018.06.13 -2 1 35394

Ok, igazad van, a linket fogom betenni.

Előzmény: illetlenke (35393)
illetlenke Creative Commons License 2018.06.13 -2 5 35393

Kérlek legközelebb, csak annak a hozzászólásnak a linkjét tedd be, ahol Lajoska megosztotta az útvonalat!

Előzmény: merkurusz (35391)
Kopasz1976 Creative Commons License 2018.06.13 -2 1 35392

Sziasztok.Tud valaki segíteni hogy Montenegróban hol találunk sziklás strandokat?

Estelge aktuális éttermi árakat ha tudtok írjatok.Köszi

merkurusz Creative Commons License 2018.06.13 -6 4 35391

Bemásolom Lajoska útvonalát, itt minden pontosan és tökéletesen le van írva. Remélem miharabb jelentkezik és kibővíti, mint tavaly érdekes képekkel fűszerezve.

 

Montenegróba utazóknak! Elsősorban azoknak akik a Budapest és a Duna észak-déli vonalától keletebbről indulnak, tehát a Duna-Tisza köze, ill. a Tiszántúlról.... Évek óta használom ezt az útvonalat, és minden évben újra és újra bemásolom a szöveget, így teszek most is magamat idézem....

 

"Már annyiszor leírtam, hogy....    aki ennél gyorsabb (nem rövidebb.... mert a rövidebb sokszor hosszabb....) lejutást tud, annak én fizetek! Bemásolom újra és újra és várom a jelentkezőket a fizetésért.... Mindenki Belgrádtól fél, hogy nagyváros és majd eltévednek.... "CACAK" tábla! nem lehet eltéveszteni.... Kb.: 3X lesz kiírva.....Belgrád közelében !!! Nem kell számokat nézni csak betűket! Nem érdemes továbbmenni a pályán Nis felé, mert a pálya megszakad Belgrádban és amíg kijut az ember fia odáig, hogy kimenjen a pályára, majd később kijöjjön onnan Cacak felé, addig már félúton vagy a cél felé....

 

Útvonal Röszkétől Montenegró tengerpartjára

Röszke határkirendeltség információs telefonszáma: +3662573851 0-24-ig.

Határátlépés után autópálya Belgrádig, egy helyen kell fizetni,  kb. 2.5 Euró. Érdemes bankkártyával fizetni… (olcsóbb…)

Viszonylag jó lehet haladni a pályán 120 km/h a megengedett, de a korlátozásokat érdemes betartani, mert mérnek és büntetnek…

Belgrád környékére érve, egyetlen táblát kell figyelni „ CACAK” felé…. Jól láthatóan többször is jelzik ezt a belgrádi elkerülőt. Ez az út kivezet arra az útra amely Montenegró felé megy.

Röszke- Belgrád  kb. 210 km    2 óra 15 perc

Belgrád- Cacak  kb. 140 km   2 óra   Az idéntől egy új autópálya szakasz épült útközben Ljigtől Cacakig, ez az általam írt 2 órás utat kb. 20-25 perccel rövidíti….

Cacak- Uzice kb. 60 km   50 perc

Uzice- Nova Varos- Pripolje- Brodarevo  kb. 110 km  1 óra 40 perc

Brodarevo az utolsó szerb település a határ előtt…  A határ montenegrói oldalán kérhetik a „Nemzetközi Zöldkártya”-t…

Brodarevo-Határállomás- Bijelo Polje (első montenegrói település) kb. 25 km  30 perc… esetleg a határállomáson várakozás 10-20 perc is lehet…

Bijelo Polje- Mojkovac  kb. 30 km 25-30 perc

Mojkovac- Podgorica (főváros)  kb. 95 km  1 óra 40 perc

Podgorica- Sutomore (tengerpart) kb. 35- 40 km  30 perc                        Podgoricából a tengerpartot Sutomorét egy alagúton (SOZINA) (2,5 Euro) lehet leggyorsabban elérni,  a főváros elhagyása után nemsokkal a Skadar tó után fénytábla mutatja az utat Bar felé ez vezet az alagúton át.

Ha viszont egy csodát akar látni az ember, akkor inkább nem elfordulni Bar felé az alagúton át, hanem egyenesen Petrovác felé a hegyen megközelíteni a tengert… Egy nem túl erős szerpentines út holdpontján olyan kilátás jön a tengerre ami szinte páratlan szépségű. Kb. 10-15 perccel hosszabb a menetidő, de megéri…..

A két út választása (  az alagút, vagy a szerpentin??? ) az is befolyásolja, hogy hol akar letelepedni a tengerparton… Az alaguton át érdemes, ha valaki Canj-ba Sutomoréba, Bar-ba, vagy délebbre Ulcinj-ba utazik…

Ha viszont Petrovácra vagy nyugatabbra Budva, vagy Tivát esetleg Kotor, vagy Herceg-Novi felé, akkor a szerpentin….

És most jön a „harmadik” (köztes) megoldás…. ha valaki gyorsabban akar leérni 10-20 perccel Petrovácra, vagy tovább Budva felé, akkor használja az alagutat és akkor a tengerparton teszi meg az utat miután kiért az alagútból…

Többéves tapasztalat után jómagam inkább Petrováctól Budva felé szeretek megszállni, de, ha valaki nagyon homos partot kíván, akkor Ulcinj felé tartson.

 

Az út összesen Röszkétől a „tengerpartig”…. kb. 700 km ami átlagosan 11 óra alatt lehet megtenni…. Az útminőség általában jónak mondható, de rendkívül zsúfolt, főleg hétvégén…"

 

Podgoricából  Budvába vagy Kotor felé van egy másik út is, Cetinjén át.  Szerintem az lassabb és nehezebb mint a Sozina alagúton át, majd a  tengerparton tovább Budván át és Tivátnál az alagúton be Kotorba….

Előzmény: Építő2 (35375)
Frenky84 Creative Commons License 2018.06.13 -4 0 35390

Kösz a tanácsot, nem olyan egyszerű az időpont egyeztetés, júliusban 2 hetet lent lesz egy nehezék is vele :-), szóval majd ha kapom a jelzést. 

Előzmény: szervezkedő (35389)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.13 -3 1 35389

Szerintem ha a tanárnőre pályázol, 2ágyas szobát vegyél ki, egy ágyon kényelmetlen

:-D))))

Minimál szolgáltatási szintű helyen 5euro/ágy a tarifa, de az ilyen helyeket túlzás hotelnek minősíteni, illetve ki kell fizetned az üres ágy díját is! 

Lezaj vagy sobe felirat van kitéve a házakra, legtöbbször hányaveti módon, kartonta vagy egy rossz lemezre.

Előzmény: Frenky84 (35387)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.13 -4 1 35388

Her Müller nem fog kétségbe esni, mert akár az egész sebészetet megveszi magának kpban Fehérváron. Her Müller nem egy balkáni országban fizeti a TB-t. Nekem több alkalommal kioktató stílusban játszotta az eszét a tudatlan, hiányos információkkal rendelkező magyar ügyintéző.

Montenegróban megismerkedtem egy középvezetői szinten levő kb 50-55éves fickóval. Beszélgettünk pár mondatot, ki honnan való, merre jart, mit csinál. Legközelebb már úgy köszöntött mint ismeröst. Valamikor télen rámköszönt a piacon és már mondta is, melyik termelő a rokona, tőle vegyem a narancsot. Ez itt így működik és az EU kártyát feldughatja az összes magyar ügyintéző magának, aki a tájékozatlanságával félrevezeti az információért hozzáfordulókat. Ez az igazi balkán, nem ami a tengeren fogad.

 

...te meg figyelj oda, ne történjen veled semmi. Ma nem olyan idő lesz mint tegnap volt. Vizes úton vigyázz, mert bármikor lehet kisebb nagyobb kavics/kő/szikla ami elronthatja a kirándulást!

Előzmény: meranusz (35380)
Frenky84 Creative Commons License 2018.06.13 -4 0 35387

Múlt évben Csányban voltam a haverokkal, nekem nagyon tetszett, talán azért meg megismerkedtem egy kedves tanárnővel aki szinte az egész nyarat ott tölti a közelben. 

Tudtok ott a közelben hotelt ahol nem nézik rossz szemmel ha egy ágyas szobát veszek ki és néha azért vendégem is lenne? :-)

Előzmény: Építő2 (35375)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.13 -7 2 35386

"....a víz széle fel van töltve apró kavicsokkal, valószínűleg azért, hogybe tudj menni a vízbe..."

 

Szerinted valaki ezt odahodrta nagy kamionokkal, hogy majd a magyar turista be tudjon menni a vízbe?????? Ezt úgy hívják, kavicsos tengerpart.

A tengerbe mindenütt bemászkálnak az emberek. Akinek ott van háza, nem utazik egy csobbanás kedvéért 20-30-40kmt, de ettől nem egy klasszikus strandoló helyet találtál magadnak/ magatoknak!

 

Ha foglalkoztat a vízminőség kérdése, miért öbölbe mégy, miért nem a nyílt tenger mellé?

Előzmény: fitgitke (35385)
fitgitke Creative Commons License 2018.06.13 -1 1 35385

Szia Mégegyszer. :)

 

Amúgy ha jól értelmezem, te voltál a közelmúltban Muoban? Tudnál adni információt, hogy milyen a vízminőség, azt olvastam, hogy kb bárhol lehet fürdeni, de nagyon nem láttam kijelölt fürdőzőhelyet... Mennyire biztonságos? Google maps-on láttam képeket, ahol az emberek a mólók melelt fürdenek. Láttam olyan képeket is, ahol a víz széle fel van töltve apró kavicsokkal, valószínűleg azért, hogybe tudj menni a vízbe.  mint pl ezen a képen

Előzmény: Boncuska (35331)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.13 -2 3 35384

Unatkozol?    " Az én bajom,hogy nem érdeklődtem utána mielött elindultam!OKÉ. "  Akkor meg nem mindegy, melyik kórház van leszerződve a montenegrói TB-vel, ha te nem váltottad ki a 111-es igazolást itthon? Bárhová mész, fizeti fogsz. Unatkozol?

Előzmény: meranusz (35380)
Cs_ Creative Commons License 2018.06.12 -1 0 35383

"Sutomore-Durres 150 egynéhány km.és 3 órát ír.."

 

Ha ezt a távot megteszed 3 óra alatt, akkor én kalapot emelek és meghívlak egy sörre :) 

Előzmény: meranusz (35362)
Győri Márta Creative Commons License 2018.06.12 -2 2 35382

Risanban van kórház, magyarul is beszél 1-1 orvos. Vagy ha nem, akkor a kórház mellett van egy nagybolt, a zöldséges részlegen egy idős magyar hölgy szokott lenni. Tuti segít tolmácsolni :) 

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -3 1 35381

Látom kapsz bőven minuszt!De egyvalaki,megírná!

Ha netán,Herceg Noviban,vagy Budván,vagy Ulcinjban megcsúszol és eltört a kezed,hova furduljál?Mert nem tudsz fogni vezetni és ott a család!?Persze van szád!!

Nem jobb lenne előre tudni?

És elkezdenek személyeskedni,hihetetlen!

Előzmény: szervezkedő (35379)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -3 1 35380

Tudod!Én azt nem értem,hogy miért nem érti mi lenne esetleg a kézenfekvő,hova forduljon az ember ha baj van.

Nem tudom,hogy van-e ilyen?De számomra kézenfekvő lenne ha her Müller jön a Velencei tóra,Fejér megye,Akkor van a közelben Székesfehérvár kb.20km,a dunaújvárosi korház az már 40km,és ott ellátnak Tb.alapon ha van biztosításod,és ne a székesfehévári Abkaovics DR.Úr magánrendelőjébe menj./lehet ki kell fizetni mindenhol,de azt térítik,ezt meg nem./Vagy /annak tudjuk utalni a pénzt mert jár,emennek nem mert "maszek"

Az én bajom,hogy nem érdeklődtem utána mielött elindultam!OKÉ.

Nem is ismerjük egymást,hozzáteszem a többiek kedvéért!/szervezkedő/

Előzmény: szervezkedő (35379)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.12 -5 1 35379

Hová induljon? A jó helyről?

Ott sörözik Sutomoreban a sétány közepén!

:-)

Előzmény: Apcsi1 (35376)
szervezkedő Creative Commons License 2018.06.12 -8 0 35378

A minuszolónak pici a... vagy nem kicsi de nincs neki kivel...

:-)

 

...megosztani a "tapasztalatát"!

:-D))))

 

A google kereső sok mindenre jó, de azok számára akik nem csak nyaranta egy hetet töltenek az országban, sokszor ordít egy-egy hozzászólásból a fals infó!

 

Előzmény: meranusz (35373)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -2 2 35377

SZERINTEM te VALAMIT NAGYON FÉLRE OLVASTÁL!!!

Előzmény: Apcsi1 (35376)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.12 -1 5 35376

Nem tudom melyik kórházba mennék, de van szám. Ne parázz, indulj el! Ha baj van, Montenegróból valamelyik haverod hazahoz Pécsig, ott megreparálnak. :-)

Ha Ázsiába mennél, mekkorát stresszelnél előre? Indulj el, majd lesz valami!

Előzmény: meranusz (35374)
Építő2 Creative Commons License 2018.06.12 -1 1 35375

Sziasztok!

Montenegró Čanj  ba megyünk autóval + motorokkal . Szivesen fogadnék tanácsokat tőletek .......

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 0 3 35374

Apcsi!Ne haragudj,nem neked szól,TE is segítő szándékkal írsz,mint sokan mások!De amit az elöbb felsoroltam országok,meg amit TE,tudnád hova melyik korházba menj?

Előzmény: Apcsi1 (35368)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -3 1 35373

Osszák csak a minuszokat Rád,majd megtudják azok remélem!Mások NE!!

Kiváncsi vagyok kinek van saját tapasztalata?Nem csak elméleti!

Előzmény: szervezkedő (35349)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -2 2 35372

PL:Nem lehetne leírni,hogy ide mész ebbe a városba,legközelebb hol kapsz Tb.által ellátást,oda ne menj,mert fizetned kell.Persze ha tudsz.Nálunk is le van írva,miért mennyit fizetsz ha nincs TB.ét.Vagy ez olyan nehéz lenne megcsinálni,egy programot,appot stb.a mai világban?

Látom már osszák a minuszokat!Remélem az a valaki egyszer a saját tapasztalát írja le itt egy baleset egy hónapos korházi ellátás után!!!!

A többieknek balesetmentes nyaralást!!!

meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 1 35371

És EUN belül?

PL:Belgium,Németország,Szlovákia,Csehország,Lengyelek,?PL:Én kiválasztom hova szeretnék utazni,és feketén fehéren le lenne írva?!Érthetően.A 2018-as.

Előzmény: Apcsi1 (35368)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 1 35370

Bocs!2015.04.01.

Dátummal van írva.

Előzmény: Apcsi1 (35368)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -2 3 35369

Nem tudom ki hallgatta Kb.2-3 hete a Bochkorék müsorát?Valami ismert ember szinész nem tudom,Spanyolországban történt,felétől hallgattam csak.Elvitték,megvizsgálták röntgen ,ct,stb,addig nem adják ki még nem fizették ki a költségeket kb.1milla,az ottani mütét ellátás mág plusz 3-4 milla.Hozzák haza mondta a magyar biztosítós majd itthon megmütik,de nem lehet mert nem tudják kifizetni.Ördögi kör lett,és mivel beszélt nem csak magyarul,felhívta a német központot,és nem sokára rendezték a számlát,stb,a magyarok még arra sem voltak képesek ,hogy utalják az összeget vagy bármit tegyenek.

Szerintem vissza lehet hallgatni.

Úgyhogy mi van ilyenkor? van tb.-ét stb,de ki kell fizetned,ha nem utalják át,-addig-?Nem nyúlnak hozzád?Nem hozhatod ki a korházból?

Jól írta valaki Montenegrói mert talán már ott él?,és minuszokat raktak rá.

Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.12 0 2 35368
Előzmény: meranusz (35365)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.12 0 3 35367
Előzmény: meranusz (35365)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.06.12 0 3 35366

Ugyanazokkal a feltételekkel kezelnek, mintha az adott ország biztosítottja lennél. Persze, csak azokban az intézményekben, akiknek szerződésük van az ottani TB-vel. Van, ahol van vizitdíj, vagy egyéb költség, azt ugyanúgy kell fizetni, mint az ottaniaknak.

Előzmény: meranusz (35365)
meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -2 2 35365

És azt közölték,vagy leírták mit térít mit nem.Akár helyben vagy akár majd utólag itthon?

Vagy ezt a neten hol lehet megtalálni?PL:beütnénk a keresőbe,EU-s Tb.kártya,és el lehetne olvasni melyik országra mi vonatkozik PL, és néha frissíteni akinek ez lenne a dolga.

Másik példa,azt írja írta régebben,hogy külföldön lévő,nem magyarult írt bármi okból lévő baleset,kocsi,személyisérülést ne írj alá,mert itthon nem fogadják el,mert nem tudod mit írsz alá.

Másik,itt a forumon kell kisilabizálni mit és hogyan kéne csinálni?

Számomra hihetetlen.

Előzmény: Apcsi1 (35364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!