Keresés

Részletes keresés

fitgitke Creative Commons License 2018.05.20 0 0 35236

Igen Jobb a 6.10es indulás, mert tényleg nyerünk 1 napot, mert már ott leszünk 7.30ra. 8-8.20kor felvesz legkésöbb a transzfer. A szálláshoz 10 körül érünk leghamarabb. Ami vagy még nem is lesz üres, vagy még javába takarítják. A jófej szállásadónk, megengedte hogy lepakoljuk a csomagjainkat. Utána mehetünk vásárolni, (elintézni a netet), szétnézni, strandolni....stb. Csak kisbabával megyünk, aki szerintem már mindenre vágyna, pl alvásra, és cicizésre, és nem kóricálásra a városba :( Báár remélem nem így lesz, és aludni fog. És mint már Merkurusz is említette hogy nekik 4-kor kell elindulni, nekünk négy elött már kint kell lenni. szóval kb 2kor kelünk :(  

De vissza fele is korábban jön. 8.10kor. Ami azt jelenti, hogy az eddigi 12óra valáhányas indulásunkkor még egy reggeli pancsizás a tengerbe belefért volna. De így semmi. És itt tényleg vesztettünk :( . Szóval nem nyertünk semmit, mert az a fél nap amivel korábban érünk, csak nyűg lesz és mocskosúl fáradtak leszünk, és vissza fele is fél6ra már kint kell lenni a reptéren :(

De nem panaszkodom, mert lesz egy csomó időnk kipihenni magunkat egy nagyon szép helyen.

 

Előzmény: Pumpkin92 (35235)
Pumpkin92 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 35235

jó az a 6.10es indulás, több időd van programokra

Előzmény: fitgitke (35227)
rebkaaa Creative Commons License 2018.05.20 0 0 35234

Igen, minden nap máskor indul, de persze értesítést nem küldtek róla. A miénk pl. csütörtöki járat, az 7-kor megy, viszont hajanli 4-kor kell hozzá elindulni a reptérre.. Az autóbérlős cégnek írtam, hogy már 8-8.30 között felvennénk  kocsit. Mi első 2 nap Zabljakba megyünk és útba ejtjük az Ostrogi kolostort, végül is így gyakorlatilag egész nappal számolhatunk. Délután még egy túra is be van tervezve.

 

Előzmény: fitgitke (35227)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.20 0 0 35233

Köszi az infot, így már sokkal világosabb az egész. Aki Montenegróban jár és van ideje, érdemes oda is egy utat betervezni.

Előzmény: Bujazliz (35232)
Bujazliz Creative Commons License 2018.05.20 -1 1 35232

Ostrog.

Története elérhető az interneten, nem részletezem.

Nagyon híres zarándokhely. A templom alsó kis "kápolnájában" eltemetett múmia, egy középkori pap volt, akit szentként tisztelnek.

Azért olyan kicsi az sírszoba ajtaja, hogy aki oda belép, az mindenképpen fejet hajtva  lépjen a koporsóhoz.

A szobácskából csak hátrafelé szabad (illik) kimenni, mert nem szabad hátat fordítani a szent embernek.

Azt írtad, hogy nagyon sok szentképpel találkoztál. Náluk erősebb a szentekben való hit, mint az egy isten hit. Minden család valamelyik szentnek imátkozik, de ha egy lány olyan családba megy férjhez, amely más szenthez tartozik, akkor a továbbiakban a férje családja szentje lesz az ő szentje is.

Van egy szokás, amit ottani ismerőseim bemutattak. Ha valaki a kolostor erkélyén kíván valamit, majd háttal az erkélynek néhány aprópénzt, vagy amennyit elgondol, kidob, akkor ha földszinten a talajra ér a kidobott pénz, akkor nem teljesül a kívánsága. Valószínűleg ezért látni sok helyen a sziklák közt pénzt. A szerzetesek időnként azért "takarítanak".

A szerzetesek, ha megkérik, megmutatják azt a csodát, amit szerintük a lenti szent embernek köszönhető.

A II. világháborúban a németek lőtték a kolostort is, de mivel elég nehéz volt eltalálni, nem okoztak benne kárt. Az egyik lövedék azonban mégis becsapódott a felső erkélybe, de az erkély korlátján a gyújtója szétroncsolódott és nem robbant fel. Az erkélykorláton mind a mai napig látszik a becsapódás nyoma. Szerintük a szent ember védte meg a kolostort.

Előzmény: merkurusz (35231)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.19 -2 2 35231

Ha még nem unjátok. Visszafel a Kotori öböl felé jöttünk.....Petrovac-Budva-Kotor-Dobrota-Perast-Risan-Bijela -Hercegnovi - Igalo- Durinici- Dubrovnik -Neum- Metkovic- Mostar- Sarajevo-Zenica-Doboj-Slavonski Brod-Osijek-Udvar-Budapest útvonalon. Úgy beszéltük meg a tulajjal, hogy 10-re költözünk ki, ezért 10-kor már szinte indultunk is. Az egész kotori öböl csodálatos, ha nem tudom hol vagyok, Svájcnak is elmegy. Erről nem írok részletesen....ezt látni kell. Kotor előtt, vagy után van egy jó hosszú alagút, amely két helyen beázik de rendesen - imádkoztam, hogy be ne szakadjon. Egyébként majdnem minden híd, alagút előtt ott van: hány méter hosszú. Perastban megálltunk, lesétáltunk vagy 195 lépcsőn a partig, megnéztük a gyöngyszem szigeteket....nincsenek szavak ami kifejezi milyen szép az a rész is. Az út visszafelé ezerszer jobb minőségű volt, végig a Neretva völgyén át.....Mostarra nem marad idő..meg még mi mindenre nem:( Odafelé a határon semmi probléma nem volt, amikor átléptük a horvát-bosnyák határt, odaát csak annyit kérdeztek "Adria?", mondtuk, hogy yes, és már mehettünk is. Rendőrökkel találkoztunk ugyan, de büntetés nélkül megúsztuk az össze-vissza,cakk-pakk 2000 kilométert. Balesetet többet láttunk, főleg a hegyi utakon, mert a helyiek mennek ezerrel, korlátok persze néhol vannak, néhol nem. Ulcinj felé álltunk jó fél órát - gondoltuk, hogy baleset miatt -, erre kiderült, hogy egy vasuti átjárónál volt egy emlékmű és ott gyült össze vagy 100 ember, koszorúztak meg minden....gondolom ott is lehetett egy karambol valamikor. A gépkocsiparkjuk lerobban, Zsigulitól kezdve az ócska Skocáig minden van, no meg Audi, amely záróvonalon lazán előz. Mi óvatosak voltunk. Kaját itthonról nem érdemes vinni, mi azért örültünk barátném által hozott kajamennyiségnek, mert reggel nem kellett a közértbe menni, hanem megreggeliztünk a hazaiból. Petrovacon úgy volt, hogy a zöldséges standon leméretted a gyümölcsöt, kaptál egy cetlit, amit a közértben kellett kifizetni. Nektartin, őszibarack 1.30, paradicsom-paprika 1.00-1.40, dinnye 0.78. A "házinéni" egy mogorva öreglány volt, állt a lépcső tetején és elénk nem jött volna. Egy kukkot nem beszélt semmiféle nyelven, és este 10-kor ránkszólt, hogy ne beszélgessünk az erkélyen.( Megjegyzem máshonnan sem hallatszott semmi dajdaj). Amikor meg későig "kimaradtunk" be volt zárva a kapu, nem mutatta meg hogy nyílik, kelhetett fel écaka. (Megbántuk, hogy az üveg Egri bikavért suvenírba odaadtuk, inkább megittuk volna.) Egyszer kínált meg bennünket üdítővel és sütivel. Hogy be voltunk-e jelentve, vagy nem, azt örök homály fedi, Egész Petrovacban utcanév, házszám nem létezik (kettőt láttunk, egy 7-est, és egy 33-ast). Bárhová mész az útjelző táblák gondosan le vannak ragasztva, pláne, hogy mennyivel kell menni. Ezért faluban, városban 40-et, 50-at mentünk, biztos ami biztos. Egyszer láttunk egy 30 vége táblát, de hogy honnan 30.....azt már nem. A strand estére eléggé "lelakott" jelleget mutat (mi mindíg vittünk zacsit a szemétnek), és jó példát mutathattunk, mert a mögöttünk strandoló család egyszercsak összeszedte a szemetét és vitte a kukába. Ja, ház előtt nincs kuka, ki kell vinni a konténerbe, 50-60 méterre volt a háztól mindkét irányba. Nem szeretik, ha "külföldiül" beszélsz, a dober dant, a dve pivo-t mindíg kijavították, a dovigyenját is, hogy a "gy"-n van a hangsúly. A H betűt csak a boxon volt, és hat határon átjöttünk visszafelé, egyszer tartottak csak "névsorolvasást" és mindenhol mehettünk, csak intettek. Csomagtartót, egyebeket sehol sem kellett kibontani. Az a helyzet, hogy a két hét is kevés volt, jövőre szintén megyünk, míg el nem kanászkodnak, mint a horvátok:)))

merkurusz Creative Commons License 2018.05.19 -1 3 35230

Nem ismerem Bosznián keresztül az utat, nyárig biztosan akad valaki aki addig megteszi az utat és leírja a tapasztalatokat. Arra biztatnák mindenkit aki megy jön Montiból írja meg a tapasztalatokat.

Bemásolok egy régi élménybeszámolót, nosztalgiának kedvcsinálónak :-)

 

Jólvanna,jólvanna.... mingyár írom:))) Szia mindenkinek, régieknek és újaknak egyaránt, mint látjátok itthon vagyok épen, egészségesen barnán..:))) Július 2.-án éjjel (a tervezett éjfél helyett 01.00 órakor indultunk). Késés azért lett, mert a barátném azt hitte Alaszkába megy és úgy bepakolt, hogy alig fért el a boxban). Odafelé Budapest-Udvar-Osijek-Zenica-Sarajevo-Brod Scepan (határátkelőhely erről később) - Niksic-Podgorica-Petrovac felé mentünkl 18.00 órakor voltunk a szállás kapujában. Határátkelő: a térképen látott Foca és Brod várost egész egyszerűen NEM találtuk meg, se tábla, se semmi - helyi útbaigazítással elindultunk a később "halálútnak" nevezett szakaszon. Ez annyit jelent, hogy sóderes út, jobbra szakadék, balra sziklafal... szemben persze döngettek, és akkor faroltunk, nem centizve, hanem milliméterezve, és amikor a böhöm busz jött szembe, azt hittem itt a vég. Jó félórás araszolás után egyszercsak ott volt a határ, sorompóval, két úriemberrel. Elkérték azt útleveleket bevitték egy bódéba aztán visszaadták. Azért átböktünk a túloldalra, hogy tuti-e hogy az Montenegro - azt mondták az. És ami azután következett az valami csoda. Alagút alagút után, a Durmitor helység olyan, mintha meseországba érkeztünk volna, maga a csoda, néhol havas volt a hegycsúcs. Fantasztikus volt.... A kameraállás szerint 14.00 órára értünk oda, persze úton útfélen egyszerűen muszály volt megállni, én még ilyen csodásat nem láttam. Petrovac. A szállás egy emeletes ház utca felőli két szobájában volt közös erkéllyel, normálisan berendezve, patyolattiszta ágyneművel, full extrás fürdőszobával. (Víz mindíg volt, nem volt korlátozás, ahogy ezt néha mondják). Petrovac egy gyöngyszem a többi mellett, erőddel, tengerparti nyüzsis sétánnyal, nagy stranddal (ahol egyszer sem voltunk), hanem egy kisebb strandot ajánlottak akik már jártak ott és nem bántuk meg. Jó nagy öböl, jobbra ferdén eldőlt sziklafallal, amúgy apróköves parttal, 26 fokos kristálytiszta vízzel, mögötte éttermekkel, fagyizóval, bizbaszárusokkal (napolajtól a búvárszemüvegig minden volt), igaz egy ötperces sétával értük el ezt a strandot, de jól esett a sétafika reggel és este. Napernyőt 2 euróért lehetett bérelni (nekünk volt), kukoricát, fánkot kínáltak mogyorókrémmel 1 euroért.... az étteremben a hamburgert 1.30 euroért adták, de egész napra elég volt hatalmas hússal, és saját magad készíthetted el, jól megpakoltuk hagymával, uborkával, paradicsommal, ketchuppal, mustárral.... szóval hatalmas adag volt, a presszókávé 60 cent, halkaja 7 Euro hatalmas adag szintúgy. Mivel mi vasárnap mentünk ki először nagy tömeg volt, a helyiek, és sokan Podgoricából is ott töltötték a 7végét, hétfőre jóval kevesebben voltunk. Este tengerpati sétányoztunk... és 1 euros Niksic sört ittunk miközben flotyogott a tenger mellettünk. Sajnos helyi zenét sehol sem játszottak, vagy a helyi toplista, vagy jó 20 éves diszkózene szólt, persze minden étteremben más. Három kirándulást terveztünk be Ulcinjt, Budvát és a Kotori-öblöt, de négy lett belőle. Ulcinj. Petrovac-Sutomore-Bar-Ulcinj útvonalon mentünk, és természetesen hegyeken keresztül. Az odafele úton azért látszik, hogy Albánia felé tartunk.... a táj sem olyan fantasztikus. Mindenfelé építkezés folyik, hatalmas villák épülnek egyforma stílusban, terasszal, gipszdíszítéssel, kovácsoltvas kapukkal, darukat, exkavátorokat meg ilyeneket láttunk egészen odafelé. Ulcinj előtt van egy város (elfelejtettem a nevét) Dunaújvárosra hajaz, szocreál stílben, leszakadt erkélyekkel.... olyan Havanna lakótelep jellege van. Az ulcinji strandra nem mentünk be mert az autóért 2 eurot kértek, amúgy is a Velika plaza-t kerestük.. (Közben néztem ám a Villa Primafila-t de nem láttam sehol kitáblázva....) A Velka plaza szabadstrand, fekete homokkal, pálmatetős napernyőkkel 1 euroért, a saját napernyőért is fizetni kellett 50 centet fejenként. A tenger itt is marha meleg, olyan volt mint a Balaton - mármint olyan sekély - csak a horizont volt más...mert ott nem volt semmi amíg a szem ellátott. Homokot hoztunk és olyan, mint ami a homokórákban van, csak kávébarna. Délutánra feltámadt a szél....és még két nap után is a fürdőrucikból azt mostam ki. Visszafelé természetesen (de így utólag hál Istennek eltévedtünk) Valdanosnál egyszercsak vége lett az útnak sorompóval és mutogató emberekkel, hogy arrafelé menjünk jobbra. És ott volt egy olajfaliget (ilyet sem sokat lát az ember) fantasztikus volt, őrjöngő kabócákkal, és fincsi illattal. Azért abban megegyeztünk, hogy jó, hogy nem ide jöttünk. Budva és környéke. A következő célpont Budva volt... erről nem írok semmit, nagyváros, tömeggel, forrósággal, a lentebb sokak által említett 2 euros CD árusokkal. Maga a régi város nagyon szép, szintén várfallal, toronnyal, szűk szentendrei stílusu utcácskákkal, méregdrága butikokkal. (70 euro volt egy cipellő). Egyszóval csak azért mentünk, hogy megnézzük azt is. (A kikötőben méregdrága luxusyahtok ringatóztak), szóval szép volt, pláne a kilátás szintén a várfalról. Meg akartuk nézni Sveti Stefant is közelebbről, de 5 eurot kért a pasi az autóért, ezért nem mentünk be, igaz, mi a szállodai oldalról közelítettük meg a másik út egyszerűen nem volt kitáblázva..... annyira nem is érdekelt, felülről sokkal szebb volt, és a fantáziám elég nagy ahhoz, hogy el tudjam képzelni. Ahogy elhagytuk Budvát megnéztük a Rezevici kolostort, (fel kellett venni hosszúújjú rucit, és mivel nem volt nálunk pulóver (vajh miért nem???) a plázskendőt kanyarítottam a nyakamba. Végigjártuk, nézegettünk, kint kameráztunk vakon, mert Budvában elveszett a kamera nézőkéje..... de azért jók lettek a felvételek, mivel volt másik kamera is, és hazaestünk. Ostrog. Mivel nagyon nézegettem azt a képeslapot, amelyen egy sziklafalba épített kolostor látszott megkérdeztem, hogy az vajon merre van. Mondták, hogy Petrovactól 100 km. Podgorica felé, de még Niksic előtt.... ki van táblázva. És mivel egyszercsak beborult az ég, és a kabócák sem nyekeregtek aznap reggel, egyből megállapítottuk, hogy nem lesz strandidő, mentünk Ostrogba. Petrovac-Skadari tó-Ostrog útvonalon, hatalmas hegyeken át. 9 kor indultunk és 12.30-ra voltunk a kolostornál. (Ennek azért utána szeretnék olvasni, mert bevallom, halavány fogalmam sincs róla ki van ott eltemetve, illetve mumifikálva, valamiféle csodatévő szent.. .majd megnézem). Nade amit ott láttam, nem hittem el. A kolostorig fel lehetett menni egészen a bejáratig autóval, kivéve a zarándokokat, akik GYALOG mentek fel. Négyesével-ötösével engedtek be minket egy szentélybe (és várakozás közben felfedeztük, hogy a sziklarepedésekbe pénzek és - gondolom- kívánságcédulák voltak bedugdosava) tehát a szentélyben volt egy koporsó, teljesen betakarva feküdt benne a szent. Előttünk egy család férfitagja hosszasan imádkozott, aztán felkapta két-három éves gyerekét, felemelte, és megcsókoltatta vele a szent takaróját, és hátrálva mentek ki. Mivel a lányom kezdett ájuldozni a levegőtlen helyiségtől csak odanéztem...és mi is kimentünk a levegőre tovább járni a kolostort. Lépcsők, pihenők, arany ikonok és húsz, ötven és száz eurosok között járkáltunk. Úgy dobálták szanaszét a pénzeket, hogy csak néztünk. Voltak teraszféleségek korláttal, előtte egy kis sziklaperemmel.... később láttuk, hogy két szerzetes seprűvel söpri kosárba a pénzérméket. Megint lépcső, megint szoba bebalzsamozott kézfejekkel üveg alatt, mellette a kosár dugig 100 eurossal. Közelebbről is megnéztem, tényleg azok voltak... Minden lépcsőfordulóban mozaikból kirakott szentek képe, volt aki végigcsókolta az összeset... nagyon érdekes volt. (Na meg az is, hogy gondosan vittünk hosszúujjú blúzokat, meg inget, ott az nem kellett, félpucéran egy topban végigmehettünk. Lefelé az út (meg persze felfelé is) hajtűkanyarokkal tele.....alig vártuk hogy "csak" nyolcszáz méteren legyünk..... Ja suvenirt is vettünk, (lányom rinyált pravoszláv keresztért, kv. másfél centis, vékony fából van selyemzsinóron, tényleg nagyon szép) 0.40 euro volt, a karkötők, (amit szintén otthagynak kilincstől kezdve mindenhol) 2 euro volt (azt nem vettünk), poszter a kolostorról 1.50. Na ezt most elküldöm....bocsi ha hosszú voltam:))) folyt.köv.

Előzmény: Brányik.Lilla (35224)
szagabika Creative Commons License 2018.05.18 0 0 35229

Sziasztok!

 

Én is szomorúan vettem tudomásul, hogy a Wizzair sajnos megváltoztatta a gép indulási idejét. Mi június 16-án megyünk Montenegróba és Canj településen szállunk meg. Ha valakinek van tapasztalata a településsel kapcsolatban, akkor azt szívesen fogadnám. Most először utazunk Montenegróba, és egy olyan kérdésem lenne, hogy forintot tudunk e beváltani ott? Megfelelő eurót is viszünk magunkkal, de soha nem lehet tudni, hogy mi történik.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Előzmény: fitgitke (35227)
lajoska69 Creative Commons License 2018.05.18 -3 3 35228

Tisztelt Topiktársak! Örülök, hogy „használható….”  útvonal leírásnak minősítettétek az évekkel ezelőtt készített tájékoztatómat. Mivel minden nyáron megyünk, a jól bevezetett útvonalat  nem hagyjuk el az idén sem. Valóban, nem új keletű…. (idézem  „merkurusz” topiktárs megjegyzését) :
„lajoska69”  belinkelt hozzászólása sem új keletű, de még aktuális…..” Ezért minden évben a módosításokat beleírom a régi feljegyzésbe, így tavaly is módosítottam az új autópálya meglétével…. (ez a Ljigtől Cacakig megépült rész)  Az idén is van módosításom, idáig annyi változás van, hogy Röszkétől Belgrádig az eddigi egy helyett két helyen kell fizetni az autópályáért….

Szabadka-Újvidék 1,5 Euro, Újvidék-Belgrád 2,5 Euro….. Ígéretemhez híven a továbbiakban is figyelem a változásokat és amennyiben lesz, úgy javítom a „nem új keletű”, de jól használható és ma is aktuális útleírásomat…. Jó utat,  és nagyon jó nyaralást, és jó tapasztalatokat kívánok minden újabb és régóta Montenegróba utazó honfitársaimnak!

fitgitke Creative Commons License 2018.05.18 0 0 35227

Sziasztok!

 

A wizzair legújb ajándéka az volt, hogy megváltoztatta a menetrendjét, bizonyos járatain. Háát pont a mienket is. Már annyira boldog voltam, hogy mint az urak 6kor felkelek, fél 8kor indulás a reptérre, aztán 10 után indul a gép.... Na most átrakták...6.10-re....

Mindent átszerveztünk, a szállásadónk nem tud minket olyan korán fogadni, de jó fej volt és megengedi, hogy lerakjuk a csomagjainkat, amíg ők takarítanak az előző vendégek után.

Remélem több meglepetés már nem lesz :(

 

kobatron Creative Commons License 2018.05.17 0 1 35226

Köszönöm így szemüveg nélkül is látom!! :)  Igaz ezt http://montenegro-utazas.info/autoval-utvonalak/ már korábban párszor átolvastam a térkép útvonal linkeket kielemeztem (már amennyire tudtam),mivel szerepel benne 2007-es dátum így idejét múltnak tartottam de én kérek elnézést hogy bátorkodtam ebben a témában frissebb útvonal leírást kérni.. 

Előzmény: szervezkedő (35221)
H_G Creative Commons License 2018.05.17 0 0 35225
Előzmény: Brányik.Lilla (35224)
Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.05.17 0 0 35224

Sziasztok! nekem is lenne néhány kérdésem, pár hete már feltettem, de valószínűleg elveszett a sok többi hozzászólás között. Megpróbálom újra, hátha tud valaki segíteni :)

Mi szeptember 2. hetében megyünk 11 fővel kisbusz+autóval, Utjehába, a De Lara Hotel apartmanjaiba. A foglaláskor kezdtem el olvasni a fórumot, kb az elmúlt 1,5 évet "kiolvastam", most írok, ami még nyitott kérdés számomra:

- Bosznián keresztül tervezzük az utat, a Piva folyó felé, itt még idén is maradt az a bizonyos 20 km-es földút minőségű szakasz?

-odafelé Szarajevóban szállnánk meg éjszakára, erre van valakinek bevált helye?

-mobilnet céljàból olvastam a Telekom SIM kártyát, ez még mindig a leírtak alapján működik? (Újságosnál megvesz,telefonba betesz,használ) mivel csak 1 hétre megyünk,ha 1 hét után megszűnik működni,az sem zavar :-)

-Hazafelé megnéznénk Dubrovnikot aztán éjjel szállás Mostarban, erre is szívesen fogadnék már bejáratott szállásokat.

Köszi előre is a segítséget mindenkinek!

merkurusz Creative Commons License 2018.05.17 -1 3 35223

Nincs mit, ha van még kérdés nyugodtan kérdezz. Szerb autópályával kapcsolatban, 120 km a megengedett sebesség, de már nem mérnek. Illetve mérnek átlagsebességet egyik kaputól a másikig, ha meghaladod a 120-at bünti, ha már tudod gyorsabban jöttél, fizetőkapu előtt benzinkúton megkell állni egy kávéra és csökkeni fog az átlagsebesség :-)

Előzmény: Adilove (35219)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.17 -1 5 35222

Ez csak természetes, hogy segitünk egymásnak, nem vok nagy guru Montenegró témában, de azért nézelődöm itt-ott, saját tapasztalatokra támaszkodva. 

Nem rossz a link amire mutat szervezkedő csak az a gond, hogy évek óta nincs frissítve, érdemes beleolvasni, de ha kihagyuk sem sokat veszítünk hiszen persze azóta rengeteget változott a helyzet utakban árakban stb. Friss infó ha rövid is sokkal többet ér mint a link vagy évekre visszamenőleg olvasgatni a fórumon. Nem azt mondom, hogy nem kell és nem rossz a régi infó, én is szeretem olvasgatni a régi dolgokat, szinte újra átélni az ott töltött napokat. Na de azután jön a kérdés, hogy is állnak már a szerbek az autoúttal stb :-)

Lajoska belinkelt hozzászólása sem újkeletű, de még aktuális, az autóutat később írta hozzá. Ugyanez az út egy kis eltérővel Valjevo felé, időben lehet nem gyorsabb viszont rövidebb. Újvidéknél lekell menni az autópályáról be a városba, Pétervárad-Ruma, Sabac, Valjevo, Pozsega és ott kijössz Lajoska útvonalára. Valjevo Pozsega között van egy kis szerpentines rész.

Na még csak egy gondolat menet, ne meneküljenek el az emberek erről a fórumról, szabad kérdezni akkor is ha nem olvastok vissza, akinek ez nem tetszik hallgat és nem válaszol, biztosan lesz olyan is aki válaszol. Ennyi.

Előzmény: kobatron (35220)
szervezkedő Creative Commons License 2018.05.16 -5 0 35221

 

 

 

Szimplán emiatt nem kaptál választ a kérdésedre!

 

Előzmény: kobatron (35220)
kobatron Creative Commons License 2018.05.16 0 3 35220

Szavakban nem tudom kifejezni köszönetem az út vonal leírásoddal kapcsolatban!! Pont egy ilyen részletes útvonal tervet keresgélek jó ideje,korábban itt is feltettem a kérdésem ezzel kapcsolatban de nem jött válasz.. Először megyünk Montenegróba több autóval sokat segít az írásod vagy talán Lajoska írása?. Mielőtt megszólna bárki,igen bogarásztam a google maps és egyéb online navigációs térképeket ezeket átnézve számtalan útvonal lehetőség kínálkozik amik közül nem igazán sikerült választani emiatt is jól jött a leírás! Óriási köszönet érte!!

Előzmény: merkurusz (35213)
Adilove Creative Commons License 2018.05.16 0 1 35219

Nnagyon-nagyon köszönöm! :)

Előzmény: merkurusz (35213)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35218

OK, köszi! :)

Én ezt tudom felajánlani:

http://kedvencemtoscana.blogspot.hu/

Előzmény: kirgizke (35217)
kirgizke Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35217

Szió!

 

Én is örülök. Mostanában én is sokkal kevesebbet fórumozom....de az utazás szeretete töretlen. :-)

Ha valami infó kell, nyugodtan írj rám privátban is. Örülnék, ha megmaradna az "ismeretség" :-)

 

 

 

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (35216)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35216

OFF

Szia kirgizke! Százezer éve nem láttalak! Most is véletlenül vettelek észre ebben a topikban. Lájkoltalak a fb-on, az utazási blogodat is látom, majd elolvasom.

Nem tartozik már az életemhez mindennaposan az index, de most erre jártam és nagyon megörültem neked. :)))

Bocs az off-ért!

Előzmény: kirgizke (35215)
kirgizke Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35215

Szia!

 

Tömegközlekedéssel is el lehet jutni valahogy  Ulcinjból az Ada-Bojanai szebb strandokhoz?

 

Köszi.

Előzmény: Bujazliz (35206)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.16 0 2 35214

Azt hiszem már több fizetőkapu van Röszke és Belgrád között, erről bentokának lehet van infója.

 

Valaki tengerparti kerékpározásról érdeklődött, cobrancot kell keresni, fél Montenegrót bejárta kerékpárral.

Előzmény: Adilove (35210)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.16 -2 4 35213

Lajoska utolagos engedélyével bemásolom az ő általa preferált útvonalat. Lajoska régi topiktárs, nyár közeledtével hamarosan ő is megjelenik a fórumon.

 

 

 

Montenegróba utazóknak! Elsősorban azoknak akik a Budapest és a Duna észak-déli vonalától keletebbről indulnak, tehát a Duna-Tisza köze, ill. a Tiszántúlról.... Évek óta használom ezt az útvonalat, és minden évben újra és újra bemásolom a szöveget, így teszek most is magamat idézem....

 

"Már annyiszor leírtam, hogy....    aki ennél gyorsabb (nem rövidebb.... mert a rövidebb sokszor hosszabb....) lejutást tud, annak én fizetek! Bemásolom újra és újra és várom a jelentkezőket a fizetésért.... Mindenki Belgrádtól fél, hogy nagyváros és majd eltévednek.... "CACAK" tábla! nem lehet eltéveszteni.... Kb.: 3X lesz kiírva.....Belgrád közelében !!! Nem kell számokat nézni csak betűket! Nem érdemes továbbmenni a pályán Nis felé, mert a pálya megszakad Belgrádban és amíg kijut az ember fia odáig, hogy kimenjen a pályára, majd később kijöjjön onnan Cacak felé, addig már félúton vagy a cél felé....

 

Útvonal Röszkétől Montenegró tengerpartjára

Röszke határkirendeltség információs telefonszáma: +3662573851 0-24-ig.

Határátlépés után autópálya Belgrádig, egy helyen kell fizetni,  kb. 2.5 Euró. Érdemes bankkártyával fizetni… (olcsóbb…)

Viszonylag jó lehet haladni a pályán 120 km/h a megengedett, de a korlátozásokat érdemes betartani, mert mérnek és büntetnek…

Belgrád környékére érve, egyetlen táblát kell figyelni „ CACAK” felé…. Jól láthatóan többször is jelzik ezt a belgrádi elkerülőt. Ez az út kivezet arra az útra amely Montenegró felé megy.

Röszke- Belgrád  kb. 210 km    2 óra 15 perc

Belgrád- Cacak  kb. 140 km   2 óra   Az idéntől egy új autópálya szakasz épült útközben Ljigtől Cacakig, ez az általam írt 2 órás utat kb. 20-25 perccel rövidíti….

Cacak- Uzice kb. 60 km   50 perc

Uzice- Nova Varos- Pripolje- Brodarevo  kb. 110 km  1 óra 40 perc

Brodarevo az utolsó szerb település a határ előtt…  A határ montenegrói oldalán kérhetik a „Nemzetközi Zöldkártya”-t…

Brodarevo-Határállomás- Bijelo Polje (első montenegrói település) kb. 25 km  30 perc… esetleg a határállomáson várakozás 10-20 perc is lehet…

Bijelo Polje- Mojkovac  kb. 30 km 25-30 perc

Mojkovac- Podgorica (főváros)  kb. 95 km  1 óra 40 perc

Podgorica- Sutomore (tengerpart) kb. 35- 40 km  30 perc                        Podgoricából a tengerpartot Sutomorét egy alagúton (SOZINA) (2,5 Euro) lehet leggyorsabban elérni,  a főváros elhagyása után nemsokkal a Skadar tó után fénytábla mutatja az utat Bar felé ez vezet az alagúton át.

Ha viszont egy csodát akar látni az ember, akkor inkább nem elfordulni Bar felé az alagúton át, hanem egyenesen Petrovác felé a hegyen megközelíteni a tengert… Egy nem túl erős szerpentines út holdpontján olyan kilátás jön a tengerre ami szinte páratlan szépségű. Kb. 10-15 perccel hosszabb a menetidő, de megéri…..

A két út választása (  az alagút, vagy a szerpentin??? ) az is befolyásolja, hogy hol akar letelepedni a tengerparton… Az alaguton át érdemes, ha valaki Canj-ba Sutomoréba, Bar-ba, vagy délebbre Ulcinj-ba utazik…

Ha viszont Petrovácra vagy nyugatabbra Budva, vagy Tivát esetleg Kotor, vagy Herceg-Novi felé, akkor a szerpentin….

És most jön a „harmadik” (köztes) megoldás…. ha valaki gyorsabban akar leérni 10-20 perccel Petrovácra, vagy tovább Budva felé, akkor használja az alagutat és akkor a tengerparton teszi meg az utat miután kiért az alagútból…

Többéves tapasztalat után jómagam inkább Petrováctól Budva felé szeretek megszállni, de, ha valaki nagyon homos partot kíván, akkor Ulcinj felé tartson.

 

Az út összesen Röszkétől a „tengerpartig”…. kb. 700 km ami átlagosan 11 óra alatt lehet megtenni…. Az útminőség általában jónak mondható, de rendkívül zsúfolt, főleg hétvégén…"

 

Podgoricából  Budvába vagy Kotor felé van egy másik út is, Cetinjén át.  Szerintem az lassabb és nehezebb mint a Sozina alagúton át, majd a  tengerparton tovább Budván át és Tivátnál az alagúton be Kotorba….

Előzmény: Adilove (35210)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35212

Köszi, akkor egy éve egy lapát földet sem dobtak arrébb?

Előzmény: bentoka (35204)
bentoka Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35211

;)

Előzmény: plero (35208)
Adilove Creative Commons License 2018.05.16 -3 0 35210

Sziasztok!

 

Július második hetében megyünk Becicibe (Budva). Budapestről indulunk autóval. Melyik útvonalat javasoljátok?

 

Köszi!

Szushii Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35209

Köszönöm szépen az infot :-)

Előzmény: Bujazliz (35207)
plero Creative Commons License 2018.05.15 0 0 35208

Köszi :)

Előzmény: bentoka (35204)
Bujazliz Creative Commons License 2018.05.15 0 0 35207

Ha köves strand megfelel, akkor a Liman-1 és Liman-2 öblök strandjai isa nagyon hangulatosak (A vár északioldalán, a temető mellett elmenő partmentiúton van minkét strand. A Liman-1 az útról úgy 50 m mélyen van, míg a Liman-2-höz az út lemegy (igaz van ott egy vadi új nagy szálloda, így valószínúleg ott nagy a zsúfoltság).

Ulcinjtól északra néhány km-re van Valdanos gyönyörű öble, aprókavicsos stranddal. Út visz oda. Nincs a közelben lakóterület, így még vadregényesnek modható, de azért az öbölben van bár és étterem, így a szükségeleteket is kultúráltan ki lehet elégíteni. Ott van egy világítótorony is, érdemes elsétálni oda. Kevésbé zsúfolt mint a városi strand. A taxi olcsó Ulcinjban, érdemes időnként igénybe venni.

Előzmény: Szushii (35205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!