Keresés

Részletes keresés

Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35218

OK, köszi! :)

Én ezt tudom felajánlani:

http://kedvencemtoscana.blogspot.hu/

Előzmény: kirgizke (35217)
kirgizke Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35217

Szió!

 

Én is örülök. Mostanában én is sokkal kevesebbet fórumozom....de az utazás szeretete töretlen. :-)

Ha valami infó kell, nyugodtan írj rám privátban is. Örülnék, ha megmaradna az "ismeretség" :-)

 

 

 

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (35216)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35216

OFF

Szia kirgizke! Százezer éve nem láttalak! Most is véletlenül vettelek észre ebben a topikban. Lájkoltalak a fb-on, az utazási blogodat is látom, majd elolvasom.

Nem tartozik már az életemhez mindennaposan az index, de most erre jártam és nagyon megörültem neked. :)))

Bocs az off-ért!

Előzmény: kirgizke (35215)
kirgizke Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35215

Szia!

 

Tömegközlekedéssel is el lehet jutni valahogy  Ulcinjból az Ada-Bojanai szebb strandokhoz?

 

Köszi.

Előzmény: Bujazliz (35206)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.16 0 2 35214

Azt hiszem már több fizetőkapu van Röszke és Belgrád között, erről bentokának lehet van infója.

 

Valaki tengerparti kerékpározásról érdeklődött, cobrancot kell keresni, fél Montenegrót bejárta kerékpárral.

Előzmény: Adilove (35210)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.16 -2 4 35213

Lajoska utolagos engedélyével bemásolom az ő általa preferált útvonalat. Lajoska régi topiktárs, nyár közeledtével hamarosan ő is megjelenik a fórumon.

 

 

 

Montenegróba utazóknak! Elsősorban azoknak akik a Budapest és a Duna észak-déli vonalától keletebbről indulnak, tehát a Duna-Tisza köze, ill. a Tiszántúlról.... Évek óta használom ezt az útvonalat, és minden évben újra és újra bemásolom a szöveget, így teszek most is magamat idézem....

 

"Már annyiszor leírtam, hogy....    aki ennél gyorsabb (nem rövidebb.... mert a rövidebb sokszor hosszabb....) lejutást tud, annak én fizetek! Bemásolom újra és újra és várom a jelentkezőket a fizetésért.... Mindenki Belgrádtól fél, hogy nagyváros és majd eltévednek.... "CACAK" tábla! nem lehet eltéveszteni.... Kb.: 3X lesz kiírva.....Belgrád közelében !!! Nem kell számokat nézni csak betűket! Nem érdemes továbbmenni a pályán Nis felé, mert a pálya megszakad Belgrádban és amíg kijut az ember fia odáig, hogy kimenjen a pályára, majd később kijöjjön onnan Cacak felé, addig már félúton vagy a cél felé....

 

Útvonal Röszkétől Montenegró tengerpartjára

Röszke határkirendeltség információs telefonszáma: +3662573851 0-24-ig.

Határátlépés után autópálya Belgrádig, egy helyen kell fizetni,  kb. 2.5 Euró. Érdemes bankkártyával fizetni… (olcsóbb…)

Viszonylag jó lehet haladni a pályán 120 km/h a megengedett, de a korlátozásokat érdemes betartani, mert mérnek és büntetnek…

Belgrád környékére érve, egyetlen táblát kell figyelni „ CACAK” felé…. Jól láthatóan többször is jelzik ezt a belgrádi elkerülőt. Ez az út kivezet arra az útra amely Montenegró felé megy.

Röszke- Belgrád  kb. 210 km    2 óra 15 perc

Belgrád- Cacak  kb. 140 km   2 óra   Az idéntől egy új autópálya szakasz épült útközben Ljigtől Cacakig, ez az általam írt 2 órás utat kb. 20-25 perccel rövidíti….

Cacak- Uzice kb. 60 km   50 perc

Uzice- Nova Varos- Pripolje- Brodarevo  kb. 110 km  1 óra 40 perc

Brodarevo az utolsó szerb település a határ előtt…  A határ montenegrói oldalán kérhetik a „Nemzetközi Zöldkártya”-t…

Brodarevo-Határállomás- Bijelo Polje (első montenegrói település) kb. 25 km  30 perc… esetleg a határállomáson várakozás 10-20 perc is lehet…

Bijelo Polje- Mojkovac  kb. 30 km 25-30 perc

Mojkovac- Podgorica (főváros)  kb. 95 km  1 óra 40 perc

Podgorica- Sutomore (tengerpart) kb. 35- 40 km  30 perc                        Podgoricából a tengerpartot Sutomorét egy alagúton (SOZINA) (2,5 Euro) lehet leggyorsabban elérni,  a főváros elhagyása után nemsokkal a Skadar tó után fénytábla mutatja az utat Bar felé ez vezet az alagúton át.

Ha viszont egy csodát akar látni az ember, akkor inkább nem elfordulni Bar felé az alagúton át, hanem egyenesen Petrovác felé a hegyen megközelíteni a tengert… Egy nem túl erős szerpentines út holdpontján olyan kilátás jön a tengerre ami szinte páratlan szépségű. Kb. 10-15 perccel hosszabb a menetidő, de megéri…..

A két út választása (  az alagút, vagy a szerpentin??? ) az is befolyásolja, hogy hol akar letelepedni a tengerparton… Az alaguton át érdemes, ha valaki Canj-ba Sutomoréba, Bar-ba, vagy délebbre Ulcinj-ba utazik…

Ha viszont Petrovácra vagy nyugatabbra Budva, vagy Tivát esetleg Kotor, vagy Herceg-Novi felé, akkor a szerpentin….

És most jön a „harmadik” (köztes) megoldás…. ha valaki gyorsabban akar leérni 10-20 perccel Petrovácra, vagy tovább Budva felé, akkor használja az alagutat és akkor a tengerparton teszi meg az utat miután kiért az alagútból…

Többéves tapasztalat után jómagam inkább Petrováctól Budva felé szeretek megszállni, de, ha valaki nagyon homos partot kíván, akkor Ulcinj felé tartson.

 

Az út összesen Röszkétől a „tengerpartig”…. kb. 700 km ami átlagosan 11 óra alatt lehet megtenni…. Az útminőség általában jónak mondható, de rendkívül zsúfolt, főleg hétvégén…"

 

Podgoricából  Budvába vagy Kotor felé van egy másik út is, Cetinjén át.  Szerintem az lassabb és nehezebb mint a Sozina alagúton át, majd a  tengerparton tovább Budván át és Tivátnál az alagúton be Kotorba….

Előzmény: Adilove (35210)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35212

Köszi, akkor egy éve egy lapát földet sem dobtak arrébb?

Előzmény: bentoka (35204)
bentoka Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35211

;)

Előzmény: plero (35208)
Adilove Creative Commons License 2018.05.16 -3 0 35210

Sziasztok!

 

Július második hetében megyünk Becicibe (Budva). Budapestről indulunk autóval. Melyik útvonalat javasoljátok?

 

Köszi!

Szushii Creative Commons License 2018.05.16 0 0 35209

Köszönöm szépen az infot :-)

Előzmény: Bujazliz (35207)
plero Creative Commons License 2018.05.15 0 0 35208

Köszi :)

Előzmény: bentoka (35204)
Bujazliz Creative Commons License 2018.05.15 0 0 35207

Ha köves strand megfelel, akkor a Liman-1 és Liman-2 öblök strandjai isa nagyon hangulatosak (A vár északioldalán, a temető mellett elmenő partmentiúton van minkét strand. A Liman-1 az útról úgy 50 m mélyen van, míg a Liman-2-höz az út lemegy (igaz van ott egy vadi új nagy szálloda, így valószínúleg ott nagy a zsúfoltság).

Ulcinjtól északra néhány km-re van Valdanos gyönyörű öble, aprókavicsos stranddal. Út visz oda. Nincs a közelben lakóterület, így még vadregényesnek modható, de azért az öbölben van bár és étterem, így a szükségeleteket is kultúráltan ki lehet elégíteni. Ott van egy világítótorony is, érdemes elsétálni oda. Kevésbé zsúfolt mint a városi strand. A taxi olcsó Ulcinjban, érdemes időnként igénybe venni.

Előzmény: Szushii (35205)
Bujazliz Creative Commons License 2018.05.15 0 0 35206

A Velika Plaza olyan hosszú, hogy rengeteg részén tudtok saját pléddel is napozni. Arra számíts, hogy lesznek olyan szórakoztató eszközök a parton, ami nagyon csábító (óriás csúzda, siklóernyőzés, jetski stb.) és nehéz ellenállni a kísértésnek.

A Velika pláza északi kezdetét nem ajánlom, mert a tengerbe ömlő patak elég sok szemetet képes kihozni a partról, mert az ár-apály miatt oda-vissza folyik benne a víz.

A legjobb az Ada-Bojana torkolatának környéke. Nincs óriási tömeg, van isteni halászéttetrmből több, a tenger nagyon tiszta és sekély. Nem ördöngösség eljutni oda. Saját autóval a főútvonalon a sziget bejárati hídja előtt leparkolva 10-15 perc gyaloglás a tenger, vagy ott vizitaxival kicsónakázni a torkolatig.

Előzmény: Szushii (35205)
Szushii Creative Commons License 2018.05.15 0 0 35205

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy Ulcinj környékén melyik strandot ajánlanátok, kb. milyen árakra lehet számítani (napernyő bérlés ill. szék bérlésre gondolok). Létezik még olyan hely, ahová mehetünk a saját kis plédünkkel és napernyőnkkel?

Köszi!

bentoka Creative Commons License 2018.05.15 0 1 35204

Ljig és Čačak között van csak új szakasz, nagyjából 40 km. A többi változatlan (Belgrádig pálya, Ljig-ig forgalmas kétsávos közút, Čačak-tól délre úgyszintén.

Előzmény: merkurusz (35203)
merkurusz Creative Commons License 2018.05.14 0 0 35203

Járt valaki mostanában Montiban Szerbián keresztül? Szerbek, hogy állnak az új autópályával? 

kofe85 Creative Commons License 2018.05.13 0 0 35202

Sziasztok! Júliusban mi is felkeressük ezt a csodálatos országot, és szeretnénk résztvevői lenni egy egésznapos hajókirándulásnak a Kotori-öbölben. A neten sokféle lehetőséggel találkoztam, de ezek hol időben, hol tartalmukban bizonyultak "kevésnek". Én valami ilyesmit (sőt akár pontosan ilyet) szeretnék: http://montenegro-utazas.info/kotori-obol-korbehajozasa/ - tudnátok segíteni abban, hogy konkrétan hol, kinél, milyen társaságnál fizethetnénk be egy ilyenre? A szállásunk Bar településen lesz, nem bánnám a buszozást sem, de természetesen elmegyünk Tivatba/akárhova az indulás kedvéért! Kérelk szépen, segítsetek! Köszönöm!

Apcsi1 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 35201

Ok, köszönöm.

Előzmény: fitgitke (35200)
fitgitke Creative Commons License 2018.05.12 0 0 35200

Mi Monoron intéztük, de gondolom a Teve utcai tb központban, vagy bármely hasonló helyen elintézhető. Lehet simán kormányablakban is. Sajnos asszony nem tudja megmondani, hogy konkrétan mi volt a titulusa a helynek Monoron :( A papíron meg csak az szerepel, hogy Budapest Főváros kormányhivatala Egészségbiztosítási főosztály

Előzmény: Apcsi1 (35199)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 35199

Kösz az infót. Helyileg hol intézték az igazolást?

 

Előzmény: fitgitke (35198)
fitgitke Creative Commons License 2018.05.12 0 0 35198

Sziasztok.

 

Tavaly láttam, hogy volt vita, hogy elfogadják e az EU tb kártyát Montenegróba. És a végén az jött ki, hogy elvileg nem, de volt akinek igen... 

 

A feleségem volt elintézni az EU TB kártyáinkat, és megkérdezte a hölgyet, hogy érvényes a Montenegróba? A hölgy azonnal mondta, hogy csinál nekünk egy nyomtatványt, amivel el fognak biztosan látni. Beteszem ide a képet, a fejlécről.

 

Hozzá tenném, hogy utasbiztosítást is kötünk, mert azt hiszem, hogy az a 100% és jobb ellátást kapok valószínűleg. De soha se legyen rá senkinek se szüksége!

 

fitgitke Creative Commons License 2018.05.08 0 0 35197

Semmi gond, hogy nem tudsz mindenre :) Így is sokat segítettél.

Azért jó egy kollektív tudatba írni, mert sok segítőkész ember van, és akinek vannak információi azok, biztosan szívesen megosszák :)

 

 

Előzmény: OrSoLy (35195)
Pumpkin92 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 35196

mouban nincs semmi csak az öbölt látod másképp

 

bolt kotorban van, sőt egy "pláza féleség" is (google mapson shopping center-ként van bejelölve).. az óvárostól északra van, 2perc séta

Előzmény: fitgitke (35194)
OrSoLy Creative Commons License 2018.05.07 0 0 35195

Minden kérdésre nem tudok válaszolni, párra megpróbálok :)

 

Szerintem Muoban semmi nincs, "csak" Kotor látképe és az öböl . Étterem Muoban egy sem volt nyitva, mikor mi voltunk, de Prcanjban (következő település, gyalog nincs messze) ettünk a falu szélén lévőben, az egész jó áron volt és finom is.

 

Bolt van 1 vagy 2 talán Muoban, elég jól felszereltek, de kicsik (Muo közepe felé rémlenek). Nagy-nagy szupermarketek Kotor és Budva között a főút mellett vannak.

 

Kisvasút, akvárium, állatkert: ezekről sajnos nem tudok mit mondani.

Előzmény: fitgitke (35194)
fitgitke Creative Commons License 2018.05.07 0 0 35194

Összegyűjtöttünk pár kérdést, amit eddig még nem nagyon találtam meg, szívesen veszem ha tudsz, vagy esetleg a többiek tudnak segíteni.  

Muo-ban van valami látványosság? Hallottam valami templomról, de azon kivűl semmit sem találtam. 

Van e olyan étterem Muo-ban, amit szívesen ajánlanál, és ár/érték arányban jó?

Van e kisvasút (kerekeken gurulós, városnázős, elvisz a következő települése....) Kotorban, vagy a környékén?

Túl sok "szupermarketet" nem találtam googel maps-on, tudnál, tudnátok ajánlani valami jó boltot a környéken? Tudom, hogy kis helyi boltból sok van, de ezek is eltérnek egymástól, de hátha tudtok egy jó helyet, ahol meg lehet pár eurót sporolni :)

Van e olyan "aquárium" a környéken, ahol a tengeri élővilágot lehet megnézni?

Google maps-on, csak Podgoricában, és Budvában találtam állatkertet, Kotor környékén nincs valahol?

Válaszod, válaszotok előre is köszönöm!

Üdv:

Gábor

 

Előzmény: OrSoLy (35167)
scarabaeus Creative Commons License 2018.05.04 0 0 35193

Én ott lefelé jöttem, és mivel hazafelé, fényképezgetve, panorámázgatva, nem volt sietős. A track szerint 15:13-kor léptem le a fenti műútról a "szakadékba", és 17:54-kor mentem át a kis hídon a vízmű mellett lenn, így 2 óra 41 perc.

Előzmény: Pumpkin92 (35192)
Pumpkin92 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 35192

Neked mennyi idő volt gyalog kotor>kotor létra ?

 

Mikor mentünk felfelé, láttunk egy idősebb embert aki futva (!) ment fel... ott a szerpentines részen a kavicsoknál is. :D

Előzmény: scarabaeus (35190)
Pumpkin92 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 35191

Hát igen...nappal azért szebb :) 

Előzmény: scarabaeus (35190)
scarabaeus Creative Commons License 2018.05.04 0 0 35190

Abból a nézőpontból nekem is van képem, én sem hagytam ki. :-)

 

Az épített, de mégis mozgó köves felső útra pedig egy illusztráció.

Előzmény: Pumpkin92 (35189)
Pumpkin92 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 35189

Ez a trail túraútvonal nehéz terep (legalábbis a felétől/kecskesajtos bácsi házától felfelé), gyerekkel nem ajánlatos. Én is jajgattam már a végére (a kavicsok megölték a talpam), pedig szeretek túrázni :D

 

 

Felfelé az út kotor óvárostól számítva kb. 6 óra volt gyalog az étteremig, úgy hogy alig álltunk meg pihenni:

  • mi felmentünk a Kotor fortressbe (az az út 1/3-ánál van), az erőd egy kis kitérő, ez tény (ha ezt kihagyod akkor nyerhetsz kb. félórát)
  • plusz nagyon sütött a nap, ez is lassított minket
  • néha fotóztunk, videóztunk is, nyilván ez is időbe telt
  • illetve az út felétől rossz kavicsos az út, ez is nehezítette a haladást felfelé

 

Lefelé siettünk, kb 4 óra volt gyalog

  • mert ránk sötétedett és minél több utat akartunk megtenni még természetes fényben, de ezt nem igazán sikerült elérnünk, mert a hegyek/öböl miatt hirtelen sötétedik sajnos, plusz az erdős rész (ami az út egyharmada kb.) szintén nem segített, így kb. 400métert tudtunk még világosban megtenni :D
  • illetve fentről a másik szaggatott vonalas útvonalon mentünk (ami a kb. Zip Line Njeguši-tól indul, a google maps nem jelzi ki) mert az közelebb volt ahhoz az étteremhez ami nyitva volt, és az az útvonal sokkal veszélyesebb, mint amelyik az étteremhez visz (ezt jelzi a google maps), így ott csigatempóban haladtunk a csúszásveszélytől félve
  • meg azért is voltunk talán gyorsabbak visszafelé, mert a szállásadónk magyar volt és előtte este beszéltünk vele mit tervezünk másnapra (gyalog felmenni ezen a túraútvonalon) és kb. lehülyézett minket, hogy nehogy megpróbáljuk gyalog, mert nagyon nehéz lesz + kígyók is vannak erre-arra, stb és mondta, ha késő estére nem érünk vissza akkor mentőalakulatot küld értünk :D (mert tavaly egy belga házaspár eltévedett és helikopterrel kellett lehozni őket)

 

Ezt a képet fentről a zip line-tól nem messze csináltam mikor indultunk lefelé, az elején az első 100m ilyen aztán durvul, majd jön az erdő

http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/05/04/421IMG_20180413_192043.jpg

Előzmény: rebkaaa (35186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!