Keresés

Részletes keresés

öreghondás Creative Commons License 2018.04.14 0 0 35129

Nem írtam, hogy mennyi idő az út. Elég változó, mert mindig valamilyen programot szervezünk közben is. Pl. Lefelé megállunk Mostarban, mert nagyon szeretem azt a nyüzsit a híd körül és persze a egy-két aprósággal meg szeretnénk lepni magunkat. Visszafelé pedig Dubrovnikot tervezzük, mert az nagyon látványos, hátha még nincs olyan tömeg mint szezonban. A tiszta menetidő kb. 9-11 óra lehet.  Az autópálya hiánya jelentős lassító tényező, de kárpótol a látvány.  Foca felé még szebb, még lassabb.

Előzmény: 72Marcsi (35127)
öreghondás Creative Commons License 2018.04.14 0 0 35128

Szia! Köszönjük a meghívást, szívesen beszélgetünk veletek egyik este. Nagyobb benzinkutakat keresek én is rendszerint. Boszniában pl. az orosz Gazprom kutakat szeretem, mert nagyon finom kávét lehet venni kapni. Montenegroban jobb a benzin, ott sok féle ismert kút van. Pl a horvát INA. Szinte mindenhol elfogadják a bankkártyát, persze jobb megkérdezni előre. Ha küldesz a privát emailre valamit, írok egy telefonos elérhetőséget.

Előzmény: 72Marcsi (35127)
72Marcsi Creative Commons License 2018.04.13 0 0 35127

Szia

 

Egyenlőre más kérdésem nincs ha esetleg összefutnánk szívesen látnánk titeket egy pohár Borra, vagy sőrre Budván ha arra jártok.

De ezt príviben majd megbeszéljük.

Még esetleg annyi neked mennyi szokott lenni az útidő oda fele lighjtosan?

Milyen nagyobb kutak vannak ?

                                                              Már csak 14 nap :)

Előzmény: öreghondás (35124)
szamoca1 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 35126

Sziasztok!

 

Budvába utaznánk (egyénileg foglalt repülő és szállás), ott viszont szívesen résztvennénk fakultatív programokon, ahol van magyar nyelvű idegenvezetés. Ismer valaki ott magyar nyelvű idegenvezetőt, aki szervez csoprtos kirándulásokat? 

Olvasgatom a hozzászólásokat, de még nem találkoztam ilyen jellegű bejegyzéssel.

 

Köszönöm, ha valaki válaszol.

Traveller00 Creative Commons License 2018.04.13 0 0 35125

sokkal jobb lehetőség van: Zabljakban van két libegő, amik a Savin Kukra visznek fel, télen a síelőket, nyáron a túrázókat szolgálják.

Előzmény: kirgizke (35120)
öreghondás Creative Commons License 2018.04.12 0 1 35124

Akkor mondom. Még nem döntöttem el, hogy mikor indulok. Úgy szoktam, hogy hajnali 2-3 között indulok. Így mire a nehezebb szakaszhoz érek, addigra világos van. Zsenica és Szarajevo között van autópálya, de minden évben nő. Ahogy végiggondoltam, nem is tavaly voltam utoljára, hanem 2016. októberben. Akkor is már elhaladt Szarajevo mellett a pálya, lehet kicsit még nőtt azóta. Nem emlékszem hogy mennyi volt, de nem volt drága. Többször mentem motorral is, az fele volt a gépkocsinak. Arra emlékszem, hogy euroval fizettem, de 1-2 eurós kellett. Papírból nem adtak vissza, illetve egyszer Márkát... Most a kedvesem kocsijával megyünk, mert neki gyakorolni kell. Az egy kis benzines Nissan Micra. Boszniában olcsó az üzemanyag, ott mindíg teletankolok. Foca felé is nagyon szép az út, de lehet, hogy a hegyekben még tél van... Trebinje felé azokat kikerüljük. Lehet hogy nem tudtam pontosan válaszolni. Magam is meglepődök, hogy ami számomra nem annyira fontos, mennyire nem marad meg.  Az például markánsan megmaradt az emlékeimben, hogy Trebinjében kétszer is át akartak verni a benzinkúton. Nagyon figyeljetek a tankolásnál, egyikőtök maradjon ott a kocsinál végig, mert engem gyanútlanul beküldtek és bekiabáltak egy számot, majd kb. 100 liter benzin árát fizettem ki. Azonnal észrevettem és "mivel nagyon szépen kértem" azonnal visszakaptam kp-ben euróban. Persze ehhez nem árt, ha te is 110 kiló vagy.... Szóval óvatosan.

Előzmény: 72Marcsi (35122)
öreghondás Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35123

Szia!

Szívesen válaszolok minden kérdésre. Bár jobb volna ha privát emailre írnál. Nem biztos, hogy nem zavarom a válasszal a többieket. Ha mégis úgy gondolod, hogy itt írjak, akkor persze szívesen.

Előzmény: 72Marcsi (35122)
72Marcsi Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35122

Szia  

Na akkor még egyfelé megyünk is . Mikorra érsz Kb Mohácsra ? Én Szekszárdról indulok úgy  21-23 óra körül, Szarajevóba kicsit aludnák a kocsiba. Utána én Foca fele megyek Humnál vagy Belicanál mennék át Montenegróba. De most megnézem a te útvonaladat is . Trebinje és Hercegnovi között van valami autó út olyasmit hallottam. Most jönnek a kérdések. Mostar irányába meddig van kész a pálya? Zenicatól mennyi a pályadíj , és lehet kártyával fizetni? Neked benzines vagy dízel kocsid van? Dízelbe mit javasolsz Boszniában tankolni?  

Előzmény: öreghondás (35113)
öreghondás Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35121

Köszi, akkor emeltek. Várható volt, több éve 4 euro volt.

Előzmény: Törölt nick (35114)
kirgizke Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35120

Igen, nem a Crno Jezero lenne a cél, hanem pár komolyabb dolog. Tavaly tök jókat túráztunk 2400 méterig a Pirinben az akkor 7 évessel, igaz, ott Banskoból a Vihren menedékházik egy kisbusszal (osztott taxi) mentünk fel. Itt nincs valami hasonló lehetőség?

Előzmény: Bosanac (35119)
Bosanac Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35119

Crno Jezero nem lesz messze, de a komolyabb látnivalók - egy 8 éves gyerekkel - szerintem igen...
Nézd a térképet, az érdekes helyeket.

Itt  https://www.gpsies.com/trackList.do pl. találhatsz több tucat vagy száz felhasználók által készített túraútvonalat.
Az utak közül szűrhetsz mindenre, amire csak akarsz, magyar nyelven.

Előzmény: kirgizke (35118)
kirgizke Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35118

Végre valaki, aki képben van. Úgy értem a kérdést, hogy mivel nem lesz autónk, tehát a túrákról gyalog kell hazajutni (8 éves gyerekkel), hogy nincs -e túl messze a túrák kiinduló pontjától (???Crno Jezero????)

Köszi!

Előzmény: Bosanac (35116)
Bosanac Creative Commons License 2018.04.12 0 1 35117

Szerintem június második fele még nem zsúfolt a tengerparton, júliustól jön az őrültek háza augusztus végéig.

Rendőrök rendben vannak, szerintem nincs velük sok problem.
De ha esetleg gond lenne, megpróbálhatod "elintézni" helyben, csak a diszkrécióra nagyon ügyelj: Egyedül próbálkozz, csak óvatos puhatolózással, ha lehet, kettesben légy a közeggel, ne lássa senki még tőletek sem. (pl. autód mögött/oldalt) Első körben esetleg csak mosoly és értetlenség/csodálkozás/szabadkozás elég, ha ez nem megy utána felvetni, hogy hogyan lehetne gyorsan elintézni az ügyet. Legyen erre egy külön pénztárcád némi apróval (pár 10 EURós) azt mutogathatod neki, hogy nincs pénzed. Persze ez hazafele irányban a hihetőbb :-)

Durmitorra sajnos személyes tapasztalatom nincs (azaz csak Zabljak, felhőszakadásban), de interneten sok infót találhatsz angolul, és  magyarul is jó párat, plö.
http://www.origo.hu/utazas/20170809-hetvegi-tura-a-montenegroi-durmitor-nemzeti-parkban.html

http://blog.turafuggo.hu/2014/09/30/montenegro-durmitor-nemzeti-park-ostrog-es-kotor/

http://flamcsi-utazas.blogspot.hu/2015/10/a-bobotov-kuk-megmaszasa-durmitor.html

 

 

 

Előzmény: rebkaaa (35104)
Bosanac Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35116

"Szállást Zabljak-Pitomine-ben foglaltam, de vannak kétségeim, hogy nincs- e ez a városrész túl messze..."

 

Mihez képest? Zabljak településközpont onnan kb. 2km gyalog.

Előzmény: kirgizke (35105)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35115

Ja, most értem miért kérdezte a Horvát határ őr hazafelé, hogy viszünk-e sajtot, sonkát.

Előzmény: öreghondás (35113)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.12 0 0 35114

Március végén 4.50 a komp, de ugyanott megy 

Előzmény: öreghondás (35113)
öreghondás Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35113

Nagyon jó! Mi Bp. alól indulunk. Mohács, Eszék, Samac, Doboj, Szarajevo, Mostar, Trebinje, HercegNovi útvonalon megyek Bijelaba. Megszokott szállásunk van, sokszoros visszatérők vagyunk. Ulcint nagyon szeretem, oda mi is megyünk. Lovcenre felmászunk mi is. Njegusiban sonkát és sajtot veszek... Budvát nem annyira kedvelem, mert nagyon zsúfolt, bár ilyenkor még nem.  Az öbölt nagyon szeretem, Perast a kedvencem, minden másnap megyek. Idén a Skadar tó és környékén szeretnék madarakat fotózni.... Én rendszerint éjjel indulok, kora délután kényelmesen ott vagyunk. Kerek 800 km.

Előzmény: 72Marcsi (35112)
72Marcsi Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35112

Na akkor egy időben megyünk mi is 27- én indulunk  7 napra , Budván leszünk.

Csavarogni akarunk.

1 nap Ulcinj

1 nap Petrovác

1 nap Lovcsen

1 nap a Kotori öblöt akarjuk körbe járni

és valamikor pihizni is akarunk.

 

Melyik útvonalon mész Montenegróba?

 

Honnan indultok, hol lesztek szálláson?

Kérdésem biztos lesz köszi előre is.

Előzmény: öreghondás (35111)
öreghondás Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35111

Nagyon szívesen! Én is be vagyok már indulva, mert 27-én megyünk 9 napos hosszú hétvégére. Nagyon hiányzik már. Ha van még kérdésed, szívesen segítek...

Előzmény: 72Marcsi (35110)
72Marcsi Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35110

:) köszönöm szépen :)

Előzmény: öreghondás (35109)
öreghondás Creative Commons License 2018.04.11 0 1 35109

Szia! Bocs nem írtam az előbb. Mielőtt felhajtasz a kompra, egy kis bódéban lehet jegyet venni. A kocsiban mindegy mennyien vagytok, 4 euro.

Előzmény: 72Marcsi (35108)
72Marcsi Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35108

szia

 

1 kocsi + 2 fő 

 

jegyet hol kell venni?

 

Előzmény: öreghondás (35107)
öreghondás Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35107

Szia! Legutóbb, tavaly 4 euro volt egy út.

Előzmény: 72Marcsi (35106)
72Marcsi Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35106

Sziasztok

 

Tud abban segíteni valaki milyen árban van a Kotori öbölben a komp átkelés.

Egy autó 2 fő lenne.

Hol kell jegyet venni a kompra ,pavilonba vagy a kompon?

kirgizke Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35105

Hali!

 

Tök jó, szervezd csak, legalább előttünk felméritek a terepet! Mi júliusban megyünk. A Durmitor engem is érdekel, én is 3 v. 4 éjszakát terveztem ott. Szállást Zabljak-Pitomine-ben foglaltam, de vannak kétségeim, hogy nincs- e ez a városrész túl messze.... Pár hónapja megpróbáltam felvenni veled újra a régi privát e-mail címen a kontaktot, sajna sikertelenül. Az én e-mailem a régi. Rám írsz? Köszi.

 

Üdv:

 

K.

Előzmény: rebkaaa (35104)
rebkaaa Creative Commons License 2018.04.11 0 0 35104

Kedves Fórumtársak,

Én még csak április elején voltam pár napra Montenegroban, amikor is minden nap esett és emiatt nem volt igazi tavaszi napfürdő. Ez azonban nem szegte kedvem, 1 év után a családi nyaralást is ide szervezzem. Illetve Albánia és Montenegro között vacilálok A 14500ft-os repülőjegy Montenegro felé hajlít(6-an vagyunk, nem mindegy)Tirana most junius vége felé 37.000/fő.

A lányok már mindannyian nagyok, így nem feltétlenül tengerparti homokozós nyaralást keresünk, hanem vegyesen, 3 nap Durmitor NP-ra gondoltam és 5 nap tengerparti rész.

Junius második fele mennyire zsúfolt szerintetek ? A Durmitor NP gondolom nem , de a tengerparti részen mikortól kezdődik igazán a szezon?

A sok útépítés miatt az autózás már áprilisban is necces volt tavaly, hát még a parkolás(Rafalioviciben volt akkor a szállásunk a barátnőimmel)

Halkan szeretném kérdezni, aki jobban ismeri a helyi viszonyokat(szervezkedő) a montenegroi rendőrök mennyire szoktak megállítgatni?

Hatónknak autó mindenképpen kell, de csak egy normál 5 személyes kocsit szoktunk mindenfelé bérelni, mert a 7 személyeseknek dupla-tripla ára van, itt is.

A Durmitor NP-ban lenne valakinek 2-3 napra jól bevált túrázási javaslata, amit végigjárt és nagyon szép volt? Szállást  Zabljakban kell nézni? A Tara kanyon szép szakaszait szeretnénk bejárni, olyan 4-6 óra túra naponta.

Előre is köszönöm.

 

 

 

 

H_G Creative Commons License 2018.04.09 0 0 35103

Természetesen ugyanúgy lehet kapni bébiételt, mint itthon. Jó, Kecskemétit talán nem, de Hipp van, sőt még olcsóbb is valamivel. (Általában, a boltok kínálata nagyon kevésben különbözik az itt megszokottól.)

Előzmény: Hopehely88 (35102)
Hopehely88 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 35102

Sziasztok!mi augusztus elején utazunk Budvába egy akkor már10honapos babával.szeretném kérdezni,hogy aki esetleg volt pici babával hogy tudtátok megoldani a baba étkezését?mi vonattaé megyünk,ezert itthonrol egy heti baba ételt nem tudunk elvinni. Köszönöm

skokri Creative Commons License 2018.04.07 0 0 35101

Szia Grabovsky31 ! Priviben írhatnék neked pár kérdést? Montenegró és Albánia ügyben. Az én email-em skokri@gmail.com. Köszi!!!

Előzmény: Martinka74 (31640)
mana41 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 35100

https://youtu.be/dBNF--IiYEw

 

https://youtu.be/8ZkbQOcnnjE

 

Kis videó Montenegrói utazásról . 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!