Keresés

Részletes keresés

Beus199 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 35029

Szia! Én bátran ajánlom Nektek azt az apartmant, ahol mi voltunk, saját partszakasza van, garantáltan nincs tömeg, saját medencéje van, napernyő, napágy, hideg üdítő, sör, minden ami a passzív pihenéshez szükséges a parton. Az odajutás autóval kicsit nehézkes, szűk utcák és szembe is jönnek. De sztem egész Montenegró ilyen. Az apartmanunk neve Villa Anastasija Apartman, a bookingon megtalálod. Közvetlen a tengerparton van, de egy kis szintbeli eltérés található, kb. 200 lépcső lefelé! Viszont minden szobából full kilátás a tengerre. A tenger köves, sziklás, változóan mélyül!

Előzmény: K_Rita (35015)
borkasga Creative Commons License 2018.03.11 0 0 35028

Mi a jövő héten megyünk 4 napra. Kérhetnék egy kis beszámolót? Autót béreltünk, Budván lesz a szállásunk. Mire elég a bő 3 nap. Kotorba mindenképpen készülünk, Budva szintén adott. Milyen belépőjegyekkel számoljunk? Előre is köszönöm.😊

Előzmény: wdriver (35019)
Markoló Marci Creative Commons License 2018.03.10 0 0 35027

Sziastok! Nyáron Montenegróba szeretnénk utazni, vonattal, gyerkőcökkel. Nem akarunk autót bérelni, de minél több helyre eljutni igen:) A tervezés során elakadtunk. A tengerparton töltenénk egy hetet majd Barból vonattal elmennénk Podgoricába, onnan busszal Zabljakba. Ott túráznánk pár napot. És itt van egy kis hézag a hazaútig, ami kb. 2-3 nap. Zabljakból mennénk olyan útirányba, ahonnan vonattal eljutunk Podgoricába a reptérre( ha jól tudom, a buszok nem érintik a repteret). Talán Niksic? Buszmenetrendeket kerestem, ahol a megállóhelyek is fel vannak tüntetve, de nem találtam. A menetrend oké, mikor indul, hová megy, hány €, de hogy közben milyen helyiségeket érint, azt nem. Tudnátok nekem ebben segíteni? Olyan helyet keresek, ahol érdemes eltölteni 2-3 napot. Előre is köszönöm segítségeteket! 

Bujazliz Creative Commons License 2018.03.10 0 2 35026

Délen, Ulcinj-ban nagyon sok európai szintű apartman van. Pl. a Velika-plaza kezdeténél apartman és szállodasor:

A tengert hőmérséklete miatt júniusban már fürdésre alakalmassá tesz még gyerekek számára is.

2013 júniusában készítettem a képet az Apartman Eneida saját strandján:

Gyerekek esetében nagyobb gond júniusban, amire vigyázni kell: Rendkívül erős UV sugárzás, és a már akkor magas (30-33°C) hőmérséklet.

Előzmény: takatsagnes (35025)
takatsagnes Creative Commons License 2018.03.10 -5 0 35025

Sziasztok! Olyan apartman/studio-ajanlatok (nevek, esetleg egy e-mail-cim) erdekelnek, ahol ti voltatok megszallva es rendben van. Meg egy fontos kerdes: juniusban gyerekekkel (4 es 5 evesek) be lehet mar menni a tengerbe? Nem hideg meg egy kisgyereknek? Koszi a valaszokat!

belojozso Creative Commons License 2018.03.09 0 0 35024

Szia . Úgy látom , járatos vagy az ország ügyes-bajos dolgaiban . A helyi buszközlekedés ( busticket 4 ) pontossága érdekelne , pl Risan-ból Podgoricába -rep.gép indulás- végett , mennyi ráhagyással számoljak ? Bocs , ha dilettánsnak tűnik a kérdés ! Köszi !

Előzmény: szervezkedő (35012)
halacs Creative Commons License 2018.03.08 0 0 35023

Bocsi, most nem sikerül linkelnem, de nézd meg a 32762-es hozzászólást és a környékét.

Előzmény: halacs (35022)
halacs Creative Commons License 2018.03.08 0 1 35022

Ennek a hozzászólásnak a környékén többen is írunk a vonatról. 
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143378946&t=9091419

 

Előzmény: halacs (35021)
halacs Creative Commons License 2018.03.08 0 0 35021
Előzmény: Martin Remai (35020)
Martin Remai Creative Commons License 2018.03.07 -4 0 35020

Sziasztok, lenne pár kérdésem.
-Miket tapasztaltatok? Podgoricai reptérről busszal/vonattal könnyebb eljutni Sutomore-ba? Milyen áron érhető ez el?
Illetve könnyen megtalálható a megálló a reptér környékén?

-Albániába személyivel átlehetséges menni?
(Vissza fele már lesz bérautónk)

Előre is köszönöm a válaszokat.

wdriver Creative Commons License 2018.03.06 0 2 35019

sziasztok,

mi most voltunk febr 17-22ig, wizz, olcsó jegy, odavissza 6ezer / fő.

autóbérlés, aztán irány a part. végigjártuk.

első két nap gyönyörű meleg napsütés stb, aztán eső, persze ilyenkor kellett nekimennünk a Lovcen hegynek :-)

kellett is a hólánc, ami egyébként egy számmal nagyobb volt mint az autóra kellett volna, erről majd később.

szóval nagyon klassz volt ilyenkor is menni, nincs tömeg, igaz hűvös tud lenni, főleg amit látok most milyen havazás volt :-) ehhez képest nekünk szerencse volt az esős 6-12 fok.

 

Előzmény: szervezkedő (34985)
Bujazliz Creative Commons License 2018.03.05 0 0 35018

Ha természet, nem zsúfolt part, apartman, akkor Ulcinjtól délre, az Ada-Bojana menti apartmanokat (vannak vízparti apartmanok is) keresd.

A Velika-Plaza déli része (az Ada-Bojana közelében) nem zsúfolt, és gyönyörű nagy homokos padok vannak. A hátránya az, hogy nincsenek plázák a közelben, a halász éttermek pedig drágábbak mint a városban, vagy a Velika Plaza közelében levő más éttermekben (cserébe garantáltan friss tengeri lényekből készített kajákat lehet kapni).

Előzmény: K_Rita (35015)
Blaci78 Creative Commons License 2018.03.04 -4 1 35017

Menjetek lakatlan szigetre ott nincs tömeg!Főszezonba MNEbe zsufoltsàg van.

Előzmény: K_Rita (35015)
geodo1 Creative Commons License 2018.03.04 -1 1 35016

ha főszezonban szeretnél menni és akkor szeretnél olyan partokat, ahol nincs tömeg, akkor montenegró nem hiszem, hogy a te helyed lesz. 

Előzmény: K_Rita (35015)
K_Rita Creative Commons License 2018.03.04 -3 0 35015

Sziasztok!

 

Nyári nyaralást tervezgetünk, 2 kamasz(13 és 16) és két felnőtt. Tudtok nekem segíteni, hogy ha Montenegró lesz az uticél akkor hova érdemes menni, mire érdemes figyelni? Inkább természetkedvelők vagyunk és szívesebben választunk apartmant a szállodák helyett. Tengerpartból is azt szeretjük, ha nincs tömeg. Minden infónak örülök! Köszi :)

Blaci78 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 35014

Szia!Köszi a kèpeket. Hihetetlen szeszèlyes az időjàràs. De latom a rozmaring,opuncia, leander, mandarin talàn jol birja.Az idèn nyàron össze kell hoznunk egy kis kàvèzàst ha persze mèg àll az alànlat.

Előzmény: szervezkedő (35009)
szervezkedő Creative Commons License 2018.03.02 -2 0 35013

szervezkedő Creative Commons License 2018.03.02 0 0 35012

Az szuper! :-)

 

...és szerencsétek is volt, mert azóta nem lett volna gép amivel haza tudtatok volna menni Podgoricából. A flyradar szerint kedden kb Baja környékén visszafordult Ferihegyre, azóta nem ért ide!

 

Tegnap jártam a Virpazar környékén. Brrrr. Ocsmány egy havas idő volt. Majd este, hirtelen felmelegedett az idő, nekikezdett az eső esni és azóta !SZAKAD!!!

Előzmény: solozo (35010)
solozo Creative Commons License 2018.02.28 0 4 35011

És egy jó tanács a Podgoricába tévedőknek, A Tripadvisoron a város és környéke legnépszerűbb étterme a Pod Volat az Óratorony mellett. Hát én végigettem a Balkánt Újvidéktől Athénig, Burgásztól Barig, de ilyen szar konyhával még soha sehol nem találkoztam. Szerintem ne próbáljátok ki. Még olyan alapkaják, mint a sopszka és a kebab is ehetetlen volt. Mind az öten mást ettünk, és mind az öten otthagytuk, azért ez nem lehet véletlen. A helyre sajnos ma is emlékeztet, hogy még most is büdös a kabátom...

Viszont (tudom, ez off itt) Szarajevóban mindenért kárpótolt a Klopa.

solozo Creative Commons License 2018.02.28 0 2 35010

Öten voltunk, a hétszemélyes VW Touareg 130 euró volt. Ha eggyel kevesebben vagyunk, 110 lett volna a normál kocsi.

Előzmény: szervezkedő (35006)
szervezkedő Creative Commons License 2018.02.28 0 3 35009

Képek a Sutomore/ Bar:

 

 

Pár hónap és a most kihalt Cuba Libre pultján újra feszes fenekű lányok táncolnak, követelve a koktéljukat!

:-)

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.28 0 1 35008

Képek a ház körül:

 

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.28 -1 1 35007

A vasárnap csak a bemelegítése volt a tegnapi napnak! :-(

 

Mára azt ígérték nem esik semmi és száraz, napos de hideg idő várható. 

Tegnap mire eljutottam a fényképezésig, kisütött a nap és azonnal olvadni kezdett, majd elment a nap, jöttek a felhők és szakadt az eső, majd elállt, borongott ami után szakadt a hó, majd fújt a szél, majd havaseső esett, majd eső, stb stb stb.

...és amikor már azt hittem semmi újdonságot nem tartogat a nap, rizs/tarhonya méretű jég/hódara esett. Csak úgy kopogott a tetőn!

 

 

Reggel a.szomszéd 8centi havat mért! Nekem már csak 5-6cm jutott!

Ulcinjba 12cmt irtak! Brutális lehet- a tengerparton!????!!!!

 

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.28 0 0 35006

Emlészel? Kb masfél hónapja írtam. Nem akartam az ördöt a falra festeni, de akkor bejött. :-(

Mennyi lett végül a taxi?

Előzmény: solozo (35005)
solozo Creative Commons License 2018.02.27 0 3 35005

Szombat reggel öten érkeztünk Podgoricába a wizzair járatával, a Fradi kézilabdás BL-meccsére. Verőfényes napsütés, remek szállás (Apartments Athos), jó fej személyzet, a hivatalos csekkolási időpont (13.00) ellenére fél nyolckor elfoglalhattuk a bérleményt, majd szó nélkül adtak egy újat, amikor volt egy kis kifogásunk. Egész nap teraszokon szürcsöltük a Niksickót (amikor nem, akkor megnéztük a város elenyészően kevés nevezetességét.) Ja, 20 celsius fok volt:

Egy szál pólóban délben. :-) A hazafelé repjegyünk hétfő reggelre szólt Szarajevóból, amivel nem is lett volna gond, de vasárnapra megjött az armageddon. :-) Egy hétszemélyes taxit rendeltünk, egy profi és halál jó fej, angolul beszélő sofőrrel, Mikivel, akit szemmel láthatólag abszolút nem zökkentett ki a nyugalmából, hogy amikor felértünk olyan 1000 méteres magasságba, a hóviharban kb.ilyenek voltak az utak:

Kellemes jazzt hallgatva jókedvűen haladtunk, amikor Pluzine előtt megadta magát a VW Touran. Még szerencse, hogy a faluig kihúzta, így aztán egy kávézóban vártunk kb. félórát, mire a taxis cég másik kocsija megérkezett, így aztán azzal sikerült elérnünk Szarajevóba, ahol szintén farkasordító hideg és szél fogadott.

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.27 0 0 35004

Azzzzzannnnnnyyyyámuristenit!

Hatalmas hó esett!!!!!!

Kimászok az ágyból, felöltözök keresek egy centit, lemérem és csinálok képeket!

:-)

Hidegnek nincs nagy fagy, épp csak minusz az érték és nem is jelzik a hideget, tehát idén télen a pálmák nincsenek veszélyben.

Előzmény: Blaci78 (35003)
Blaci78 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 35003

Szia!Nem szokvànyos időjàràs. Tavaly sajnàlattal làttuk hogy a Bari sètànyon nagyon sok pàlma el ill vissza fagyott. A szivünk szakadt meg értük.

Előzmény: szervezkedő (35002)
szervezkedő Creative Commons License 2018.02.26 0 0 35002

Ősszel néhány virágot mindig átültetünk egy védettebb naposabb részre. Úgy tűnik most nem volt szerencséjük szegényeknek!

:-(

 

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.26 0 0 35001

Igen! Ulcinj!

Ritka egy szar idő van, de ha úgy nézem azért 10-15fokkal melegebb van mint Magyarországom! Minden csak nézőpont kérdése! :-))))

Amikor reggel kinéztem az ablakon és láttam fehér a kert, elment a kedvem mindentől. Kb 10-11korul álltam ki a garázsból. Szakadt a hó! Megtettem kb 5kmt és már csak az eső esett, majd átértem Barba és ott már az eső sem esett, száraz volt minden.

A hegyek egyre jobban havasak. Most este kezdett ismét rá! Ha kisüt a nap és nem lesznek felhők akkor biztos jó kepeket lehet majd kesziteni!

(Tegnap szereltunk fel egy kamerat, ami a sutomorei öbölben lévő partszakaszt látja. A kép nem adja vissza, hogy nem köd van hanem hóesés!)

szervezkedő Creative Commons License 2018.02.26 0 1 35000

Előzmény: Blaci78 (34999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!