Keresés

Részletes keresés

Lipovec619 Creative Commons License 2018.02.10 0 0 34965

Még egy kis kiegészítés:

 

Herceg Noviba leérve körforgalom,itt  Kotor felé (E65) indulva elérsz  Kamenari-Lepetane kompig,ezzel átkelsz a Kotori-öbölben,és jobbra fordulva pár perc alatt Tivatban vagy. Komoly pénzt,sok-sok kilométert,és nem utolsó sorban időt takarítasz meg azzal,hogy nem kocsikázol Kotor felé egy nagy kerülőt.

A kompról:

Több komp jár egyszerre folyamatosan,a menetidő egy pár perc,csak az autó után kell fizetni talán négy eurót,az utasok után nem. (Mi nagyon akartunk,de aztán rájöttünk gyorsan,hogy ez nem Szántód-Tihany aranyáras kompja.........)

 

https://www.google.hu/maps/dir/Gazprom,+Mehe+Tase,+Mostar,+Bosznia-Hercegovina/Lepetane-Kamenari,+Lepetane,+Kotor+Municipality,+Montenegr%C3%B3/Sveti+Stefan,+Montenegr%C3%B3/@42.4667333,18.6730102,17z/data=!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x134b437cbb7c7821:0xbc077532165ae7d2!2m2!1d17.8219941!2d43.3638076!1m5!1m1!1s0x134c31365f28a427:0x3bb6fad694173f5a!2m2!1d18.6860195!2d42.4654906!1m5!1m1!1s0x134dd425fefbc6b9:0xd71be0f8fa53b610!2m2!1d18.8982264!2d42.2515444!3e0?hl=hu

 

 

Előzmény: Lipovec619 (34962)
Bosanac Creative Commons License 2018.02.09 0 0 34964

 

2017.08.31-i videó a Vilusi - Bileca útról.

 

https://youtu.be/HzelvfWCu9Q?t=10m41s (a link főútról történő lekanyarodástól kezdődik)

 

 

Előzmény: U T A (34961)
Bosanac Creative Commons License 2018.02.09 0 0 34963

Bileca - Deleusa - Vracenovici - Petrovici - Vilusi út:

 

Bileca - Delusa között viszonylag jó az út: Relatíve széles, kevés kátyúval.

 

BIH/CG határ, Deleusa: Egy kis p¤cs határátkelő, 1-1 sávval, erős teherforgalommal(!!!). Jól be lehet szívni vele.

 

Deleusa - Vracenovici - Petrovici - Vilusi út: Katasztrófális állapotban, éppen újjáépítik (nem véletlenül), de lehet, hogy nyárra megcsinálják.

Jelenleg ez a helyzet vele (és szeptemberben is ugyanez volt): https://www.youtube.com/watch?v=SVHWLlmAzaM

 

Vilusi - Risanj: Teljesen jó az út, pár éve lett teljesen felújítva.

 

Vilusi - CG/BIH határ (M7): CG oldalon tavaly ősszel lett felújítva: https://www.youtube.com/watch?v=ZQfr1S2y2Pc

 

Szerencsére nagy divat arrafelé (tán nem véletlenül) az utak/útvonalak videózása, illetve sok helyi TV stúdió rakja ki riportjait a YouTube-ra, így jó eséllyel mindig találhatsz friss információt az utakról - csak éppen tudni kell megkeresni.

 

Előzmény: U T A (34961)
Lipovec619 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 34962

Szia !

 

Mi tavaly nyáron utaztunk Szarajevóból Herceg Noviba.  Mostar-Stolac-Ljubinje- Trebinje útvonalat választottuk.

Nyáron,idegenforgalmi szezonban teljesen elnéptelenedett utakon autóztunk. Az utak minősége kiváló,és szerintem szép a vidék is. A határ gyors volt. Külön van a bosnyák,és a montenegrói útlevélkezelés,és külön kell fizetni a három eurós útdíjat is.

Az idén is ezen az útvonalon fogunk menni.

 

Jó utat !

 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (34960)
U T A Creative Commons License 2018.02.08 0 0 34961

Mostarig teljesen jó, de véleményem szerint ne Stolac fele menjetek, mi pár éve voltunk arra és borzalmasan rossz volt, keskeny és gödrös is. Alig tudtunk 40-50-el haladni, ha pedig jött valami szembe akkor egyik félnek le kellett húzódnia teljesen, hogy a másik elférjen. Lehet azóta kiépítették, de igazából nem tudom.  Mostar utáni opcióként javasolnám inkább a Nevesinje - Gacko - Trebinje útvonalat, arra voltunk és jónak mondanám az utat. 

 

A Bilecko-jezero északi oldali határátkelőjéről nincs infóm. 

Előzmény: Törölt nick (34960)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.08 -1 0 34960

Sziasztok! Március 29-én lenne egy utazás ezen az útvonalon. Azt szeretném megtudni, hogy valaki ismeri az útviszonyokat? Nagyon érzékeny járművel lenne az utazás, félünk a rossz minőségű úttól. 2005 ben voltunk a Tara kanyonnál, a Neretva völgyben és ott is kellett nagyon kerülgetnem a kátyúkat. https://www.google.hu/maps/dir/46.3584624,17.7955744/Jajca,+Bosznia-Hercegovina/Sveti+Stefan,+Montenegr%C3%B3/@45.3637393,17.2596571,10z/data=!4m21!4m20!1m6!3m4!1m2!1d17.1848411!2d45.5174281!3s0x47679fe14579cca7:0x172c9dc07ab0d274!4e1!1m5!1m1!1s0x475e35c1b74ac76f:0xb20cc465045d8906!2m2!1d17.2712934!2d44.3398061!1m5!1m1!1s0x134dd425fefbc6b9:0xd71be0f8fa53b610!2m2!1d18.8982264!2d42.2515444!3e0?hl=hu

Blaci78 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 34959

Szia!Mindent megtalasz ott!Mèg gazdabolt is van ha èpp kertèszkednèl...

Előzmény: mirko15 (34945)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34958

(Még annyit, és most már nem szemetelem tovább össze itt a fórumot ma, hogy a tengerpart nagy része kimarad nektek. A Kotori-öböl környéke vagy a Budvai Riviéra más-más jellegű Ulcinjhoz képest, így abból az élményből most kimaradtok, ha még nem jártatok ott. Persze főszezonban nagy a tömeg, tényleg nem akkor érdemes a tengerpartra menni. Tavaly nyáron engem is az motivált, hogy Zabljakban a hegyekben hűsöljek, nem ment 30 fok fölé arrafelé, és a parti "őrültekházát" elkerüljem, ráadásul erdőtüzek is voltak.)

Előzmény: kirgizke (34953)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34957

ja igen:

 

Virpazarból (taxi?)-Podgorica-repülés haza

 

Virpazarban megállnak a belföldi vonatok. (A vasútállomás kb. 1-1,5 kilométerre van a partmenti településrésztől, de van egy ösvény, amivel a virpazari hajóétteremtől indulva le lehet vágni az útat, és nem a sínek mentén kell az állomásra bandukolni.) Vonattal gyorsan, olcsón el lehet jutni az Aerodrom (Repülőtér) megállóhoz. Onnan kis gyaloglás a repülőtér, az út mentén kell menni, a nagy része mellett nincs járda. Nincs olyan nagy forgalom, de főleg a taxisok szeretnek repeszteni. Júliusban kisebb az esélye az esőnek, ez járható lehet nektek is, a gyerekre persze figyelni kell.

 

Virpazarban a központban szoktak állni taxisok, azok valószínűleg nem lesznek annyira olcsóak, ha nem sikerül megalkudni, lehet, podgoricai taxi is kijön oda (?). Megbízható fővárosi társaság pl. az itt már említett Halo Taxi, és pl. a Red, a Bum.

Előzmény: kirgizke (34953)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34956

OFF

 

Régebben terveztem, hogy Mostarból kiindulva, csillagtúraszerűen bejárni néhány hercegovinai nevezetességet (Blagaj, Pocitelj, Trebinje, stb.). Tömegközlekedéssel megoldható részben, de lassú, nehézkes. Mostarban viszonylag drágák a szállások. Vagy autó kell szerintem Hercegovinához, vagy szervezett túra.

Előzmény: scarabaeus (34954)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34955

a legtöbb túraútvonalról azt olvastam, hogy nehéz vagy extra nehéz. A Fekete-tó meg önmagában véve túl lightos.

 

Szintemelkedés szempontjából szintén lightos, de távolságban már hosszabb eltúrázni a Fekete-tótól a Ziminje-tóig. Meghitt kis hely, családi pikniknek - asztalok is vannak - ideális. Akár másik úton is vissza lehet menni Zabljakba körtúraként, de annak a nagy része már aszfaltúton megy. Amivel még saját tapasztalatom van: Zabljakból elbandukolni felfelé, kb. északi irányban a Tara-kanyonhoz, ott van kilátóhely, ott újra belép az ember a nemzeti park területére. Ennek megint nagy része aszfaltút a kanyonig, nincs nagy forgalom, de gyerekkel azért vigyázni kell. Másfelé nincs nagyon tapasztalatom, azt lehet még, hogy a Fekete-tótól elindulni kb. nyugati irányba, mintha a Bobotov kuk-ot céloznátok, de nem kell addig elmenni, csak ameddig bírjátok, majd ha úgy érzitek, visszafordultok Zabljak felé. Útba esik a Jégbarlang is, nekem kimaradt, képeken láttam, hogy oda be kell mászni.

 

Virpazarban lehet kajakot is bérelni?

  

Igen, több helyen is. Van, ahol ki vannak rakva a kajakok a híd közelében a part mentén. Vagy pl. a Boat Milicánál is lehet bérelni. Két éve augusztusban 10 euró/kajak/nap volt.

 

Olvastam, hogy van egy kis sziget a tóban, ahol van egy kis rom, és onnan nem túl messze egy kis strand, klassz lenne felfedezni.

 

A tóban számtalan kisebb sziget van, több szigeten is van monostor, templom vagy erődrom. Az egyiken apácák élnek. Amikor 2 órás csónakázáson voltam, visszafelé elvittek egy szigetre strandolni minket. Előtte meg elvittek a csónakkal egy kolostorhoz, az nem szigeten van, viszont a kilátás fantasztikus volt. Eredetileg kb. a 14-15. században épült. Önfenntartó, remeteszerűen élő szerzetes él ott, de áramot termelő szélkerék már van.

Előzmény: kirgizke (34953)
scarabaeus Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34954

OFF

Nem jártam még Mostarban, de régen kinéztem magamnak, ha arra járok, a mellette lévő Blagajt a dervis kolostorral és annak természeti környezetével, nem hagyom ki. Valami kevésbé zsúfolt időpontban.

ON

Előzmény: kirgizke (34953)
kirgizke Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34953

Szia!

 

Köszönöm, hogy időt szántál a részletes válaszra. Közben olvasgattam én is, és kialakult a hozzávetőleges terv:

1.nap:érkezés Szarajevóba

2.nap:Szarajevó

3.nap:Szarajevó-Mostar kirándulás-Szarajevó

4.nap: utazás Zabljakba

5-7.nap: túrázás a Durmitorban

8.nap: utazás Ulcinjba

9-10.nap: Ulcinj-tengerpartozás

11.nap: tengerpart, este utazás Virpazarba

12.nap: Virpazar-Skhodrai tó

13.nap: Virpazarból (taxi?)-Podgorica-repülés haza

 

A Biogradska Gorát végül kihagytam, hogy ne legyen annyira feszített a tempó. Emiatt több időnk lesz a Durmitorban, viszont sajnos a legtöbb túraútvonalról azt olvastam, hogy nehéz vagy extra nehéz. A Fekete-tó meg önmagában véve túl lightos. :-)

Virpazarban lehet kajakot is bérelni? Olvastam, hogy van egy kis sziget a tóban, ahol van egy kis rom, és onnan nem túl messze egy kis strand, klassz lenne felfedezni.

Előzmény: portugéza (34948)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34952

"De én nem humorizálok."

 

A szokásos, egyedi stílus.

 

(Igaz, nekem az a pár másodperc már csiklandozta az ingerküszöbömet, amikor azt mutatta a kamera, hogy vizelsz.)

Előzmény: cobranco (34943)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34951

Egyrészt a szállásadód biztosan segít, akár még el is visz vagy a szomszédja vagy a haverja (persze nem lesz ingyen). Másrészt az országban is kezdenek megjelenni a transzferszolgáltatások. Megbízhatónak tartott (kb. 48 euró / fuvar lesz):

 

https://www.montenegrotouroperator.com

 

Egyébként visszafelé valószínűleg drágább lenne a taxi is, a podgoricai taxik viszonylag olcsóak, ez a tengerparton nem jellemző. 

 

A Halo Taxi árai fuvaronként értendőek. Ez jó kérdés egyébként, mert valóban van olyan transzfer, ahol fejenként adják meg az árat (pl. ami a RyanAir-en keresztül elérhető). Érkezéskor az induló utasokat lerakó taxikat meg lehet környékezni, ahogy Stevie korábban írta itt. De az ember mindig tanul: tavaly nyáron egy részben magyar egyetemistákból álló kis csoport elgyalogolt a reptér kijáratához, és ott már olcsóbban szállt be a leintett, utasokat elszállító taxiba, a reptéri tarifánál biztosan olcsóbban (de a normál, piaci tarifánál, mint pl. a Halo Taxi árai, nem hiszem, hogy kedvezőbben.)

 

Ad absurdum ott van még a kotori helyi busz + kotori állomástól a távolsági busz Podgoricába, igaz az nem kanyarodik be a reptérig.

Előzmény: Pumpkin92 (34944)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34950

Amit én bejártam tavaly, azt nem ajánlanám (taxival a Sedlo hágóhoz, onnan 11 óra gyaloglás vissza Zabljakba.)

 

Minimumprogram, ami viszont lehet, hogy nektek kevés: gyalogtúra a Fekete-tó körül, ami valójában egy dupla tó. A kisebbik tónál vigyázni kell, a félsziget-szerűségbe nem érdemes betévedni, mert egy idő után gyakorlatilag járhatatlanná válik az út, vagyis nem arra érdemes megkerülni a tavakat.

Előzmény: kirgizke (34947)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34949

innen van-e busz járat

 

Neten olvastam, hogy van helyi/helyközi busz Ulcinj és a Velika Plaza között (de nem tudom, meddig megy el déli irányba). Óránként jár a fáma szerint, főszezonban esetleg gyakrabban.

Előzmény: mirko15 (34945)
portugéza Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34948

Szia!

 

Bocs, csak most olvastalak.

 

Tavaly nyáron Szarajevóból indulva Niksicben szálltam le a Podgoricába tartó buszról, onnan utaztam tovább Zabljakba. Ezzel némi időt, eurót lehet spórolni. A buszok késhetnek a határátkelés miatt főszezonban. Az én esetemben viszont meg pont egy órával hamarabb értem Niksicbe, így eggyel korábbi busszal tudtam továbbrobogni a Durmitor felé. A niksici buszállomás új építésű. Mivel kis forgalmú, még ingyenes az egyébként kulturált mosdó, és az "étteremben" csak italt lehet kapni. A város nem egy Párizs, nem is mentem ki, arra a kis időre nem akartam leadni a csomagomat. Még talán Podgoricán is több látnivaló is van hozzá képest (de ahhoz is elég max. 1 óra, kivéve a kis palota/múzeum, ami messzebb van az "óvárostól", és egy viszonylag új építésű ortodox templom, bár ott még pont nem voltam.)

 

Szarajevó min. 1 napot bőven megér. A Szarajevó-Mostar vonatút látványos a Neretva-völgy mentén, klasszikus tipp az arra utazóknak. Mostarról megoszlanak a vélemények. Szerintem legalább egyszer érdemes látni, szem előtt tartva, hogy mostanra elturistásodott, megdrágult, és a városban nyilván nincs annyi látnivaló és program, mint Szarajevóban (egyszer 3 napot töltöttem ott, túl sok volt). Nem minden busz Mostaron keresztül megy Montenegróba, a menetrendet érdemes áttanulmányozni. Mostarban is két buszpályaudvar van, mint Szarajevóban, csak itt a másodlagos pályaudvar nem szerb, hanem horvát, az ő városrészükben van a katedrális közelében. Emlékeim szerint mindegyik montenegrói járat a "rendes" állomásról megy (esetleg kivéve az Eszékről induló maratoni busz, de lehet, hogy az is megáll a főállomáson is, de egyébként azt a járatot nem javaslom, Dubrovnik felé kerül). 

 

Az összes montenegrói nemzeti parkban, és egy kicsit a Piva Természetvédelmi Területen is jártam. Sehol nem volt olyan érzésem, hogy ha valamelyiket már láttam, akkor a többit is. Mindegyik egyedi. Ez úgy egyébként jellemző az országra, építészetre, mindenre, ezért szeretem, viszonylag kis területen nagy a változatosság, a tengerparti régiók között is. Ez persze teljesen szubjektív vélemény. A Biogradi NP-ről kicsit más benyomásaim vannak, mint a Durmitorról. Kevesebb a kopár hegy, erdősebb. Mindkét helyen fő attrakciónak számít 1-1 tó, de azoknak is más a hangulata. A Biogradi-tótól nagyon jól kitáblázott turistautak vezetnek mindenfelé, lehet válogatni magasság, időtartam szerint. Nem hinném, hogy bármelyikhez kúszni-mászni, kapaszkodni kellene, ellentétben a Durmitor jó pár útvonalával (pl. amik a Bobotov kuk felé vezetnek).

 

Igen, nyáron meleg van a Shkodrai-tónál. Az átlaghőmérséklete inkább a közeli tengerparti régióhoz áll közelebb, mint a nyáron is hűvösebb Durmitorhoz. Ettől még be lehet vállalni egy rövid, könnyű kis sétát Virpazarból elindulva a tó mentén, gyönyörű a látvány, itt-ott apró szigetek, messze a háttérben az Albán Alpok. Virpazarnál van a Besac erőd, nemrég újították fel, a kilátás pazar lehet onnan (amikor arra jártam, pont folyt a renoválás). Érdemes még a tavon csónakázni, 2 óra nyáron is belefér, egész napos hajókázás talán már nem annyira lenne kellemes, bár még a rövidebb túrákon is meg szoktak állni csobbanni egyet valamelyik szigeten.

 

Nem zsúfolt tengerpartot találni júliusban a montenegrói parton kihívás. Esetleg Ulcinjtól délre, a nagy strand déli részén, Ada Bojana közelében...

Előzmény: kirgizke (34931)
kirgizke Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34947

Sziasztok!

 

Tudna-e valaki tanácsot adni, hogy a Durmitor NP-ban  (Zabljak bázissal) egy 8 éves gyerekkel melyik túraútvonalak járhatóak?

Tavaly Bulgáriában voltunk a Pirin hegységben (Zhabesko Ezera /2322 m/,  Muratovo Ezera (2230 m)-re túráztunk vele a Vihren menedékháztól, tehát nem kezdő :-).

Nagyon tetszene az  Ališnica völgy a Planinicával, de az km-ben túl sok oda-vissza 1 nap alatt. :-(

 

Köszi a tippeket előre is.

btvszeged Creative Commons License 2018.02.04 0 0 34946

Nagyon nem sértődtünk meg, sőt...

Én és családtagjaim ismét nagyon jót szórakoztunk, köszönhetően annak hogy részben jártunk már erre.

Várjuk a folytatást!

Köszönjük!

 

Előzmény: cobranco (34943)
mirko15 Creative Commons License 2018.02.04 0 1 34945

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Tavaly voltunk először Montenegróban Sutomore-ban. Nagyon jó volt. Szuper apartman, kedves házigazdákkal, közeli tengerparttal ahol egy helyen volt a tenger meg a sok-sok vendéglátóhely!

Idén újra mennénk a családdal, de most Ulcinj közelébe. Az apartman amit foglaltam, Doni Stoj nevezetű részen van. A várostól (Ulcinj) elég messze kb. 8-10 kilométerre (ha jól számoltam). A kérdésem az lenne, hogy ezen a részen (Doni Stoj) a tengerparton vagy a környéken vannak-e éttermek, bárok, sörözők stb., hogy ne kelljen minden nap utazni azért, hogy kajáljunk egy jót?

Persze be akarunk menni a városba mert néztem képeket és gyönyörű, de nem minden nap!

És még annyit, hogy innen van-e busz járat, mert nem nagyon szeretnék kocsikázni mert hát a nagy melegben azért meginna az ember egy-két söröcskét.

Van-e valakinek tapasztalata erről a környékről?

A válaszokat előre is köszönöm!

u.i.: Igen, olvasgattam visszamenőleg ezzel kapcsolatos bejegyzéseket, de nem találtam számomra kielégítő leírást!

Pumpkin92 Creative Commons License 2018.02.03 -1 0 34944

Hello!

 

Ilyen "HaloTaxi" van a reptéren is? Vagy Podgoricából kell odahívni? Illetve ezek az árak /fő vagy /kocsi értendőek??

 

 

Illetve egy olyan gondom lenne, hogy szombat délben megy haza a gépem PG reptérről, de a szállásom Kotorban lesz (öböl nyugati részén, Mou tartományban) és félek, hogy ha nem hív oda taxi-t a szállásadóm reggel 8-9 közöttre, akkor bajban leszek, mert én nem tudok szerbbül taxit hívni + nem lesz a közelben "taxi droszt" se, stb.

Előzmény: stevie-13 (34939)
cobranco Creative Commons License 2018.02.02 -1 4 34943

Üdvözlök mindenkit!

 

Remélem nem sértődik meg senki,ha így télvíz idején egy csipetnyi nyarat megpróbálok alattomosan becsempészni J

Tavalyi Balkáni túránk soron következő epizódját fogadjátok nagy szeretettel:

 

A tartalomból:

Utazóink országot cserélnek,újra Montenegró hegyeit tapossák.Cél a tenger!Vajon elérik-e vagy sem?Egy biztos,víz lesz bőven!A sportprogram mellett,40 fokos hőség,hűsítő csobbanás és egy maratoni gasztroblokk is borzolja majd az idegeket.A szemfülesek arra is választ kaphatnak,miért ez a sorozat második része,mikor valójában már a hatodik…

 

Montenegro visszainteget 2.rész: "Balkán Balaton" 2017. FullHD 1080p

 

Útvonal:

Brejsa-Sedlo Steygras-Povcici-Ostros-Gornja Briska-Livari-Donji Murici-Beska gorica-Starceva gorica-Karanivivi-Seoca-Zaliv Lucica-Gmozur erődsziget-Virpazar-Crmnicko Polje-Sotonici-Rasatovac hágó-Petrovac-Perazica Do

 

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/balkan.2017..html

 

Fotóalbum:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1606411759440209.1073741873.100002142005779&type=1&l=e62b70f2a9

 

Mivel ez film egy körtúra része,amiben volt egy albán kitérő is,a közvetlen előzmény itt:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4WWbbR3985uRd1vsUZp9twC3kUYBtuQ4

tekinthető meg,akit érdekel.

 

Jó szórakozást!

halacs Creative Commons License 2018.02.02 0 3 34942

Mi semmi riasztót em látunk. :-)

 

Előzmény: szervezkedő (34941)
szervezkedő Creative Commons License 2018.02.02 0 0 34941
Greno Creative Commons License 2018.02.01 0 0 34940

Ki látta már a Durmitor csúcsait testközelből? Fantasztikus panoráma, friss levegő, egy küzdelmes hágó A végén a Piva tóval fűszerezve fantasztikus élmény. A Bakán kalandok egy úti film egy túrakerékpáros szemszögéből, ezúttal a Durmitor kerül meghódításra. Köszönöm a megtekintéseket előre is :)

https://www.youtube.com/watch?v=_pWRgUoSs-I

Útvonal: Razvrsje-Durmitor-Pluzine-Camp Bakrac

 

stevie-13 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 34939

Hogyan lehet a reptérről Budvába eljutni? Van valami menetrendszerinti busz vagy shuttle? Milyen árban van. Tapasztalatokat, ötleteket várok.

 

 

PG reptér - Budva 25 EUR.

 

https://www.facebook.com/pg/HaloTaxi19700/about/?ref=page_internal

 

Előzmény: Csacsoa (34932)
Bosanac Creative Commons License 2018.01.31 0 0 34938
Előzmény: szervezkedő (34937)
szervezkedő Creative Commons License 2018.01.25 0 1 34937

https://index.hu/belfold/2018/01/25/orban_viktor_milo_djukanovic_montenegro_diplomacia_nato/

 

Gondolom nem kulongeppel, hanem a ma délutáni wizzair járattal érkezett a vezér!

:-)

szervezkedő Creative Commons License 2018.01.25 0 2 34936

Ulcinj?

 

Ezt a szót beírod bal oldalon a gyorskereső ablakába és egy csomó fénykép, leírás, kaland, móka, kacagás tárul eléd!

:-)

 

 

Előzmény: plero (34935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!