Keresés

Részletes keresés

Bosanac Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33971

Szuper ez a http://cenoteka.rs/ - köszönjük :-)

Előzmény: www.bunjevac.hu (33968)
ferenczjudit Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33970

Kedves mindenki!

Épp látom, hogy a meteoalarm erdőtűz-veszélyt jelez Montenegróban. Mit tudtok erről? Mi szombaton indulnánk...

FRANKYE Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33969

Onnan gondoltam, hogy kotori árak - lehet rosszul- hogy az email címben szerepel Kotor

Előzmény: Bosanac (33956)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33968

Ahhoz képest, hogy saját gyártmányuk, persze hogy drága.

Vajdaságban olcsóbb.

Itt most Niksicko esetében nem PET-palackos verzió látható, de beszédesek az árak.

 

Előzmény: merkurusz (33951)
FRANKYE Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33967

Nekünk 6 eurót vontak le a horvát autópályára. Akkor átráztak, mindegy legközelebb kikerülöm. :) 

Előzmény: pa445 (33959)
lisy Creative Commons License 2017.08.02 0 1 33966
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 -1 1 33965

Én egy egyszerű falusi gyerek vagyok, ezért sokszor nem értem és picit beleszédülök amikor olyanokat irsz:

 "ha valaki nem haragszik magára és úgy költi a pénzét, hogy jól jöjjön ki..., akkor, jól lehet itt élni"...

"nem kell az első boltban az adott áron rárontani a hiányzó árúra"

 

Szeretem amikor egyértelműen fogalmazol:

1., "Az otthoni PIACI zöldség-gyümölcsárak is jóval kedvezőbbek az itteninek"

Értem! Tehát paradicsomot, paprikát, dinnyét, barackot vinni kell Magyarországról!

 

2., "húsáruk viszont, .... itt jobbak... "

Értem! Akkor hússal nem bajlódok!

 

Írom az árakat, hogy mielőbb elkészülhessen az adatbázis!

Előzmény: lajoska69 (33954)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33964

A boltokban van elteres. Sokszor ezt ugy oldkak meg, nem ugyanaz a gyarto termeket teszi be egyik vagy masik helyen, illetve finomhangolnak a lokáció szerint. 

...és szezonban, majdnem minden drágább picivel.

Előzmény: Bosanac (33956)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33963

 

 

Egy biztos! Fázni nem fogtok! Nagyon nem!

Jó utat!

:-)

Előzmény: Blaci78 (33960)
halacs Creative Commons License 2017.08.02 0 2 33962

Amikor először mentünk el Ulcinjba, busszal érkeztünk Herceg Noviból, és valahogy lekeveredtünk a Velika Plazára. Hűvös volt, fújt a szél, keverte a homokot, egy lelket sem láttunk azon az emberen kívül, aki épp egy hűtőszekrényt szuszakolt a kocsijába. Kísérteties látványt képzelj, mint a filmekben...

Aztán valahogy visszajutottunk az útra, taxi a belvárosba, hamar lett olcsó szállás a városi strand mellett, a kilátás pazar, az idő megjavult, és a kezdeti rossz érzések hamar elszálltak. Ulcinj nagyon más, mint Herceg Novi, de nagyon is szerethető, oda is bármikor szívesen megyünk, ha úgy adódik. :-) A tengerpart egészen elképesztő, rengeteg különböző strand, szebbnél szebbek.
Menjetek végig egyszer a Velika plazától a városi strandig. Csak pár kilométer, de gyönyörű út, igaz, elég elhagyatott, néhol nem is könnyű terep. De megéri a fáradságot. :-)

 

Előzmény: Beus199 (33939)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33961

Bosznián keresztül.Trebinjéből Herceg Novi.

Előzmény: szeximaxi (33957)
Blaci78 Creative Commons License 2017.08.02 0 2 33960

Szia!Ulcinj fantasztikus ne hidj a fac.... hülyek ek gyakran olyanok mondanak vèlemènyt akik soha nem voltak ott!  Ma induluk MNEbe!😍

Előzmény: Beus199 (33939)
pa445 Creative Commons License 2017.08.01 0 1 33959

Mi most szombaton jöttünk haza és 16 óra alatt értünk Pestre reggel 10-es indulással elég kényelmesen :), (megálltunk Focaban enni egy jót, valamint Sarajevoban kávézni és kicsit vásárolni).

 

Stjepan Poljénél kb. 1,5 órát vártunk, hogy kiléphessünk MNE-ből, de számítottunk rá, úgyhogy a határ előtt kb. 1 km-re jobbra található út melletti forrásnál meg is töltöttük hideg vízzel az 5 literes kannánkat.

 

Sarajevoban kicsit ocsóbb a benzin ott 1,76 KM volt mind az INA mind a Gazprom kútnál, a bankom 156 Ft.ét váltotta a KM-et. A horvát autópálya kártyával fizetve csak 1382 Ft volt (33 HRK). Nem bántuk meg, hogy erre jöttünk.

Előzmény: FRANKYE (33953)
Bosanac Creative Commons License 2017.08.01 0 1 33958
szeximaxi Creative Commons License 2017.08.01 -3 1 33957

Szép estét!

Nyugat-Magyarországról indulva Herceg Noviba melyik útvonalat javasolják tapasztaltabb utazók?

Érdemes Horvátországon keresztül? Vagy Bosznián keresztül is lehet gyorsan hatékonyan haladni? 

Bosanac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33956

Nem tudom, hogy a linkelt árak kotoriak-e vagy sem, mindenesetre inkább azok lehetnek, mintsem hogy nem.
(És egyébként igen, tudtommal Kotor az egyik legdrágább hely CG-ban.)

És mivel vélhetően jellemzően átlagárakat ír az oldal, nyilván egy "városi" diszkontban meg lehet oldani ennél olcsóbban, a szokásos akciók esetén meg akár jóval olcsóbban is a bevásárlást. 

Csak hát mondjuk ezekhez az olcsóbb árakhoz kell az a diszkont is...

 

Bizonyára több ilyen is van - nem vagyok friss képben, de pl.

Voli:  http://volivasvoli.com/prodajna-mreza/maloprodaja/ 
Idea: http://www.idea.co.me/Katalozi

(Nem tudom, hogy ezek üzletei egyedi, vagy fix lánc-árakkal dolgoznak.)

 

Amúgy főleg a szolgáltatási (vendéglátás, szállás) árakra jellemző, hogy ahogy megyünk Albánia felé, átlagosan annál olcsóbb lesz minden.

 

PS: Kotor belvárosában a legolcsóbb kocsma az a helyi háborús veteránok klubja, ahol 1.75EUR volt egy 0,5l Niksicko Pivo - sőt még a fröccsöt is ismerték és mérték. :-) 

Előzmény: FRANKYE (33946)
Bosanac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33955
lajoska69 Creative Commons License 2017.08.01 -2 2 33954

"Bosanac33941" árajánlata reális....  Valóban ezek az árak itt.... ha hozzáteszem, hogy a magyarkanizsai és szabadkai piaci árak ennek töredéke, akkor tényleg érdemes, még a nyers húst is "cuccolni" otthonról, ahogy "lajoska" teszi....Soha nem rejtegettem a csomagtartóban semmit, hiszen egy nagy méretű autóhűtőbe minden elfér, ha valakit érdekel mi van benne megnézi... ez még az elmúlt 7 évben soha nem történt meg.... (tudom, ami megtörténhet, az egyszer meg is történik) 7:1-hez , vagy jövőre 8:1-hez nem rossz sansz.... Az otthoni PIACI zöldség-gyümölcsárak is jóval kedvezőbbek az itteninek (nem TESCO).... A húsáruk viszont, főleg egy akció során itt jobbak... ki kell figyelni és ki kell fogni.... A héten vettem borjú-bordát a "Lakovic-nál" hihetetlen áron 3,49-ért, előtte, egy másik boltban 4,49-ért.... báránybordát 3,39-ért... A sertés darált húst is vettem már 2,99-ért a Voliban, de jobbára 3,39 az átlagár.... A kenyér és pékárú is lehet jobb, főleg a minőség miatt.... Itt sokkal jobb minőségű még a nagyüzemi is mint otthon...., a kis pékségekről nem is beszélve.... Szóval, ha valaki nem haragszik magára és úgy költi a pénzét, hogy jól jöjjön ki..., akkor, jól lehet itt élni ez a pár hetet, vagy többet is.... Ha van egy otthonról hozott tartalék, akkor nem kell az első boltban az adott áron rárontani a hiányzó árúra, hanem, csak akkor vásárolni, amikor éppen akció van, és később felhasználni.... Otthon is így élek....., sohasem azért megyek boltba, mert elfogyott valami, hanem, ha van valami kedvező árú, ami nem kell azonnal, azt megveszem, vagy tartalékot képezek.... Egy többhetes "nyaralás" során is így élek.... Lehet egy hetet eltölteni "hedonban", de mennyivel jobb takarékosan több hetet itt lenni.... Míg ezen soraimat írom, készül a fügelekvár....  mai adag...., mert már az előző napokban is készült egy pár üveggel... Folyamatosan érik a füge, így csak az éppen aktuálist tudjuk kifőzni... Most még barna cukorral ért egy fél napot, majd ezután került a főzőlábasba... Az eddig elkészültek nagyon finomak! Gyertek Montenegróba fügelekvárt főzni, ez is belefér a nyaralásba, hiszen az esti borozás közben vígan rotyoghat a lekvár.... Remélem a vámoknál nem lesz gond a fügelekvár szállítmány "becsempészése"....

Előzmény: szervezkedő (33945)
FRANKYE Creative Commons License 2017.08.01 0 1 33953

2 hete jöttem vissza.

 

Az általam említett út kb olyan széles mint a 6-s út Magyarországon és annyira "kanyargós" is Szarajevóig. Horvát falvakon általában  70km/h a megengedett sebesség.

Szarajevó után a határig kanyargósabb az út de nem vészes. A határ előtt van 15-20 km rossz út kb. másfél sávos ritkán 2 sávos félre kell állni a kocsiknak. Montenegróban megint jó az út. 

 

Én 2x voltam ezen az úton egyszer éjjel 2kor egyszer 5kor indultam. Egyszer kb 10 perc, egyszer fél óra volt az összes várakozás a 3 határon együtt véve. Vasárnapok voltak.

2 éve Neumból az idén Szarajevóból értem 10 óra alatt haza ugyanezen az úton hétköznap.

Nem mindegyik I-go térkép ismeri a Szarajevót elkerülő autópályát hiába 2016 dec-i a térkép.

 

Azt azért hozzá teszem 2 hete visszafelé nappal 1/2 12 kor értem a samaci határátkelőhöz és kb 2 km-s sor volt Bosznia felé nem tudom mi történt rossz volt nézni is. :) Boszniába nem tudtak belépni.

 

3x kell fizetni 2000, 900, 700 forintot autópályára ill alagútra.

Üzemanyagárak Bosznia van olcsóbb és drágább is én 100-s benzin miatt tankoltam itt. (158 forintot vontak le 1 KM-ért a számlámról) 

 

Előzmény: Berta Péter (33948)
merkurusz Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33952

Szeged környékiek is elkerülhetik Szegedet, ha nem félnek az éjszakai vezetésől, hétköznap kishatárátkelőn 7-ig átkell érni, szinte semmi várakozás, mire virrad Montenegróban van az illető. Röszke 1 is lehet hétköznap , max fél óra várakozás, ahogy benne vagyunk agusztausban még annyi sem. Majd hazafelé kell vigyázni, nem hétvégén érni a határra.

merkurusz Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33951

Ez most olcsó vagy drága? 

Előzmény: www.bunjevac.hu (33936)
merkurusz Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33950

Mostanában járt valaki arra? Milyen az út?

Előzmény: www.bunjevac.hu (33935)
merkurusz Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33949

Teljes mértékben egyezek az ötlettel. Mit érdemes vinni mit nem feketén fehéren meglenne. 

Előzmény: szervezkedő (33923)
Berta Péter Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33948

Szia,az általad ajánlott út Bar-ba milyen technikailag?Mennyire szerpentines,lassan autózható stb?Szegedről.

Előzmény: FRANKYE (33931)
Berta Péter Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33947

Üdv,mikor voltál v leszel Bar-ban?Jövöhét pénteken indulunk.

Előzmény: FRANKYE (33942)
FRANKYE Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33946

Ezek gondolom kotori árak. Kotor azért drágább mint Bar, vagy Ulcinj vagy Sutomore.

Előzmény: szervezkedő (33945)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.01 -1 0 33945

Nem túl hiteles a forrás.

Ennek alapján sokkal drágább minden Montenegroban mint a Tescoban és innentől kezdve megértem Lajoska miért cuccolja le még a nyers húst is a csomagtartóban rejtegetve.

 

(Bevallom egy csomo dolog araval tisztaban vagyok, de elelmiszer vonalon nem magyon van napi infom egyik orszagban sem, de osszehozzuk ezt a hiteles adatbazist most mar tuti!!!!)

Előzmény: Bosanac (33941)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.01 0 2 33944

Hogy a viharba ne írnánk véleményt a faszbukos bandáról!

 

Erőssssssen profitorientált a véleményük. Remegnek mindentől, ami esetleg azt hozhatja, hogy a megvezethető, hülyíthető, az országban eddig még nem járt magyar vendég majd véletlenül nem a Kotorba, Tivatba vagy Budvába megy hozzájuk nyaralni!

 

Ennyi!

:-)

Előzmény: Beus199 (33939)
Alexanna713 Creative Commons License 2017.08.01 0 1 33943

Szia Beus!

A részemről, nagyon szeretem Ulcinjt, Utjehából átjártunk fürdeni. Két éve az óvárosban foglaltam szállást. Igaz, hogy a felcuccolás felért egy Himalája megmászással, de a kilátás, maga a csoda volt.

következő évben Utjehába mentünk, azon egyszerű okból, hogy nem találtam szállást, olyan áron és helyen, amilyen és ahol szerettem volna. Idén dettó Utjeha 2 hét, és visszajártunk fürdeni. Szerény véleményem szerint Montenegro igen összetett ország. Van akinek a déli rész bejön, van akinek nem. Az, hogy nincs semmi, az nem igaz. Mindenhol lehet találni szépet, érdekeset! És mindenben meg lehet találni a rosszat is. Ki melyiket választja. Szerintem jó választás lehet és ahogy leírtad pont a végtelen tenger látványa miatt választottam én is :)

Előzmény: Beus199 (33939)
FRANKYE Creative Commons License 2017.08.01 0 2 33942

Teljesen jó Ulcinj ne keseredj el. :)

 

A városi strandtól 6-700 méterre kezdődnek a gyönyörű szép öblök ahol fürödni lehet. Lehet olyan 6-7 darab. Ha nem szereted  a sziklás partot  kb 6kmre van egy hosszú 10-15 km-es homokos strand éttermekkel, napernyőkkel. Érdekes a vár "jó" a belvárosa. Mikor ott voltam 2 éve akkor elég szemetes volt a nem belvárosi rész, lehet azóta változott. Olyan időutazás mint Horvátország 20-25 éve.

 

Egy gond lehet: ha a városban van a szállás akkor lépcsőzni kell mi elég magas helyen laktunk.

Én 2 éve Ulcinjban voltam, idén Barban, jövőre Herceg Noviba megyek. Nem lesz rossz meglátod.

 

     

Előzmény: Beus199 (33939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!