Keresés

Részletes keresés

pa445 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33661

Akkor ezek szerint a Szarajevó - Foca fele menő út a javasolt? Ez a vasárnapi utazás valóban nem a legszerencsésebb de most sajnos így jött ki.

Előzmény: szervezkedő (33660)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33660

Ha én vasárnap hajnalban utaznék Budapestről Sutomoreba, akkor nem az m5-ön indulnék, hanem az m6-on, innentől kezdve kivédve az összes kaland amit a határok, az utakon történt balesetek jelenthetnek.

 

Ennyi!

Ha reggel 7kor léped át a határt Ásotthalomnál, este lesz, mire Sutomoreba ersz.

Előzmény: pa445 (33658)
Alexanna713 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33659

Sajnálom. Nézzetek szét lejjebb, de akkor is informálódj, mert Podgoricán át kell menni, biztos, hogy megfékezik, Ulcinj, Utjeha, klassz részek ezek is.

 

Előzmény: Törölt nick (33657)
pa445 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33658

Sziasztok,

Vasárnap hajnalban indulunk Sutomoréba Budapestről. Mivel jövőhétvégén megint hosszú várakozási idő várható Röszkénél, így gondoltam - ha a police.hu alapján indokolt - Ásotthalom, vagy Tiszasziget fele kerülünk reggel 7-es odaérkezéssel. Van valakinek tapasztalata ilyenkor melyik a legcélszerűbb útvonal? Ha nem muszáj nem járatom az autót/araszolok feleslegesen 3-5 órát a sorban.

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33657

Köszönöm szépen az infókat, jó hogy nem foglaltuk még le a szállast. Tavaly ezen a félszigeten voltunk, nagyon tetszett, de ahogy látom most más szállás után kell néznünk.

Előzmény: Alexanna713 (33656)
Alexanna713 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33656

A híradások alapján, a tivati reptér lezárva, Lustica félsziget lezárva, evakuálják az ott lakókat, Podgorica környéke is ég, a Kotorba vezető alagutnál is ég a tűz, kotori öböl füstben. :( és a dalmát szakasz off. Horvátországban Sibeniktől Splitig és Hvaron is.

Előzmény: Törölt nick (33655)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33655

Sziasztok!

 

Csütörtökön indulnánk Montenegróba, egyelőre nem foglaltunk szállást, de visszatérnénk a tavalyi kiindulási helyre - Radovici - Tivat közelében. Viszont a tűztérképen nem túl rózsás a helyzet. Tud valaki valami up to date infót a helyzetről?

mirko15 Creative Commons License 2017.07.18 0 2 33654

Sziasztok! Szombaton (15-e) érkeztünk Sutomore-ba. Bosznián keresztül jöttünk tranzit szállással ami Travnikban volt (ABA motel). Kis városnézés, kaja, alvás. Reggel indultunk tovább Montenegróba. Azért Mostart nem hagytuk ki! Magyar-Horvát határ 3 perc, Horvát-Bosnyák határ 5 perc, Bosnyák-Montenegró határ 50 perc!

Budapest közeléből indultunk péntek reggel 6kor. Travnikba 14:30kor érkeztünk. Onnan megint reggel hat körül indultunk. Érkezés Sutomoreba 16:30.

Vendéglátók nagyon kedvesek, a táj gyönyörű, a tenger tökéletes! :-) Most vagyunk itt először, de valószínűleg nem utoljára!

termosz Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33653

néha szomszédok vagyunk :))))))))

Előzmény: szervezkedő (33651)
termosz Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33652

Elképesztő mennyi tűzeset a tengerperton. Szomorú vagyok :( 

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33651

Én most Montenegróban?

Jelenleg gondolatban. :-)

 

 

(Egyébként Canj és Sutomore térségében.)

Előzmény: marci3_ (33649)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33650

Ez egy nagyon hasznos írás (köszönet), fel is tettem Facebookra azoknak, akik ezekben a napokban indulnak le.

 

Előzmény: szervezkedő (33648)
marci3_ Creative Commons License 2017.07.18 0 0 33649

10 órakor elindulunk Szarajevóba ott szállás + városnézés + vacsora, majd holnap reggel tovább Budvára 5 nap ott majd 5 napot még nem tudjuk hol.

Szervezkedő te merre vagy található Montenegróban?

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.17 0 1 33648

http://rtcg.me/vijesti/drustvo/172380/pogled-iz-svemira-na-pozare-u-cg.html

 

Egy jo cikk, ahol osszefoglaljak, hol vannak tuzesetek, hol folyik beavatkozas. Szemleletes kiegeszito terkeppel.

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.17 0 0 33647

Nem. Tőle messzi van, hozzank kb masfel km, de ezalatt van 2 tűzpásztaként funkcionalo resz, ahol ha mashol nem is, de szerintem meg tudjak fogni!

 

Igaz kozvetlenul innen a forumrol nem hiszem hogy sokan erkeznenek Tivatba repulovel, de a tuzesetek fustje ellenere a repter mukodik mind2 helyen.

Előzmény: www.bunjevac.hu (33646)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.17 0 0 33646

Na ez fasza! És Bar érintett-e bármilyen értelemben is?

Előzmény: szervezkedő (33645)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.17 0 0 33645

Úgy tűnik fordult a helyzet. Sutomoren gyakorlatilag ami le tudott égni, az leégett. Az éjszaka nagy szél fújt, ami úgy tűnik az öbölben a fiúknak nem kedvezett.

:-(

Előzmény: NilsHolgersson (33644)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.07.17 0 1 33644
Lennna Creative Commons License 2017.07.17 0 2 33643

Sziasztok! Mi is sikeresen megérkeztünk Me-ba. Szombaton hajnali 2 kor indultunk Kecskemét környékéről. Magyar-szerb határon sikeresen megszívtuk, 3 óra alatt vergődtünk át. 19:30 -ra értünk le Ulcinj, Velika Pláza részre. Az utazás alatt a Ti instrukciótokat követtük, szuper volt, köszönjük! Szerb pálya 2,5 +1 euró fizetőkapuknál, Sozina alagút 2,5 euró szintén kapus fizetéssel. A hegyviséki szakasz nem semmi élmény volt, főleg nekünk az Alföld után. 

A szállásunk olyan mint a képeken(kivéve, hogy második emeleti, lift nélkül, szóval a kardio edzést is kipipálhatjuk a gyerek fel-le cipelésével : D ). A helyike szimpatikusak, kedvesek, segítőkészek. A forgalmasabb részeken pl bazár, korzó... stb jellemző a kéregetés, és valóban a hazai viszonyokhoz képest több a látható szemét. 

Na és jöjjenek a friss árak ami mindig kérdés:

Bolognai vagy Carbonara spagetti 5€

Tengergyümölcseis tészta 7€

Pizza 4,5-8€

Kebab 5€

Pljeskavica sima 3,5€, sajttal töltött 4€

Csirke mell, gombás mártással 7€

Beefsteak 14€

Grillezett rák 13€

Grillezett tintahal 10€

Kávé 1€

Capuccino 1,5€

Korsó sör 2,1-2,5€

Cola, Fanta,Sprie, Tonic... 0.25  1,5 €

Rostos narancs 0.33  1,8€

Ásványvíz 0.33  1€, 0.75 vagy 1,5 literes  2-2,5€

Volti árak:

Ásványvíz 2 literes 0,5 €

Cola 1,75 literes 1,8 €

Joghurt 4 db os 1,09€

Margarin kis csésze 0,9€

Paprika-paradicsom kg 0,7-0,8€

Kifli, zsemle 0,5€

Péksüti 1-1,5 €

Dohány termékek 2-2,8 € (Marlboro 2,8 €)

Az éttermi áraknál lehet akár 1-2 € is az eltérés, érdemes több helyet is megnézni, kipróbálni.

 

 

Csibe7787 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 33642

Kiszedtek....Vagyis mindkettőnket,mert két kocsival mentünk. Egyszerre leintettek....Olyan számokkal kezdték....De végül jól megoldottuk :) 

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.16 0 0 33641

Kiszedték?!

Valakinek néha fizetni is kell! Arra kell törekedni, ne te legyél az!

:-)

Előzmény: Balikaa (33639)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.16 0 0 33640

...és nem dobálni a csikkeket!

 

Kettő helyen is "kukorékol a piros kakas".

Bigovonal már szerintem megoldodik a dolog:

https://youtu.be/ePR9huF2ANM

 

Sutomoren még rendesen dolgoznak a srácok!

Balikaa Creative Commons License 2017.07.16 0 0 33639

Mi is sok rendört láttunk, de szerencsére nem állítottak meg, pedig az iskola 30 km/h- t nem tudtam. Mondjuk én igyekeztem azt a taktikát folytatni, hogy beálltam  egy hely erő mögé és követtem az ő tempójában. Mondjuk ez néha elég nehéz volt, tudnak sietni...

Viszont Montenegróban szépen villogtak szemből, le is lassítottam, rögvest meg is előzött egy másik magyar, már vették is ki:-(

Előzmény: Csibe7787 (33638)
Csibe7787 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 33638

Sziasztok!Ma indultunk Ulcinjba.Focaig jöttünk. Nagyon figyeljetek Boszniában 30 km-enlént rendőrök. Miután megtudtuk-igen,mi is nyertünk,de korrektek voltak- most ki vannak állítva,hogy...Ami fontos lakott területen itt is 50 km/h ; iskolánál !!!!!! 30 km/h !!!Jó utat!

Balikaa Creative Commons License 2017.07.16 0 0 33637

A horvát-bosnyák határon mi volt a helyzet? Csak mert mi visszafelé jöttünk arra és szemből, Horváto. felől iszonyat sor volt.

Előzmény: BSlac (33636)
BSlac Creative Commons License 2017.07.16 0 2 33636

Sziasztok!

 

Először is köszönöm a sok élménybeszámolót, útleírást, egymásnak adott tanácsot stb., stb., amit itt olvastam, sokkal színesebbé, teljesebbé tették a montenegrói utazásunkat. 

Herceg Noviban megszállva, innen indulva sikerült nagyjából a bejárni, megnézni az országot 9 nap, sok-sok autóval megtett km, hajókázás és több helyen való strandolás során. 

 

Herceg Novi a sok kis sikátoros, lépcsős elrendezésével szerintem nagyon kellemes, gyönyörű város.

 

Ami meglepett az tényleg az utak kiváló minősége, a sofőrök - az előzőekben itt többségében olvasottakkal ellentétben - itthoninál semmivel sem rosszabb stílusa, sőt olykor előzékenyebb viselkedése. 

 

Odafelé Udvar-Eszék-Szarajevó-Mostar-Trebinje-Herceg Novi, éjszakára Szarajevó (ami tényleg megnéznivaló, pezsgő éjszakai életű város). Vissza Szerbián át egy szuszara, az itt javasolt Cacak-Belgrád-Tiszasziget felé, ami tényleg gyors és haladós, bár itt jó lett volna tudni, hogy a határon kistehergépjárműveket nem engednek át.

Továbbá figyelni kell a kis vajdasági falvakban, árnyékban megbúvó rendőreire, kik sunyiban végzik dolgukat, le is lőttek 68-cal lakott területen belül, 3 km-re a határtól. Ennek ellenére üdítő volt a büntetés mértéke: 24 €, az itthoni 30 ezres büntivel szemben.

 

(Amúgy az élelmiszerek drágábbak mint itthon, legalább is Herceg Noviban biztos, ha nem is őrülten, de bő 1 heti bevásárlásnál már számítóan.)

 

Amire még érdemes figyelni, az az éjszakai ügyelet és orvosi ellátás. A dokik jó arcok, tudnak angolul, segítőkészek, tényleg nincs panasz, viszont a nővérke, aki számlát adott lehúzott 12€-val (többet kért, mint amennyiről számlát adott), mi meg persze éjszaka, betegen nem néztük meg a számlát. Az összeg nem sok, de érdekes, főképp, hogy másnap visszamenve, panaszt téve, más nővérkék elmondása szerint, sajnos előfordul, sajnálják, de nem tudnak mit tenni, "ez Montenegró" kijelentéssel köszöntek el.

 

Amúgy az emberek mindenhol kedvesek, mosolygósak,  segítőkészek. A szeméthalmok, no meg a wc-k hiánya jellemzőek, kissé pössentés szagú a város emiatt, de mindenhol lehet találni megfelelő strandot, tiszta helyet, ez ne szegje kedvét senkinek.

 

Ajánlom mindenkinek az országot, és köszi újra a sok infót.

 

L

 

ui. ezt még le kell írjam, a Kotor városa és Lovcen hegy közötti szerpentint, kilátást, aki tudja járja be, nézze meg!

 

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.16 -1 2 33635

 

 

Ica! Nem értelek el telefonon! Tudom nagyszabású programunk, tervünk  van Bácska térségében (is), de Lákátus Zsigáék, már a jófogáson árulják a vasúti sineket. Szedjetek már össze pár killométernyit és oldjátok már meg Szeged Szabadka között újra zakatoljon valami. Kereszt mamiék néha átmennének piacra. Köszi!

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.16 0 1 33634

Tapasztalat 1:

Elvileg leszállsz  Szabadkán, bemégy egy bankkártyával a pénztárhoz, nagy valószínűséggel lesz aki beszél magyarül (szőke 50es nő, vigyel neki csokit, szereti :-D) mutatod a magyar jegyedet és kérsz mellé 3 euro egy helyjegyet vagy 6euro egy ágy (a 6 személyesben) KUSET-nek mondják. Nem tudom milyen vagonokat indítanak Szabadkáról 3-4-6 ágyasok közül, tapasztalatom szerint a szerb vasút legótvarabb kocsijait.

 

Tapasztalat 2:

Leszállsz a vonatról, de a pénztárban előtted fogy el a helyjegy, kuset nem is volt már. Ekkor végig ülsz a folyosón a saját csomagodon 15órán keresztül. Tapasztalat!!!! Csak én vettem meg az utolsó 2-őt és az utánunk érkezők megszívták. Nagyon duuurva volt. Szegény csajszi ott ült/kínlódott végig egész éjjel, majd másnap délelőtt is.

 

Tapasztalat 3: Szinte senki sincs a vonaton és még foglalnod sem kell.

 

Tapasztalat 5: Van foglalásod, de később szállsz fel a vonatra és már ül valaki a helyeden, fekszik az ágyadban és neki is ugyanoda szól a papírja.

 

Tapasztalat 4:

Valami online megoldás is létezik, valami papíralapú végkifejlettel, ami annyira nem használt, nem alkalmazott hogy pár éve volt olyan olvtárs, akinek addig intézték a dolgokat, hogy elment a vonat.

 

Tehát kalandos!

Szabadkáról egy retúr buszjegy a tengerpartra 50euro. 15ezer Ft. Sztinte ugyanakkor indul mint a vonat és reggelre megérkezel egy klímás autóbuszon utazva. Minden darab bőrönd, táska stb 1euro pogyászdíj fejében szállítható. Ha nem vagy vasutas én ezt ajánlom, vagy naponta 25x nézz rá a wizzair oldlára és lőjjjjj egy olcsóbb, a vonatjegy árához hasonló repjegyet.

Szerintem!

Előzmény: sdragon (33632)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.16 0 2 33633

Ahogy Regős Bendegúz megfogalmazta az Indul a bakterházban:

"Tudom én jól, az a baja a világnak, hogy nem tehénpásztorok kormányozzák.

Ha én valamikor miniszter leszek, ..."

 

...tehát ha ÉÉÉÉN valamikor miniszter leszek, egy hétfő reggel felemelem a telefont és tárcsázok...

 

-Icuskám! Hogy telt a hétvége? Gyerekek? Család? Voltatok lent Zalában Manci mamáéknál?

- Szia Beni! A telekre mentünk szombaton, millió a dolog.. Ti jól vagytok? Mond miért keresel? 

- Ilonkám! Tudod te is, mi a helyzet a határon.

http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo?field_hat_rszakasz_value=szerb+hat%C3%A1rszakasz

 

Gyuriék lezártak délen mindent rendesen. Sanyiék beleszakadnak a melóba az autópályán és ti pedig...

http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/hatarrendeszet/tompa-fele-terelik-a-forgalmat-roszkenel-5

 

...ti pedig nem tudtok egy rozsdás vagont beállítani Montenegró irányába.

Tudom hogy Jóskáék megoldották az ügyet és hetente háromszor hordják a népet Pestről, de csináljátok már meg a menetrendet. Fésüljétek már össze egész évre.

- Beni, ezzel csak nyűgöt veszünk a nyakunkba, kell ez nekünk?

- Drága Ilonkám. Mai napig sok helyen kézzel írjátok a nemzetközi vonatjegyeket. Semeddig nem tart közben telefonon átcsörögni a szabadkai állomásra, hogy itthonról is tudjanak helyjegyet is foglalni az emberek.

- Igaz! Megoldjuk!

- Radovan számát tudod vagy átküldjem? Biztos van kontaktja a belgrádiakhoz. Mióta összekutyultátok a menetrendet, nenája nem volt látogatóba náluk.

- Rendben miniszter úr, intézem! Ha nincs más elköszönnék tőled, mert megjöttek a kínaiak is, foglalkoznom kell velük.

- Szervusz! Csókollak!

 

A szereplők:

Beni (Regős Bendegúz)

http://cultura.hu/wp-content/uploads/2013/07/bendeguz-indul.jpg

 

Ica (Dávid Ilona)

https://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1vid_Ilona_(k%C3%B6zgazd%C3%A1sz

 

Gyuri (Bakondi György)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bakondi_Gy%C3%B6rgy

 

Sanyi (Pintér Sándor)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Pint%C3%A9r_S%C3%A1ndor_(rend%C5%91rtiszt)

 

Jóska (Váradi József)

https://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1radi_J%C3%B3zsef_(vez%C3%A9rigazgat%C3%B3)

 

Radován (Jelasic Radovan)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Jelasity_Radov%C3%A1n

 

Előzmény: sdragon (33631)
sdragon Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33632

Van valakinek tapasztalata, hogyan lehet helyjegyet váltani szerb vonatra?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!